Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 19:15
Előzmény: #47419  Törölt felhasználó
#47420
Elnök úr!

· Mondjad, Jánosom.

· Lenne rám néhány perce?

· Hát hogyne lenne, Jánosom! Te vagy a mi frakcióvezetőnk, hogy a bánatba ne lenne terád időm!

· Köszönöm, elnök úr!

· Hagyd már ezt az elnökurazást, Jánosom! Szólíts te is úgy, ahogyan a többiek.

· Köszönöm. Szóval, Viktátor...

· Viktátor? Hát ez meg mi a fene, Jánosom?

· Bocsánat, Viktort akartam mondani.

· Na, ki vele Jánosom, mi a pálya?

· A végkielégítések visszamenőleges megadóztatásáról lenne szó.

· Ez jó, Jánosom, nekem is tetszik. Láttad a kommancsok pofáját a parlamenti vita közben? Majd behaltam a röhögéstől, ahogy néztem a savanyú képüket.

· Tényleg nagyon mókás volt. Hanem lenne itt valami.

· Mondjad Jánosom, megoldjuk.

· Tegnap benn voltam az egyik kereskedelmi tévében, ott kérdezte a riporter, hogy miért éppen öt évre visszamenőleg kell a végkielégítések után adót fizetni. Amikor pedig, így a riporter, az első Orbán-kormány távozó miniszterei és államtitkárai is nagy végkielégítéseket vettek föl.

· És te? Mit mondtál annak a firkásznak Jánosom?

· Szó szerint azt, hogy senki nem tiltja meg nekik, hogy ezt visszafizessék. Én azt gondolom, hogy ez lelkiismeret kérdése is alapvetően. És, ezt mondtam a kamerák előtt, meg fogok keresni minden érintettet, és jelzem nekik, hogy a frakció álláspontja szerint ez helyes.

· Nagyon jól mondtad, Jánosom.

· Hát most itt vagyok, Viktor.

· Látom, Jánosom, hogy itt vagy. Elmondanád, hogy miben segíthetek? Tudod, sok a dolgom...

· Amikor 2002-ben távoztál a kormányfői székből...

· … és ellenzékbe került a haza...

· ..akkor te, Viktor, 5 597 000 ezer forintot vettél fel. Ebből 3 525 000 ezret kellene visszaadni.

· Három és fél milliót? Már miért kellene visszaadnom? Az a pénz nekem járt.

· A törvény szerint, Viktor, tényleg járt. A jó erkölcs szerint viszont...

· Tudom, Jánosom, hogy mi a jó erkölcs, a Szijjártó is mindig elmondja a tévében: visszaszerezzük a pofátlanul magas végkielégítéséket. Te, Jánosom, megfigyelted, hogy milyen mulatságosan mondja ezt a Szijjártó? Tőle tudom, hogy két napig gyakorolta a tükör előtt. Először mindig elröhögte magát, de végül sikerült neki. Ügyes fiú a Péter, lehet, valamikor őt nevezem ki utódomnak...De mondd, Jánosom, miről akartál velem beszélni?

· A három és félmillióról, Viktor. Hogy vissza kellene fizetned.

· A Fletó már visszaadta a pénzt? Vagy az a másik... a Bajnai.

· Ők egy forintért voltak miniszterelnökök, Viktor.

· De végkielégítést kaptak!

· Kaptak, de nem vették föl. Továbbutalták valamilyen gyerekeket segítő alapítványnak.

· Na, és azoktól nem lehet ezt a pénzt visszavenni?

· Viktor, nem tetszene az embereknek. Éhes és beteg gyerekektől visszavenni a pénzt...

· Jó, Jánosom, de áruld már el, tulajdonképpen mit akarsz te tőlem?

· Mondtam már, Viktor. Vissza kellene fizetned a 3 és félmilliót. Tudod, a jó erkölcs, amiről mindig papolunk.

· Miből, Jánosom, mondd meg nekem, miből fizessem vissza? Nagy a család, öt gyereket kell eltartani, tavaly Anikóval Mexikóban voltunk.

· Értem, Viktor. Tehát nem fizeted vissza a három és félmilliót?

· Most nézz meg alaposan Jánosom, madár vagyok én? Szőrös a hátam?

· Nem tudom Viktor, még sosem zuhanyoztunk együtt...

· Na, jól van, ezt megbeszéltük, Jánosom. Van még valami?

· Nincs más, Elnök úr. Ennyi lett volna.

· Szólíts csak nyugodtan Viktornak. Tudod, hogy nem szeretem a csendőrpertut.
prmiklos
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 18:26
#47419
no merre vagytok gyerekek?

uplaci hegyesi ixrose??
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 18:01
Előzmény: #47414  Törölt felhasználó
#47418
"Most itt tartunk. Az egyetlen probléma, hogy a mi pénzünket "tapsuljuk el"... és ugye kasszát üríteni nem olyan nehéz."

A nyugdíjvagyon a GDP kb 10%
a hiánycél évi 3%

elvileg feltételezhetnénk, h. nem kell annyi pénz a TB alapba, így 3% alatti lesza a hiány, de ez naivitás, mert a költségvetési expanzió keretében elbasszák majd másra, ezt ők úgy mondják, h. a gazdaság talpraállítása (először padlóraküldi, majd utána talpraállítja, teljesen logikus, mind1 ne menjünk bele)
naszóval 3%-os hiány mellett az összeg elég lesz a 2014-es választásokig, aztán kész kifújt

Most, h. a tetemes államadósságot mennyiért tudja majd finanszírozni, ebbe szintén nem mennék bele, bár jó lenne ha az MNB kalkulálna valamit ez ügyben, mondjuk egy 600-as CDS esetén hogy jövünk ki!

Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:54
Előzmény: #47415  Törölt felhasználó
#47417
madrid, írtam...
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:49
Előzmény: #47414  Törölt felhasználó
#47416
Egész jó dramaturg lenne belőled vfreak1! Korrekt!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:44
Előzmény: #47413  Törölt felhasználó
#47415
na, hazudnák helyett hazudnék...látod, h zavar?:-)
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:44
Előzmény: #47386  Törölt felhasználó
#47414
Az EU is egy szarrágó banda.
Ha elfogadták volna költségvetési bevételként a magánnyudípénztárakat, akkor nem itt tartanánk.

Ez történt SZVSZ:
-O.V: Költekezni kell.
-EU: Lóf*szt. 3% vagy mész a levesbe...
-O.V.: OK-OK. Akkor papíron kell csökkenteni a hiányt (valóságban ugyanis nehéz). Jó ötlet: változtassuk meg a számítási módot (ahogy az ami bankok szokták mostanában!)
-EU: Öcsi. Nem voltam világos? 3%, és nincs trükk.
-O.V.: Magánnyudíjpénztárat nem lehet elszámolni? Tudjátok mit, akkor olyan nincs is - vagy két évig!
-EU: Ebbe nem szólunk bele.
-O.V.: Nem szóltok bele, akkor nem 2 évre, hanem örökre szüntessük meg. Több lóvé lesz, mint eredetileg gondoltuk. Na EU akkor most ki a rafkósabb he (hehehe)?
-EU: Háát izé. Nana. Ugyan nem szólunk bele, de nem gondoltuk hogy eddig is el mersz menni...

Most itt tartunk. Az egyetlen probléma, hogy a mi pénzünket "tapsuljuk el"... és ugye kasszát üríteni nem olyan nehéz.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:43
Előzmény: #47405  Törölt felhasználó
#47413
nem veszem kioktatásnak:-)
szerencsére még ezen a szinten sem vagyok bukóban.hazudnák, ha azt
állítanám, h nem zavar a kialakult helyzet.zavar.
persze, ha biztosra tudnám, h lemegy 750-ig:-)))
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:40
Előzmény: #47410  Törölt felhasználó
#47412
persze ez is fontos, megadhatja a hosszútávú irányt, de ez alapján nem találsz jó beszállási pontot
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#47411
?
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:32
Előzmény: #47409  Törölt felhasználó
#47410
"Jövedelemtermelés (nem állunk túl jól), növekedési esélyek (ebben a helyzetben ki tudja, nagyon valószínű, h. igen, de csak valószínű), stb."

nem fejeztem be, na szóval ezek is számítanak

Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:29
Előzmény: #47404  Törölt felhasználó
#47409
Ez azért túlságosan tőzsdés megközelítés!:-)

Jövedelemtermelés (nem állunk túl jól), növekedési esélyek (ebben a helyzetben ki tudja, nagyon valószínű, h. igen, de csak valószínű), stb.

De igen igazad van egyébként, a mi szempontunkból csak és kizárólag az érdekes amit mondasz!

Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:27
Előzmény: #47407  Törölt felhasználó
#47408
:DD
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:26
Előzmény: #47405  Törölt felhasználó
#47407
madrid?

Wellnessen szokás szerint? :) Ha zakó van, akkó zacsit áztatunk :D
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:26
Előzmény: #47405  Törölt felhasználó
#47406
teljesen egyetértek
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:24
Előzmény: #47400  Törölt felhasználó
#47405
Miért?

Ha most eladsz 1000 darabot és 750-en vennéd vissza, akkor 1130 darabot tudsz venni, egy nagyobb darabszámmal hamarabb visszakeresheted a bukót!

Nem ilyen egyszerű persze, meg ki garantálja, h. 750-ért kapok, de az ember mindig azt hiszi, h. ez már az alja, nem fog esni többet, aztán utána meg az az érzés van, h. bassza meg múlt héten még eladhattam volna, de most már nem adom mert már nem fog tovább esni!

Ismerős?
Nyugi, mindenki ezt érzi!

De van megoldás!
Úgy hívják az eszközt, h. stoploss! Ez az egyetlen megoldás! Nem véletlenül mondják, h. mindig használni kell, mert egy idő után olyan mélyre ásod magad pszichésen, h. nem tudsz racionálisan gondolkodni (lásd fenn) és elég a pénzed!

Bocs! Nem akartalak kioktatni (szerintem nem is tettem) és nem gondolom azt, h. olyat mondtam, amit még nem hallottál százszor akár!
De akkor is csak ez a megoldás!
Hidd el az alapszabályok nélkül ez az egész szerencsejáték!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:19
Előzmény: #47399  Törölt felhasználó
#47404
minden cég annyit ér amennyit a piac ad érte...jelenleg 848 ft...ezen nincs mit vitatkozni...leátlagolni (poziciót építeni) nem az esésben kell, hanem pont fordítva...minek tovább növelni a veszteséget?
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:18
Előzmény: #47391  Törölt felhasználó
#47403
Sajnos nem csak a pannergy van ilyen helyzetbe,de ez senkit nem vigasztal!:-(
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:16
Előzmény: #47400  Törölt felhasználó
#47402
te hoztad magad ilyen helyzetbe
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#47401
minek?

kap egy figyelmeztetést
pirosat
aztán nem beszél csúnyán
s jó magaviseletért
visszavonják

persze ha tovább csinálja
akkor ........... lehet

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek