Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 15:29

Bokros: a lex MOL a magyar oligarchák érdekeit szolgálja  

Ugrás a cikkhez
Bokros Lajos volt pénzügyminiszter szerint a hétfőn a Parlament által elfogadott lex MOL brutális erőfeszítés az állam részéről annak érdekében, hogy magánérdekeket védjen. A CEU professzora szerint a törvény a magyar üzleti oligarchák - élükön Hernádi Zsolttal és Csányi Sándorral - illetve az általuk támogatott politikusok érdekeit szolgálják.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=88891
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 18:42
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#220
egyébként pedig nem kötelező. az emberek választások útján biztosítják a képviseletüket a parlamentben. teljesen téves az ismereted a demokráciáról.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 18:40
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#219
ellenkezőleg. minden fórumon óvok ettől a kijelentéstől mindekit. ez tehát egy szimpla hazugság a részedről.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 18:38
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
Vettem a fáradságot, és végigolvastam, mielőtt írtam volna. Semmi gond. Nem akarlak meggyőzni semmiről sem.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 18:07
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#217
gepida, ne csak a neked írt hozzászólásodomat olvasd el, nem fogom többször leírni mindenkinek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 16:46
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#216
Stratégiailag fontos cégek az erőművek, a gázszolgáltatók, az áramszolgáltatók?? Továbbra is az a véleményem, hogy a Lex-Mol nem a cégek érdekeit védi, hanem a management-ét! Sajnos!
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 15:49
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
drop,
Először 98%, aztán 90% , cikk: 89% . Mindegy.
Amikor azt írtam: "megvezetik a "jónépet", azt írtad : "Gepida, és ha megvezetik?". Engem ne vágjanak át! A "győzike showt" bámuló agyalágyultak tömegeit verjék át, de engem ne nézzenek madárnak!

"a parlamentnek kötelessége a 90% véleményét figyelembe venni"
idézett a cikkből:
"NRC Piackutató Kft. 1200 magas státuszú, gépkocsival rendelkező 18-45 év közötti magyar lakos körében végzett reprezentatív kutatásának"

Igazad van hatalmas mintát vettek: 1200 ember. Ráadásul az értelmesebbjéből. Itt most olyat irnék ennek az országnak a "reprezentatív" népéről amit megbánnék! A birkák, az enyhe kifejezés. A birkákat pedig levágják, mert azt érdemlik.
a cikk természetesen:
link

Veled érvelni sajna nem lehet. Érvemre adott válaszod sajna minősít. Köszi.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 19:11
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#214
fretek, a magam véleményét fejtettem ki azzal, hogy a parlamentnek kötelessége a 90% véleményét figyelembe venni. Sajnos nem értetted meg, amit írtam.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 19:09
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#213
fretek, a népet te nevezed előszeretettel birkának.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:59
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#212
Fretek:)
Drop ilyenkor örömmel csatlakozik a birkákhoz. Hát tehet is ő arról, hogy a többi is arra megy, mint ő?:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:28
#211
Az emberek 90%-át egyáltalán nem érdekli, hogy mi van a MOL-al.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:23
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#210
"a parlament kutya köelessége figyelembe venni és megvédeni a céget. "

pontosabban (mert ez történik):

a parlament kutya kötelessége figyelembe venni és megvédeni a menedzsmentet a tulajdonosaitól.

Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:21
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#209
"Mint már írtam, valszeg az emberek többb mint 90%-a ellenzi a legnagyobb magyar termelő cég, a MOL felvásárlást. Vagyis a magyar kormány, parlament kutya köelessége figyelembe venni és megvédeni a céget. "

sokadszorra hivatkozol a közakaratra. egyrészt ne felejtsd, hogy ez egy vitafórum, ahol bőven elég a magad véleményét kifejtened, másrészt úgy emlékszem, más esetekben előszeretettel nevezed birkának a népet. hogy is van ez?
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:09
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#208
pénznyelő, természetesen a MAGYAR tőke engem kevésbé zavar, mint az osztrák, amerikai. Az amerikaikat pedig kevésbé zavarja az emerikai, mint a dubai-i. Bár számodra az ország, nemzet nem sokat jelent, lejön minden hozzászólásodból. És igen, jobban bízok Csányiban, Hernádiban, mintaz osztrák, amerikai tőkés csoportokban. Nyilván Magyarországot fogják előnyben részesíteni.
Nagyon messze van még a világ, az általad elképzelt határok nélküli létformától. És mindig is távol lesz. Az ember alapvetően a szűk családjához, barátaihoz, aztán falujához, városához, még tágabban országához ragaszgodik. Vagy lehet hontalan, semmiben lebegő.
Szóval Csányira és Hernádira szavazok.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 17:02
#207
A magyar állam már nem létezik. A parlament hatás köre , ki terjed az utzák közterületek tisztán tartására, a be fizetett adókból kötelessége az ország müködésének a biztositása. lényeges kérdésekben már nem kompetens, a mai globális világban. Ami magyar parlamentben történik, nem más mint cirkusz a népnek, ingyenesen. Az ég világon senkit nem érdekel mit handa-bandáznak, napi 8 órában. Jól kell lakatni őket mint a disznókat az ólban. Az oligarchák ezt világosan fel ismerték, jól be is etették öket, azután már azt csinálnak amit csak akarnak, és ez így van rendjén. Képzeljük el, ha tennének is valamit, a magyar népnek akkor már réges régen be fellegzett volna. Hoztak egy határozatott a konvergencia programról a z EU háromszor vissza dobta, negyedszerre sem tökéletes, hoztak egy törvényt a lex molt, az EU azt is hatályon kívül helyezi, aztán egy fél évig megint ott lesz a gumi csont a szájukban, közben össze vissza nyomogatják a szavazó gombokat, egymást lesik, a magyar demokrácia valóban még a bölcsőben ringatózik.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 17:00
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#206
"Számomra nagyon rossz üzenete van, hogy a tőke befolyásol mindent, az átlag szavazó megkerülésével, akinek immáron szinte semmibe nincsen beleszólása. Igenis az államnak kell egy nagyon fontos irányító szerepet betöltenie a mindenható tőke felett."
A lex MOL-nál pont az történik, amit fent szeretnél elkerülni: a tőke nem csak befolyásolta az államot, hanem egyenesen diktálta, mit tegyen, és nem az állam állt a tőke felett, hanem fordítva.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 16:58
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205
Drop, tegnap már leírtam, hogy itt 2 különböző kérdéskörről van szó: 1. egyik, hogy mi legyen a MOL-al; 2. másik, hogy mi a véleményem a MOL menedzsment által az államból kipaszírozott lex MOL-ról. Ez két külön dolog.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 16:17
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#204
Fel nem foghatom, hogy páran miért szeretnék, hogy Magyarország mindig a fasz rossz végén álljon. 2 olyan cégünk van, ami képes terjeszkedni a határokon túl is (MOL, OTP). Miért kell ezeket is külföldi irányítás alá adni? szvsz nagyon hülye, aki beszopja (ugye pénznyelő?) a globalizációs dumát Mo.-n. A haszonélvezőik egyértelműen a gazdag, gyarmatosító államok, azokon belül is elsősorban a gazdagok.
Mint már írtam, valszeg az emberek többb mint 90%-a ellenzi a legnagyobb magyar termelő cég, a MOL felvásárlást. Vagyis a magyar kormány, parlament kutya köelessége figyelembe venni és megvédeni a céget. Számomra nagyon rossz üzenete van, hogy a tőke befolyásol mindent, az átlag szavazó megkerülésével, akinek immáron szinte semmibe nincsen beleszólása. Igenis az államnak kell egy nagyon fontos irányító szerepet betöltenie a mindenható tőke felett. A szabad piac és multinacionális cégek az átlagember megkerülésével és a parlamentarizmus megkerülésével terjeszkedik a világon csak egy szűk réteg érdekeit képviselve. Ez nem tetszik nekem. Ez már nem a hagyományos demokrácia.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 15:24
Előzmény: #185  csuloktata
#203
Csülöktata, én tudom, hogy nem értéknövelő, ezek szerint te is. Akkor közösen vitázunk Tiborral, aki a jelek szerint még mindig nem érti.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 12:46
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#202
kanyisz,
én még nem hallottam nemzeti tőkéről (nemzeti vagyonról már igen), de találó kifejezés az oligarchák vagyonára, nemzeti manedzsmentről sem, ők lennének maguk az oligarchák? És Magyrország lenne a RT. amit kormányoznak...
Persze ismerem a franciákat soviniszták ,mi pedig a Hortobágyon csattogtatunk az ostorral (ők ezt tudják rólunk jó esetben).
Teljesen normális dolog, hogy a cégekért lobbiznak. Nincsen ezzel semmi baj. Lobbiznak mert direkt hatásuk nincs a politikára. Nálunk nem lobbiznak, hanem diktálnak, ez a baj.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 12:19
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#201
A menedzsment átveheti a tulajdonosi döntések többségét, napi szinten ne is foglalkozzon a cég ügyeivel a részvényes. De ezt úgy megoldani, hogy a szavazatokat korlátozzuk, szerintem nem tisztességes. Legyen meghatározva azon döntések köre, amit a menedzsment hoz, és az amit a részvényesek közgyűlésen dönthetnek el. De a közgyűlésen minden szavazat legyen egyenlő. Most a Molnál nem ez a helyzet. (Nem a tulajdonviszonyoknak megfelelő a szavazati arány, pontosabban)

Úgyis fogalmazhatok, hogy a gyakorlatban nem egyenlőek a részvények.

Szerintem meg lehetne oldani tisztábban és elfogadhatóbban, más módon is.

A hsz-ed többi részét köszönöm, lehet hogy egyetértek :)

A festményes példa jó, nem tudom osztható tulajdon-e, a Mol mindenképpen. Nekem sokkal szimpatikusabb lenne, ha a magyar állam a piacon megvenné, a céljaihoz szükséges részvénymennyiséget. Nem jelentkezne részvényesi hátrány, ha olyan fontos nemzeti érdekekről van szó, vásárolja be magát. Akár olyan mértékben is, hogy megváltoztathassa a menedzsmenttel kapcsolatos szabályokat.

Az, hogy ezt nem akarjuk felvállalni, nem szimpi.
Így valóban piaci, és részvényesi kár merülhet fel.
(Úgy meg persze, állami kiadás)

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek