Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
humika 2013. 01. 17. 14:12
Előzmény: #72979  Törölt felhasználó
#72980
Pannika égeti a saját papirjait ez ám a luxus, most már Ő is látja, hogy semmit sem ér már.
Törölt felhasználó 2013. 01. 17. 14:07
Előzmény: #72978  Gatto
#72979
300-400 forint? ez hogy jött ki:))))
Gatto 2013. 01. 17. 13:53
Előzmény: #72977  Törölt felhasználó
#72978
Na de maga a projekt mikor indul? erről valakinek valami infója?
Itt a nagy hideg és megint nagy sunyítás van. Rezsicsökkentés(ekkel), növekedéshiányával, meg mindnnel együtt nem ér többet 3-400 forintnál.
Törölt felhasználó 2013. 01. 17. 12:56
Előzmény: #72976  vakablak
#72977
a hétre igérték az üvegházak alapkőletételét ez mondjuk pannytól független, lesz ez? tud valaki valamit?
vakablak
vakablak 2013. 01. 16. 17:36
Előzmény: #72975  humika
#72976
Miskolcot azért várjuk még meg, ott még vízzel fűtsenek, csak aztán égessék a papiruszt!
humika 2013. 01. 16. 17:12
Előzmény: #72974  gold66
#72975
ez a papir már ott sem ér semmit, talán még be lehet egyszer fűteni vele....
gold66 2013. 01. 16. 16:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#72974
Mert akkor még ők is másképp látták és gondolták ......, na meg persze ezzel próbálták befolyásolni a piacot, és a piaci szereplőket ........
Azóta sok minden megváltozott, és ezt a piac már nem veszi be !
Törölt felhasználó 2013. 01. 16. 16:01
Törölt hozzászólás
#72973
dexter 2013. 01. 15. 11:35
Előzmény: #72968  Törölt felhasználó
#72972
miskolcot nem nevezném homályos elképzelésnek, meg tervnek, mert az már igen erősen itt van
ez azért elég konkrét

HA elindul akkor ez egy ideig (a normál üzemi költségeket leszámítva) gyakorlatilag 0 ráfordítással hasznot termel
azért ez is elég konkrét

szemellenző rajtad van inkább, pedig te állítólag szakember vagy, aki keni vágja ezt a témát
aki ezt nem látja, az elég vak
nyilván ettől nem lesz 10eFt, de én személy szerint úgy gondolom, hogy a mostani szintnél többet fog érni a papír

és akkor ezt nevezhetjük fantáziálgatásnak is

csak érdekelne a "szakértő" úr véleménye:
a mol, az otp, a richter, ÁNY szar cég?
csak mert ezek értéke is töredéke a valaha volt maxiumunak, és a trend ezeknél a papíroknál is csökkenő, ill. az utóbbi időben stagnáló

én nem hiszem, hogy szar cégek lennének, bár az árfolyamuk elég gyatra

az a baj, hogy te az árfolyamokat, a tőzsdei mutatójukat összekevered a cégekkel, pedig a kettőnek nem sok köze van egymáshoz

ugye ismerünk itt a béten cégeket 0 termeléssel, negatív eredménnyel a névértékén többszörösén, messze a valós értékük felett forogni, azok jó cégek?
dragoman71 2013. 01. 15. 10:51
Előzmény: #72968  Törölt felhasználó
#72971
Az elképzelések egy része gondolom teljesül, ahogy átadják Miskolcot (itt a cégről beszélek, nem a részvény árfolyamáról), aztán épülnek majd üvegházak, fóliák, de ehhez is idő kell, de ez is el fog készülni.
Van némi papírom, nem sok és nem is fáj, hogy lefelé megy az árfolyam, mert majd megy fölfelé is.
Azt viszont nem értem, miért jössz ide állandóan szapulni azokat, akik hisznek, az ő (mi) dolguk nem? Miért fáj ez neked? Ezt nem értem.
Törölt felhasználó 2013. 01. 15. 08:21
Előzmény: #72969  Törölt felhasználó
#72970
Az meg, hogy a Fidesz mit is ígért és mit csinált és ez sok mindenkit megtévesztett, hát nem is akarom kiértékelni, mert csak felbaszom magam agyilag.
Remélem örökre eltakarodnak.
Törölt felhasználó 2013. 01. 15. 08:17
Előzmény: #72968  Törölt felhasználó
#72969
A csökkenő trendnek én csak fundás okát látom, azaz sokkal lassabban haladnak, mint gondolni lehetett, mondták stb. Fundás okok miatt viszont egyszer a helyére kerül az árfolyam, amikor már az a tempó lesz beárazva, amit tényleg csinálnak. Most remélhetőleg már elértük ezt.
Kilő, meg a csillagos ég, ezek meg már valóban nem szerepelnek itt. Bár egy sikeres nagy projekt után még az is elképzelhető lehetett volna, de ennek én már semmilyen valószínűséget nem adok.
Törölt felhasználó 2013. 01. 15. 08:11
Előzmény: #72967  Ody_Mnadrell
#72968
Nem akarom szemantikai vitává változtatni a lényeget, de akkor te minek nevezed azt, amikor minden konkrétum és eredmény nélkül, pusztán hosszú távra megfogalmazott homályos elképzelésekre és tervekre alapozva, két éve atombiztosan csökkenő trendben a töbség még mindíg tartásra és vételre buzdít, akár ezt nyíltan kimondva, vagy csak implicit sugallja az "én bízom benne, jó lessz ez, egyszer megindul, majd kilő és akkor aztán..." típusú fantáziálgatásokkal.

Ody_Mnadrell 2013. 01. 14. 19:12
Előzmény: #72965  Törölt felhasználó
#72967
Itt már rég nincs vallásos áhítat. Egy kezemen megtudnám számolni azokat akik optimisták a céggel kapcsolatban. Kicsit le vagy maradva.
Törölt felhasználó 2013. 01. 14. 13:51
Előzmény: #72965  Törölt felhasználó
#72966
Három fő energia irány van, ami a jövő megváltoztathatja, illetve amilyen irányba el kell, hogy előbb utóbb mozduljunk. Hány év vagy hány 100 év nem tudni pontosan.
Nap energia, földenergia illetve fúziós energia.
Jelenleg a fúzió olyan problémákat rejt magába, amit még megítélni is nehéz, hogy hogyan fog működni, ha egyáltalán fog. A másik kettő egymáshoz nagyon hasonló tulajdonságokkal bír ezért hát itt egy kis lóvét betolni és várni elég logikusnak tűnik. Majd 10-20 év múlva, amikor már változik a világ legalább nem fogja az ember a fejét, hogy nem próbálta meg, tök mindegy hogy sikerül.
Törölt felhasználó 2013. 01. 14. 13:31
Előzmény: #72963  Törölt felhasználó
#72965
Nem buktam még ezzel a papírral...egyébként a bukás hozzátartozik a játékohoz, sőt a bukás esélye nélkül nem is lenne az igazi.

Ami engem idegesít az az ész nélküli vallásos áhitat ami körülveszi a PE-t, és hogy az egyes szereplők hónapokon, éveken át irogatják az agyzsibbasztó, minden reális alapot nélkülöző teóriáikat.

Ehhez képest én 3 havonta, fél évente írok 5-10 kommentet, mégis ez fáj.

Az a sok szellemi környezetszennyezés a "remegő kezű kisbufikról, akinek kezéből most akarják kicsavarni a paírt", a "nem engedik, hogy elszálljon az árfolyam", a "begyorsulunk, 5-öt fogunk fúrni évente", stb. nem fáj senkinek.
dexter 2013. 01. 14. 12:48
#72964
Úgy látom sok itt az unatkozó, hozzáértő cégvezető.

Itt sokan elvárják, hogy a cég (és nem csak a panny, hanem általában a világ) évente több 10%-os növekedést érjen el, folyamatosan növelje a bevételeit, folyamatosan jelentsen be 5-6MrdFt-os projekteket, amit persze néhány hónap alatt kivitelez.
Kíváncsi lennék itt a sok okoskodó, mindent jobban tudó beírkálóra, hogy mennyire szarnák össze magukat, ha csak egy évig kellene egy céget vezetniük és mondjuk 10%/év növekedést kellene elérniük.
Azt hiszem láttatlanban kijelenthetem, hogy mindenki megbukna ezen a vizsgán.

Az a baj a világgal, hogy mindenki elvárja, hogy az egész úgy cakumpakk folyamatosan növekedjen, egyre több bevételt és hasznot termelve.
Ez sajnos így nem működik.

A pannyval vannak gondok, ez nem vitás. A kommunikációjuk szar, ez tény. A tervek sem mindig úgy haladnak, ahogy az le van írva. Sőt.
De maga a cég nem rossz, sőt! Amit csinálnak az sem rossz.
Manapság nem sok cég tud saját zsebből kivitlezni egy 6-7MrdFt-os projektet, amire ráadásul rengeteg támogatást kaptak, és a megtérülési mutatója sem olyan rossz.
Manapság ezeket a pénzeket el szokták lopni (lásd. pl. estar) és a kisbefektetőkkel kifizetttetni.
Ha nem egy 5-6MrdFt-tos projekt lesz, hanem 5-6db 1MrdFt-tos, az szerintem még jobb is, mert előbb lehet befejezni > előbb hoz bevételt.

Szóval mielőtt a sok hozzáértő és minden tudó leírja, hogy milyen egy szar ez a panny, azelőtt kicsit gondolkodni kellene. Az árfolyam lefelé mutat, de ettől még a céggel messze akkora baj sincs (bár nyilván ez nem vigasztalja azokat, akik be vannak ragadva), mint itt egyesek beírkálják. Sajnos sokkal inkább baj, hogy nincs befektető, de ez meg nem a cég hibája, hanem a környezeté, amiben működniük kell. Sajnos ahol lehet a kedves kormányunk alá vág a még működő cégeknek.
Persze azt leírni, hogy ez milyen egy vécépapír cég, ahhoz meg sem sok ész, sem sok energia nem kell, de az ilyen hozzászólások kb. ennyit is érnek, mint amire a vécépapírt használják. ;)
Törölt felhasználó 2013. 01. 14. 10:41
Előzmény: #72954  Törölt felhasználó
#72963
Kedves porislaszlo!
Mikor egy papírba beragadtam, majd hosszas töprengés után eladtam és sokat buktam rohadt mérges voltam. Az adott papír fórumára írtam még két utolsó bosszús bejegyzést, hogy ide aztán senki ne fektessen, majd úriember módjára elhagytam a topicot és többé vissza se mentem.
Kérlek tégy te is így, különben csak fölöslegesen fecsérled a drága időd és energiád (holott annyi sok szép értékpapír vár rád e nagyvilágba). És ami még ennél is rosszabb: mások idejét, kedvét , energiáját.
Köszönöm megértésedet
Gatto 2013. 01. 14. 10:39
Előzmény: #72960  Gatto
#72962
A régi optimizmusom rég elpárolgott, mint látható nem ingázok a véleményemben, de elgondolkodtató, hogy érdemes-e ebbe fektetni.. hiába esett az árfolyam, szerintem csak nőtt a kockázat, legfőképp a kilátástalanság miatt.
Persze ez a helyzet változhat valami bombasztikus eib lehívással, gyorsuló projektekkel, jó találatokkal, de ahhoz is sok idő kell.
Erste sem véletlen adta el.
Törölt felhasználó 2013. 01. 14. 10:39
Előzmény: #72959  vakablak
#72961
A BÉT-ről. Zsebre fogják tenni. Ilyen áron már megéri nekik és meg is fogják csinálni.

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek