Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 10:02
Előzmény: #638  matgab
#640
47-ben überf. volt? Ez az elqro nagyon tehetséges ha még annál is visszább qrt minket.
47-ben szép város volt Budapest...
tokos. 2007. 08. 30. 09:59
Előzmény: #634  matgab
#639
Érdekes, nekem is németek a felmenőim, legalábbis anyai ágon.
matgab 2007. 08. 30. 09:56
Előzmény: #636  Törölt felhasználó
#638
Nem kérlekszépen itt utoljára übef... 1947-ben volt..... vagy 1917-ig...
Érdekes, hogy mindkét időszak után jöttek a kommunisták...

matgab 2007. 08. 30. 09:55
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#637
Medgyesi barátod abba bukott bele, hogy elkezdte pedzegetni az SZDSZ üzleti kapcsolatait (Strabag és barátai), de ne zavarjon, kajáld csak a mainstream médiát...
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 09:52
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#636
Ahogy olvasgatom ebben a topicban a hozzászókásokat, számomra az világlik ki, hogy ebben az országban minden überf@sz@ volt egészen 2004-ig, de aztán megjelent a színen egy bizonyos "elqró" és attól kezdve a a tavak és a folyók kiszáradtak, az ég elsötétült, tüzes eső kezdett hullni az égből és Magyarország megsemmisült.
Most akkor lehet, hogy én nem is itt lakom?????
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 09:47
Előzmény: #633  pampa
#635
"A kormánynak a legfontosabb feladata a bérek rendbetétele lenne. Azután bevezethetnék a mindennek ára van és azt ki kell fizetni politikát,mert akkor már lenne miből.
De ők előbb kaszírozni szeretnének és csak azután fizetni és ez nem fog működni."

Pedig én eddig azt hittem hülye agyammal, hogy először meg kell teremteni a fedezetet ahhoz, amit el akarok költeni.
Ismerek én egy Meggyesi nevű pacákot, aki ezt a pampa-féle technikát alkalmazta, de emlékezetem szerint bele is bukott és azóta szidják is mint állat...
matgab 2007. 08. 30. 09:35
Előzmény: #628  Törölt felhasználó
#634
pénznyelő,
A benzinkút ahol megálltunk Rijeka mellett volt , és már legalább 5 éve ott van, tehát nem új.

Magyar vagyok (egyre kevésbé büszkén) de német felmenőkkel...Itt tenném hozzá, hogy ma Mo-n a legsikeresebb városok és faluk mind sváb vagy szász települések...Pedig szorongatta őket rendesen az elmúlt 50-60 év...És a magyarországi németek sokkal jobban védik a magyar érdekeket -szerintem- (hagyományőrzésükkel, tradíciókhoz való ragaszkodásukkal pl.), mint a kormány bármely tagja -bár az is igaz, ezt nem túl nehéz túlszárnyalni, de mondjuk egy átlag proletár szavazópolgárnál is jobban...

Nagyon örülök annak, hogy a balatoni vitorlázás és a kapcsolódó infrastuktúra fejlődik. Csakúgy, ahogy annak is , hogy egyre nagyobb számú luxusautó és úszómedencés ház van az országban...
Mondjuk spec ha egy környék fejlődik az tényleg örömmel tölt el, tehát ebben együtt örülhetünk.
pampa 2007. 08. 29. 19:15
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#633
penznyelo

Van akinek szrájkolni sem kell és mégis a duplájára akarják emelni a fizuját. ( Antal).
Van itt pénz,szerinted a Kőröshegyi völgyhíd árából mennyi béremelés jött volna ki?
Ez csak egy példa,elköltik a pénzünket csak nem oda ahová mi szeretnénk hanem oda ahová Ők szeretnék.
Szerintem pedig nem a buszvezetők keresnek sokat hanem a többiek borzasztóan keveset.
Egy ABC pénztáros kint keres 1200€,nálunk kb. 80000 Ft és mindketten egésznap a pénztárban állnak és nincs közöttük különbség az elvégzett munka terén.

A kormánynak a legfontosabb feladata a bérek rendbetétele lenne. Azután bevezethetnék a mindennek ára van és azt ki kell fizetni politikát,mert akkor már lenne miből.
De ők előbb kaszírozni szeretnének és csak azután fizetni és ez nem fog működni.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 19:13
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#632
Azt kell csinálni, mint Theacher tette, vmikor a 80-as elején a szénbányászokkal. Hagyni kell őket sztrájkolni, akár hetekig-hónapokig, és nem engedni nekik. Fizessék a béreket a sztrájkalapjukból és pukkadjanak meg. A közönség meg majd elboldogul valahogy a közlekedéssel.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 18:13
Előzmény: #630  pampa
#631
De az se, ha egy buszvezető 2-szer annyit keres, mint egy tanár, vagy egy ápoló. Ők sztrájkolnak, a vezetésnek meg nem szabad mindig, mindáron engedni. Meccs.
Ez van a világon szinten mindenhol. Nézd meg a franciákat, szinte hetente sztrájk van az Air France-nál...
pampa 2007. 08. 29. 18:09
Előzmény: #629  Törölt felhasználó
#630
Hát igen,könyvtárost még én sem hallottam sztrájkolni.
De ha a buszosok berágnak és benyomnak egy 14 napos sztrájkot akkor lesz visítás.
Most jó ez valakinek?
Szerintem senkinek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:59
Előzmény: #627  matgab
#629
Még mielőtt félreértenéd, matgab, nem rád akarok szállni, csak ma elég sokat írtál, én meg pont ráérek, és reagálok is:)
Ez a BKV-s cucc megint jó nagy butaság. 1. baleset sajnos mindig van. 2. a BKV és MÁV fizuk igen előkelő helyen állnak az állami fizuk rangsorában. Ismerek egy olyan tanárt, aki abbahagyta a tanári pályát és évek óta villamosvezető, mert többet keres! Szóval nem gondolom, hogy szarul keresnek (relatíve, mert általánosan persze lehet siránkozni, hogy mindenkinek kevés). Ennél már csak a Malév dolgozók a durvábbak. De ennek is megvan az oka: hagyományosan (ez persze a legtöbb országban így van) a vasút (+tömegközlekedés) és a légiközlekedés szakszervezetei a legerősebbek, ők tudnak a legjobban sztrájkolni, ezért ők tudják a legjobban kiharcolni a béremelést.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:47
Előzmény: #618  matgab
#628
Matgab, durva, amit írtál megint, jót nevettem rajta:) Nem tudom leírni, mi volt benne a csúcs, mert legalább két helyen éreztem ezt:
- "Az én német véremnek ez a megfelelő színvonal.". Azt hittem magyar vagy:)
- "Hazajövet bekapcsolva a rádiót: Ez és ez emelkedik, és ha valaki nem csinálja...". A horvát rádióban várhatod, hogy ugyanez legyen, így magyarul... horvátul viszont lehet, hogy volt, csak nem értetted.

Azért a többi se semmi:

- "nincs se összefirkálva, se összetörve, tiszta és WC papír sincs kilopva belőle, vagy újra van töltve. Nincsenek összefirkált falak továbbra sem.", "Tisztaság van! Sehol egy eldobott csikk, műanyag flakon.", "mocskos undorító elszemetesedett kurva országgá tették a mi országunkat....". Az új autópálya új benzinkútja egyébként nem csoda csillog-villog. Bármelyik új magyar cucc is ilyen.
De egyébként is ez leginkább a benne élő emberek felelőssége, azaz pl. többek között a tiéd, a tiéd, aki a másik topicban azt írod, hogy nemzeti kötelezettség adót csalni...
- Egyébként leírok neked én is egy tapasztalatot, egy jó tapasztalatot itthonról. Pl. a sokat szídott Balaton. Gyerekkorom óta vitorlázom, régen az összes kikötő egy üres szar volt, az állomásra kellett szarni járni egy 20-asért, a kikötőben nem volt semmi, se wc, se bolt, semmi. Most rengeteg csili-vili kikötő épült, jól felszerelt, igényes kiszolgáló helyiségekkel. Ez már évek óta megvan, nem ez az új. Hanem idénre Balatonfüreden eltüntették az ócska hurka-kolbászos, lepukkant piacos szart és helyette egy egész újépítésű negyed épült kis szökőkúttal, növényekkel, igényes boltokkal, kávézókkal, éttermekkel. Mintha egy felkapott nyugati tengerparti részen járnék. Öröm volt látni. De te szomorkodj tovább nyugodtan a német véreddel...
matgab 2007. 08. 29. 17:36
Előzmény: #626  matgab
#627
OK:
link

és okozat:
link
matgab 2007. 08. 29. 17:34
Előzmény: #625  Törölt felhasználó
#626
Jellemző privatizációs módszer, így aztán lehet profitmaximalizálni!
Most a nemzet érdekeit megint előbbre helyezzük a mutyizós haverjainkénál...
CSAK MA, CSAK MOST, mint a klasszikus reklámban:
Csődhelyzetbe jutott külföldi cégek termékei csak ma 90%-os akcióval eladók...

Bombaként robbant a hír, ma piacnyitás után könyvépítés keretében értékesíti teljes A sorozatú FHB részvénycsomagját (33m, 50%) az ÁPV Zrt. A hír teljesen meglepő, megítélésünk szerint a célpont nem a pénzügyi, hanem a szakmai befektetők elérése. Ma este 19:30-ig lehet intézményi befektetőknek benyújtani az ajánlatokat 1,975 és 2,025 forint között. A tranzakció értéke kb 225 millió euró.

Hirdetés

Legjobb tudomásunk szerint még most is érvényben van az a kormánydöntés, amely szerint szakmai befektetőnek kell értékesíteni az állami csomagot. Ha valóban így van, akkor most nem egy pénzügyi befektetőknek szóló értékesítés szemtanúi lehetünk, hanem egy gyökeresen újszerű privatizációs technikának.
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:16
Előzmény: #624  Törölt felhasználó
#625
ha legközelebb is rászavaz, úgy értettem - de akkor menjen!
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:15
Előzmény: #623  Törölt felhasználó
#624
"és menjen az is, aki rászavaz az elqróra!"
Na, Pampát máris kidobtad:)
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 17:13
Előzmény: #622  matgab
#623
és menjen az is, aki rászavaz az elqróra!
matgab 2007. 08. 29. 16:47
Előzmény: #620  Törölt felhasználó
#622
Brainman, soha nem jártál még külföldön, mi?
Vagy csak csukott szemmel...
Akinek nem tetszik a rendszer az elmehet? Menjen az aki elqrta, nem?

Síránkozás, vagy tények?
Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 16:05
Előzmény: #620  Törölt felhasználó
#621
nem úgy van az! - hogy ha valakinek nem tetszik itthon az emberellenes politika és közélet, akkor menjen el. sőt! ne menjen sehova! maradjon itthon és segítsen emberhez méltóbbá tenni az életet! minden nemzetvédő erőre szükség van!

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek