Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 09:27

RFV2008  

Jó lesz ez a papír, nemsokára lesz vagy 100,000db részvény a piacon, 4000 HUF alatt már nem lehet sokáig venni belõle!



Tavaly éves eredményének közel 75%-át teljesítheti az RFV 2008 elsõ félévében- áll a társaság eredmény elõrejelzésében. Az eredményelõrejelzés a minimális elvárás a társaság menedzsmentjétõl, s a már meglévõ projekteken nyugszik. Minden további projekt növelheti a társaság teljesítményét. Tavaly az éves terveket számottevõen felülteljesítette a cég.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 31. 22:04
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Teljesen egyetértek veled Gump, amíg nincs közkézhányad elmarad a rally! Szerintem nem töketlenek a tulajdonsok és hamar megfogják találni a módját, hogy legyen itt likviditás. Hosszú távon nem lehet bukni a papírral, csak most nehéz venni, de szerintem megéri a fáradtságot, érdemes próbálkozni! Erste egyébként már adott ki róla elemzést októberben szerintem hamarosan jön a következő!
Törölt felhasználó 2008. 03. 31. 14:34
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Szerintem még várok egy kicsit.
Ez a papír még itt fog matyizni egy darabig.
Az új bejelentés (Veszprém megye) baromi érdekes lehet. Korábbi hírek szerint a sárospataki szerződések 600 millát hoznak éves szinten. Szerintem egy megye ennél nagyobb lehet…
Szerintem 350-400 Ft-os EPS-nél lehet a fordulópont. Ezzel ismét jelentős növekedést ér el a cég 2008/2007 alapon és ezen a szinten „törhet meg a piac” és hajlandó magasabb P/E-t fizetni. Csak mer rájön, hogy ez egy stabil alapú növekedési papír.
2008-ban 220-as EPS-sel (108 a féléves előrejelzés) 12,7-es P/E adódik, de 350-essel már csak 8. 12,7 P/E-vel év végére 4500 az árfolyam. De mi van, ha belép a "növekedési effektus", azaz már nagyobb P/E-t fogad el a megbízható növekedés miatt? 20-as P/E-nél 7000 az árfolyam. És mi van, ha előre jeleznek (amit azért felül szoktak teljesíteni) egy 600-700-as EPS-t 2009-re?
Összefoglava:
Jó volna látni már egy épkézláb elemzést.
Kellene pü- befektető.
Nincs likviditás és még csak nem is körvonalazódik, hogy mikor lesz.
Nem ártana vmi szoft árjegyzés sem.
Addig gagyi az egész.
Törölt felhasználó 2008. 03. 31. 13:50
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Én úgy vettem eddig mindig azt a pár darabot hogy beálltam vételre 2510-re és eddig mindig kaptam egy héten belül. Persze ez még a jó hírek előtt volt, nem tudom most mennyiért adnák oda.
A lényeg hogy olyan pénzzel kell beszállni ami nem kell egy hónap múlva és nem zavar ha egy év múlva a háromszorosát fogja érni ;)
Törölt felhasználó 2008. 03. 31. 09:41
#17
Na, a hétvégén megnéztem az RFV-t.
Nem lehet tudni, hogy miből profitál?
Van egy részletes kibocsátási tájékoztatója és némi újat a honlapjukról is megtudtam.
Szerintem egyszerűen töketlenek. Nem tudnak mennyiséget eladni, mert ahhoz nyilvános ajánlatot kellett volna tenniük. Ha piacon adnak el, akkor meg mindenki negatívan értékeli. Így nincs likviditás. Ezért nem gondolkodik senki a papírban. Szerintem egy komolyabb alap beszállása jelentheti a kiutat.
Maga a cég jól lehet felépítve. Hosszú távú szerződéseik vannak. Tehát számítható egy fix cash-flow.
Egyelőre nincs papírom, de nem tudom hogyan lesz. Nincs eladó. Ez vicc.
Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 15:46
#16
Ahha ja AAA.. persze :) Szerintem már nem sokáig vehettek 3000 alatt ;)
SORON KÍVÜLI TÁJÉKOZTATÁS
A Veszprém Megyei Önkormányzat tegnapi döntése értelmében közös céget hoz létre az RFV Nyrt. 100%-os tulajdonában lévő RFV ESCO Kft.-vel, Veszprém Megyei Fűtés-, és Melegvíz Szolgáltató Non-profit Kft. néven.
A közös cég a Veszprém megyei intézmények fűtés és melegvíz szolgáltatását fogja végezni költség-hatékonyan.
A RFV Nyrt. reggel közzétett Profit warning-ban szereplő számok nem tartalmazzák az ügylettől remélt eredményt.
Budapest, 2008. március 28.
RFV Nyrt. Igazgatósága
Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 15:20
Előzmény: #9  BudFox
#15
Csak figyeljétek a mai fél 4-es hírt!!!
Ebből van a pénz...és lesz nemsokára még 2 megye ...
Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 14:06
#14
Rákerestem neten mert nem tudtam mi az a fan. A legtöbb kép az ilyesmi volt: link
De ettõl függetlenül szeretjük az ilyen papirokat, Linamarral, GSParkkal, stbstbstb.is lehetett anno kaszálni... Kis pénzzel kell beszállni és eladni kétszeres áron amig a nagyok csak dögledeznek :)
Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 13:52
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Nem is volna szabad igy a tőzsdére engedni a cégeket.
Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 13:45
Előzmény: #11  BudFox
#12
igen megcsináltuk! :D
BudFox
BudFox 2008. 03. 28. 13:41
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Ha több közleményt kiadnak majd mint eddig az csak jó lehet..

de azért valljuk be, ügyesen felspekizték 4 -szeresére az árat, úgy hogy szinte semmit sem csináltak.

Én is tőzsdére viszem a vállalkozásomat, 1-1 darabot eladok az öcsémnek, én meg megveszem tőle.
Fél évig semmi.
aztán 4 -szeres áron elkezdeném feltölteni a könyvet.
közben meg irdatlan pénz üti markomat...
Hmm így kell ezt csinálni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 13:29
Előzmény: #9  BudFox
#10
Ezért próbálnak részvény eladni a tulajok, hogy legyen közkézhányad és a további emelkedés fundamentálisan is megalapozott legyen!
Transzparenciáról meg annyit, hogy ha elolvasod figyelmesen a mai közlemény látni fogod, hogy meg fognak szaporodni az RFV közlemények a közeljövőben. Mindenki láthatja aki akarja, hogy miből lesz a profit.
BudFox
BudFox 2008. 03. 28. 13:16
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
600 forintról felment a papír 2600 -ra jó jó..de hogyan. úgy hogy a régi papírból elfogyott volna 4 darab.

mintha az OTP 20 darabos forgalommal emelkedne 30.000 forintra.. nem reális ez az egész.

nem nagyon látni át hogy mit hogyan csinál a cég..stb. persze lehet hogy 4000 lesz. vagy éppen 1500 is lehet belőle..
Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 13:06
Előzmény: #6  BudFox
#8
Kedves BudFox!
Szerintem elég rosszul itéled meg a helyzetet! 600 HUF-ról felment a papír 2500-ra hiszen az EPS is 30 forint helyett 2007-ben 140 lett, 2008-ban meg valószínűleg jóval 200 HUF fölött lesz. A tulajok szerintem, mint azt már leljebb is írtam azt szeretnék, hogy rendesen be legyen árazva a részvény, és a cégük ne 5 MRD forintot érjen, hanem 20-at. Ez igazi növekedési sztori nem AAA!
Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 13:01
Előzmény: #6  BudFox
#7
Lehet BudFox, de a Prtfolio is ezt írta:
"Megítélésünk szerint a társaságban megvan az a potenciál, hogy 2-3 éves időtávon a kapitalizációja felnőjön a befektetési kategóriába, ugyanakkor még mindig érdekes kérdés, hogyan lesz ebből közkézhányad."
Már csak az a kérdés hogy hogy lehetne olcsón venni, de jelenleg csak 2800-on van eladó
BudFox
BudFox 2008. 03. 28. 10:56
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
miről beszéltek ti egyáltalán ?

600.000 forint volt az ár először 2000 db volt ha jól tudom.
most meg van 2650 forinton az árfolyam, ezerszer több papírral..

Ez olyan mintha most 2.500.000 forint lenne az ár. - ezredelés előtt.
Egy olyan cégtől, ami az elején csinált 1-1 darabos forgalmat, és vége.
Most meg a két tulaj, jó sok pénzhez akar hozzájutni, hogy legyen mit elkölteni.
ezért úgygondolja hogy 4 szeres áron rázúdítja az emberekre a papírokat...

viggyázzatok, be ne ragadjatok ebbe mint az AAA -ba.. sok sikert mindenkinek.
Törölt felhasználó 2008. 03. 28. 09:57
Előzmény: #4  lighthouse
#5
2000,000 db részvény van összesen a 2 főtulajnál, a tulajdonosok közkézhányadot akarnak, hogy a piac rendesen be tudja árazni a papírt. Ezért teszik közé és fogják három havonta a profit előrejelzést. Ami most a piacon forog azt a tulajdonosok adták el, nyilvánvaló hogy további értékesítéseket akarnak. 100,000 db részvénnyel már lenne olyan pörgés a papírban, hogy mindíg a reálisan legyen beárazva. A mostani 11-es forward P/E, elég nevetséges egy olyan papírtól, ami duplázza a profitot minden évben.
lighthouse 2008. 03. 28. 09:48
Előzmény: #3  minden6ó
#4
ezt a 100.000 db-ot honnan veszed?
minden6ó 2008. 03. 28. 09:44
Előzmény: #2  prfecó
#3
Sajnálom Feco ha beragadtál. :)
prfecó 2008. 03. 28. 09:38
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
tőzsdeforum ugyanerre mást ír .

az eredmény gyönyörű és van egy kb 400 millás forgalom és annak megfelelő profit is 2008. I. negyedévéről , amit mondva csinált okok miatt nem fizettek ki neki , de tuti bevétel.

Topik gazda

RFV_FAN
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek