Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2008. 02. 03. 10:56
Előzmény: #519  pampa
#520
fretek

"mert így tanultam otthon"

Akitől tanultad az volt a "szocializmus."

Én is abban nőttem fel,de nekem odahaza nem azt tanították,és életemben egyszer adtam és az kényszerhelyzet volt.
Élet-halál kérdése és megzsarolt az orvos.
Ha nem fizetek,nincs műtét és negy volt a kockázat,hogy belehal a beteg a várakozásba.
Tanu nem volt,így esélyem sem a feljelentésre.
És a dátum bőven 1989 előtti,ráadásul párt vonalon futtatott főorvos volt az illető jó nagy piros könyvel....
pampa 2008. 02. 03. 10:42
Előzmény: #515  pampa
#519
akira

Büntetni azt az orvost kell,aki behívatja a beteget és közli vele,hogy a műtétje ennyibe fog kerülni és a pénz kéri előre.
Őket azonnali felmondással és örökös eltiltással és még némi börtönnel.

De azt ha én úgy érzem,hogy megérdemli és utólag valamivel meghálálom az pontosan ahogyan írod az legyen a magánügyünk.

Emlékszel a Fidesz idején,volt adókedvezmény amit aki rendesen dolgozott igénybe vehetett.Ez egy jó ösztönzés volt az emberek visszaterelésére a munka világába.Nem emelték a családi pótlékot hagyták szépen amortizálódni,hanem az adókedvezményben adták vissza a dolgozó családoknak.
Erre mit tett a jelenlegi kormány? Ezt megszüntette az 1-2 gyerekes családoknál(ha jól tudom) és duplájára emelte a családi pótlékot.
Megint elvett attól aki dolgozik, és a tőle elvett pénz odaadja azoknak akik semmivel sem járulnak hozzá a rendszerünk működéséhez.
És hangoztatják,hogy ez így igazságos.
Te is mindíg az öngondoskodás szükségére hívod fel a figyelmet,de csak a dolgozó rétegnél.
Annak az egyébnek semmi felelőssége ezen a téren?
Nem kellene már nekik is valami pozitív hozzáállást mutatniuk?
Meddig bírja még őket eltartani a társadalom?
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 10:37
Előzmény: #515  pampa
#518
"Nem én szoktattam rá az orvosokat a különjuttatáshoz,hanem a szocializmus."

bevallom én mindig adtam hála(védelmi)pénzt, mert így tanultam otthon. én magam vagyok a szocializmus. bocs, pampa.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 10:29
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#517
a logikai térben hogyan lehet ezt az ellentmondást feloldani?

Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 10:29
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#516
és az vajon miért van, hogy a betegek is nyugatra vágynak, oda, ahol...
pampa 2008. 02. 03. 10:29
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#515
akira

Nem a 300 ft-tól esik az életszinvonal,hanem a gáz,villany,víz élelmiszer,gyógyszer...stb. árának az emelésétől.
És miután az emberek pénztárcája vékonyodik,jobban érzékenyek minden fizetésre.
Nem én szoktattam rá az orvosokat a különjuttatáshoz,hanem a szocializmus.Az most megszünt,és egy.vagy két generációnak el kell telni ahhoz hogy ennek a fizetéséről "leszokjanak".
Azért volt abban a rendszerben több szakma jövedelme nagyon alacsony,mert a rendszer beleárazta a"jattot" ,csak jött a probléma a rendszerváltás után nem volt korekciós emelés nagyon sok szakmában és így előjött a torzulás.

Lásd a nyugdíjasoknál is ez nagy problémát okoz.Hiába dolgozott két ember ugyanúgy 42 évet,ha az egyik kifizetés+borravaló-s mukahelyről ment nyugdíjba akkor nem kap annyit mint aki átlag fizetésért dolgozott.

És végül az életszinvonaluk alakulása nem csak rajtunk múlik.Ez így nem igaz,hanem a politikai vezetésen is.
Már ezt is sokszor leírtam addig még kb.2 Milla dolgozónak kell eltartani 10 Milla embert addig itt semmi sem tud változni.
Az igazi potyautas pedig a rendszerben az a 1 Milla egyéb kategóriás ember.
Őket cipeli a társadalom a hátán,és bármilyen tehernövekedés őket nem érinti hiszen segélyekből élnek.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 10:25
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#514
az vajon miért van, hogy orvosaink (ha jól értem őket) nyugatra vágynak, oda, ahol működik a betegbiztosítás rendszere?
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 10:18
Előzmény: #507  Törölt felhasználó
#513
koi,

"törvényt kell hozni és büntetni kell azt aki "hálapénzt" fogad el!"

Szerintem nem ez a megoldás. Ha én hálás vagyok valakinek, hadd lepjem már akármivel, amivel akarom? Kinek mi köze hozzá? Az, meg, hogy elfogadja-e az meg a másik dolga. Meg az is, hogy ezt bevallja-e az APEH-nak. Mint ahogy az étteremben is működik a borravalóval.

Ez azonban semmiképpen sem jelenti azt, hogy ennek a "hálapénznek" kell fenntartani a rendszert. A rendszert úgy kell kialakítani, hogy a szolhgáltatásnak legyen hivatalos ára (mint az étteremben is kötelező azt feltüntetni), melyről kötelező lenne számlát kiállítani. A számlán szerepelnie kell az összes tételnek, és annak, hogy ebből mely részt fizet a biztosító és mennyit a beteg önrészként. Ha ez így működne, akkor csak különleges esetekben fordulna elő a hálapénz, amelyet a fent említettek szerint nemigen lenne szükséges külön szabályozni.
sanka 2008. 02. 03. 10:15
#512
ah, saru + pampa = fidesz szócső!!!
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 10:10
Előzmény: #505  pampa
#511
pampa,

"A hálapénz akkor is eltünik,ha nem változik a rendszer.
Egyedül az idő tudja eltörölni."

Az idő eddig sem törölte el, ha nem változna semmi, akkor mitől szűnne meg a hálapénz?

"Ezért nem értem az SZDSZ-t mikor azzal kampányol,hogy a vizitdíj bevezetése,már érződik a hálapéz visszaszorulásában."

Én meg azt nem értem, hogy Te mit nem értesz ezen. Esetleg nem is akarod? Valami ilyesmiről írt fretek is, nem?

"Abban az életszinvonal drasztikus esése érezhető."

A 300 ft-os vizitdíjtól esik az életszínvonal? Na ne viccelj!

"Ez mind a lakosság nehéz anyagi helyzetével magyarázható."

A lakosság anyagi helyzete a piacgazdaságban első sorban maguktól a lakosoktól függ, nem mástól. Igaz vannak befolyásoló tényezők is, de első sorban mindenki a "maga sikerének a kovácsa". Jó lenne már végre felnőni a rendszreváltás 18. évében, és nem siránkozni, meg mástól (az államtól és a kormánytól) várni a boldogulást!

"És azzal,hogy a háziorvosok egy jelentős részének már zavaró elfogadni azoktól akikről konkrétan tudja milyen körülmények között él."

???

"És én még olyan orvost is ismerek aki a betegi egy része helyett maga fizeti be."

És, akkor mi van? Én is szoktam ingyen dolgozni. Én döntöm el, hogy kinek vállalok ingyen munkát és kinek nem. Ugyanezt az orvos is el tudja dönteni, szíve joga.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 10:05
Előzmény: #508  pampa
#510
ideje lenne nemcsak a szegényeknek és a gazdagoknak a teljesen természetes szövetségkötése után, amelyről ugyebár a három-igenes népszavazás szól (ha még emlékeztek) annak is, hogy a betegek és az orvosok is természetes szövetségre lépjenek. így képzeled?

Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 10:05
Előzmény: #508  pampa
#509
ideje lenne nemcsak a szegényeknek és a gazdagoknak a teljesen természetes szövetségkötése után, amelyről ugyebár a három-igenes népszavazás szól (ha még emlékeztek) annak is, hogy a betegek és az orvosok is természetes szövetségre lépjenek. így képzeled?

pampa 2008. 02. 03. 09:42
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#508
Generáció váltással.
Van egy réteg aki bevezette ezt a beteg-orvos kapcsolatba.És ennek a két rétegnek kell kiöregednie ,és ezután lesz egy köztes kb.25 év,és azután teljesen megszünik.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 09:41
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#507
törvényt kell hozni és büntetni kell azt aki "hálapénzt" fogad el!
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 09:34
Előzmény: #505  pampa
#506
"A hálapénz akkor is eltünik,ha nem változik a rendszer.
Egyedül az idő tudja eltörölni."
Miért és hogyan?
pampa 2008. 02. 03. 09:29
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#505
A hálapénz akkor is eltünik,ha nem változik a rendszer.
Egyedül az idő tudja eltörölni.
Ezért nem értem az SZDSZ-t mikor azzal kampányol,hogy a vizitdíj bevezetése,már érződik a hálapéz visszaszorulásában.
Abban az életszinvonal drasztikus esése érezhető.
Ez mind a lakosság nehéz anyagi helyzetével magyarázható. És azzal,hogy a háziorvosok egy jelentős részének már zavaró elfogadni azoktól akikről konkrétan tudja milyen körülmények között él.
És én még olyan orvost is ismerek aki a betegi egy része helyett maga fizeti be.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 09:28
Előzmény: #502  pampa
#504
pampa,

"Írod: Azt várom a több biztosítótól,hogy megszünteti a hálapénzt.

Nem fogja megszüntetni,mert az nem az egybiztosító "mellékterméke".
Az,hogy eltünjön szerintem kb. 30 év."

A "több-biztosítós" rendszer (pláne, ami most van kialakulóban) valóban nem garancia a hálapénz eltüntetésére. A hálapénz akkor fog eltűnni, ha megszűnik a mai költségvetési szemléletű finanszírozás és hivatalosan "ingyenes" igénybevétel. (A 300 Ft még nem tekinthető valódi önrésznek, már csak a nagyon alacsony mértéke miatt sem)

Ha valódi biztosítói szemlélet és valódi biztosítási szerződés alapján fog működni a finanszírozás, melynek lényege, hogy az ellátás egy kisebb részét (önrészként) a beteg, míg a másik, nagyobb részét a biztosító fogja fizetni, akkor majd csökkenhet a hálapénz, néhány év alatt akár el is tűnhetne.

Mert hát ki fog a néhány ezer, vagy tízezer ft-os hivatalos önrésze mellett még zsebbe is fizetni az orvosnak?

Ha pedig az orvosok között válogathatsz, az lesz maga a valódi verseny a szolgáltatók között. Nem a betegutak irányítása, meg, hogy majd a biztosítód választ neked orvost. A biztosítónak nem az a dolga.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 09:13
Előzmény: #502  pampa
#503

a 30 éves becslésedet elfogadom, kb. még addig élek. Azt szeretném, ha a gyerekem gyereke már csak könyvekből ismerje ezt a fogalat. Abban ugye egyetértünk, hogy jobb, ha a 30 év mielőbb elkezd ketyegni. A hálapénz nemcsak anyagi kérdés, hanem a kiszolgáltatottságról szól. A kiszolgáltatottságról egy olyan helyzetben (betegség), amikor amúgy is azok vagyunk (leszünk).

Amikor érdekes véleményekről írtam, akkor még véletlenül sem a magaméra gondoltam.
pampa 2008. 02. 03. 08:42
Előzmény: #501  Törölt felhasználó
#502
Olvasom mindenki véleményét,a tiédet is.

Írod: Azt várom a több biztosítótól,hogy megszünteti a hálapénzt.

Nem fogja megszüntetni,mert az nem az egybiztosító "mellékterméke".
Az,hogy eltünjön szerintem kb. 30 év.

Pl: Ha a gyerekedet baleset éri és 3 sebész dolgozik a kórházban és te egyről nagyon jó infókkal rendelkezel,de a másik 2 munkájáról semmi híred, akkor nem keresed meg,hogy ő végezze el a beavatkozást?
Nem azt írom,hogy ők rosszul dolgoznak,csak nem ismered a teljesítményüket.
És ez nem biztosítás függő,mármint hogy hány van belőlük.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 08:29
Előzmény: #500  pampa
#501
pampa,

biztos nem tűnt még fel Neked, de olvashatsz érdekes/értelmes hozzászólásokat és kérdéseket is a fórumban. Érdemes lenne talán kihasználni az alkalmat arra, hogy megismerj más véleményeket. Már ha érted, mire gondolok.

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek