Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 04. 17. 20:31

Létezik-e a kereszténység Istene?  

szerintem különben nem létezik :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 08:02
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1060
bravo, tozsdenyul!

famo, a jobb megerteshez ajanlom olvasd el: Thornton Wilder: Szent Lajos kiraly hidja, (ne a filmet nezd, a konyvet olvasd)

udv,
SirGeorge
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 07:32
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1059
Tőzsdenyúl: ezt nagyon nagyon jól mondod.

Amikor arról beszélgettem a testvéremmel, hogy vajon miért is veszítettük el olyan hamar az édesanyánkat, az egyetlen vígasz az volt a számunkra, hogy így lettünk azok akik most vagyunk. Talán erősebbek, talán kitartóbbak, és összetartóbbak.....

Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 01:07
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1058
"ha egy pici gyermek 1-2évesen meghal, becssapták elvették töle az esélyt,hogy messiás vagy leonardo lehessen"

Egy 1-2 éves gyermek lehet, hogy nagyobb hatással van, és több ember életére, mint te vagy én valaha leszünk.

Egy messiás nem attól messiás, hogy 80 évig él, hanem hogy milyen hatással van mások életére.

Lehet, hogy megmenti az alkoholista apja, és drogos anyja életét, azzal hogy megszületik, és 1-2 évig él, és ráébreszti őket valamire, amit addig nem találtak.
Két élet megmentéséért már érdemes lehet megszületni...

Sosem tudhatod meg, hogy melyik ember milyen hatással van másokra, akár jó, akár rossz cselekedeteivel. Lehet egy rossz döntés is, mások számára életet, vagy lelket mentő.

A fejlődéshez szükség van akadályokra, amelyeket legyőzhetsz.
Az akadály vajon rossz, mert akadályoz, vagy jó, mert ezzel együtt megteremti a lehetőségét a fejlődésnek, a győzelemnek, a sikernek?

A jó és rossz, sosem lehet egyértelmű, sem univerzális, sem abszolút.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 00:42
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1057
"A jó és a rossz fogalmát az emberek teremtik, ez csak az anyagi világban található meg. Isten és a lelki világ abszolút, és teljes, nincs jelen jó, rossz, hideg-meleg, sötét, világos, szeretem, nem szeretem, stb."
"ibiza, írod, hogy "ha isten jó és hatalmas akkor nem történne ennyi rossz a világban".
...ez a legkalsszikusabb súlyos tévedés."
ha egy pici gyermek 1-2évesen meghal, vagy nagyon súlyos gonddal szüleik, ez hol anyagi vagy kreált jó és rossz kérdése és hol lehet itt az isteni jóság és igazságosság.. becssapták elvették töle az esélyt,hogy messiás vagy leonardo lehessen.
szvsz minden embernek jár 80 méltósággal eltöltött év, ezalatt alkothat megnézheti alkotása és élete értelmét,mérleget voonhat.
Vannak vallások amik fenyegetnek, tedd ezt vagy azt mert ha nem majd ördögök sütögetnek és vannak amelyek azt mondják teljesedj ki ha csinálsz valamit csináld rendsen teljesedj ki ebben is.
A jó és rossz az nem kreált fogalmak, hanem univerzális értékrend az emberiség mércéje.
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 19:40
Előzmény: #1055  Törölt felhasználó
#1056
Létezik-e a kereszténység Istene?
Remélem.
A végefelé nagyon remélem.....
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 19:00
Előzmény: #1054  Törölt felhasználó
#1055
tényleg utolsó beírás:

-az ember-amelyik tényleg az.....szellemi teremtmény....az állatvilág pedig asztrális világ........azért van , hogy a szellemi világot a fejlődésében segítse....ennyi a dolga!!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 17:48
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1054
A BACIK is megtámadnak mindenkit, de csak a gyengébb immunrendszerrel szemben érnek el eredményt.

...de nehogy most el kezdj sírni azért a baktériumért, amelyik pórul járt, mert egy erősebb védelmi renszerrel szemben alulmaradt...

(S ugye a szabad akarat a tettekre vonatkozik, s nem a történésekre! Azaz szabad akarat arra van, hogy betörjön bárki bárkihez... Szerencsére nem mindenki él a szabad akarata adta lehetőséggel...)
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 13:04
Előzmény: #1052  Törölt felhasználó
#1053
ez a hozzáállás azért öngól, mert "érdekes" módon mindig a leggyengébbekkel t örténik igazságtalanság, a legjobb emberekkel rossz stb.
(itt elsősorban az emberi akarattól független dolgokra gondolok, mint pl. betegség, baleset, természeti katasztrófák, stb.)
mondanál olyan rossz dolgokat, amik a főköcsögökkel pl. G.W. Bush, Benjamin Netanjahu, stb. történtek? mert én csak jókat tudok...
ellenben mindig a legjobb emberekkel történnek nem egyszer tragikus (bal)esetek...

szóval az, hogy bűncselekmény áldozatává válik-e valaki, az még viszonylag mnagyarázható az emberi szabad akarattal (az is többnyire kevéssé, mert ugye ezen az alapon a gazember, akinek szabad akarata van, miért nem egy anyab..ó s..fejt rabol ki? miért nem törnek be orbánhoz, gyurcsányhoz, /kinek mi tetszene.../ ? az oké, hogy a bűnözők egy része s..hülye, és pont akkor akarja ellopni orbán papa verdsáját, amikor a közt. őrezred egyik fegyveres képviselője is benne ül, stb. node amikor már nincs védelem alatt, akkor miért nem törik fel a nyaralóját, stb.? van elég görény ebben az országban ahhoz, hogy statisztikailag valószínű legyen, hogy ha egy villát feltörnek, azzal egy fa..opó, állami csecsen élősködő nullert károsítanak meg - már amit nem fizet ki a biztosító neki...)

röviden: inkább a "vak órásmester" esete forog fenn, vagyis b..ik beavatkozni BÁRMIBE is, aminke eleve semmi köze a szabad akarathoz... vagy netán a BACIK szabad akaratával is foglalkozik? :) azok is csak a gyengébb immunrendszerrel rendelkezőt támadhatják meg, mert a természet ezt teszi lehetővé? :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 11:13
Előzmény: #1044  Törölt felhasználó
#1052
ibiza, írod, hogy "ha isten jó és hatalmas akkor nem történne ennyi rossz a világban".
...ez a legkalsszikusabb súlyos tévedés.

Az ember szabad akarattal bír, azaz tettei befolyásolják az életét és nem Isten (egy felsőbb hatalom) akaratáé.

Az ember szabad akarattal bír, azaz szerethet, gyűlölhet, tetszése szerint...
Szeretheti, gyűlölheti az Istent is, ahogyan a saját anyját is.
Döntése szerint szabadon!
Senki sem korlátozza (nem számítva a liberálisokat ;-) )!

Aki azt várja, hogy Isten avatkozzon be a folyamatokba, az legtöbbször azért teszi,, mert saját maga nem akarja másként csinálni, de tudja, hogy ahogyan csinálja nem jó és nem lesz jó vége...
Mástól elvár, magától meg nem tesz...

De mégis, mikor lenne jobb a világ, ahogyan a kiemelt alapkérdés szól?
Ha mindenki aszerint élne, ahogyan az "le van írva"...

Ne keressünk kifogásokat (nem követem, mert arra hivatkozva már hány bűnt elkövettek..., nem érdekel, hogy hazudok, mert más is hazudik, nem érdekel, hogy gyilkolok, mert más gyilkos is van...), mert az nem vezet jóra!

Ha nem tetszik valami, merj változtatni rajta. saját magadon is! Ne arra gondolj csak, hogy miért nem teszel meg valami jót, hanem arra is, hogy annak ellenére megteszel valami jót, hogy más hazudik, lop, csal... S akkor majd bátran vághatod a hazug szemébe, hogy hazug, nem kell félned attól, hogy visszaüt azza, hogy Te is hazug vagy...
Még akkor is, ha könnyebb azt mondani, hogy más is lopna, hazudna, gyilkolna...

"A jó fogalma nagyjából a világ minden pontján azonos." - fejezed be írásodat. Igen. Mint ahogyan a rossz is. S mégis az emberek meghatározó része az ismert rosszat választja sok esetben, a várt jó helyett...!

...
(Az E/2 jelen esetben általános alanyként használandó, értendő!)
Krumenaker 2008. 07. 15. 09:59
Előzmény: #1050  Törölt felhasználó
#1051
Minden létezik, amit az emberi elme elképzelni képes, sőt, annál több is :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 09:06
Előzmény: #1049  Törölt felhasználó
#1050
jgy !

két dologról beszélünk.....egyik amiben valaki hisz és elfogad , a másik pedig az önvédelem jogköre!!!

a bántást nem a tanár csinálta , hanem őt bántották.......
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 09:01
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1049
semmi csak ellentmondásosnak láttam a helyzetet kicsit, és nem is voltam biztos benne ,hogy te voltál :)

"egy hit a lényeg: azt tedd és akard másnak ahogyan TE is akarod hogy tegyenek és akarjanak mások Veled!----ennyi!!!!!!
"

Hogy a témához is csatlakozzam, én nem hiszek istenben, az egyházat mint intézményt egy hihetetlenül hatékony és sok sok sok évet átívelő igen siekres üzleti vállalkozásnak tartom, amivel még a microsoft sem vetekedhet :)

Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 08:57
Előzmény: #1047  Törölt felhasználó
#1048
jgy!

mert?????

az add oda a másik orcádat , hadd üssék , azért nem azt jelent , hogy egyből kösd fel magad hóhér helyett a fára!!!!!!!

van az ember és van az embernek látszó, de emberi felelősségtudattal nem rendelkez lény---ez van!!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 08:52
Előzmény: #1046  Törölt felhasználó
#1047
TE ugyanaz vagy aki vadráccsal akart áthajtani a cigányokon?
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 08:42
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1046
Én tényleg utoljára írok ide ,mert annyira elbeszélümk egymás mellett.

egy hit van:az univerzális hit:ebben nincsenek papok , nincsenek dogmák , templomok....nincsenek szertartások és parancsok.....hogy a sok biboros és püspök dözsölhessen a sok birkanáyj által befizetett pénzen....amíg az egyházak és mindre igaz:hirt gyülekezetétől a baptistákis teljesen mindegy melyiket nézem......el kell menni a római vatikánba..én ott mondtam azt , hogy Istennek , a szeretetnek semmi köze ahhoz amit láttam....a gazdag pápa prédikál a szegénységről??????????

Közröhej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az egyházak a félelem láncán tartják a birkákat , a gondolkoni nem merő és nem akaró embereket , ezért lehetett a sok vallásháború....mert a keresztre hivatkozva( ő földi értelemben nem gyilkolásra való kardot hozott magával, hanem a másként értelmezés és el és- befogadás , a másként értelmezhetőség, az önmagunk adásának a lehetőségét......és ettől többet nem lehet adni.....JÉZUS EZT TETTE MEG___ÖNMAGÁT ADTA ÉRTÜNK_____EZZEL ADOTT PÉLDÁT!!!!!!!)))))

egy hit a lényeg: azt tedd és akard másnak ahogyan TE is akarod hogy tegyenek és akarjanak mások Veled!----ennyi!!!!!!

ami ezzel egybe cseng az épít, buzdít és vigasztal....tehát épülni lehet általa........ha ez megvalósulna , akkor paradicsom létezne már itt a földön..........én ezt élem......és minden más , ami nem ilyen , ,azt nem tudom el éd befogadni!!!!!!!!!

Embereknek ezt el lehet mondani , de a döntésük már az övék....és ha ők beakarnak rúgni , szívni, 200al menve akarnak meghallni a motorukon......vagy éppen egymást leölve akarnak feljebb jutni és taémi gazdagságot gyüjteni , tegyék....de ez nem az én világom!!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 08:08
Előzmény: #1044  Törölt felhasználó
#1045
A jó és a rossz fogalmát az emberek teremtik, ez csak az anyagi világban található meg. Isten és a lelki világ abszolút, és teljes, nincs jelen jó, rossz, hideg-meleg, sötét, világos, szeretem, nem szeretem, stb.
Ugyanígy teremtünk számtalan kategóriát ebben a világban., pedig Isten, és a Végső Igazság egy.Minden vallás is egy célt hívatott elérni. Amíg ezt nem látják be, addig ember, vallás, nemzet hiszi magát különbnek a másiknál, és sosem lesz béke, egyetértés sem a politikában, sem a szívekben.
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 00:20
Előzmény: #1043  Törölt felhasználó
#1044
ki tudja? senki, ha isten jó és hatalmas akkor nem történne ennyi rossz a világban.
mind egy mitöl vagy jó és tisztességes a vallásodtól vagy valami más elmélettöl.
A természetben van egy nagyon erös rendezettség ez a természet törvénye itt találkozik a világ rendje és a vallás, a tudomány csak felismerni tud de csak részfelismeréseket, ezeket is bonyolult és vacak kis elméletekkel. Ha létrehoz majd a tudomány egy legyet ami él gondolkodik szaporodik tájékozódik... akkor azt mondom kapisgál valamit, de addig kicsit szerényebben kellene.
Sokféle vallás van sokféle istennel, néhány történet hasonló és kiegészül az adott éghajlatra vonatkozó egészségügyi tanácsokkal (disznóhús, körülmetélés,böjt..)
Sok ember készen akar kapni világképet rendet és hiarerhiát, sokan a seregben sokan a vallásban találják meg, de vannak akik maguk akarják kialakítani a sajátjukat.
Akkor van gond amikor valamelyik azt gondolja ö az igazi az egyetlen és valós.
Keresztesháborúk indulnak embereket ölnek meg egy eszméért miközben a tizparancsolatban ott a "ne ölj" alaptéttel.
Vagy amikor kultúrák gondolják az övéké az universalis és megkérdöjelezhetetlen ( usa) ahol 300éves kultúrkatyvaz eröböl új akar értékeket eröszakolni egy 6000éves kultúrának.
Dúl a kettös mérce, ez a legnagyobb gond, népek vallások országok gondolják magukat kiválasztottnak és teszik azt amit maguknak nem kivánnának.
A világ úgy szép ha szines benne a sok szép és egészséges emberrel,érékrenddel ételekkel italokkalillatokkal...
A jó fogalma nagyjából a világ minden pontján azonos.
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 23:02
#1043
"Valójában azok imádnak bálványokat, akik az anyagi dolgokat dicsőítik Isten helyett

A minap beszélgettem az utcán egy fiatalemberrel. Aki azt mondta hisz Isten létezésében, de nem vallásos. A lélekvándorlásban is hitt, és vegetáriánus már két éve, ám egy ponton így szólt: de miért imádtok bálványokat? A biblia tiltja ezt!

- Na figyelj! - mondtam neki - A bálványimádás azt jelenti, hogy valaki Isten helyett, a saját maga kitalálta bálványait imádja. Istent imádni bizonyosan nem bűn, de imádandóként elfogadni valamit vagy valakit, aki nem Isten, az bálvány imádás. Például, a második világháború alatt egy kalkuttai ember Hitlert imádta, mert a háborúnak köszönhette hatalmas vagyonát, amit a feketepiacon üzletelve összegyűjtött.

- Hát igen az emberi butaságnak nincs határa - vágta rá.

- Bálvány imádókért nem kell Indiába menni. Nálunk a lakótelepen van egy férfi, azt minden vasárnap a könyökéig habosan láthatod, ahogy mossa a kocsiját, és ez csak a rituáció első része. Ezt követi 50-60 perc törölgetés. Neki ez a bálványa. Valaki másnak például a hasa a bálvány; bármi ehető kerül elé az áldozati felajánlás lesz. Van, aki a kutyáját imádja, sámlin ülve nézi a TV-t, mert a kutyus alszik a fotelban, van aki a feleségét imádja és van aki a felesége barátnőjét. Van, akinek egyszerűen a pénz az Isten, megint másnak egy pop-énekes. A vágy, hogy másokat magasztaljunk kitörölhetetlen bennünk, mert nekünk is örömet okoz. De a hajlamunkat, hogy másokat dicsőítsünk és imádjunk, a dicsőítés igazi alanya felé, a Legfelsőbb Lény felé kell fordítanunk. Ez az, ami boldogsághoz vezet.

Valójában jelen feltételeink között nem láthatjuk Istent lelki formájában, mert anyagi szemeink és érzékeink nem képesek érzékelni egy lelki formát. Még az egyéni lélek lelki formáját sem látjuk. Ha egy ember meghal, nem látjuk, hogy a lélek hogyan hagyja el a testet. Ez anyagi érzékeink hibája. Hogy láthassuk őt anyagi érzékeinkkel, az Istenség Legfelsőbb Személyisége felvesz egy kedvező formát, melyet múrtinak nevezünk. Az Amarakosha szanszkrit szótárban a múrti szó jelentése: forma.

A templomi múrti nem különbözik Magától az Úrtól. Ahogy az Istenség Legfelsőbb Személyisége különféle inkarnációkat fogad el, felvesz anyagból - agyagból, fából, fémből és drágakőből - álló formákat is. Ám az Úr formája ennek ellenére nem anyagi, noha olyan anyagi tulajdonságok képviselik, mint például a kő, a fa vagy az olajfesték. A materialisták nem láthatják ezt, mint ahogy nem látnak különbséget a szentelt víz és a csapvíz között sem.

Valaki azt mondhatná: Isten mindent átható, mindenütt jelen van, tehát bármilyen fát vagy követ imádhatsz, ha akarsz! Első hallásra ez logikusnak tűnik, de a szentírás nem támasztja alá. Mint itt ez a postaláda, ha leveleinket az utcákon található postaládába dobjuk, akkor minden különösebb akadály nélkül célba érnek. Ám ha postahivatal által nem hitelesített ládába helyezzük, akkor nem kaphatunk ilyen eredményt. A doboz hitelessége tehát az eredmény alapján állapítható meg!

Ehhez hasonlóan, Istent is hitelesen képviseli a múrti, a Legfelsőbb Úr inkarnációja. Isten ezen keresztül elfogadja az ember közeledését, és viszonozza is azt. Bárki kipróbálhatja. Csupán énekeld a Hare Krisna, Hare Krisna, Krisna Krisna, Hare Hare/ Hare Ráma, Hare Ráma, Ráma Ráma, Hare Hare mantrát, fogyaszd a Srí Krisnának felajánlott étel maradékait, tanulmányozd az írásokat, például a Bhagavad-gítát és a Srímad-Bhágavatamot. Ez a három cselekedet bárkit boldoggá tehet. Istenben nem fogsz csalódni.

Valójában ez a valódi próbatétel, ne feledd. Ha csalódottságot érzel az életedben, az azért van, mert Isten helyett bálványokat imádtál."

Balarama das
(Krisna-hívő lelkész)

link
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 12:16
Előzmény: #1030  Törölt felhasználó
#1042
Üdv Goldschooler !

Az első kérdésre a válasz: Nem olvastam.

A másodikra: Maga a teremtés szó nekem ebben az összefüggésben nem a hétköznapokban használt jelentéssel bír. Olvastam arról, hogy lehet a vákuumból anyagot "kiszakítani" valamilyen, általam sajnos megfejthetetlen bonyolultságú egyenletek alapján, de ez még mindig "csak" evilági átalakítás. A vákuum nem a semmi, hanem a világ része, ami tulajdonságokkal, mérhető és összehasonlítható jellemzőkkel bír. Azt tehát elképzelhetőnek tartom, hogy létezzen olyan technológia valahol nagyon messze, amelyik ezt, vagy valamilyen más jelenséget használva anyagot hoz létre, azt a fajtát, amely körül vesz minket, de ez még nem igazi teremtése az anyagnak, csak átalakítása valaminek. A Teremtés, ha volt, a semmiből hozott létre valamit. Tipikus esete ez a probléma Zénón apóriáinak, abból is a nyíl és a stádium problémának, de még annál is durvább. Lényege: Lehet-e nagyon sok végtelen kicsiből véges nagyot alkotni. Vagy ami ugyanaz: Fel lehet-e bontani a világ egy létező, véges nagyságú részét végtelen kicsiny összetevőkre ? Okosabb emberek azt mondják, hogy igen, és példának hozzák fel, hogy végtelen sorozatoknak is lehet véges határértéke. Kérdés, hogy egy gondolati rendszer mennyire van összhangban a valós világgal. Mert abból, hogy a matematikát sikeresen alkalmazzák valós problémák megoldására, még nem következik, hogy minden valós probléma megoldására alkalmas. És éppen erre szerintem nem jó.
Az oka egyszerű: Hiába akar egy matematikus vagy bárki végtelenségig osztani valamit. Az elvi lehetősége ennek megvan a fejünkben, de gyakorlatilag a valós világban egy folyamat végtelen ismétlésének mindig határt szab valamilyen esemény, ha nem öt perc múlva, akkor ötmilliárd év múlva. Pl: Végtelen ciklust írsz a számítógépedre, és tök jól megy, míg el nem megy az áram, vagy le nem lököd a gépet az asztalról. A magam részéről tehát azt állítom, hogy nem lehet végtelen kicsikből véges nagyokat létrehozni,vagy ami ugyanaz: Léteznie kell egy legkisebb létezőnek. A Teremtés annyiból nehezebb ügy, hogy ott még végtelen kicsik sincsenek. Az egész nagyon abba az irányba mutat, hogy maga a kérdés: Teremtett-e a világ vagy nem, értelmetlen. Ugyanebbe a kátyúba fut bele az akaratszabadság kérdése is, csak a másik oldalról. Ha tartok a kezemben egy tollat, és megkérdezek valakit, hogy le fogom-e ejteni vagy nem, azt mondja, hogy vagy igen, vagy nem. Az ő számára tehát mindkét lehetőség valóságosan létezik, bármelyik esetet ugyanolyan módon elképzelhetőnek tartja. Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy vagy leejtem, vagy nem, egyszerre nem tehetem mindkettőt, mert a világ úgy egyben (Hat rám pl a kinti kertből jött pollen ugyanúgy, mint egy kvazárban a régmúltban végbement folyamatok!) csak az egyiket teszi lehetővé. Szabad-e akkor az akaratom, ha az agyam, a testem minden egyes alkotóeleme és pillanatnyi állapota, egész fejlődése egy sokmilliárd éves folyamat része illetve eredménye? Az egész VILÁG szempontjából nekem így nincs szabad akaratom, ami miatt mégis azt mondhatom, hogy van, mindössze a világról szóló információim elégtelen volta, és a mondás: "Nem létezik olyan óriás, amelyik önmagára is képes lenézni." Szóval, ha a természetet "törvényileg" is komolyan vennénk, akkor becsukhatnánk a börtönöket, mert aki valamit elkövetett, csak báb volt a természet kezében, és eljutnánk a mondásig mindenféle spirituális kanyarok nélkül: "Ne ítélj, hogy ne ítéltess." Van -e olyan alkotmány vajon a világban, amelyik kimondaná a legegyértelműbb alapigazságot: Minden a természeti törvényekből következik ? Ha nincs ilyen, az azt jelenti, hogy valami mást tekintenek alapnak, de mit?
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 08:41
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1041
LIP!

Igazad van sok mindenben.
A jó és a rossz(mindkettő relativ) együtt alkotja az egészet....ha nincs fény nincs sőtétség......persze egyik által ismered meg a másikat.
Én a következőt írtam és tartom:nem kell ahhoz megízlelned a rosszat , hogy tudd valóban rossz.
Lásd kisgyermek: lobog a túz ...ne menj oda megéget...nem hisz és megégeti a kicsi a kezét , de megtanulta!!!!

Lehet , hogy naiv vagyok , sőt biztos.

Én nem Istenfélő , hanem Istenféltő vagyok......boldog Isten boldogtalan gyermekei----fából vaskarika...........

közlekedsz.....valaki bevág eléd....TE beengeded...ő visszavillog és megköszöni....ez egy jó érzés..............VAGY TE nem engeded be a sorba kölcsönös középső ujj mutogatás és mindkét emberben feszültség , agresszió alakul ki........én errről beszélek................ha valaki EMBER-nek FELELŐSSÉGTUDATTAL rendelkező lénynek tartja magát ...az vagy úgy viselkedik és ember vagy nem....és szvsz selejt.
Teljesen igazad van , amikor mondani fogod, hogyálljunk csak meg egy percre....a magatartásod farizeusi , mert JÉZUS is a biblia szerint a rosszak , az elesettek miatt jött és lett emberré.
Egyet mondhatok , igazad van.........én csak azokkal az emberekkel , vagy embernek tünő lényekkel nem tudok és nem akarok sorsközösséget vállalni , akik nem a felelősségtudatuk megélésén fáradoznak.........én sem vagyok hibanélküli sőt...........de ha lehetőségem van rá , a legkisebb esélyét sem adom meg annak , hogy konfliktusba keveredjek a külvilágommal..............mondok egy példát:
mellettünk ált egy nagy audi 6-os autó és a gazdája primitivbirka mődjára kidobta a csikket az aszfaltra , az én kisfiam hallható módon megjegyezte, hogy a birka bácsi kidobta a csikket az ablakon...........a bácsi részéről....20-30 év közötti fazon.......középső ujj megmutatása után ,meghallotta az én hangom is az aktuális Nissan vanette cargomból---amiben éppenhogy elfértem__ki tette a vészvillogót és mivel nem volt mögöttünk autó ...odasétált az ajtómhoz:MIT UGATSZ TE KÖCSÖG BUNKÓ?????....szálljál már ki ......ekkor már valószínűleg rájött , hogy a nem jó emberrel kötekszik , és mint amikor a Bud Spencer filmben megláttták őt kiszállni a kamionból ő is úgy hökölt hátra ijedten......az ajtó kinyitása után ráugrottam a magam csekély 125 kg-hával...és pár perc beszélgetés után a csikket felszedve és tisztelettel elnézést kérve távozott...............én nem vagyok ilyen , de ezt hozta ki belőlem................számomra már ez is... a csikk eldobás is nagy bűn!!!!!bunkóság!!!Primitivség!!!---én ilyen vagyok...nem szeretnék senkinek sem ártani , de ezt el is várom!!!

Topik gazda

AKS
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek