Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 04. 17. 20:31

Létezik-e a kereszténység Istene?  

szerintem különben nem létezik :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 18:55
Előzmény: #1138  TrendMan
#1140
Kedves Trendman!
A Jézussal és a többi ú.n. istenséggel kapcsban még: egyedül Jézus az, aki feltámadt a halálból, tehát ma is él! A többi halott lsd. . Mohamed, stb.
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 23:23
Előzmény: #1137  Törölt felhasználó
#1139
Köszi az invitálást, személy szerint inkább elmegyek a családommal a közeli baptista imaházban tartandó istentiszteletre.
Ebben a közösségben tudom a legjobban megélni a hitemet. De ez nyilván teljesen szubjektív dolog.

Viszont ha már ajánlat.
Ajánlom a golgota gyülekezet interneten is elérhető istentiszteleteit illetve a tanításokat.
Számomra nagyon emberi a tolmácsolás, semmi körítés, érthető, világos mégis biblia hű.

www.golgota.hu
TrendMan 2008. 12. 20. 21:53
Előzmény: #1137  Törölt felhasználó
#1138
Angolul tudók Itt is olvashatnak Jézusról ---> link

Figyelem !
Ez az oldal összehasonlító tudományos kutatás útján próbál meg többet kideríteni arról, hogy mi is történt 2.000 évvel ezelőtt.

Nem olvastam végig, de az egyik alapvető következtetés az, hogy a történelem nagy vallásalapítói közül Jézus volt az egyetlen, akinek az üzenete nem egy könyv volt, hanem a saját élete.

Jézus és Buddha annyira kivételesek voltak, hogy velük kapcsolatban nem a --->
'Ki volt ő ?", hanem sokkal inkább a --> 'Mi volt ő?' kérdés a helyénvaló.
Egy lényeges különbség azonban kettejük között, hogy Buddha mindíg is hangsúlyozta, hogy ő ember, és nem Isten.
Ezzel szemben Jézus épp azt hangsúlyozta mindíg, hogy ő Isten (fia).
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 21:15
#1137
Holnap 11-kor lesz az ATV-n a Vidám Vaárnap. Nézzétek meg, ott bõvebben hallhattok Jézusról.
kerikoma 2008. 12. 19. 21:03
Előzmény: #1125  Törölt felhasználó
#1136
Igen ez így van, és a rohanó világban az ember amikor megáll és el kezd gondokodni, néha sírni tudna, hogy miért kell bízonyítani mindeki elött. A karácsony már nem a szeretet ünnepe, mert valóban csak rohansz és vásárolod az ajándékokat. Holott a gyermekek és a rokonok gyermekei is lehet, hogy jobban örülnének egy hosszú családias együttlétnek mindenféle hatalmas értékü ajándék nélkül.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 20:58
Előzmény: #1134  TrendMan
#1135
Vagy megtapasztaltad csak nem tudtad hogy az az volt:-)
Gyakran alakulnak úgy dolgaink, hogy semmi esélyünk emberileg a megoldásra, aztán egycsapásra minden rendben lesz, sőt a megoldás jobb és kézenfekvőbb lett mint remélhettük volna Ilyenkor sokan azt mondják :"Szerencséd volt" , "Mekkora mázlista vagy" ,"Véletlen volt" "Véletlen össze jött most" stb.
Egyszerűbb a véletlent elképzelni mint a tudatosságot?
Konkrét történetem (egy a sokból). 2003-ban az a nagy cég ahol dolgoztam egycsapásra becsődölt (okok most nem fontosak)
. Első gyermekünket vártuk és megvettük első házunkat hitelre. Még talán az első részleten sem voltunk túl. Szép remények egy munkanélkülivé váló ember számára. Emberileg KO. Mivel a fizetésem előzőleg tették helyre, nem láttam esélyt hip-hop elhelyezkedni jövedelem veszteség nélkül.
De aztán egyszer csak valami nyugalom szált meg. Mondtam is feleségemnek, hogy nem tudom mi de jó fog velünk történni. (Sokat imádkoztam, hogy Isten segítségen mert itt a vég)
Majd (a történet ide túl hosszú) de úgy alakult, hogy ennek a cégnek a jogutódjánál maradhattam. Bár másik városba kell járnom dolgoznom, de jogfolytonosan még életem első munkahelyén dolgozom. Egyszerű alkalmazottból vezetővé léptettek elő. Lelki szemeim előtt már láttam, hogy kevesebb pénzért, új helyen kell beilleszkednem, így meg magasabb beosztásban több pénzért kaptam lehetőséget tovább.
Mázli? Kérjetek és adatik.
Csak felsorolásként : Totál 0-ról indulva : 5 év alatt 4 gyermek,. 2 ház és 5 autó az anyagi áldásunk.
0-róé!!! Hitel hegyekből! Pár év alatt meg már egész szépen állunk. Hosszú ide leírni, hogyan de nagyon sok Isteni ajándékon és áldáson keresztül.
Az idei év sokak számára nagyon nehéz volt. A világválság sokakat padlóra küldött. Minket a jó Isten megtartott és bőségesem ellátott.
Aztán egészség: Kisfiam 2 hónaposan majdnem meghalt. Most 3 éves és egészséges. Komoly légúti betegsége volt. Láttam ahogy a kezeim között küzd az életéért. Nem kapott oxigént. Hsng nélkül sírt. Szörnyű volt. De mára ez a múlté. Mekkora mázli, vagy taslán lehetek hálás valkinek ezekért? Szerintem nagyon is!
UI: Nagyon szegény családban nőttem fel, mielőtt bárki azt gondolná, hogy így vagy úgy könnyű.
Amúgy most már könnyű, mert tudom, hogy ha hittel kérek megadatik. Az életem a példa rá.

TrendMan 2008. 12. 19. 20:13
Előzmény: #1133  Törölt felhasználó
#1134
Azér' ennél most már több konkrétumot kell írnod.
Én még közvetlenül nem tapasztaltam meg.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 20:10
Előzmény: #1131  Törölt felhasználó
#1133
Létezik, mert nagyon-nagyon sokszor sikerült az elmúlt évek során megtapasztalnom a saját életemben, hogy hogyan munkálkodik. (18 éves koromig ateista voltam, s fokozatosan tértem meg, mindenféle külső rábeszélés nélkül. Ezt fontosnak tartom megemlíteni)
Majd egyszer leírom, hogy miyen komoly megtapasztalásaim voltak. Egyébként még ma is történt ilyen. Az utóbbi években elég sok.
(Na semmi UFO észlelés) A saját életemben, a tőzsdén, a családomban, gyermekeimben, betegségben, nélkülözésben, viszonylagos jómódban, mindig velem volt..

De igazán nem szeretnék senkit fárasztani a sztorikkal, csak ha már itt ez a jó kis topik....

TrendMan 2008. 12. 19. 20:05
Előzmény: #1131  Törölt felhasználó
#1132
Ha hisztek benne, akkor létezik.
Csakúgy, mint a szeretet vagy a bizalom.
Ha elegen hisznek benne, akkor megjelenik, ha kevesen, akkor elpusztul.
De bármikor újjászületik, ha elegen hisznek benne.

Ez a nagy művészek küldetése a Földön:
Mozart, Beethoven, de talán még a Beatles is azért született, hogy segítsen abban, hogy ezek az értékek újjászülethessenek.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:49
#1131
Igen találkoztam vele. Jézus képes neked is a szívedbe költözni, és megbocsájtani a bűneidet.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 14:04
Előzmény: #1128  Törölt felhasználó
#1130
Antitestek. Talákoztál már vele?
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 12:41
Előzmény: #1128  Törölt felhasználó
#1129
Na visszaolvasva egy kicsit:
Mea culpa Gáborgábor nem célzás volt a részeg vezető.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:44
Előzmény: #1126  Törölt felhasználó
#1128
De jó neked, hogy ilyen biztos vagy benne....
Találkoztál vele?
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:36
Előzmény: #1125  Törölt felhasználó
#1127
Így van.

Áldott Karácsonyt!
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:00
#1126
Igen, igen. Meg tudom erősíteni, létezik. A neve Jézus Krisztus, aki feltámadt a halálból, és ma is él.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 09:35
Előzmény: #1119  Törölt felhasználó
#1125
Valóban ez a nagy baj!

Sajnos a pénz és az érdek valóban fontosabb lett a szeretetnél.
Fontosabb az, hogy valami értéktelen, múlandó tárgyat kapjanak-adjanak az emberek Karácsonykor, mint együtt, szeretetben töltség el idejüket, azt a rengeteget is, amit vásárlásra fordítanak.

Talán azt hiszik, hiszük, hogy a szeretet is megvásárolható?

Rohanunk vásárolni Karácsony előtt, hogy pótoljuk az elmaradt szeretetet, pótoljuk az együttlét hiányát.

Pokoli csapda ez. Egyre többet dolgozunk, hogy egyre többet keressünk, hogy megválthassuk az egymástól távol töltött időt.

Gyermekeink meg annak örülnek, ha egy tárgyat kapnak, amit aztán eldobhatnak egy-két hét múlva, ahelyett, hogy szeretetünket és az együttlétet kapnák!
Persze ez a minta megmarad és néhány évvel később már társukat dobják úgy el, mit egy értéktelenné vált tárgyat.

Változtatnunk kell!

Ez, azaz a valódi szeretet és együttlét legyen az ajándék, és ne sok pénzen megvett értéktelen tárgyak!!!

Áldott Karácsonyt!
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 09:28
Előzmény: #1123  Törölt felhasználó
#1124
Nos a bajról annyit, hogy senki nem hibátlan.
Más szóval :
Önző leszek és magamon kezdem ...
- Ha beírom, hogy másnapos vagyok és a következő hsz. a részegekről szól akik miatt baleset történik, akkor meg kell értsd, csiklandoz a téma.
Más ...
- Ha te nem ezt tapasztalod, (gondolok itt a világ változására az anyagias lét irányában) akkor ne az én meglátásomat okold, hanem a környezeted ...
- Nem az első gondolatom volt amit leírtam, hiszen keresztényi értelemben cselekdtem én is jót - de nem ennyire nyílvánosan. Ez olyan támadásokra adhat okot (az ezt leíró személy ellen) amiket pl. leíram.

Végül, soha ne a személyt bántsd, a gondolat helyességét vond kritika alá, avagy érts egyet azzal.
Így ellenfeleid lehetnek de nem ellenségeid.

;)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 09:14
Előzmény: #1117  Törölt felhasználó
#1123
GaborGabor!

Ha valóban ez volt az első gondolatod, amikor ezt elolvastad, akkor nagy baj lehet Nálad!
Remélem tévedek!!!

Áldott Karácsonyt!
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 09:08
Előzmény: #1120  Törölt felhasználó
#1122
Ui: A topik címére válaszolva:

Határozottan IGEN!

Egyszer majd kifejtem bővebben is:-)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 09:05
Előzmény: #1119  Törölt felhasználó
#1121
Ok igazad van, de ez akkor sem normális, hogy az emberek akkor lepődnek meg, ha vki együtérez velük ne adj isten segíit nekik önként anélkül hogy kérnék rá. Mindenki a hátsó szándékot keres mindenben

Topik gazda

AKS
1 1 1

aktív fórumozók