Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 17:36
Előzmény: #659  Törölt felhasználó
#660
embertelen! a seszták épp olyan mint a magyar érterlmiség sokkalnagyobbik fele: elvetélt zseni, vagyis a megnemértett, a méltatlanul mellékvágányokra szorult, az állandóan csak lassított forradalmakban gondolkodó, ahhoz értő, kicsit mindenben csalódott, kicsit azért még bizakodó, szóval amolyan átlag magyar felsős. miért olvasod? szórakozásból? ahhoz nem elég mulatságos, sőt, helyenként gyötrelmes, mintha reviczkyt olvasnál (na jó, ezt ne vedd komolyan, csak a világfájdalom miatt ugrott be).
és az is kérdés, hogy a fityecsnaja gazetáért miért adsz ki pénzt? szórod?
javaslatom: ha mélyen a metába akarsz nézni, akkor olvass északi koronát, az ultrajobboldali-ultrakonzervatív politikai, politológiai, történelmi és kulturális folyóirat (kiadja: nemzetek európája kiadó)
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 16:51
Előzmény: #657  Törölt felhasználó
#659
Te maga !

Kicsit beleolvasgattam a Fityecsnaja Gazetába, de mingyárt az első cikk megteccett. Nagyérdemű sesztákágnes publicistikaasszoy írta vala. Nemtom, lehet hogy ő is ku?(ruc)

"


Belföld | Jegyzet | Média | Budapest | Interjú | 1956-os arcképcsarnok | Választás 2006 | Önkormányzati választás 2006

Seszták Ágnes: Szép jövő
2007. szeptember 3. 10:38

MNO
Seszták Ágnes: Szép jövő közeleg. A betiltások kora. Meg kell rendszabályozni a demokráciát, hogy itt bárki kitalálhat bármit: gárdát, sztrájkot, ellenzéki sajtót, ellenvéleményt, felvonulást, petíciót. Betiltjuk a gyülekezési szabadságot. Az gyülekezik, aki élteti miniszterelnök urunkat. Betiltjuk az ellenzéket: előbb egyenként, aztán csoportosan. Lehet ellenzék, de az legyen normális, működjön együtt miniszterelnök urunkkal. Betiltjuk a civil szerveződéseket, csak azok maradnak, amelyek felveszik a Gyurcsány Ferenc Gárdája nevet.
Betiltjuk az internetes fórumokat. Nem mindet: amelyiknek a logójában a pápai gyerek szerepel, maradhat. Következnek: adóemelés, vagyonelkobzás, száműzetés, börtön, halasztott műtét vagy húsmérgezés. Mindezt egy homoszexuális államtitkár és egy 56 fős gyomirtó brigád ürügyén.
Szép jövő!

(Magyar Nemzet, 2007. szeptember 3.)

( Milyen édibédi.)
matgab 2007. 09. 03. 16:18
Előzmény: #657  Törölt felhasználó
#658
gondolom másban is felmerül,
hogy ha már megvan mindene,
szívesen dolgozna feleennyit, felepénzért.

nos, ehhez is költözni kell:

A részmunkaidős dolgozók aránya a 15 évesnél idősebb dolgozók között százalékban (2005)

Hollandia 46 százalék
Egyesült Királyság 25 százalék
Németország 24 százalék
Svédország 24 százalék
Belgium 22 százalék
Dánisa 22 százalék
Ausztria 21 százalék
Luxemburg 18 százalék
Franciaország 17 százalék
Finnország 13 százalék
Írország 12 százalék
Olaszország 12 százalék
Spanyolország 12 százalék
Lengyelország 11 százalék
Portugália 11 százalék
Ciprus 9 százalék
Szlovénia 9 százalék
Lettország 7 százalék
Görögország 5 százalék
Csehország 5 százalék
Magyarország 4 százalék

Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 14:30
Előzmény: #656  Törölt felhasználó
#657
igen cetas, megosztja és talán így a kormányoldalnak is van belőle némi haszna a fiszesszel szemben - de!
együtt a kormányoldal és ellenzéke se profitál belőle annyit, mint a nemzeti oldal.
mert az folyamatosan és jelentős mértékben erősödik.
a kuruc azoknak nem tetszik, akik vagy a maszop vagy a fidesz oldalán-farvízén képzelik el boldogulásukat.
akik valóban a nemzet fölemelkedésében érdekeltek és boldogulásukat, jobb életkörülményeiket a radikális nemzeti oldaltól (3.erő?) várják, azok örülnek, azok szeretrik a kurucokat.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 14:19
Előzmény: #655  Törölt felhasználó
#656
"Gyurcsány kedvéért sem veszik le a Kuruc.infót a világhálóról"

Na, ezt mindjárt gondoltam.
A Kuruc.infó megosztja az ellenzéket.
Ezért van haszna belőle a kormányoldalnak is. Talán több, mint gondolnánk.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 08:56
Előzmény: #654  Törölt felhasználó
#655
Ez a kormány válasza a Magyar Gárda megalakulására???
Politikai tisztogatás?

Kiraknak mindenkit aki nem kormányhű, vagy keresztény ???
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 08:49
Előzmény: #653  Törölt felhasználó
#654
Lefejezték a Nemzetbiztonsági Hivatalt

a háttérben külföldi érdekérvényesítést vagy a politikai tisztogatás verzióját tartják a legvalószínûbbnek

link
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 08:19
Előzmény: #652  tokos.
#653
Egyetértek.

Zalakarossal összehasonlítva tényleg sok a bóvli. Hévíz adottsága nem erre a színvonalra jogsítaná.
Ráadsásul ennek végképp semmi köze a dübörög- nem dübötöghöz. Ha valóban voltak Hévizen, akkor láthatták, hogy az ingatlanok mekkora hányada van külföldi kézben. Ebből legfeljebb csak az osztrák- német- orosz dübörgésre lehet következtetni...
tokos. 2007. 09. 03. 08:08
Előzmény: #650  Törölt felhasználó
#652
Én tavaly töltöttem egy pár napot Hévizen.

Én nem voltam hanyattesve tőle. Tele minden bóvlival, mint egy átlagos üdülőhelyen, akár az olasz riviérán.

Amúgy Héviz alapvetően a túristákra épít, így ez a magyar életszínvonalról nem sokat árul el.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:14
Előzmény: #650  Törölt felhasználó
#651
Brainman ezt 80 % csak a külföldiek tudják megfizetni , véletlenül Hévizt nagyon jól ismerem, és a Balaton északi partját is. Meg a délit is.
De ha ebből akarsz kiindulni mint a dübörgő gazdaság és a ki....tt jólét értékmérője, tedd azt.

Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:07
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#650
matgab

Visszatérve a kicsit megelőző témádhoz:
Anyámék most jöttek vissza egyhetes nyaralásukból. A Balaton északi partján, Györökön voltak de megnézték Hévízt és a környező településeket is. Azt mondják, leesett az álluk, hogy micsoda színvonal van ahhoz képest, ami 15 éve volt. Apám szerint az olasz riviéra elbújhat és az üzletek választéka is a nyugatot idézi.
Akkor mégsem lehet olyan szar itt Magyarországon...
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 18:14
Előzmény: #645  matgab
#649
matgab

Remélem kellemeset sétáltál 47-ben mondjuk a Lánchíd-on
kissherceg 2007. 08. 31. 17:53
Törölt hozzászólás
#648
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 11:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#647
"jaja BFüred nagyon szépen felfejlődött.. Az új kikötő is úgymond PIMP lesz, szóval ügyes a város vezetés. Uniós forrásokból építették az új negyedet, ha jól tudom, de szép lett. Bár kicsit keveseltem az életet júni végén, de borhetek alatt már voltak azért:)) ja vitorlázást szeressük;)):))"
Legalább ebben egyetértünk:) Én a borhetek alatt voltam és jó sokan voltak, pedig elég közepesen fos volt akkor az idő. És a borhetek is összehasonlíthatatlanul kultúráltabb volt ott, mint pl. Bogláron, ahol egy nagy proliőrjöngés volt az egész kékledes meg kamunikemelegítős piacosokkal.
pampa 2007. 08. 30. 10:30
Előzmény: #644  Törölt felhasználó
#646
Én értem hogy nem jó a fizetés emelés,de a jelenlegi bérekből meg tudnak élni az átlag emberek?
Most ne azokkal a jövedelmi viszonyokkal számoljunk amivel mi rendelkezünk,hanem vegyünk egy 2 gyerekes falusi családot 200000Ft havi fixel.
Osszuk be . Rezsi+ megélhetés.Nem mi élünk rosszul hanem ők,de ők nagyon.
matgab 2007. 08. 30. 10:24
Előzmény: #642  Törölt felhasználó
#645
47-ben? Az egész országot újjáépítették addigra a romokból...
Az semmi?
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 10:18
Előzmény: #637  matgab
#644
matgab

Nekem ugyan nem barátom Megyó, de ő pont azt tette, amit pampa most hiányol: osztott ,szorzott, összeadott és elköltött egy halom lóvét a az emberek "jólétének" megteremtésére - hitelből.
Aztán kiderült, hogy az embereknek baromi rövid az emlékezetük és már a következő évben sem emlékeztek rá, kitől kapták a lét. Ez pedig az osztogató népszerűségvesztését hozta magával. Mivel látszott, hogy komoly lépéseket ennek megakadályozására nem lesz képes tenni, hiszen több lóvét már a föld alól sem lehet kiásni, párttársai az SZDSZ közreműködésével megbuktatták.
Strabag? Ugyanmá'!
Kéz kezet mos alapon még egyetlen politikus sem bukott meg azon, hogy firtatta a másik háttértámogatóinak ügyleteit. Azzal csak Megyó próbált már zuhanás közben kapaszkodót fogni, de csúszós volt a párkány.
Ne a felszínt kapirgáld, ha a mélyből hallod a hangokat.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 10:17
Előzmény: #633  pampa
#643
"A kormánynak a legfontosabb feladata a bérek rendbetétele lenne."
Pampa, ezt mondod azok után, hogy az egyik legjelentőssebb tétel az ÁHT felborulásában a 2002-2003-as (Orbán + Megyó) bérugrasztás volt?
Még mindig azt nyögjük...
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 10:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#642
Mi a franc volt überf. 47-ben????
A nyomor?
kissherceg 2007. 08. 30. 10:02
Törölt hozzászólás
#641

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek