Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2020. 03. 09. 11:21
Előzmény: #155079  dragoman71
#155080

Ne haragudj de te írtál baromságot, én még sem személyeskedtem. Inkább tájékozódj!
Azért volt a kezdeti magas halálozási ráta, mert csak a már ismert fertözött, többnyire súlyos tünetekkel rendelkező ismert betegek számához lehetett viszonyítani az elhalálozások számát. Százezer számra vannak nem ismert koronafertözött emberek a világban, akikről soha nem is tudjuk meg hogy betegek voltak, mert enyhe tünetekkel túl estek rajta és orvoshoz sem fordultak. Minél több ismert beteg lesz annál jobban csökken a halálozási ráta aránya. De ha még ennyit sem olvastál utána, akkor nem sok értelme van erről vitázni. Ennek a vírusnak a veszélye a hagyományosnál súlyosabb és agresszivabb szövödmények és a mutálódás veszélye. 
dragoman71 2020. 03. 09. 11:10
Előzmény: #155076  Tiborcfiam
#155079
Én nem tudom miért kell ekkora baromságokat írnod. A szakemberek nyilván tévednek, mert hülyék, csak te vagy villamos.
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2020. 03. 09. 11:05
Előzmény: #155077  Sigmund
#155078
Hát ez az. A Pannergyt egyáltalán nem féltem, viszont a gazdasági növekedést annál inkább. Remélem észhez tér a világ.
Sigmund
Sigmund 2020. 03. 09. 10:59
Előzmény: #155076  Tiborcfiam
#155077
teljesen mindegy a halálozási ráta, az a kérdés, hogy a karanténok és esetleges termelésleállások mekkora gazdasági károkat okoznak. Ezt egyelőre nehéz megbecsülni, de pl pár perces hír, hogy az Erste rontotta 0,3%-kal a gazdasági növekedés prognózist Kelet-Közép-Európára úgy, hogy itt még csak országonként kb 10 fertőzött van.
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2020. 03. 09. 10:51
Előzmény: #155073  dragoman71
#155076
A halálozási ráta nagyságrendekkel kisebb mint a sima influenzánál és minél több ismert eset van annál kisebb lesz ez a ráta. 
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2020. 03. 09. 10:48
Előzmény: #155071  salaxx
#155075
Így van, ez teljesen világos! Amit nem értek, hogy az egészségügyi intézkedéseket milyen okból tudták ilyen irracionális irányban eltólni. Nem a vírustól van pánik, hanem az agyament karantén intézkedésektől pánikol mindenki. Pedig bizonyos esetszám felett ezzel már tuti nem lehet megállítani a vírust, esetleg egy olyan rezsim alatt mint kína. Nem lehet az egész világot karanténban rakni. Hagynák a fenébe ezt a karantén baromságot, kapja el sok ember ezt a náthát, alakuljon ki bennük a természetes védettség, az időseket pedig tartsuk egy hónapig otthon és lássuk el élelemmel, vigyázzunk rájuk, a jó idő meg majd úgyis eltünteti akár a sima influenzát. Őrület ami történik. Amúgy meg alig beszélnek róla, de a klímának kifejezetten jót tett ez az elmebaj, kína felett kitisztult a levegő, lecsökkennek a repülőjáratok, stb. Az eddigi nagy klímahisztiben pont ezt akarták elérni, most mégsem ezekről a pozitivumoktól hangos a világ hanem a rettegéstől.
Sigmund
Sigmund 2020. 03. 09. 10:43
Előzmény: #155068  Tiborcfiam
#155074
ez azért vaskos összeesküvéselmélet amit írsz... 
Igen a média valóban felnagyítja a pánikot (külföldi média is), kattintásvadász cikkek vannak, de attól még nagyon is valós a veszély. Kínában úgy-ahogy meg tudták fogni, de Európában akkora karantént nehéz bevezetni, ezért még kb bármi kisülhet ebből, kicsit korai azt mondani, hogy májusra minden helyreáll. A gazdasági károkat még nehéz felmérni, olasz gazdaság pl rendesen beleroppanni látszik.
Pannyt ugyan valóban nem érinti, de sok ágazatot igen, ahogy salaxx is írta. 
dragoman71 2020. 03. 09. 10:39
Előzmény: #155068  Tiborcfiam
#155073
Azért az influenzánál egy nagyságrenddel nagyobb a halálozási ráta, ez tény. Ilyen szempontból cirkusznak nem nevezném.
dexter 2020. 03. 09. 10:37
Előzmény: #155068  Tiborcfiam
#155072
Én is így gondolom. Már sokan 2008-as válságot emlegetnek, holott lényeges különbség, hogy az azért következett be, mert többek között a hitelválság miatt nem volt fizetőképes kereslet. Most viszont tele van a világ pénzzel, ultra alacsony a kamatszint. Ez csak egy átmeneti valami lesz, néhány hét, max. hónap. Mivel van pénz és kereslet is, ezért ez a mostani helyzet csak késleltetni fogja a teljesítéseket, év végére nagyrészt helyreáll az egyensúly, tehát nem lesz érdemei visszaesés.
salaxx
salaxx 2020. 03. 09. 10:37
Előzmény: #155068  Tiborcfiam
#155071
en is vitatom valamelyest, hogy mennyire indokolt ekkora reakcio ebben a temaban, viszont megtörtent, most mar ez a kiindulo allapot. Ebben az allapotban latom, hogy bizonyos agazatok nagyon szenvednek/olyan hatranyokat szednek most egyszeriben össze, ami jo ideig behozhatatlan. Turizmussal kapcs (szalloda, legi- vizi szemelyszallitas, ezek etkeztetese), olajosok emiatt, olasz kitettsegek...stb. Jopar jozan paraszti esszel lathato erintett szektor. Aztan a masodik vonalasok, hogy ezek szenvedese miatt mennyien lesznek munkanelküliek...ök nem ugy fogasztanak, nem kötbek biztositast, nem takaritanak meg stb.
Viszont, hogy vannak olyan agazatok, amik ettöl azert függetlenek azt is fel kell ismerni. Szerintem (!) meg egy munkanelküli eseten (manapsag) kb az utolso lepesek közt van akar telefonszämlät be nem fizetni....vagy pl plane a magyar erintettseget figyelembe veve a fütesszamlat.
Szoval persze eler minket a "hiszen minden esik" effekt, de konkretan csak magyar területen operalva, külsö beszallitoi lanctol teljesen függetlenül, ezt a ceget kb semennyire nem erinti (objektiven) a viruspanik.
Van a fenti hatas, ez van, mindent adnak, de a ceg bevetelei/eredmenyei veszteseget nem szenvednek emiatt
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2020. 03. 09. 10:34
Előzmény: #155069  vakablak
#155070
Az biztos hogy senki nem örül ennek a látványnak, vagy max csak pár beteg lelkű. És nyilván majd utólag leszünk okosak. Én nem izgulok, mindenki tudta, hogy kell már egy nagyobb korrekció a piacokon, hát ezt most ezzel elérték. Szerintem főleg annak kellemetlen, aki most tervezett eladni, mert most kell a pénz valamire neki mindenképp.
vakablak
vakablak 2020. 03. 09. 10:27
Előzmény: #155068  Tiborcfiam
#155069
Dehogy haragszom, részben egyet is értek. Viszont hiába műbalhé stb. az egész, attól még nekem személy szerint mocskosul fáj és május még naaaaagyon messze van, ha ilyen lendülettel zuhanunk... + nekem volt szabad pénzem a múlt héten és belevettem a pánikba - bár ne tettem volna... :( Szóval örülj, hogy (májusig) nincs szabad pénzed, mert csak azt is elégetnéd...
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2020. 03. 09. 10:15
Előzmény: #155057  vakablak
#155068
Ne haragudj, de nagy vakság kell nem látni, hogy ez egy kreált, teljesen szándékos műpánik a világban egy náthavírus miatt, amit valamilyen okokból zseniálisan felépítettek. Először egy hónapig rémísztgették a világot a kínai hírekkel, utcán heverő hullák képeivel, majd a semmiből egy hétvégén berobbant a történet Olaszországban, (minő véletlen, aznap este az RTL leadja a vírus című filmet,) majd a sajtó, itthon főleg az index és társai egy hétig napi 20-30 hatásvadász címoldal cikkel tolja a víruspánikot. És persze ugyanez ment az egész nagyvilágban. És az emberek szépen fegyelmezetten be is vették ezt a cumit. Inkább az ok a kérdés, amit nyilván csak találgat mindenki. Szerintem pont a gazdasági növekedés, a tőzsdei szárnyalás megakasztása volt a cél. Kérés, hogy szimpla pénzszerzés okából vagy nagypolitikai célból, pl.  Trump újraválasztását megakadályozandó. Én ezért nem idegeskedek, ez a műcirkusz gyorsan el fog párologni, májusra szerintem már nyoma nem lesz a vírusnak, vagy ha lesz akkor mindenki hozzászokik. Inkább sajnálom, hogy nem volt most szabad pénzem kihasználni ezt a pánikot.
salaxx
salaxx 2020. 03. 09. 10:13
Előzmény: #155057  vakablak
#155067
off: amugy van tenyleg egy ilyen "haszna" is a mostaninak...ilyen önismereti trening ingyen (na jo....dragan :D), joparan rajöhetnek mennyit birnak idegileg.
Par napja betevedtem az ott1 (nincs nekem amugy, nem is lesz...csak olvasgattam)topicba es volt ott egy ilyen hully szerü figura. Csak nyomta, hogy esni fog, ugyis esni fog....szar am ez...es aznap csak emelkedett :D
Es a vegen kifakadt a figura hogy van 4 papirja (gondolom a 4 meszaros, esetleg valamelyik helyett valami est kaliberü) es hogy akkora mar a buko, hogy teljesen remenyvesztett. Nagyon megtört szegeny...mar majdnem meg is sajnaltam itt a virtualis terben :D
De tenyleg, szoval a nagy megkeseredettsegben ez a trollkodas maradt neki. Bar az itteni minuszok nem valnak az ertekpapirszamlan plussza
hully-gully
hully-gully 2020. 03. 09. 10:09
Előzmény: #155065  hully-gully
#155066
Veszély=beszélj
hully-gully
hully-gully 2020. 03. 09. 10:08
Előzmény: #155054  salaxx
#155065
Ha arra sem veszed a fáradtságot, hogy veszély az elemzővel akkor te vagy a hiteltelen mert így alkotás véleményt. Hívd fel azt meglátod, hogy mennyire komolytalan az OTP. Látszik kire bízták az elemzést. 
Zsimo
Zsimo 2020. 03. 09. 10:04
#155064
Réstöltést letudhatták volna
Norbert99 2020. 03. 09. 09:55
Előzmény: #155058  dexter
#155063
Igen jöhetne egy emelés, mert ilyen árfolyam mellett kb 600MFt marad a keretből. 
dexter 2020. 03. 09. 09:52
Előzmény: #155057  vakablak
#155062
Én sem izgulok. Sok pénz termel a cég, erősen alulértékelt, gyakorlatilag 50% diszkonton forog. Eddig elég jó bírta a mostani hangulatot. Csak az fogja eladni, azt azt gondolja, hogy mással többet tud keresni. Szerintem most elég veszélyes eladni, mert jön a közgyűlés, a cég egy csomó készpénzen ül, valamit villantania kell a vezetőségnek.
Sigmund
Sigmund 2020. 03. 09. 09:51
Előzmény: #155057  vakablak
#155061
én nem vagyok higgadt, de mivel az OTP és MOL -7%, még örülni kell a -4,32%-nak. Amikor az előbb néztem, még top 5-ben voltunk ezzel a teljesítménnyel, ez a durva. Hülyeség volt részvénybe fektetni, ez van.

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek