Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 14:39

Kupa a napkeltében  

link

2-30kor jön az izgalmas rész, ami a csúcspontját a "az eur-usd, azért az nagyon keresztben van" éri el.;-)) meghaltam a nevetéstől, amikor tegnap éccaka ezt láttam. megdöbbentő, hogy egy ex-püminiszter ilyen hülyeségeket beszél, és majd negyedóra alatt nincs értelmes kommentje sem...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 09:38
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
OFF:

SirGeorge,

Nekem meg az, amikor Pármába sonkát szállítanak Németországból, svájcba meg tejet Olaszországból.

Addig, amíg a kamionos cégek gyakorlatilag ingyen használják a jellemzően közpénzből épült autópályákat (a nevetséges mértékű hozzájárulásuk meg sem közelíti az autópálya építési költségeit, és pláne nem össuehasonlítható ez a hozzájáruláés a kamionok által az utakban okozott károkkal), addig túl olcsó és egyszerű lesz a közúti szállítás, és meg fogja érni ide-oda szállítani a mezőgazdasági termékeket, ahelyett, hogy a mindenütt a helyi gazdák lennének előnyben a sok száz, vagy sok ezer kilométerrel arrébb élőknél.

Arról nem is beszélve, hogy mennyi súlyos balesetet okoznak a kamionok az utakon.

A távolsági teherszállítás elsődleges formája a vasút. A helyi szállítást pedig a kamionoknál jóval kisebb teherautókkal kellene megoldani, a városi mellékutcákban (de még a főútvonalakon sincs) semmi keresnivalójuk a kamionoknak.

Szvsz a kamion a világban olyan, mint elefánt a porcelánboltban.
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 07:27
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
"- kevésbé érné meg a multiknak nagy távolságról szállítani az élelmiszert, ezért helyzetbe kerülnének a magyar gazdák. "

egyik kedvencem az új-zélandi vaj import...

link

Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 21:39
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
fidel,

"Jól is néznénk ki, ha az USD 300 HUF lenne, az olaj meg 100 USD..."

Lehet, nem is lenne olyan rossz.....

- Kevesebben lennének az utakon, nem lenne akkora dugó.
- Tényleg csak az ülne autóba, akinek nagyon fontos, többen mennének busszal.
- kevésbé érné meg a multiknak nagy távolságról szállítani az élelmiszert, ezért helyzetbe kerülnének a magyar gazdák.
- ...és nem utolsó sorban összességében is kevesebb üzemanyagot égetnénk el, jobb lenne a levegő, stb, stb....

Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 21:03
#14
kupa szíjjel van csúszva, és hülyeségeket beszél.
biztos nem itta meg a reggeli felesét...:-)
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 16:27
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#13
-megette a fene azt a vállalatot ami csak akkor nyereséges ha nem 250 hanem 270az euro.
-ha magas az euró akkor a lakosság szív.
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 16:26
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Jól is néznénk ki, ha az USD 300 HUF lenne, az olaj meg 100 USD...
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 16:06
#11
ami a külkereskedelmi mérleget illeti, az ma már -hosszú idő utűn- a szolgáltatásexportot is beleértve aktívumot tud kitermelni. ami az eur-ral szemben gyengülő, de az USD-vel szemben erősödő forintnak is köszönhető
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 16:01
#10
akria, hát aza a baj, hogy kupát nem hallottad. nem az itten a kérdés, hogy mennyire jó nekünk az ha a forint erős vagy sem. én nem is hiszem, hogy most 260körül erősnek lehet nevezni a forintot, de ez más kéréds. a lényeg, hogy az exportbevételeink EU tag lévén EUR-ban denimináltak, míg importköltségünk nagyob b hányadát USD.ben fizetjük. ergo, a gyengülő dollár azért nem kéne hogy nagyon fájjon nekünk..
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 15:37
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
pityokas,

Kupát nem hallottam, de szerintem is rossz nekünk, ha a forint erős. Tudod, akkor kevésbé vagyunk versenyképesek a nemzetközi piacon a saját magunk által előállított áruinkkal, és a külföldiek versenyképesebbek nálunk itthon.

Ez pedig a külföldi gazdaságokat előnyösebb helyzetbe hozza a magyar gazdaságnál.

Rövidebben mondhatnám úgy is, hogy romlik a külkereskedelmi mérleg akkor, ha erősödik a forint...
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 15:29
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
bokros csinált reformot, egyet a lakosságnak amit be is szoptunk egyet a kormánynak ami már nem tetszett a hatalomnak kirúgták és a pusztába kergették ráfogtak mindent és ittak még egyet.
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 15:26
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
semmit.
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 15:25
#6
figyusz!
azt értem, hogy közérthetően akart foglamazni, de nekem űgy tűnik alapösszefüggésekkel nincs tidztában. miért is roszs az nekünk, ha gyenge az USD ha USD-ben importálunk? Betlen is mereszett nagy szemeket, de nem bírta megérteni, sőt egy nagyobb mosolyt le kellett küzdenie a magyarázat hallatán.
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 15:25
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Mit is tett???
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 15:18
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
kupa volt már miniszer láttuk mit tett,azóta csak a pofája jár, vacak kis szóhuszár.
Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 15:17
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
Figyusz!

Ez egy TV műsor, ami nem a szakembereknek, hanem az istenadta népnek szól. Ez egy népies megszóllalás volt, nem szakszerű, nem precíz, úgy 3 nagyfröccs utáni.

Ennél roszabb lett volna egy precíz, idegen szavakkal teli szakszerű elemzés. Ilyenkor a nép elkapcsolt, mert honnét a fenéből is értené.

Törölt felhasználó 2008. 04. 02. 15:00
#2
télleg durva, modhatni kűkemény...

Topik gazda

pityokas
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek