Topikgazda: watson 2008. 04. 21. 08:13

Szlovák rendszámot az autóra! A VPOP tehetetlen  

Ugrás a cikkhez
Nem tud mit kezdeni a VPOP azokkal a magyar autósokkal, akik a regisztrációs adó és a súlyadó befizetését akarják elkerülni azzal, hogy Szlovákiában helyezik üzembe a kocsijaikat - írja a Népszabadság.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=96022
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2008. 04. 21. 10:53
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Nemcsak az ilyen drágább autókról van ám szó..

megvennék mondjuk egy 8-9 éves Mercedes CLK -t Németországban 1.5 - 2 millió Ft -ba kerül. itthon ezek 2.3 - 3 millió Ft -ba kerülnek. de ha behozod rájön 500.000 regisztráció adó.

Én vennék kinnt autót, de csak akkor ha szlovák rendszámmal használnám, vagy osztrákkal, esetleg románnal..

Osztrák rendszámot is rakhatsz rá, bár ott drágább a biztosítás. Itt Vas megyében sok az osztrák rendszámú autó, mert sokan kijárnak dolgozni, és így minden rendben van..

Röhejes ez az ország . Viccország.
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 10:43
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#19
fretek,

"De az nem megoldás, ha valaki kinti adórendszert importál és közben itthoni szolgáltatásokat vesz igénybe."

Értem én, hogy mit akarsz mondani, de az ellentmondást nem az adókerülők számlájára kellene írni szerintem.

Az ellentmondás az eu alapelveiben, az áruk és szolgáltatások szabad áramlásában keresendők. Ha az eu-ban mindez szabad az állampolgárok számára, akkor az államnak kellene már végre fölismerni, hogy a helyi szabályaikkal is alkalmazkodniuk kellene, nem pedig az eu-s alepelvekkel ellentétes szabályokra hivatkozva adócsalóknak titulálni azt, aki szeretné a gyakorlatban is élvezni az eu által biztosított szabadságot.

Ez a hol alapítok céget, hol veszek autót és hova adózom, kicst hasonlít a helyi (önkormányzati) adókra, ahol annak idején, mikor még volt jelentős különbség a helyi adókulcsok között, egyes önkormányzatok alacsony adókkal vagy adókedvezményekkel csalogatták a vállakozókat magukhoz.

Most ugyanez megy eu-s szinten, ahol az egyes országok csalogazják magukhoz az adózókat, de ez szvsuz teljesen természetes. Minél inkább elterjed ez az adóverseny (az újonnan csatlakozott országok ebben segítenek), annál nagyobb esélye van az adók csökkentésének, annál inkább rá lesznek kényszerülve az egyes tagállamok arra, hogy az állami újraelosztást mérsékeljék.

A magam részéről pedig nagyon örülnék, ha a magyar állam nem béklyózna le a helyi egészségbiztosításba, és "megengedné", hogy ott kössek magamra biztosítást, ahol nekem teszik.

A biztosítók (ezen belül az államilag túlzottan befolyásolt egészségbiztosítási rendszer) azonban túlságosan is védik a saját helyi piacukat, és a legkevésbé sem kívánják liberalizálni, határokon átnyúlva is biztosítási szolgáltatásokat nyújtani. Élő példa erre az, hogy a magyar rendszámmal ellátott autóra nem, vagy csak igen nehezen tudsz CASCO-t, kötelezőt kötni és viszont, pedig ezen igények elé - az eu alapelvei szerint - senkinek nem volna joga akadályokat gördíteni.
watson
watson 2008. 04. 21. 10:11
Előzmény: #15  jancsika
#18
Jancsika ha nincs árbevételed, ne vegyél autót! :DD

Itthon bukod az áfátahogy mondod, de bukod a regadót is, és ez már önmagában elég.
A többi csak ráadás. ;)
A különbség ég és föld.

Amortizáció itthon is OK, de fizess cégautóadót is havi 40-et!
Cégfentartás meg nem több kint mint itthon.

De te vedd ki EVA-val és vegyél úgy autót, ha te 8,5 millát rászánsz 4 helyett egy 6,5 millás autóra! :))
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 10:01
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Aki megteheti , azért csak sporoljon ezen az országon !
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 09:36
Előzmény: #15  jancsika
#16
Jancsika a Juliskának meséld talán beveszi:)
jancsika 2008. 04. 21. 09:22
Előzmény: #10  watson
#15
Kedves Watson

Szerinted mennyibe kerül a szlovák cég havi fentartása? (20-25eft-hó)

És valóban visszakapod-e az ÁFát, ha nincs árbevételed, a 19%-os taot OK valahogy leszámlázod a hazaidnak (de ez nem ÁFÁs)

És itthon.Ha cégre veszed és személy akkor bukod az ÁFÁt. Viszont a tevékenységtől függöen mégegyszer 6,5M+ ( beruházási kedvezmény)+ amortizáció. Ezzel asszem az összes adótehet meg is feleződött. A kivétel módja pedig EVA. (9%)

És ha ügyes vagy akkor találhatsz olyan kis települést, ahol nincs gk súlyadó, illetve az IPA is jelentéktelen
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 09:20
Előzmény: #13  tko_
#14
igazad van. a tiltakozásnak több formája is létezik: nem rájuk szavazol, tüntetsz, elhagyod az országot (a legvégső tiltakozási módot nem említem). De az nem megoldás, ha valaki kinti adórendszert importál és közben itthoni szolgáltatásokat vesz igénybe.

tko_ 2008. 04. 21. 09:15
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
én sem tennék szlovák rendszámot a kocsimra (elvi okokból), de azért el lehetne gondolkozni T. illetékes uraknak, hogyan lehetséges ez.
Mert ugye az nyílvánvaló, hogy itt nem csak kocsikról van szó, hanem arról, hogy amíg itthon a seggedről is lenyúzzák a bőrt az adózott adódat megadóztatják, addig máshol nem ezt az utat járják...
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 09:07
Előzmény: #10  watson
#12
aki szlovák rendszámot tesz az autójára, az legyen ott nyugdíjas, járjon oda orvoshoz
tko_ 2008. 04. 21. 09:03
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#11
az az igazság, hogy a szlovákok (és még jó páran körülöttünk) állva hagytak minket.

Mennyi is szlovákiában az adó?
Mennyit is emelkedtek kint a bérek az elmúlt pár évben?
Kijárhatunk adózni, kijárhatunk autót venni, lassan még dolgozni és parkolni is :)

Magyarországon nagyon nem jól csinálnak valamit azt hiszem...
watson
watson 2008. 04. 21. 09:01
Előzmény: #6  jancsika
#10
jancsika akkor számolj

6,5 millás autóból itthon
1,5 milla reg adó
1 milla áfa

szlovákiában cégalapítás 200eFt
nincs regadó
cég ha nemcsak autót tart N1 kategóriában visszakapja az áfát.
és a maradék 4 millát amibe az autó valójában került, amortizációként elszámolhatod a cégben.
Ergo 4 milla céges eredményt, amit itthon leadóznál 16%TA+4%TVKülönAdó+"%*IPArűzési és kivennél 25%osztalékadó+14%eho-val, eltüntetsz 4 év alatt úgy hogy még a 19% szlovák társasági adót is megtakarítod.

:D hát nem kis különbség
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 09:01
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
a jármü még nincs forgalomba hozva külföldi angol rendszáma van..
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 08:59
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
Akkor ha céget alapitok kint és arra veszem a kocsit akkor tudom csak elkerülni a regadot?
És ha már az én nevemre lett kiállitva a számla akkor mi a teendő ?
Ha azt mondom hogy idöm nagyrészét szlovákoknál töltöm akkor is elintézhetem ( cég nélkül) a szlovák rendszámot?
watson
watson 2008. 04. 21. 08:55
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
hehe... ez olyan, mint a héten az a riport, hogy 3 településen nincs bűnözés, nyitva az ajtók :)))

Én a nagyobb autókon luxemburgi rendszámokat is láttam. Az miért éri meg? Milyen céges adók, elszámolhatóságok vannak ezzel kapcsolatban?
jancsika 2008. 04. 21. 08:54
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Azért, ha az ismerősődre rábizonyítják, hogy 180 napot itthon van akkor az már adócsalás 2-8-as kategória.

Szerintem pitiáner a sztori, én nem égetem magam szlovák rendszámmal, mert még igaza lesz Slota batátunknak (térkép).
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 08:52
Előzmény: #1  portfolio
#5
felhívás keringőre? :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 08:34
Előzmény: #2  watson
#4
Sziasztok.
Ez a kormány?????????
A cigaretta jövedéki adóját is megemelték,mert nem fogyott.
A reg. adót is megemelik majd,emiatt!
Okos lépés lesz ez is!
Törölt felhasználó 2008. 04. 21. 08:33
Előzmény: #1  portfolio
#3
mi ebben az uj?
ismeroseim 90%, aki az elmult 2-3 evben jobb autot vett, annak mind szlovak a rendszama - jo reggelt
.
ui: es a parkolassal sem stresszelik magukat igazan, csak a kerekbilincs jelenthet erosebb problemat
watson
watson 2008. 04. 21. 08:19
Előzmény: #1  portfolio
#2
El kéne törölni a regisztrációs adót, mielőtt nem lesz minden autó szlovák :)
Így az autók áfája sem itthon fog lecsapodni, ez nem is érdekli a kormányt???

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók