Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:11

Jogi tanácsot kérnék  

Sziasztok.

Hozzá értő emberek megnyilvánulását várom.

Az öregem kiadott 1 üzletet.

A bérlője nem fizette a havi gázszámlákat.

A bérlő elment,az öreg aláírt 1 olyan papírt,hogy semmiféle követelése nincs a bérlővel szemben.

Nem nagy összegről van szó,de az eljárás bosszant.

1 65 éves embert levenni?????

Mit csináljak?

Előre is köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:12
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#20
Köszönöm a tanácsokat.
Időközben kitaláltam valamit.
Azt a papírt,amit az öregem aláírt,csak rossz indulattal irhatta a bérlő,hiszen tudta,hogy nem fizette a havi gázszámlákat.
Az öreg így járt.
Én elmegyek hozzá,és kérem,mutassa meg azt a papírt.
Amikor a kezenben van a papír,zsebre teszem,és volt nincs papír!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:11
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#19
baromság. semmiképpen, hidd el.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:10
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
az a baj, hogy ilyen már nincs!nem fog elmenni 20-30ezerért még a brazil sem!tökre tisztában vannak azzal,hogy mit kaphatnak érte. én egy sima snassz pofozásra nem tudtam brazilt rávenni /pedig többet is megkerestem/
200ezret pedig kapásból elkér egy "tapasztalt" behajtó. ha nagy az összeg, akkor pedig jobb ha te is mész a "megbeszélésre", mert soha nem látod a pénzedet.
Nekem most is sok M-el tartoznak, mégse tudok mit csinálni!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:09
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
amit feltétlenül akartam írni, ez lett volna a lényeg. Sok mindent tehettek, csak egyet nem: hogy annyiban hagyjátok!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:08
Előzmény: #14  prfecó
#16
első körben a további jogi eljárással fenyegetés is elég lehet.

a nyilatkozatot tehette tévedésből vagy megtévesztés hatására is, mi a bizonyító ereje a nyilatkozatnak? Pontosan mi van benne?

amit prfeco mond az 1-es pontban, az jó. De az APEH-et én se keverném bele! :)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:03
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#15
Állítólag bármennyit behajtanak vaskos részesedésért, de úgy hogy az adós már másnap szalad hogy fizethessen.
Mondjuk ez sokmilliónál jó,
részemről pl.200 ezernél elmennék valami durva környékre, keresnék 2 nagy állat barmot, fejenként 10-20 ezerért tuti vállanák hogy elkísérnek elkérni a pénzemet.
prfecó 2007. 10. 19. 09:59
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#14
1.Ha hivatalos kiadás és a bérlő cég ( átíratott közmüszámlázást érdemes kérni), ha bármilyen közmücég közül(legegyszerübb fix telefonvonal) egyet is igy fizetett a bérlő akkor a többi igénybevett szolgáltatás használója is az adott idő terminus alatt a bérlő, így bíróság előtt megnyerhető.
2.Utána kérdezni Apehnél milyen közüzemi számlákat számolt el ha nem akkor nem életszerüség miatt , ha igen akkor jogalap.

3. Apeh bevonása veszélyes , mert oda bérbeadónak is kellett bejelenteni vagy fizetni.

Persze sok idő , energia és legalább egy két papír kell.
saru 2007. 10. 19. 09:58
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Lilia !,
köszönöm, Te nemcsak jó befőttlevest tudsz készíteni... ?!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:55
Előzmény: #8  saru
#12
kétszázezerér' nem megyünk kétajtós szekrénnyel. még 2m-ért sem veretjük meg!!! (legalábbis csak nagysokára)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:55
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:51
Előzmény: #9  saru
#10
Magyarország nem jogállam, itt nincs sem jogbiztonság, sem törvényes jogérvényesítés, ennek ellenére mégiscsak a jogászok kedvenc mondását tudom idézni, vagyis hogy "attól függ". Többek között attól, hogy pontosan mi volt a jogviszonyt létrehozó bérleti szerződésben, mi volt pontosan a nyilatkozatban, továbbá milyen magatartást tanúsított a bérlő, tehát fennállhat-e esetleg a tévedés, megtévesztés vagy fenyegetés lehetősége. Önmagában az, hogy aláírta a nyilatkozatot, nem szerencsés ugyan, de nem zárja ki eleve a további jogérvényesítés lehetőségét.

Ha kisebb összegről van szó, akkor fizesse be, s könyvelje el a veszteséget tanulópénzként. Jó pap holtig tanul. Sajnos.

Ha nagyobb összegről van szó, s érez magában erőt egy esetleg több évig is elhúzódó jogi procedúrára, de mindenképpen a jog által adott kereteken belül kíván maradni, akkor először menjen el egy a szerződési jogban jártas ügyvédhez, s kérjen tanácsot tőle. Nyilván okosabban tette volna, ha nem önállóan, ügyvéd nélkül köt szerződést, illetve még mielőtt bármit is aláírt volna, megmutatta volna egy jogásznak. Olcsóbban és kevesebb bosszúsággal úszta volna meg. Tanulópénz 2.

Ha a leggyorsabb és valószínűleg a legolcsóbb megoldást akarja, akkor keresse meg az ilyen ügyekre szakosodott "szakembereket", akik szelíd nyomásgyakorlással hatásosan tudnak érvelni amellett s meggyőzni bárkit arról, hogy nem szép dolog fizetés nélkül távozni.
saru 2007. 10. 19. 09:48
Előzmény: #8  saru
#9
remélem egy ijesztgetés elég lenne... !
saru 2007. 10. 19. 09:45
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
nekem is van egy adósóm / 200.000 Ft /, hol lehet kétajtós szekrényt találni?
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:40
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
szerintem köpj egyet és hagyd a pics@ba. még megveretni/megverni sem érdemes, mert esetleg benne is felhorgad az önérzet és abból csak a bonyadalom van. velem rendszeresen előfordul, hogy kisebb károkat így elszenvedek, nem éri meg utánamenni

Ha komoly pénz lenne, akkor sem javasolnám, hogy fizikailag hozzányúlj, a hitckoki behajtás bejön (ill. nagyon régen bejött )
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:29
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
hopp, bubu is ugyanezt tanácsolta:-)
na ugye.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:28
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
cseszheted....jogilag.
azt ajánlom, ha kicsi az összeg hagyja a fenébe és fizesse be, ha nagy összeg akkor keressen egy-két "hivatásos" behajtót....ha megéri neki persze, vagy az is jó ha van egy-két nagyobb darab barátja.
mást nem tud csinálni.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:27
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Bubu.
Gondoltam békésen elintézem.
Ha nem megy,megoldom aképpen,ahogy mondtad.
Nem vagyok 2 ajtós szekrény,vagy majdnem?
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:25
Előzmény: #2  bpmcwap
#3
persze vannak más megoldások is , de azt nem ezekben a körökben kell keresni:o)))))

jelige: kétajtósszekrény
bpmcwap
bpmcwap 2007. 10. 19. 09:22
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
ha már aláirta akkor már semmit, illetve fizesse be a gázszámlát...

Topik gazda

jonasjozsef
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek