Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 01. 19. 09:05
Előzmény: #73085  dexter
#73100
értelmetlen veled beszélni

én próbáltam rövid, tömör tényszerű állításokat megfogalmazni, ezekre te feltételezésekkel válaszoltál (ami valahol jogos, mivel az egész cég egyelőre - gyakorlatilag 5 éve - feltételezés)

Szeretném felhívni a figyelmedet arra a tényre, hogy 1, azaz egy beruházás van kész. Ezt a tényt figyelembe véve gondold át a válaszodat újra!

Te hiszel benne és szeretnéd ha sikerülne (magánemberként én is szeretném) én azt próbálom látni/láttatni ami an, nem azt amit szeretnék, hogy legyen!
dragoman71 2013. 01. 18. 21:01
Előzmény: #73097  dexter
#73099
Szerintem tudták, hogy nem lesznek készen, sőt azt is tudják, mikor készülnek el (csak mi nem tudjuk :) ).
Azt is tudták, hogy (ki tudja mióta adják) kik akarnak nagy mennyiségben megszabadulni a papírjuktól (Erste, szerintem pár nagybüfi is csökkentette a kitettségét, általában magyar papírokból, pl Mtelből is) , ez pont december közepére csúcsosodott ki, nos akkor egy késésre vonatkozó bejelentés nagyobb mélységbe lökte volna a részvényt, ahonnan Miskolc elkészültéig (tavasz eleje körül)nem fog feljebb jönni, ahogy azt manapság tapasztaljuk.
A Telkó ugye nem Panni, kiheverte, kb. most van az oszti várakozásoknak megfelelő helyen, ezért nem korrigált az elvárások ellenére sem vissza, de Panniban nincs ilyen potenciál, már nem akar venni senki sem Miskolc átadásáig (az ígéretek részben teljesítéséig), ami ugye csúszik, a részvény meg ereszkedik.

Ezeket a munkálatokat max ősz közepére tervezhették, de ember tervez...
Valamikor tavasz végén, nyár elején jelentették be a régészeti feltárások végét, onnan lehetett sejteni, hogy nem fognak elkészülni.
Ody_Mnadrell 2013. 01. 18. 20:56
Előzmény: #73097  dexter
#73098
Akkor már ketten vagyunk akik nem értik. De ott van. Jól akarják megcsinálni, így előre nem látható tényezők miatt csúsztak. Ez jelenthet bármit.
dexter 2013. 01. 18. 20:40
Előzmény: #73087  Ody_Mnadrell
#73097
vszínű decemberben nemtudták befejezni, aztán kb. a hónap közepétől kb. 0 fok alatt van a hőmérséklet, így azért, hogy a minőséget tartani tudják, felfüggesztették a munkát. Csak azt nem értem, hogy ezt dec. közepei nyilatkozatban miért nem lehetett elmondani?

Én inkább örülök neki, ha inkább megvárják a megfelelő időjárást és úgy fejezik be, mint ha most összecsapják és néhány hét, hónap múlva azt hallani, hogy fel kell szedni a cuccost.

Az sem érthető, hogy az ilyen munkát miért télre kell időzíteni??
dragoman71 2013. 01. 18. 20:09
Előzmény: #73093  Törölt felhasználó
#73096
A klavin meg véletlenül rákönyököltél a kérdőjelre... ;)
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 18:48
Előzmény: #73094  Törölt felhasználó
#73095
én tartom a papírt.
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 18:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#73094
egyszerűen csak furcsáltam a felbukkanásod, rögtön egy ilyen sztorival. ennyi.
de mindenben Neked legyen igazad és a Pannergynek.
Ámen a 2000-re.
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 18:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#73093
nem akartalak megbántani.
minden rosszindulat nélkül írtam amit írtam.
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 18:35
Előzmény: #73091  Ody_Mnadrell
#73092
j1g2 lécci írjál emailt a nh797hn@yahoo.com-ra
köszi
Ody_Mnadrell 2013. 01. 18. 18:20
Előzmény: #73088  Törölt felhasználó
#73091
lehet egy régebbi tag is álnéven. Nem hiszem, hogy köze lenne ennek bármihez is.
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 18:20
Törölt hozzászólás
#73090
Peter_21 2013. 01. 18. 18:15
Előzmény: #73088  Törölt felhasználó
#73089
Csúnya lenne ha valós összefüggés lenne :o)
Értelmét se látom, kisbüfik itt nem tényezők...
(főleg aki ezt a fórumot olvassa)
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 18:10
Előzmény: #73087  Ody_Mnadrell
#73088
mondjuk az is furcsa, hogy hirtelen a semmiből előbukkan a semmiből j1g2 friss hús a topikban és egyből megy a Pannergy székhelyére kérdezősködni.
ez nem gyanús?????????
Ody_Mnadrell 2013. 01. 18. 16:54
Előzmény: #73059  Törölt felhasználó
#73087
Engem is az döbbentett meg, hogy a vezetékrendszer még kész sincs és már január közepe van! Az egész közlemény nem több magyarázkodásnál, de azt azért értékelem, hogy írtak valamit.
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 16:53
Törölt hozzászólás
#73086
dexter 2013. 01. 18. 16:43
Előzmény: #73083  Törölt felhasználó
#73085
1. magas a beruházások tőkeigénye >> ez igaz, de jó része (~30%) pl. miskolc esetében vissza nem térítendő támogatásból van/lesz; miskolc készen van, alsó hangon 1MrdFt/év bevétellel
Ha miskolc mintájára 3 év kivitelezéssel számolunk egy hasonló projektben, akkor a következő nagy projektre Miskolc megtermeli a beruházás 30%-t (2Mrd Ft). Ez azért nem rossz

2. nagy a kivitelezés technológia kockázata >> az első poorjektekben igaz, tapasztalattal ez erősen csökkenthető, minél több hasonló projektjük lesz, annál kisebb ez a kockázat

3. lassú a műszaki tervezés, engedélyeztetés és kivitelezés >> ez igaz, de gondolom, hogy egyre több projekt egyre több tapasztaltot hoz, így ez is javulni fog, először minden nehezebb, a tizediknél már kisujjból kirázzák :)

4. túl statikus a beszállítói kör >> nem gondolnám; manapság nem nagy dolog a világ másik végéről eszközöket venni, ha az kedvezőbb; nem gondolom, hogy ez valós probléma

5. sok a steakholder és ezek között vannak olyanok, akik számodra kezelhetetlen alkupozícióban vannak >> passz

6. irreálisan kevés bevételt termel a befektetett összeghez képest >> ezt sem gondolnám. Ha miskolc 6,5MrdFt volt, ehhez kaptak 2,5Mrd Ft-tot, így kb. 4MrdFt-ban van Miskolc. Ezt 1MrdFt/év bevétellel számolva (alsó hangon), a befektetett pénzt 6-7 év alatt visszahozza; ez minden csak nem irreálisan rossz befektetés, sok befektető örülne ilyen megtérülési rátának

7. gyenge a megtérülés, a kockázati szinthez képest, de abszolút értelemben is >> lásd előző, hülyeség

8. egészségtelen a tervezett árbevétel és vevőstruktúra >> már miért lenne egészségtelen az árbevétel? számold más ki hány háztartásba kapcsolják be miskolcot? + egyéb intézmények; a vevőstruktúra lehet gáz, gondolom ezért mozdulnak el inkább gazdasági cégek irányába a lakosság felől

9. hiteltelenné vált a menedzsment >> ebben is van valami; bár kérdés milyen körben és milyen szinten? kisbefektetők körében biztos

10. fentiek miatt nem egyszerű a tőkebevonás, beszűkült a finanszírozási mozgástér >> a tőke bevonás valóban gond, de én ezt elsősorban a külső, főleg politikai dolgokban látom

+1 a makrogazdasági helyzet miatt lásd 10. pont mégegyszer >> sajnos ez igaz, de mivel az eu azért nyomja a zöld energiás projektekre a pénzt, úgy gondolom, hogy pályázat útján ezt ki lehet szívni az eu-ból, és így nem olyan gáz

Engem továbbra sem győztél meg arról, hogy a jövőre nézve miért lenne szar cég a panny. Nem írom, hogy gyémánt, mert nem az, de nem is szar, ahogy te próbálod lefesteni.
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 16:09
Törölt hozzászólás
#73084
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 16:03
Előzmény: #73077  dexter
#73083
Figyelj rám most nagyon!

1. magas a beruházások tőkeigénye
2. nagy a kivitelezés technológia kockázata
3. lassú a műszaki tervezés, engedélyeztetés és kivitelezés
4. túl statikus a beszállítói kör
5. sok a steakholder és ezek között vannak olyanok, akik számodra kezelhetetlen alkupozícióban vannak
6. irreálisan kevés bevételt termel a befektetett összeghez képest
7. gyenge a megtérülés, a kockázati szinthez képest, de abszolút értelemben is
8. egészségtelen a tervezett árbevétel és vevőstruktúra
9. hiteltelenné vált a menedzsment

10. fentiek miatt nem egyszerű a tőkebevonás, beszűkült a finanszírozási mozgástér
+1 a makrogazdasági helyzet miatt lásd 10. pont mégegyszer

Röviden, tömören!

De nagyjából ezt már elmodtam számtalanszor, amire a válasz - inkább reakció - az volt, hogy majd megindul, mert már nem sokáig tartható itt lent az árfolyam, kilő.

Emelkedés akkor lesz, ha veszik...egyelőre nem fogják venni lásd fent!
Gatto 2013. 01. 18. 15:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#73082
Mert milyen a siny árfolyama? csak nagyobbat esett, mint a pannergy és most korrigált egyet a pincéből.
A panni még nincs a pincében, mert van 2 tízmilliós nagyságrendet termelő projektje és még most is 12 milliárdot ér a piacon.
Miskolc iszonyúan csúszik, ősszel fog sztem indulni, közben lenyomják a fogyasztói árakat is 20-30 %-kal, mert ugye kelleni fog a szavazat. A várt profit felének a felét fogja sztem hozni a projekt, közben a világban olajpala, palagáz, nem konvencionális szénhidrogéntermelési láz kezd kialakulni, a zöldek megint mennek a háttérbe.
Törölt felhasználó 2013. 01. 18. 15:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#73081
jó kis hasonlatok: "gyémántnak látod a szart" "szarnak látod a gyémántot"

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek