Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:20

Certifikátok  

én azt nem értem, vannak ezek az index követő certik, nézem a petiben a könyvet, csak áll, alig van mozgás ... az igazi index meg szinte mindig mozog ... ha a bankok generálják a vételi és eladási ajánlatokat, akkor mért nem mozog? van már valakinek tapasztalata vagy én csinálok valamit rosszul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 08. 16:39
Törölt hozzászólás
#3880
kispangit 2009. 03. 08. 13:09
Előzmény: #3877  TrendMan
#3879
Lehet, hogy lesz egy kis korrekcio, de tan meg annyi se, hogy a shortot erdemes legyen zarni. Es meg elöttünk all a Nagy Kapitulacio, amikor kegyetlenül szétöntik a piacot az aljan.
Mindenesetre februar 9. ota esik a dax, es kezd laposodni az eses. Lehet, hogy kezdik megunni. Vagy kis szünet utan meg nagyobb zuhe. Maciralik hosszu kanocos leszurasok utan szoktak jönni, ilyet most nem latok. Fasultsagot latok inkabb.
TrendMan 2009. 03. 07. 19:09
Előzmény: #3877  TrendMan
#3878
Egyébként közelebbről megnézve a Dow napos gyertyát, talán nem is doji, csak egy kis testű korrekciós gyertya, ami a bizonytalanságot jelzi ezen a vélt vagy valós támaszon ?
+++
Nézzétek meg az arany két utolsó hetes gyertyáját !
Egymás tükörképei !
Ilyet még eddig nem is láttam !!!
TrendMan 2009. 03. 07. 18:34
Előzmény: #3876  kispangit
#3877
Én nem vágom ennyire a japán gyertyák elnevezését, de biztos, hogy azokat igazán megbízhatóan csak egymás viszonylatában lehet vizsgálni.
Megfigyelésem szerint az alul-felül hosszú kanóccal bíró gyertya növekvő bizonytalanságot tükröz, pláne ha ezek sorozatban jönnek.
Ezután persze általában éles fordulat jön valamerre.
+
Délben tegnap volt egy erősen lefelé szúrt órás gyertya a Daxban, ami tipikus jele annak, hogy az árfolyam néhány órás távlatban támaszra lel és fordul. Ezt utána meg is koronázta az USA nyitás idején bekövetkező kilövésecske.
Gondolom erre építettek a longosok vételeket (Én meg a shortom eladását és visszavételét::-D
---->
Talán ez a bizonyos hosszú kanócu lefelé szúrt gyertya az, ami a saját időtávján belül a legmegbízhatóbb önmagában is.
Legalábbis én a Daxban eddig így tapasztaltam.
+
Viszont a Dow tegnap 21.00-ra elért 64xx szintre, ahol előzetes elemzések alapján technikai támasza van. Nem tudom ezt hogyan számították ki, de mindenesetre csinált egy napos dojit - és mivel felfelé TA alapon 7450-ig mehet, ezt a lehetőséget most nem lehet kizárni.
Azaz hétfőn nem biztos, hogy megtartom a shortokat.
mert
A játék a következő:
1) Vegyél trend irányú instrumentumot !
2) Tartsd!
3) Ha jön a korrekció, akkor előtte add le !
4) És a korrekció idején vedd vissza jobb áron !
aztán
2) Tartsd
és tovább mint fent :-D

Persze néha becsúszik egy-két hiba :-)
kispangit 2009. 03. 07. 17:51
#3876
Kicsit képeztem magam japan gyertyakbol. DAX-ban a hetet egy "uwakage-insen" zarta, fekete gyertya felül hosszabb kanoccal, mint alul, ami dübörgö piacon erös lefele mutato jel. (hogy gyengelkedö piacon mi, azt nem tudom)
Azt azt megelözö hetet pedig egy "daiinsen" zarta, fekete gyertya alul-felül egyenlö kanoccal, ami erös piacon gyors es heves lefordulast valoszinüsit, de gyenge piacon sem lehet jo jel.
Ezek alapjan tovabbi gyengüles lehet. Ha azt nezem, hogy mar 4. hete lefele tart az index, elkepzelhetö viszont egy kisebb korrekcio kb. 4000-ig.
kispangit 2009. 03. 06. 20:14
Előzmény: #3874  Taki
#3875
Gyakran csinalsz ilyet? Nem vagy egyedül, ti tudhattok valamit, feltünö, hogy milyen elenk a forgalom a 3350 longban. A hideg kiver. Ezek most adnak el, most vesznek, vagy most ugralnak ki-be?
Taki 2009. 03. 06. 14:59
Előzmény: #3873  Taki
#3874
Hát dél felé nem gondoltam volna, hogy nyerőben eladom ma még ezt :)

De az elvárt 10%-ot azért hozta.
Taki 2009. 03. 06. 11:03
Előzmény: #3872  Törölt felhasználó
#3873
Én a tegnapi olaj shortomat zártam tisztes nyereséggel.
Indítottam is reggel egy DAX longot max 1-2 napra.
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 10:59
Előzmény: #3871  TrendMan
#3872
Én zártam a DAX shortomat és az arany longomat (utóbbit pici minusszal...)
Egészen 960 környékéig csak korrekció szerintem ez az arany kilövés
Esett vagy 100$ -t folyamatosan.... ha 970 fölé megy, akkor talán lehet újra longolni, de én addig is kivárok

DAX6500S -t pedig zártam, s ha lesz majd egy kis kori, beülök megin 1-2-3 hétre az 500S-ba...

Most parkolópálya

TrendMan 2009. 03. 06. 08:40
Előzmény: #3869  Törölt felhasználó
#3871
Lesz korrekció, de jelenleg az is kérdéses, hogy negyedév végén megtörténik-e?
Ennek az 1 napos kínai bulinak a befulladása újabb nagy kérdőjel - könnyen lehet, hogy mint októberben is liftezünk lefelé 2-3 emeletet ?
kispangit 2009. 03. 06. 08:29
Előzmény: #3869  Törölt felhasználó
#3870
Megvan a tegnapi forgalom, a NYSE 7,5 mrd db volt, ami erős. A GM-mel kezd tele lenni a töke mindenkinek, előbb-utóbb el fogják engedni. Ma kijön egy szar munkanélküliségi adat is. Ázsia is lefelé, arany meg fel. Ebből semmi nem lesz, sőt szvsz be fog gyorsulni az esés.
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 01:02
Előzmény: #3868  TrendMan
#3869
Azért az amcsik mai alkotása is szép volt...
Ma szerettem volna 5000 S certibe beleülni, de akkor most valszeg kimarad, mert holnap már szerintem réssel nyit lefelé...

Van a DAX-ban nekem egy szép kis csatornám, aminek a teteje jelenleg a jelenlegi eső hullám fibo61,8 szintjén van... Kb. 4300... De mire felvánszorogna ideáig az index, szerintem a csatorna teteje is lentebb kerülne, szóval a fibo50 4170 pont körül lehet egy olyan ár, amit meg fog célozni a dax hamarosan és onnan esetleg lehet padlógázzal shortolni... (Esetleg ha még beesne 2-300 pontot kori előtt, akkor kerülhetne a fibo 61,8 lentebb - de majd ha úgy alakul, meglátjuk..

Jó éjt

Ti hogy látjátok? Mert korrekció az lesz, de azért majd jól elkéne kapni újra a tetejét....
TrendMan 2009. 03. 05. 20:56
Előzmény: #3867  Törölt felhasználó
#3868
Ft jövő héten könnyen lehet 330 is.
A shortok azt tippelem véget érnek jövő hét végén, vagy rákövetkező hét elején.
A hónap utolsó két hetében már talán OTP-t is érdemes lesz venni.
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 20:49
#3867
Hát szépen szárnyal az EUR HUF kereszt....

A certikéink is szárnyalnak majd holnao szépen - ha 320 körüli váltószámot kell számolni DAX-ra és 250et GOLD-ra

kispangit 2009. 03. 05. 20:39
#3866
Szep kis fekete marubozu-t csinalt a dax a tegnapi feher utan. Mi következik ebböl? Sok jo nem. Amerika sem all jol eddig. A tegnapi emelkedes gyenge forgalommal történt. A mait majd meglatjuk. Eddig tartott a kinai csomag körüli hurra? Nem mintha hosszabbra szamitottam volna. A kamatvagas is smafu? Az a bajom, hogy a nyerö shortot teljesen elnyeli a 2700-as otp-m.
De azt legalabb tarthatom.
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 18:22
Előzmény: #3864  TrendMan
#3865

Nem hiszem hogy szándékosan csinálták, egyszer visszajött a jegyző egy 10mp -re -- gondolom restart volt, aztán megint összedőlt a rendszerük. Sovány vigasz.. Sok a nyomorék programozó..
TrendMan 2009. 03. 05. 17:59
Előzmény: #3863  lackok
#3864
Egyébként tényleg kb. azokban a percekben állt le az árjegyzői rendszer, amikor már biztosnak tűnt, hogy a korrekció kifullad.
Viszont egy nagyb ank pénztárcájával mérve ezek elenyésző tételek.
lackok 2009. 03. 05. 17:45
Előzmény: #3860  TrendMan
#3863
Én Longban voltam kedd óta, de még a leállás előtt kidobtam legnagyobb szerencsémre, mondván fals kitörés lett a nagy optimizmusból. Viszont én nem vártam meg hogy elérje a "beker" áramat, még termőn kidobtam. Ha viszont még várok akkor az árjegyző miatt biztos megütött volna a guta!!
Viszont említettem, hogy szemezek az új short-tal, na ezt pont az árjegyzés miatt nem nyitottam. Ez az Erstének is bukta meg nekem is mert azóta már szépen hozott volna..... Azt hiszem átcsoportosítok a WS-re pénzt és ezentúl ott kereskedem le a DAX-ot, mert a certikkel csak a szívás van minden fronton. Mondjuk így könnyű 30% növekedést elérni. Lassan kezdem azt hinni hogy teljesen tudatosak, üzletileg kiszámítottak a leállások, certi átpörgetések, stb!!
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 16:55
Előzmény: #3852  Taki
#3862
Tőlem elvitték 7900ba az arany longot. Abban a pillanatban jó áron, de hogy holnap mi lesz...
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 16:40
Előzmény: #3860  TrendMan
#3861
az .

nem hiszem el , hogy egy real time előfizetés és egy excel tábla birtokában ne lehetne kézzel ajánlatokat berakni az árjegyzőnek.

szánalmas.

Topik gazda

georgee
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek