Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 20:45
Előzmény: #1339  Törölt felhasználó
#1340
Csak közben tartsuk tiszteletben az alapvető normákat is (minimálisan tisztelni a másik személyét, még akkor is ha H.Á.).

És persze ne legyen a megítélésben kettős mérce...
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 20:16
Előzmény: #1338  Törölt felhasználó
#1339
kuki, neked egészségügyi miniszter, nekem tömeggyilkos bűnöző. Neked gyönyőrű, kívánatos asszony, nekem csak egy vágásérett, röfögő disznó.

Mások vagyunk, s tiszteletben tartjuk más véleményét, ez nem egy liberálisnak mondott alapelv?
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 20:07
Előzmény: #1336  Törölt felhasználó
#1338
Háj!
Most gyüvék vissza egy havas paradicsomból (jó volt, köszönöm a kérdést), valszeg mazochista indíttatásból beleolvasék e fórumba, s lám, nem változék semmi...

... s elgondolkodék:
Vajon miért e kettős mérce: midőn én valamely fórumtársam állítása kapcsán azt mertem írni, hogy az illető egy faszkalap, rögtön ki lettem tiltva e helyről. Más minden következmény nékül minősítheti egészségügyi miniszterünket mangalicaképű tömeggyilkosnak.
Kettős mérce? T. Portfolio!
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 19:58
Előzmény: #1336  Törölt felhasználó
#1337
"Nem azt cáfolod, amit mondtam, hanem azt, ahogy mondtam... "

Így van, a stílusoddal van gond.

Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 18:58
Előzmény: #1335  Törölt felhasználó
#1336
penznyelo
Nem azt cáfolod, amit mondtam, hanem azt, ahogy mondtam...
Egy embert a tettei minősítenek.
Ez a miniszter asszony buta és erkölcstelen...
Valószínűleg BUTASÁG nála, hogy a jelenlegi magyar viszonyok között jó lenne bevezetni a profitorientált, több biztosítós rendszert...
Butaság nála, hogy a légúti betegeknek nincs szüksége a jó levegőn való gyógyuláshoz... aztán bezáratta a Svábhegyi Gyermekklinikát ...
Erkölcstelen megnyilvánulás volt, hogy amikor bejelentették a betegek folyosón történő elhelyezését, akkor nem vizsgáltatta ki az ügyet, hanem csípőből visszalőtt, felmentve a kórházat...
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 18:37
Előzmény: #1334  Törölt felhasználó
#1335
Te Cetas, attól mert nem értesz egyet valakivel, attól még mint embert tiszteletben illene tartanod. Illene. Ha ismernél ilyen fogalmakat. Sajnálom, hogy idáig jutottál.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 18:17
Előzmény: #1333  Törölt felhasználó
#1334
Horváth Ágnes mangalicaképű némber, "szembeköpött mindent ami ehhez a hivatáshoz fűződik".

Elátkozott tevékenysége következtében romlanak a kórházak halálozási statisztikái, a betegek hosszas várólistákra kerülnek, több este előfordult, hogy a mentők a túlterheltségük miatt késve érkezett és a beteg meghalt...
250 milliárdot vonnak ki három év alatt az egészségügy finanszírozásából...

A mangalica képű némber szét akarja verni az egészségügyben érvényesülő társadalmi szolidaritási rendszert...
LÁSD:
link

A Sicko című amerikai filmből jól látható a magánbiztosítók hozzáálása a gyógyításhoz:
Nekik nyereség egy gyógykezelés elutasítása, és veszteség, ha egy betegre költenek.
A gazdagokat meggyógyítják, a szegényektől megtagadják ugyanezt... MÉSZÁRSZÉK az amerikai egészségbiztosítás.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 17:37
Előzmény: #1332  Törölt felhasználó
#1333
"Potenciálisan" mindenki tömeggyilkos.
"Potenciálisan" az amerikai (brit, francia, indiai stb...) elnök is tömeggyilkos. "Potenciálisan" minden orvos tömeggyilkos.

Értsd meg, hogy a Mengele egy orvos minősítésére a legnagyobb sértés amit el lehet képzelni. (Ha ez szándékaid szerint való, akkor se tedd a jövőben) Mengele szembeköpött mindent ami ehhez a hivatáshoz fűződik. Ne emlegessük.

Már csak egy lényeges ok miatt sem: Mengele tudatában volt annak, amit csinál, szándékosan követett el rémtetteket.
(Ezt véletlenül se állítsd H.Á-ról, mert a helyében büdös nagy pert akasztanék a nyakadba)

Mondhatod azt is, hogy ostoba tyúk, aki szétveri az egészségügyet, és soha ilyen alkalmatlan személy nem vezette ezt a tárcát. Tudjuk majd, hogy kire gondolsz.

A pápát sem kritizálod azzal, hogy a sátán ügynöke.

Ha a tisztség betöltője nem is, de a tisztség megérdemel minimális tiszteletet, hogy a legdurvább módon ne sértegessük.
H.Á. (sajnos) a mi országunk egészségügyének vezetője. A mi országunk egészségügye pedig megérdemel annyi tiszteletet, hogy a vezetőjét értelmesen kritizáljuk.

(Busht pontosan ezért nem nevezik mondjuk tömeggyilkosnak - mert az elnöki tisztség maga, tiszteletet parancsol arrafelé - beérik azzal hogy minden idők legbutább, legszerencsétlenebb, legrosszabb elnöke)
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 17:19
Előzmény: #1331  Törölt felhasználó
#1332
"Kritizálni is csak szépen.
Szépen kérem. tozsdenyul"

Áruld el! Miképpen kell szépen kritizálni egy potenciális tömeggyilkost?
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 15:27
Előzmény: #1329  Törölt felhasználó
#1331
Miért cetas, te mit tudsz?
Mengeliczázni egy topikban...gratulálok.

A amerikaiak többsége ellenzi Bush politikáját. Sokan elég radikálisan ellenzik. Mégsem minősíti senki ilyen stílusban.
Szerencsére nem rokonom a H.Á, de szerinted hogy vélekedik a rokona az ilyen megfogalmazásról?
(Gondolatban sem játszom el vele, mi lenne ha a rokonom lenne, és ilyen stílust engednél meg magadnak)

Kritizálni is csak szépen.
Szépen kérem.
pampa 2008. 02. 03. 11:56
Előzmény: #1329  Törölt felhasználó
#1330
Ő ebben látja a megoldást:

"Ha a széthúzó gazdasági elit, a maradék szellemi és közigazgatói, töredék médiaelit, vidék és főváros nem kezd egymás közt párbeszédet arról, hogy hol állunk és merre menjünk tovább"
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 11:49
Előzmény: #1328  tojci
#1329
Ez a Lengyel mit tud? Megoldást nem mond ő sem. Kritizálni tud, de azt is hülyén, a lényeget elhallgatva....
tojci 2008. 02. 03. 11:39
#1328
A Gyurcsány-kormány a maga jozefinista, központosító elméletével és gyakorlatával a hosszú távra szóló és elkerülhetetlen reformokat bekormányozta a se előre, se hátra mozdulatlanságába. Az Orbán-ellenzék a maga ország iránti felelőtlenségében mindent megtett és tesz, hogy semmi se mozduljon, a magyar föld álljon. Mindenki elég erős ahhoz, hogy meg tudja akadályozni a másikat mindenben. De egyiknek sincs annyi ereje és belátása, hogy valamit véghezvigyen. A Gyurcsány-kormány bejelentésről bejelentésre menetel, az Orbán-ellenzék utcai mozgalomtól sztrájkfenyegetésen át népszavazásról népszavazásra. Tudják, mit tesznek ma, de semmit arról, hogy mit holnap, sőt holnapután.

Pedig lesz ország, társadalom, nemzet, nép 2010, 2015 vagy 2030 után is. Ma magára hagyott. Ül a mocskos és hideg állomáson, várja a soha nem jövő vonatot. Hajt sebesen az autópályán, de sehogy se ér ki az országból: le- és visszahúzza valami. Mint amikor váratlanul beköszönt az öregkor. Lelkiismerete megnyugtatására fölkel, jár, teszi a dolgát, de már nem hisz benne. "Látni akarja, ami mögötte van: összeszedi, kis halommá söpri ifjúsága elszórt eredményeit. A hatás előre: az ember összefogja az erejét egy utolsó, életét, képességét megmutató vállalkozásba. Ehhez azonban már alkalomra, a közösség felhívására, férfihoz méltó pályatérre van szükség" - írta Németh László Berzsenyiről. Majd szomorúan hozzáteszi: "Magyarországon ez szokott elmaradni."

Ha a széthúzó gazdasági elit, a maradék szellemi és közigazgatói, töredék médiaelit, vidék és főváros nem kezd egymás közt párbeszédet arról, hogy hol állunk és merre menjünk tovább, együtt fog megfulladni a politikai elittel a mozdulatlan, szürke és súlyos víz közepén.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 11:29
Előzmény: #1326  Törölt felhasználó
#1327
Horváth Ágnes egészségügyi miniszter, alias Mengelicza:
"A világ a profitról szól."

JA!!! A tőzsdén igen, de Isten őrizz, hogy az egészségbiztosítás pénzelosztó rendszerében a piac diktáljon, mert a piac EMBERTELEN, humanizmustól mentes...

Bayer Zsolt írásából idézek:

"A világ tehát a profitról szól. Horváth Ágnes világa mindenképpen. Már csak az a kérdés, hogy Horváth Ágnes világa a világ maga, és mi a világ mellett járunk, vagy Horváth Ágnes világa egy külön kis zárt világ, és nincsen semmi baj.

Látszólag könnyű felsóhajtva kijelenteni, hogy az utóbbi állítás az igaz. De tényleg az az igaz?

Talán mégsem minden profit…

Mert ha igen, ha az életünk is, az egészségünk is, a tudásunk is csak profit, akkor a profit logikája felettébb egyszerű megoldást kínál. Akkor a profit számára ideális embertípus a következő: megszületik; 14 éves korára megtanul írni, olvasni (úgy-ahogy); tizennégy éves korára már fogyasztó; hisz a reklámban, és nem hisz Istenben; liberális, toleráns és mindenekfelett kozmopolita; megvető gúnnyal tekint a "régi korok" olyasféle fogalmaira, mint haza, nemzet, család; a profit számára ideális embertípus 22-23 éves korára megtanul egy szakmát, vagy diplomát szerez. Ismer nagyjából ötszáz – ha értelmiségi, akkor ezerötszáz – angol szót. Ekkor munkába áll. Nem alapít családot, nem nemz gyermekeket. Már csak azért sem, mert az ideális embertípus nem ragaszkodik semmihez, sem hazához, sem nemzethez, sem tájhoz, sem ősökhöz, csak a karrierjéhez és a multinacionális vállalathoz. Az ideális embertípus remek adófizető és igénytelen. Az ideális embertípus nem gondolkodik, nincsenek egyéni vágyai, elfogadja, hogy a kapitalista társadalom egyenvágyakat gyárt számára bölcsőtől a koporsóig. Az ideális embertípus megvesz mindent, amit kínál neki őfelsége, a média. Az ideális embertípus sok bifidusz eszenziszt fogyaszt, és szép zöldet kakál. Anorexiára kék pirulát, bulimiára piros pirulát. Az ideális embertípus szereti az ügyes gépeket, amelyek mozgás nélkül atletikus testet formálnak neki. És elhiszi ezt. Az ideális embertípus a fluorid, az intelligens mosópor és a Győzike-show háromszögében keresi a boldogságot. És meg is találja.

Az ideális embertípus nem beteg. Aztán hatvanöt éves korában, nyugdíjba vonulása napján meghal, imigyen kímélve meg a profitot attól, hogy rá pénzt költsön.

Régen, amikor az emberiség még sötétségben bolyongott, és nem volt ideális, a székelyeknél a munkaképtelen öreg elment a büdös barlangba meghalni, hogy ne terhelje a családot. A japánoknál pedig felment a Narayama hegyére, hogy ott haljon meg. Az eszkimók kitették öregjeiket a hómezőre, ugyanezért. Mennyivel humánusabb és szebb, amikor a profit megmondja, hogy kinek melyik betegségére mennyi pénz szánható. Csak a végeredmény ugyanaz. Viszont a látszat mégis sokkal szebb. Ez a fejlődés lényege, veleje: a látszat. És ezért kell megbecsülni Horváth Ágnes miniszter asszony őszinteségét."
link
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 19:06
Előzmény: #1324  sanka
#1326
sanka: nem.
de ettől a Furcsán Nyerenc-féle gyalázattól valóban ki vagyunk akadva
üdv,
SirGeorge
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 19:04
Előzmény: #1322  Törölt felhasználó
#1325
hú, cetas, szép gyűjtemény

„…you’ve got a list of all the major offenders
you got a list of all their major mistakes…”
/Dire Straits – It never rains/

nekem mostanában „a rendszerváltás óta eltelt 17-18 évben” dumából lett elegem, úgy látszik a korral jár, h én is elkezdtem egy kis gyűjtést, még messze nincs kész, de annyira látszik a te listádból, h hétvége van, hát itt egy másik kislista:

szóval jelek arról, h miért nem 1990-ben volt „a” rendszerváltás („váltani csak gatyát szoktunk” Antall J.):
1978 Szent Korona hazahozatala, Kádár J. látogatása VI. Pál pápánál,
1979 megszűnik a vízumkényszer Ausztriával, História c. újság, HVG c. újság,
1980 Kornai J. Hiány c. könyve, sorkatonai szolgálta másfél évre csökkentése, „begyűrűzik” az olajárválság,
1981 Beszélő c. újság,
1982 Magyarország tagja lesz a Valutalapnak és a Világbanknak, Országos Fogyasztóvédelmi Tanács, magántaxizás, ópusztaszeri Történelmi Emlékpark, Pozsgay I. a Népfront főtitkára,
1983 István, a király városligeti bemutatója, Sára S. Pergőtűz c. filmje, tévé közvetítette diszkótánc-bajnokság,
1984 jelentős központi áremelések, létrehozzák a Soros Alapítványt, Alkotmányjogi Tanács
1985 jelentős központi áremelések, választások kötelező kettős jelöléssel, monori találkozó, szépségkirálynő-választás,
1986 jelentős központi áremelések, megszűnt a biztosítási monopólium (pl. Hungária biztosító), Demokrata c. újság, Erdély története c. krónika, sajtótörvény, csődtörvény, kormányszóvivői poszt, Forma-1-es futam Mogyoródon, Danubius rádió, McDonald’s,
1987 jelentős központi áremelések, államcsőd beismerése, kétszintű magyar bankrendszer, kereskedelmi bankok létrehozása, APEH, SZJA-tv, Adidas-bolt, világútlevél, lakiteleki találkozó (MDF), általános dereguláció (akárcsak tavaly 2007-ben)
1988 az első tőzsdenap, kincstárjegy, gazdasági társaságokról szóló törvény (Bt., Kft, Rt.), Fidesz, SzDSz, Kádár felmentése, „demokrácia-csomagterv”, önálló könyvkiadás és helyi lapkiadás, tüntetés az erdélyi falvakért
1989 „munkanélküli segélyre” keresztelik az addigi elhelyezkedési segélyt, …

szóval 1989-90-ben a rendszerváltozás hosszú történetében „csak” egy újabb (párt)politikai paktumcsomag született, bár ez vitathatatlanul a legkiemelkedőbb esemény ebben a sok évtizedes furcsa, felülrőlvezérelt folyamatban, aminek remélem hamarosan megérjük a végét is valahogy kicsit még...

üdv,
SirGeorge
sanka 2008. 01. 26. 18:02
#1324
Ó Ti fideszes rajóngók, hát azt hiszitek, hogy orbán mindent betartott volna ha ők nyernek, mert ugye, egy dolog a választási kampány, és másik dolog a kormányzás, ugyan már ismerjük ezt a szöveget 1998-ból, csak emlékezni kellene rá.
Igen ő sosem hazudott, és erről van bírósági határozata is, csak éppen másról szól.
Persze lehet kajolni a seggfej szövegeket, a bárgyúbbnál bárgyúbb hülyeségeket, de minek bedőlni a marhaságnak, azért mert a fidesz mondja, mert én mindenáron jobboldali vagyok, de miért?
Van egy csomó ember aki rohadtúl értelmes, és mégis eszi ezeket a zagyvákat, csak azért mert úgy érzi, hogy elkötelezte magát azon az oldalon.
Csak ennyit szerettem volna itt hozzászólni, és senkit nem akartam megsérteni, sem sértegetni. Sziasztok.
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 17:18
Előzmény: #1322  Törölt felhasználó
#1323
"Halott az egyik legveszélyesebb terrorista
Ismeretlen fegyveresek tíz napja Pakisztánban meggyilkolták Darim Szedgaj tálib parancsnokot, akit az Egyesült Államok a tizenkét legveszedelmesebb terrorista között tartott számon."

Ha a népek mártírnak tartják, akkor a legveszélyesebb terrorista a halott terrorista.
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 15:52
Előzmény: #1321  matgab
#1322
Gyurcsány Ferenc nyilatkozata a Neue Zürcher Zeitung című svájci lapnak:
"Nem hiszem, hogy hazudtam volna. Ha ön elkötelezetten érvel, akkor olyan szavakat használ, melyek a szövegösszefüggésből kiragadva egészen más jelentést kapnak, mint azt eredetileg tervezte. Szűk körben, pártom lelkiismeretére apelláltam, hogy úgy, ahogyan eddig történtek, nem mehetnek tovább a dolgok."

Az alábbi idézetek bemutatják Gyurcsány Ferencről, az ő szavahihetőségét, mentalitását, morális és emberi értékeit....

"Elnök Úr, kérnék Öntől valami szívességet most itt. Ezt a nagyon buta és igaztalan kampányt, hogy itt valaki gyógyszerfelírási díjat akar bevezetni, legyen olyan kedves, vonja vissza. Ön úriember. Ilyet senki nem mondott. "
.........................
- "Magyarországnak nincs szüksége megszorító költségvetésre és a közfinanszírozás nem indokolja ezt."
(MTI, 2005. október 11.)
- "A kiigazítást meg kell csinálni, mert nagy a baj."
( Mszp Választmányi ülés, 2006. május 28.)
....................................
- ELŐTTE: "Magyarországnak nincs szüksége megszorító költségvetésre és a közfinanszírozás nem indokolja ezt."
(MTI, 2005. október 11.)

- UTÁNA: "A kiigazítást meg kell csinálni, mert nagy a baj."
( Mszp Választmányi ülés, 2006. május 28.)

- ELŐTTE: "Nem lesz gázáremelés."
(Székesfehérvári lakossági fórum, 2004. szeptember 10.)
"Nem engedjük, hogy a lakossági gázárak növekedjenek; egy fillérrel sem fognak nőni."
(Mszp Választmányi ülés, 2005. október 1.)
"Nincs gázáemelési terv." (mondja tagoltan)
(Index.hu, 2006. április 19.)

- UTÁNA: "...most, augusztus 1.-jétől a gáz árát átlagosan 30 százalékkal növeljük."
(Országos Érdekegyeztető Tanács ülése, 2006. június 10.)

- ELŐTTE: "A mi kormányunk az adócsökkentés kormánya. Legőszíntébb becsületszavamra mondom."
(Kossuth Krónika, 2005. július 5.)

- UTÁNA: "...az egészségügyi biztosítási járulékot szeptember 1-étől 4-ről 6 százalékra növeljük. A munkavállalói járulék 1-ről 1,5 százalékra emelkedik. Összesen tehát 2,5 százalékos járuléknövelés lesz szeptember 1-étől. Januártól az egyéni egészségbiztosítási járulék 6-ról 7 százalékra fog növekedni."
(Országos Érdekegyeztető Tanács ülése, 2006. június 10.)

- ELŐTTE: "...olyan alacsony az infláció, amilyen nem volt 20 évvel ezelőtt "
(Kossuth Rádió, 2005. fe bruár 24.)
"2006-ra három százalék alatti inflációt tervez a kormány"
(Külképviseleti értekezlet, 2005 július 14.)

- UTÁNA "...azt tudom mondani, látva az idei és a következő évi várható inflációs folyamatokat, hogy ez a 4-5%-os sávban lesz itt most 5-6 éven keresztül az infláció átmeneti növekedéssel..."
(Corvinus Egyetem, 2006. június 21.)

- ELŐTTE:"Riporter: Miért kevés a bátorság ahhoz, hogy kimondja, hogy akár megszorító intézkedések is lehetnek szeptembertől, nyártól?" Gyurcsány Ferenc: Nem a bátorság hiányzik, nincs ilyen szükség."
(MTV, 2006 február 20 )

-UTÁNA: "A kiigazítást meg kell csinálni, mert nagy a baj."
(Mszp Választmányi ülés, 2006. május 28.)

- ELŐTTE: "...ha azt mondtuk, hogy jövőre 2,9 százalékos lesz a hiány, akkor annyi lesz."
(Külképviseleti értekezlet, 2005 július 14.)
"Mit akarunk lefaragni? Az államháztartási hiány, köszöni szépen, jól van. (...) Március közepén azt tudom mondani, az államháztartási hiány a költségvetési törvényben meghatározottak szerint alakul." (Világgazdaság, 2006 március 17 )

- UTÁNA: ""Az idén annyival rosszabb a helyzet, mondhatom önöknek, hogy még 8-nál is több lenne, ha a kormány mindjárt hivatalba lépését követően nem hozna olyan lépéseket, amelyek megtétele után nagyjából 8 százalék körül lesz a költségvetés, az államháztartás idei (...) hiánya."
(Országgyűlés, 2006 június 8.)

-ELŐTTE: "Nagyobb igazságosság, csökkenő adóterhek, valóságos közteherviselés. (...) úgy, hogy a vállakozások adóterhei, az emberek adóterhei mindeközben ne növekedjenek, hanem csökkenjenek."
(Central European Business Center (CBBC) üzleti reggelije, 2006 február 10.)
"Vizsgálni kell a TB terheinek csökkentét is. (...) hogy kevesebb adó fizetésével ösztönözzünk többeket, hogy ne titkolják el a jövedelmüket, (.. ) próbáljuk meg élénkíteni a gazdaságot, hogy több munkahely legyen."
(Kossuth Rádió, 2005 január 18.)

- UTÁNA: "A válalkozások számára a legnagyobb teher, hogy az, amiről azt hitték, hogy csökkeni fog az nem fog csökkeni (...) az, amire számítottak, hogy csökkeni fog a tb-járulék terhe a következő másfél-két évben, az nem
fog beövetkezni."
(Országos Érdekegyeztető Tanács ülése, 2006 június 10.)
"A hazafiság annyit ér, hogy négy százalék adóemelés már kioltja?"
(Gyurcsány Ferenc elektronikus naplója, 2006 június 16.)

- ELŐTTE: "Nem tudnak mondani olyan adófajtát, ahol ne csökkentek volna az adók. Megígértük, megtettük. Szavazzon Ön is az 5 éves adócsökkentési programra."
(Gyurcsány Ferenc televíziós reklámjából)

- UTÁNA: "...az egyéni társadalombiztosítási járulékokat most felemeljük 2 százalékponttal"
(Kossuth Rádió, 2006 június 10.)
matgab 2008. 01. 25. 13:38
Előzmény: #1320  matgab
#1321
vagy inkább ez is egy nem kifejtett igazság...

A teljes mondat úgy hangzana:
Nem hiszem, hanem tudom, hogy hazudtam...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek