Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 08:58

AAA Auto  

Indul a mandula, ide várok mindenkit Autózni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 22:05
Előzmény: #1199  Törölt felhasználó
#1200
"A használtautó piac bizonyosan nem lesz 2008 üzlete."
szerintem sem
és a 2009? mert ez számít, ha befektető vagy
és a választások éve, 2010

" Azonban, ha elmentek egy ilyen AAA kereskedésbe, tapasztaljátok, hogy dörzsöltebbek, mint sok hazai kereskedő. A főnök nagytulajdonos, ezért nem gondolom, hogy érdeke lenne a cég csődje, sokkal inkább az alacsony áron vásárlás. "

ez igaz

"Másrészt a használtautó importőröknek ismét sikerült elérniük, hogy a reg. adó egyedi mérlegelés kérdése legyen, így csökkenhet a használt import autók hazai ára. Úgy gondolom méreténél és regionális szerepénél fogva ennek egyik haszonélvezője éppen az AAA lehet. "

ez is igaz

fenti két állításod szoros összefüggése egy esetleges árfolyamemelkedéssel...az ..már nem biztos

ez az "ágazat" hidegen hagy
nem is értem...ez üzlet? lehet...de nem kérek belőle.végül is ez sem bonyolult... ha befektet valaki, akkor tudja mit nézzen

még olajcégbe sem fektetek, mert nem a jövő
(mondjuk 10-15 év távlatában értem)

ha sepkulál valaki, mert már elfeleződött....erről már írtam mit gondolok
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 21:57
Előzmény: #1198  Törölt felhasználó
#1199
A teljes tőkére vetítve a csökkenés 2,5%. Bár ennyi sem lenne, ha nem rontom el a shortot. Egyébként igazad van, teljesen.

Mégis örülnék, ha a gondolatmenet "fundamentális" részét is elemeznéd, ha nem nagy kérés.

Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 21:45
Előzmény: #1197  Törölt felhasználó
#1198
Bizonyos vélemények szerint a teljes tőkédre vetített 1 % veszteségnél már kőkeményen kuka. Nálma ez kicsit azért több, lazábbra fogom a kantárt. Az 50 % gyilkosság. ÖNgyilkosság.

Sok kis bukta, és néhán nagy kifuttatva, és garantáltan nyerő vagy, beragadva nem leszel, gigabukóban nem reménykedsz a feltámadásban.
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 09:55
#1197
Tudjátok, én úgy jártam ezzel a sz...al, hogy drágának tarotttam a jegyzésnél, ezért nem vettem. A használtautókkal meg úgyis mindig átvertek (vagy 10 éve kishíján egy olyan ember, aki azóta mszp színekben osztja az észt a parlamentben), gondoltam a cégben már csak jó lesz tulajnak lenni - az otp analógiájára. Aztán láttam, a tőzsdén sem szerepel teljesen rosszul, így a jegyzési ár környékén belevettem. Aztán jött a december, esett 10%-ot, de épp a stop felett megállt. Aztán januárban volt egy balesetem, és egy hónapig nem néztem a tőzsde felé. A stop meg lejárt közben. Mire újra rápillantottam már 300 Ft volt, és éppen valami csodálatos elemzés jelent meg róla. Na akkor kellett volna kivágni, mostmár tudom. De hát utólagos bölcsesség, egzakt tudomány (Murphy). Így aztán végigültem a profit warningot, meg a mégszarabb gyj-t. 55% bukta. Amikor azonban a szar gyj után a para közepette nem esett el a sok TA-s szerint kulcsfontosságúnak tartott 230-as szint, úgy gondoltam, talán itt már megéri begyűjteni a részvények többségét birtokló nagytulajdonos elnöknek a rv-ket. Gondoljátok el micsoda üzlet: átverek mindenkit a 2E-s árral, aztán fél év alatt elolvasztom a bevont tőkét, majd ismét, mostmár féláron felvásárolom a rv-ket. Ezért is tartom az állításomat, hogy a tőkebefektetési csalás alapos gyanúja fennáll.

A használtautó piac bizonyosan nem lesz 2008 üzlete. Azonban, ha elmentek egy ilyen AAA kereskedésbe, tapasztaljátok, hogy dörzsöltebbek, mint sok hazai kereskedő. A főnök nagytulajdonos, ezért nem gondolom, hogy érdeke lenne a cég csődje, sokkal inkább az alacsony áron vásárlás. Másrészt a használtautó importőröknek ismét sikerült elérniük, hogy a reg. adó egyedi mérlegelés kérdése legyen, így csökkenhet a használt import autók hazai ára. Úgy gondolom méreténél és regionális szerepénél fogva ennek egyik haszonélvezője éppen az AAA lehet.

Tudjátok, ahogy Kosto mondta: "A titok egyszerű: olcsón kell venni, és drágán eladni.". Szigorúan szvsz.
szász 2008. 03. 01. 01:54
Előzmény: #1191  Törölt felhasználó
#1196
JP én úgy tudom, volt intzmény aki végigvette az esést amikor először esett 250 ig. ne legyen igazam ...
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 01:08
Előzmény: #1194  TrendMan
#1195
Kedves beragadtak!

Nem szokásom a kárörvendés, inkább undorít az llyen tuljadonság Csak egy példát szerettem volna arra, mennyire veszélyes az aljvadászat. Belevenni valamibe, amit csak adnak....

Sajnálom aki pórul járt, de a lehetőség itt van a javításra mindig az orrunk előtt. Lehajolunk, és felveszzük a gyümölcsöt. Ha már az orrunk elé pottyant.

Sok sikert az okos kiszálláshoz.
TrendMan 2008. 02. 29. 23:18
Előzmény: #1183  watson
#1194
Watson:
Azért AAAAAAAAaaaaaaautó... etc. mert sosem tudod, mikor van már vége az esésnek.

Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 22:00
Előzmény: #1192  minden6ó
#1193
Remélem aki ide benéz, soha egy elemzőnek sem fog hinni többé. De senki ne hibáztasson mást, csakis saját magát. Ha hasznod van, a Te érdemed, ha bukóra állsz, az a Te meggondolatlanságod.
minden6ó 2008. 02. 29. 21:49
Előzmény: #1190  Törölt felhasználó
#1192
Szerintem is el kéne kerülni a kárörvendezést. Valószínüleg sok olyan olvasója van a fórumnak, aki tényleg beleragadt valamilyen szinten.
Azért egy kicsit túl van lihegve a rossz eredmény, főleg ha valaki észrevette, hogy a cég eladósodottsága kb 30%-al csökkent.
Akinek van fel a fejjel, akinek nincs ne fikázza...
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 21:46
Előzmény: #1190  Törölt felhasználó
#1191
"Azonban ezen a papíron az intézményi befektetők közül jónéhány cég súlyos 100 milliós bukóban van. "

Drbubo, szerinted van ilyen intezmenyi ?
Szerintem nincs ebben joforman, csak kisbufi. KBC is addig volt, amig hitet kellett tajkolni a kitomeshez.
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 21:39
Előzmény: #1163  Törölt felhasználó
#1190
A tőkebefektetési csalást nagyon nehéz lenne bizonyítani. Bennfentes informátortól szolgáltatott konkrét bizonyítékok és tanuvallomások illetve más bizonyítási eszközök kellenének a sikeres bizonyításhoz. Ez pedig két dolgot jelent. Az egyik, hogy a nyomozóhatóságok szerintem erre nincsenek felkészülve, így nem tudnának sikerrel fellépni, még ha fel is merül a gyanú. A másik pedig, hogy a egy ilyen eljárás biztos hogy a bányászbéka segge alá küldené az árfolyamot. Ilyen hardball stílussal nem tudjuk visszaszerezni a kisbüfiként elbukott pénzünket. Mi túl kicsik vagyunk egy ilyen dologhoz. Azonban ezen a papíron az intézményi befektetők közül jónéhány cég súlyos 100 milliós bukóban van. Na ilyen cégeknél megy igazán az örjöngés és keresik is a "megoldást". Ha valamelyik nagy cég nekimegy a nekik és nyer, akkor, de csak akkor van némi esély arra, hogy Anthony bácsiból kipaszírozzuk a pénzünket. Addig is marad a hülye semmitmondó éves "outlook".
(egy névtelen feljelentést azért megérne az ügyészség felé (sic!)
Szvsz a részvényekernálunk sokkal nagyobb cégek is
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 11:54
Előzmény: #1188  Törölt felhasználó
#1189
Mi a problémád ?
Az hogy nem vagyok jelenleg semmibe beragadva ? Voltam már beragadva én is egy-két papírba.
Amióta megy ez a hiszti semmilyen papírt nem tartok 3-4 napnál tovább...
Sőt inkább csak napon belüli Skalpokra játszok.....
Úgyhogy nem fogok senkivel sem értelmetlen vitákba folyni !
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 11:50
Előzmény: #1187  Törölt felhasználó
#1188
ja, akkor csinálj egy tuti topicot, ahol leírhatod, h mikor mit kell vásolni, h soha senki ne bukjon, csak nyerjen... Legyen ez a társadalmi szolidaritás
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 11:43
Előzmény: #1186  Törölt felhasználó
#1187
Mi csak beszélgetük ! :-)
Semmilyen részvénybe nem vagyok beragadva..:-)
Már többször leírtam hogy sajnálom azokat akik beregadtak az AAA-ba...
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 11:38
Előzmény: #1185  Törölt felhasználó
#1186
ez most az "imádom az AAA-t" nevű topic? Vagy ide jöttetek röhögni, miközben tele a padlásotok beragadt egyéb részvénnyel?
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 11:17
Előzmény: #1184  Törölt felhasználó
#1185
Na ez az a papír aminél nem lehet tudni hogy mi lesz az alja....
Simán elképzelhető a 100 forint is....
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 11:16
Előzmény: #1182  Törölt felhasználó
#1184
Aztat nem mondta hogy lesz 100ft is :)
watson
watson 2008. 02. 29. 11:12
Előzmény: #1177  Törölt felhasználó
#1183
"mijaz hógy AAAAAAAAAAA Auto? "

dadogós az eladó :D
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 11:06
Előzmény: #1181  Törölt felhasználó
#1182
Ha lehetne napon túl shortolni, már 400 -ról min.shortolnám...:-)
Még jó hogy soha nem vettem bele....
Faterom jól megmondta 450-nél is.
Nehogy belevegyek mert biztos hogy lesz 200-körül.....igaza is lett...:-)
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 10:54
Előzmény: #1180  TrendMan
#1181
lehet ezt a papírt shortolni valahol?
Valaki tud erről valamit?

Topik gazda

eradam
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek