Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 17:33

Izrael Irán megtámasására készül.  

Látszik a csárton, komolyan.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 04. 22:54
Előzmény: #38  matgab
#40
Akik direkt módon gyakorolják az áldozást, nem tudok mondani, viszont vannak, akik az ókori filozófia tanulásának kapcsán nem csak a tanulmányozásig jutnak el, hanem életmódjukká, napjaik részévé válik épp az ókori Egyiptom vallási rendszere. Légyszi ne kérdezz rá, interneten megtalálod, ha a "filozófiai iskola " kifejezést beütöd. Ettől függetlenül nagyon nagyra becsülöm őket egyéb dolgok miatt. Sámánunk meg tucatszám van a mai Magyarországon. Ne azt nézd, hogy te mit gondolsz róluk, próbálj meg elfelejteni 20 év tanulást, és abszolút támaszaid lesznek akár a modern média közvetítésével. Az ókori Rómával pedig napi kapcsolatban vagyunk, mindannyian.
Elég a naptárunkra gondolni. Tudod-e, hogy melyik nap a szökőnap egy szökőévben ? Nem feb. 29, február 23-a. Mégpedig azért, mert el kellett rejteni a plusz napot az ókori Róma istenei elől, nehogy megorroljanak érte. Tehát eredetileg a naptárunkban feb. 23-a kétszer szerepel a szökőévekben. (Ha hosszabbra hagyták volna a hónapot , az istenek észrevehették volna.) Az ünnepeinknek legalább a fele( nem számoltam utána!) vallási eredetű. Próbálj meg az államnál kialkudni egy napot ünnepnapnak, rögtön kiderül a vallás ereje és saját erőtlenséged. (Bocs, értsd jól légyszi !) Henrietta Leawitt öröknaptár rendszerét, ami feleslegessé teszi minden évben új naptár nyomtatását, és teljesen logikus lenne a bevezetése, évtizedek óta nem lehet bevezetni a vallások tiltakozása miatt. Szal bocs az elkötelezettektől, de úgy néz ki, hogy a logika és a haladás csak zavaró tényező minden vallás számára.
Törölt felhasználó 2008. 07. 04. 09:45
Előzmény: #38  matgab
#39
"Az Irán ellen Izrael által indítandó légi csapásról már hónapok óta spekulál a világsajtó. A legújabb vélekedések szerint a támadás őszre-télre várható, mert Izrael nem akarja megvárni sem az első iráni atombombát, sem a Teherán által vásárolt modern orosz légvédelmi rakéták rendszerbe állítását, sem George W. Bush elnök mandátumának lejártát és az új amerikai kormányzatot."
link
matgab 2008. 07. 04. 09:14
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
"vallások épp azért élnek túl minden rendszert, mert nincs racionális kapcsolatuk a világgal."

Tudnál olyan embertömegeket megnevezni, akik mondjuk az óegyiptomi vallásokat gyakorolják? Vagy a görög -római istenségeknek áldoznak?
Vagy esetleg néhány ősmagyar vallással bíró embert?
Ez a mondatod legfeljebb kellően rövid távra szólhat, semmiképpen sem történelmi léptékű időtávra...
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 23:13
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
A vége lemaradt. Szóval lényeg, hogy úgy gondolom, ez is, az is egy életérzés akarása miatt terjed vagy terjedt el, éppúgy mint mondjuk a rockzene, a farmernadrág, stb...
Valaminek a tömeges nem akarása szerintem simán eltüntethet országokat a süllyesztőben ugyanúgy, ahogy a tömeges szimpatizálás vele felhozta.
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 22:59
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Nyilván csak félig komoly, de a vallások épp azért élnek túl minden rendszert, mert nincs racionális kapcsolatuk a világgal. Nem kellenek bele ok-okozati összefüggések, vagy csak a legalacsonyabb szinten. Igazából ugyanaz az érzelmi töltés, ami pár évvel ezelőtt az európai zenébe behozta az arab dallamokat (és nem egykét napra !, mondj valakit aki a háborúk előtt ilyen zenét hallgatott az ismerőseid között, fogadok, hogy nem tudsz.) elegendő lehet ahhoz is, hogy az iszlám terjedését megindítsa. Nézd meg a krisnásokat. Milyen logikus magyarázatot tudsz adni a terjedésére ?
Törölt felhasználó 2008. 07. 03. 18:35
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#35
jesszusom, ugye ez csak vicc? :) lemaradt a smiley, vagy sikerült rájönnöd, hogyan tudod őket fehér betűkkel írni?

ez a leg"elvetemültebb" a sok húzós dolgoból:

"...mi lesz, ha dacból, csakazértis alapon a szolidaritás kifejeződéseként esetleg európai tömegek kezdik majd el felvenni az iszlámot és a vele együtt járó életmódot. Állítólag már most is megfigyelhető ez a jelenség."

az biztos, hogy az idézet végén a csattanó nagyon a helyére került, és nagyon csattanó! nem is tudom, mikor olvastam utoljára ennyire groteszk humort. Montyék lepipálva! Gratula!

mindenesetre a lényegen (katonailag megnyernék, gazdaságilag /és morálisan/ bebuknák a dolgot) nem változtat, abban akár meg is egyezhetünk...
talán tanultak azért abból, hogy 9/11 óta mennyire megutálták sokan az usát, pedig elvileg ők voltak az áldozat (legalábbis a felszínen) ...azóta sokan megforgatták a kést az usában meg a dolcsiban. erre utaltam btw az öngóllal - van is különben egy olyan mondás, hogy kb.: az usa az összes lehetséges hülyeséget elköveti, mire megtalálja a helyes utat :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 02. 08:11
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Pedig az a tuti ha csak csador van rajta ,és semmi más. : )
Törölt felhasználó 2008. 07. 02. 07:42
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#33
Múlt héten láttam egy nőt csadorban....... a debreceni strandon.........érdekes volt!
Törölt felhasználó 2008. 07. 02. 00:40
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
6 napos háború
Törölt felhasználó 2008. 07. 02. 00:35
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Buxi.... -:)
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 21:46
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#30
kedves buxer

te mennyiért adnád el az anyád, ha víz kéne?
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 21:11
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Nagyon nem egyszerű kérdés ez, mert már az előző konfliktusokba is úgy kellett beleerőszakolni a szövetségeseket. Amerika szerintem nem elsősorban a gazdagsága miatt volt vonzó a világban, hanem egy szabadságeszmény miatt, amit elsősorban a laza zene és az azzal együttjáró életstílus exportja fémjelzett. Ez már sehol nincs, helyette van egy New Orleans, ahol nem mernek megszólalni az emberek, meg a "nagy testvér figyel" tudat szerte a világban, amit megintcsak Amerika erőszakol rá mindenkire. Ez viszont senkinek nem kell. A legnagyobb veszélyt én abban látom, hogy mi lesz, ha dacból, csakazértis alapon a szolidaritás kifejeződéseként esetleg európai tömegek kezdik majd el felvenni az iszlámot és a vele együtt járó életmódot. Állítólag már most is megfigyelhető ez a jelenség. Nem akarok nőket csadorban !
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 20:54
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
"A háborúknak csak vesztesei vannak."
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 20:36
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
nyerés - természetesen katonai értelemben véve... azért a háborút nyernék meg, és nem a béke-nobeldíjat :)
tőlem újrakezdhetjük a "neeem, irán kivéreztetné az usát" témát (nemtom, kivel is tárgyaltuk ki, Monster talán...) de az usa + izrael max akkor bukna be katonailag egy ilyen akciót, ha senki sem engedné be őket (megnövekedett forgalmat stb.) a nato-tagállamok közül az amúgy már üzemelő támaszpontokra... de az anyahajók miatt inkább még akkor sem... persze gazdaságilag totál bukta lenne, ezt nem kétlem - ezért sem lépték meg eddig, és sztem nem is fogják, csak szeretnék már sokan az olajat 200 felett látni, de ez szigorúan szvsz... (persze ha komoly befolyással rendelkezők szeretnék ott látni, és tartósan, akkor van rá esély...)
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 20:34
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#26
Üdv JP !

Ez legalább egy optimista ember!
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 20:29
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#25
alkalmazd rám bertrand russel mondását arról, hogy a hülyék mindenben olyan biztosak, és megleled a lelki békét - ez nagyon buddhista volt...
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 20:28
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Mit hívsz nyerésnek?
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 20:26
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
észrevettem, te mindent olyan konkrétan, kis kételkedés nélkül látsz, a nemek harcában is 3 óráig írtam a választ, hogy szalonképes legyen, hmmm -:)))) és itt ahogy látom senki sem egoista (hanem mindenki), egymásért harcolnak itt ffiak nők nnaaaaaa -:))))))))))), pont egy ilyen site-on ez fájtalmas volt tegnap éjjel
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 20:16
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#22
az usa és izrael sok öngólt rúgott már :) nem elég ennyi egy időre? :) a háborút persze megnyernék irán ellen, de milyen áron...?
Törölt felhasználó 2008. 07. 01. 20:10
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Mislix !

"I don't want to start
Any blasphemous rumours
But I think that God's
Got a sick sense of humor
And when I die
I expect to find Him laughing"

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek