Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 15:40

Környezettudatos alap a CIB Alapkezelőtől  

Ugrás a cikkhez
A közelmúltban tíz éves fennállását ünneplő CIB Befektetési Alapkezelő Zrt. befektetési-alap kínálatának új tagja a szeptember 24. és november 23. között jegyezhető CIB Alternatív Energia Tőkevédett Származtatott Alap, amely a biztonságos megtakarítás, a nyereségorientált befektetés, valamint a jövő generációira is figyelmet fordító konstrukció előnyeit ötvözi.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=88386
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 15:00
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
most kaptam a tájékozatást e-mailben

"CIB Alternatív Energia Alap befektetési jegyei jutalékmentesen jegyezhetők, vételi jutalékot a jegyzési időszakban nem számítunk
fel. A későbbiekben, a futamidő során mind a vételi, mind az eladási jutalék az Alap esetében az árfolyamérték
5 %-a."

azért kétlem, hogy végigtartva ne hozna éves szinten 10% felett (minimális kockázattal)
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 11:23
#18
Én tavaly júliusban tettem be 1,0124-en, és azóta nem nyúltam hozzá. Akkor hezitáltam , hogy ezt vagy részv.bef.jegyet vegyek.Tapasztalatom, sőt biztattak is, hogy alapot nem szoktak úgymond "rosszkor" indítani, és hogy az eszközértéke felfusson, odafigyelnek rá.Most egy kicsit betetted a bogarat a fülembe, lehet, hogy mozgatni kéne, bár az a fránya T+3nap.... Majd gondolkodom rajta. Kösz.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 09:21
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Ottilias, én azért vagyok pluszban ugyanezzel, mert többször belevettem, hiába esett. Visszatért a kiindulásig (nekem 0,94 volt az indulás), így nem panaszkodom.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 09:07
#16
Köszönöm! Mínuszban nem veszem ki, hozzámmérten sajna nagyobb összeg.
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 08:52
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Ezért írtam hogy FORINTBAN! Te magad írtad, hogy devizátlanították valahogy az alapot. Megnéztem forintban a termékeket, a legtöbbnek nincs feljebb az ára mint induláskor, vagy akörül van! (a forint-dollár kereszt esett vagy 10-20%-ot!!!

Az, hogy biztosabb a részvényeknél totálkamu, ugyanolyan spekuláció mint a részvény természetesen...Mint a legtöbb befektetési eszköz.
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 23:43
#14
Topkaiser! Jegyzésem óta a brent ára 60-ról 80, a nemesfémek árai is azóta mintegy 20%-kal nőttek, ezek voltak a fő befektetési termékek És ami a legdurvább, hogy még mindig úgy ajánlják az alapot, hogy a részvénypiacnál biztosabb, és magasabb emelkedés. Még ha ft árfolyamváltozást is bekalkulálom, egy jegy jelenlegi értéke akkor is durva..
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 21:09
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Az alapkezelőnek úgy kell manövereznie:

lehetőleg minél többet kihozzon

és lehetőleg ne sokat kockáztasson

tehát a részvényeket lehetőleg felszálló ágban megvenni, elemzései alapján,
a csúcs közelében a kár kiszállni, pl. csúcs után közvetlenül, amikor technikailag csökkenés várható
megfelelő portfoliot összeállítani, egy egy rvből meghatározott százalékos mértékig venni, egy-egy országból, országcsoportból
a legjobbnak látszót kiválasztani, diverzifikálni az ország ill régiós kockázatot , kp-t és kötvényeket tartani a kockázat kiegyensúlyozásra

megmondani, hogy kockázatos-e az alap, vagyis nagyot lehet nyerni és bukni

közölni, ha speciális portfolioban gondolkodik pl. BRIC vagy fejlődő, vagy fejlett, vagy tengerentúli (pl. amerikai,kanadai stb..) ny-európai, kelet-európai

vagy olaj, fémek nyersanyagok

és a befektető dönt, hogy beszáll-e vagy nem
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 20:28
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#12
És vajon közben hogyan változtak a nyersanyagok árai (Ft-ban)? Azzal tisztában vagy? Lehet hogy azok is lejjebb vannak, mint az induláskor. Szóval lehet hogy nem az alappal van a baj, hanem a befektetővel? Ha pl. részvényalapot veszel, és beszakadnak a részvénypiacok azért vajon a részvény alap kezelője a hibás????
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 18:45
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
törékeny volt a szándékom, azt is kettétörtétek :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 17:43
#10
Én a CIB-et hagynám a fr...ba. itthon faterom cib koktél 3-at vett, februárban. A tőzsde többé-kevésbé szárnyal azóta. Az alap meg ment 5%-ot. Ez elég s..r.
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 17:22
#9
Bocs, attiatinak szántam
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 17:14
#8
Bizony-bizony "asomi", csak nagyon körültekintően a CIB-bel.A nyersanyag alapok alapjában vagyok 11/2 éve, nem tudok O-ával kiszállni, mert még mindig az egy jegyre jutó érték o,9532, de volt 0,85 is. Ebben az időszakban, amikor az olaj az arany , stb igaz, hogy a pincét, de az emeletet is megjárta. /Indulása óta a jegyérték 1 alatti./ Azt meg a "berángatótájékoztatón" igérték, nem is tudtam akkor sem, hogy hogyan, hogy a ft árfolyamváltozásának hatását kikerülik.
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 17:08
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Portfoliós vagyok, azért írtam alá teljes névvel (szóval semmi sales tevékenységet nem végzek :) ), és ezért is fogallkozom az alappal.

Egyébként egyet jelent szerintem...
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 16:57
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
ez mondjuk való igaz, láma ötlet volt a 2%bukó

a tájékoztatót néztem, a jegyzésért valóban nem számítanak jutalékot, de vajon az egyet jelent azzal is, hogy vételi jutalék nincs?
tán gondolkodsz rajta?

nem a tájékoztató idézése miatt, hanem az üdvözlésed miatt lett hivatalatos :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 16:51
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Nem CIB-es vagyok, csak a tájékoztatóból néztem ki, azért lett ilyen hivatalos a hangnem.

A tőkegarancia csak a lejáratkor érvényes, szóval nem feltétlenül max. 2 % a bukó a menet közben.
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 16:28
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
köszönöm, ez így elég hivatalosnak tűnik
azt néztem, hogy ha idő előtt kiszállnék, akkor max 2% bukó

de mivel most 1,5% diszkonttal jegyezhető, illetve 3 hónapra éves szinten +2% kamatot kapok a betéti részre, nullán ki lehetne szállni

a cibet képviseled? :)
jó lenne, ha netbankból is jegyezhető lenne
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 16:22
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
A jegyzés és a lejáratkori visszaváltás ingyenes, a futamidő alatti tranzakciókra pedig max. 2 százalék a jutalék. A minimálisan jegyezhető mennyiség 100.000 Ft.

Üdv
Somi András
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 15:58
Előzmény: #1  portfolio
#2
gondolkodik rajta valaki?
egyenlőre a vételi/eladási jutalékot nem tudom
egy kisebb összeggel diverzifikálásnak nem lehet rossz

Topik gazda

attiati
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek