Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2009. 01. 14. 14:54
Előzmény: #2459  Törölt felhasználó
#2460
a példád tökéletes!
Nyilván azért írták ki magyarul, hogy magyar ne lopj, mert nem minden magyar lopott, viszont a magyarok közül jóval nagyobb arányban loptak , mint mondjuk az osztrákok közül.
És ezen az, aki nem lopni ment Ausztriába, az meg sem sértődhetett, hiszen tisztában volt vele, hogy sajnos sok honfitársunk bizony lopni ment ki, magyarok voltak és loptak.
Ezen nem az osztrákoknak kell szégyenkezniük és nem is azoknak a magyaroknak, akik feltételezhetően a csendes többséghez tartoztak.
Inkább afféle jelzés értékű lehetett, hogy " tudd, ha magyar vagy, akkor figyelni foglak, mert sok magyar lop".

És ennek nem az lett volna a megoldása, hogy akkor az oszták csöndesen tűrje, hogy kilopják és ne is tegye szóvá.
Sőt, ezzel a kiírással bizony rákényszerítették valamelyest a magyarokat arra, hogy foglalkozzon a csendes többség is a témával, és próbáljanak esetleg az osztrákokkal együttműködni...

Hát erről beszélek.

Pont ugyanúgy, mint a 2. VH alatt, ahol azok a zsidó családok, akik korábban szétlopták a német társadalmat szépen reülőn elhagyták az országot, míg a kis szatócsokat bezárták a munkatáborokba.
Ma ugyanezek a gazdagok unokái szajkózzák az antiszemitizmust, amint megpróbálják felelősségre vonni őket. És megint a szatócsok unokáit dobják majd be a frontvonalba ha elszámolásra kerül a sor....

Soros György nem sikkasztott?? Ha-ha...
Pont a 2. világháború elkobzott zsidó vagyonokat mentette ki...
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 13:59
Előzmény: #2458  Törölt felhasználó
#2459
Igen, ebben is igazad van, és az osztrákoknak is igazuk volt. Sok magyar lopott abban az időben Bécsben, ezért jogos volt az általánosítás. Azok a magyarok meg szégyenkezhettek, akik soha nem azért jártak külföldre. De azért az is hülyeség lenne, ha azt mondanánk, hogy a magyarok soha nem loptak Bécsben, hanem az emberek loptak ott attól függetlenül, hogy magyarok-e vagy osztrákok.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 13:55
Előzmény: #2456  Törölt felhasználó
#2458
Igazad van. Ezt gondolom én is. Az ember alapvető tulajdonsága általában, hogy meg akar szerezni dolgokat. Például pénzt és hatalmat. Általában aki közel kerül a lehetőséghez, az nem képes megállni, hogy meg ne szerezze. Az nem számít, hogy azzal másokat károsít meg. Ez igaz felekezettől és bőrszíntől függetlenül.
Ezért az alkotmánynak kellene biztosítani azokat a törvényeket és szabályozást ami ez megakadályozhatná. Ahogy a Madoff botrány kapcsán látjuk, ez még olyan régi demokráciáknak sem sikerült mint az USA.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 13:53
Előzmény: #2455  Törölt felhasználó
#2457
Tökéletesen igazad van! Kell az ellenségkép! Emlékszem micsoda felháborodás volt, mikor az osztrákok mindenhova kiírták, hogy " Magyarok ne lopjatok" ! Az is csak egy mocskos általánosítás volt !
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 13:51
Előzmény: #2454  matgab
#2456
Vicces vagy ! Ha jól mélyen magadba nézel, akkor az elmúlt húsz évben legalább ezer olyan embert találsz aki nem zsidó, és tetemesen kivette a részét abból, hogy ez az ország ott tartson ahol most. Ember !!!! Az embert nézzed, és a cselekedetei alapján ítélj, ne a származása alapján!!!!! ......Bocs, én vagyok a nagyon hülye!!! Zsidózni könnyebb, egyszerűbb, mint gondolkodni....Meg most divatosabb is!
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 13:47
Előzmény: #2454  matgab
#2455
Ez a szomorú, hogy ahelyett, hogy a problémákkal foglalkoznánk, megint odajutottunk, hogy zsidózunk és antiszemitázunk. A zsidózó és antiszemitázó esetleg cigányozó emberek mind egyformán általánosítók és ezzel felesleges konfliktushelyzetet okoznak, és ezzel elterelődik a figyelem az igazi problémákról. A politikai hatalom ezért is szereti ezt a fajta kommunikációt.
A zsidók nem mind sikkasztó, csaló emberek, ez látszik abból is, hogy például Soros György nem sikkasztott még, viszont ma is akad olyan zsidó aki híres lett ezáltal, gondolok itt Madoff-ra vagy Sonja Kohn-ra.
matgab 2009. 01. 14. 13:38
Előzmény: #2449  Törölt felhasználó
#2454
conqui,
mi az, hogy köszönjük? Te nem is vagy az, nem? Legalábbis mindig azt írod...

Negev,
Erre Vészi József, a Pester Lloyd egykori főszerkesztőjének egy 1918-ban elhangzott egy mondatával tudnék reagálni:
"Magyarországot, - nem a zsidók, - de zsidók tették tönkre! Ötszáz zsidó ... Én mondom ezt, aki magam is zsidó vagyok. "

deep:
Én csak olvastam, hogy Budapesten messze a legrosszabb a levegő a két szemétégető környékén és azt is, hogy a közlekedés kb. 7-10%-ban járul hozzá a levegő környezetszennyezéséhez. Ha ez nem lenne igaz, (ezt én is keveseltem egy kicsit), akkor elnézést, de a lényegen nem változtat: Olyan a helyzet, hogy nem alkották meg a szabályozási környezetet egy vészhelyzet esetére! És itt még azt sem lehet a politikusoknak mondani, hogy tetszettek volna forradalmat csinálni, ugyanis a szabályozó környezet kidolgozásának feladata deklaráltan a Fővárosé lett volna, persze azt csináltak amit szoktak,
semmit.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 13:37
Előzmény: #2451  Törölt felhasználó
#2453
most találtam ezt az írást, ajánlom figyelmetekbe: link
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 12:52
Előzmény: #2444  Törölt felhasználó
#2452
"Másrészt a közlekedés a por -légszennyezettség viszonylag kis részéért felelős, inkább a nagy levegőszennyező gyárakat kellene rákényszeríteni arra, hogy a környezetvédelmi berendezésekre többet kelljen költeniük."

Ezt tudod vagy csak tippeled? Ugyanis a hírekben ezt hallottam:

"A fővárosi szmog közel 80 százalékáért a közúti közlekedés a felelős."

Megerősítheti ezt, hogy egy tanulmányban pedig ezt találtam:

"Moszkvában, ahol évente mintegy kétmillió tonnányi mérgezõ anyag kerül a levegõbe, az összes szennyezés 87 százalékáért felelõsek a közúti jármûvek, az ipar részesedése mindössze 7-8 százalékos."

Ez alapján nekem úgy tűnik, hogy a már meglévő véleményedhez formálod az adatokat.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 12:47
Előzmény: #2447  matgab
#2451
Kedves Matgab !

Azzal teljesen egyetértek, hogy nem mennek jól ebben az országban a dolgok ! Mivel erősen szarok a politikára, tudom pártatlanul nézni a dolgokat. Most válság van ez tény. Én semmivel nem éreztem magam jobban a bőrömben az Orbán éra alatt! Ők is simán a klientúrát helyezték előtérbe, és semmivel nem ragaszkodtak kevésbé a hatalomhoz mint a mostaniak ! Az viszont paranoid már ahogy mostanában megint minden szart a zsidóktól eredeztetnek, vagy nekik adresszálnak. És mint tisztességes értékrendhez tartozó zsidó ezt ki is kérem magamnak, amire gondolom majd csípősen válaszolsz. Tudod mindig egy apró találóskérdés jut eszembe, ha olyan szemléletű embert olvasok , mint Te !
Íme: Hány zsidót találsz a kocsmában?
Válasz : Egyet
Miért ???
Mert az méri az italt, annak aki nem akart tanulni, nem taníttatja a gyerekét, elissza-elgépezi a családi pénzt!
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 12:45
Előzmény: #2449  Törölt felhasználó
#2450
Az az igazság, hogy Budapest nem olyan város ahol kellemes élni és ennek legfőbb oka a szennyezett levegő. Nem csoda, hogy sokan elmennek még az országból is elkeseredésükben.
Meg is értem őket, ha arra gondolok, hogy a csúnya kapitalista USA-ban ilyeneket meg tudnak valósítani ami az alábbi linken látható:
link

Pedig Madoff és Sonja Kohn ott is okozott károkat.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 12:13
Előzmény: #2446  matgab
#2449
"Nálunk Judapesten"

Köszönjük. Értjük.
matgab 2009. 01. 14. 12:12
Előzmény: #2444  Törölt felhasználó
#2448
amúgy meg az autóhasználat ellen továbbra is kampányolok a városban.
A beírásom szintén arról szólt, hogy azt kértem számon, hogy teljes összevisszaságban és szabályozatlan módon kiállt ki bizonyos szabályokat demszky.
Illetve teljesen ad hoc módon.
Ha már felezni akarta a közlekedést, akkor azt mondtam volna, hogy a páros napokon nem közlekedhet senki autóval, kivéve a rokkantak, a taxik stb. stb.
matgab 2009. 01. 14. 12:09
Előzmény: #2446  matgab
#2447
ja és köszönjük meg Demszky és Gyurcsány elvtársaknak, hogy a buta kis autósok ellen, akik nem hallgattak rájuk és elszennyezték a levegőt előrelátóan intéztek egy kis ónosesőt...

Azt nem értem, hogy a jólét érdekében idén miért nem biztosítják a tavalyi enyhe telet???
matgab 2009. 01. 14. 12:07
Előzmény: #2444  Törölt felhasználó
#2446
pénznyelő, te is hozod a szokásos stílusod...
Szerinted minden rendben van úgy ahogy van, igaz?
Szennyezze a levegőt a szemétégető, úgy, hogy a távhőre meg fizettetik az emberekkel a csilliárdokat...
Mert ha mondjuk a szemét elégetését bevonnák a távhőbe -mint a gonosz Bécsben- akkor a megtakarításból mindjárt lehetne az erőművet környezetbarátabbá tenni. Így még talán a távhő is olcsóbb lenne, és környezetbarátabb is és magyar is maradhatna. Nem? Csak nem ez a cél.

Én nem vagyok elég vállalkozó szellemű egyelőre ahhoz, hogy kimenjek, illetve még nem érte el a tűréshatáromat az itteni szar, mert csak nyakig ér...

És persze az is teljesen normális, hogy nincs intézkedési terv a szmogriadóra, nincs rá szabályzás, nincs szankció lehetőség.
Igazad van, ez így NÁLUNK Judapesten tök rendben van, miért is lenne másképp...
Meg amúgy is, miért lenne szükség normális tömegközlekedésre, állami kontrollra és felelősségre vonásra az állami cégeknél, hiszen azok csak adóinkat költik, az meg CSAK közpénz.

Igazad van itt minden úgy megy, ahogy annak mennie kell...
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 10:06
#2445
Ahhoz, hogy ne legyen szmog és por, ahhoz sok bicikliutat kellene építsenek. Így sokan bringával járnának autó helyett. A sok park is szűrné a levegőt és megfogná a szálló port. Be kellene záratni a szemétégetőt. Szerintem nagyon primitív dolog elégetni a szemetet, még, ha fűtenek is vele. Olyan mint amikor a hajléktalanok meggyújtják a kukákat, hogy melegedjenek.
Még Németországból is ide hozzák a szemetet elégetni, persze ezért jó pénzt kap valaki, mi meg szívjuk a füstjét és betegszenek a gyerekeink tőle.
A BKV is egy elavult társaság, drága és rosszak benne a körülmények, ezért az emberek inkább autóval járnak és kipufogógázt és szmogot termelnek autóikkal.
A biciklizés még egészséges is lenne, így abban a tekintetben is gazdaságilag előnyökkel járna.
Törölt felhasználó 2009. 01. 13. 23:53
Előzmény: #2437  matgab
#2444
Matgab, a szmogriadóról írt szövegedre meg nem írok semmit. Tipikusan a nyuszi és a sapka esete.
Jó sokszor fakadtál már ki pont ebben a topicban a felesleges autóhasználatra, a közlekedésre, a járhatatlan fővárosra, a dugókra... Persze, nem lep meg, hogy neked semmi se jó. De lehet ilyen hozzáállással boldogan élni? Őszintén sajnállak.

Ez a legjobb:
"Másrészt a közlekedés a por -légszennyezettség viszonylag kis részéért felelős, inkább a nagy levegőszennyező gyárakat kellene rákényszeríteni arra, hogy a környezetvédelmi berendezésekre többet kelljen költeniük."
Eredményeképpen: árat emel, bezár, eladják, leépít.
- ha a "nagy levegőszennyező gyár" árat emel emiatt, te vagy a legjobban felháborodva;
- ha a "nagy levegőszennyező gyár" hazai és emiatt bezárják, te vagy a legjobban felháborodva;
- ha a "nagy levegőszennyező gyár" multi és leépít,te vagy a legjobban felháborodva;
- ha a "nagy levegőszennyező gyár"-at eladják, te vagy a legjobban felháborodva.
Törölt felhasználó 2009. 01. 13. 23:43
Előzmény: #2440  matgab
#2443
Ez jó, matgab:
"azok a középréteghez tartozó emberek hagyják el az országunkat, akik tehetősebbek, vállalkozószelleműek, de nem bírják az itteni korrupciót, az állami bénázást adminisztrációs és adóterheket. Ők dolgozni akarnak és tehetségesek... "
Te itthon vagy. Ezek szerint saját gondolatod mentén: te nem vagy vállalkozó szellemű, nem akarsz dolgozni és nem vagy tehetséges...

(persze a fentiekben egy hibát elrejtettem, de azért a mondanivalóm lényege érthető: megint kijelentettél egyetlen szűkkörű példából egy általános érvényű állítást)
Törölt felhasználó 2009. 01. 13. 17:35
Előzmény: #2440  matgab
#2442
Te mikor indulsz?
Törölt felhasználó 2009. 01. 13. 15:20
Előzmény: #2440  matgab
#2441
a magyar megy /vagy mennie kell/a" többi "marad

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek