Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 07. 30. 23:19

T. Portfolio!  

Nem vagyok az a topicnyitogató meg kötekedősdi fajta, de nem találom a "politika és társadalom ahogy én látom" vagy valami hasonló című matgab által indított topicot. Megkérdezhetem, mi az oka, hogy eltűnt?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 21. 08:51
#300
az Erste netbroker topic szét van csúszva, nem olvashatóak a hozzászólások rendesen és a nick sem látszik
Knight Tyris 2007. 12. 17. 16:21
Előzmény: #298  Knight Tyris
#299
Ez meg csak most tűnt fel lol lol
Bár lehet mindjárt inkább sírok...

"97.8 milliárd dollárnyi távú tőke"

Attól tartok lematadt, hogy milyen távú. :o)
Knight Tyris 2007. 12. 17. 16:18
Előzmény: #297  Knight Tyris
#298
"A várakozásoknál sokkal több tőke áramlott az USA-ba (2.)
2007.12.17 14:59

Október során 97.8 milliárd dollárnyi távú tőke áramlott Amerikába, ami viszont jelentősen alacsonyabb volt az előzetes várakozásoknál (+30 milliárd)."

Tényleg sok volt egy kicsit a konyakosmeggy. :o)

Vagy a diósbeigliben volt sok a rum, de mindenesetre a képzavar garantált. lol
Knight Tyris 2007. 12. 17. 16:12
Előzmény: #296  -bubu-
#297
"Jelentősen mérséklődött az USA folyómérleg hiánya (2.)
2007.12.17 14:42
A várakozásokhoz képest ROSSZABB ?????? lett (talán kevesebb...) az amerikai folyó fizetési mérleg egyenlege 2007 harmadik negyedévében: 178.5 milliárd dollár volt a hiány a várt 183.7 milliárdhoz képest. A második negyedévben 188.9 milliárd dollárt tett ki az amerikai folyó hiány mértéke (lefelé módosított 190.8 milliárdról). "

Kedves PF azért ennyire még ne legyen Karácsony .:o)

-bubu-
-bubu- 2007. 12. 11. 21:47
Előzmény: #295  prfecó
#296
ede nyitott véletlen két topikot amiből már amugy is van . Légyszíves töröljétek ha lehet .
prfecó 2007. 12. 04. 15:18
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#295
Kitettétek a magyar alapkezelők véleményét a BUX-ról optimista.

Amerikáról szoló amerikai alapkezelők véleményét is kitennétek , nem ennyire optimista.
Törölt felhasználó 2007. 12. 01. 00:11
Előzmény: #293  Törölt felhasználó
#294
halálra trédelték szokásosan )
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 23:54
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#293
ismétlésszám, hangerő
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 22:44
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#292
pénznyelő: Elfogadom amit mondasz! Ez egy egységes érvrendszer, ami logikusan hangzik. Viszont van vele egy apró probléma: Nem igaz arra, amire megpróbálod ráhúzni. Ha már ennyire jól vágod a portfolio.hu koncepcióját, elárulnád mi különbség volt a csütörtök és a pénteki kereskedési nap között a Genesis szempontjából??? A szerdát nagyvonalúan hagyjuk, bár ott is megvolt a +10%. Tudtommal a Genesis fundamentálisan semmit nem változott csütörtöktől péntekig. Vagy esetleg a portfolio.hu koncepciója változott meg egyik napról a másikra. Hmmm... ezen is érdemes lenne elgondolkodni. Nem ez az első eset, és nem is a második. De nem akarok teóriákat gyártani olyan dolgokról, amiről nincs tudomásom.

Segítek összefoglalni a tényeket, mivel gondolom Te nem foglalkozol a Genesissel elvből.

CSÜTÖRTÖK:

110 millió feletti forgalom
14% feletti emelkedés
1 db 10%-os felfüggesztés
A nap nyertese a BÉT-en.
0 hír a portfolio.hu-n a felfüggesztéssel kapcsolatban.
0 említés a nap végi összefoglalóban.

PÉNTEK

210 millió feletti forgalom
16% feletti emelkedés
1 db 10%-os felfüggesztés
A nap nyertese a BÉT-en.
1 hír a portfolio.hu-n a felfüggesztéssel kapcsolatban.
1 említés a nap végi összefoglalóban.

A fogalomban van jelentős eltérés, pénteken ugyanis már a FOTEX EGIS HUMET is le lett nyomva. Más különbséget nem látok.

Szerinted mi az ok? Valami új magyarázatot kellene kitalálnod, mert az előző nem stimmel.

--------------------------------------------------------------
Ui Ez úton is köszönöm a portfolio.hu-nak a mai objektív tájékoztatást!
--------------------------------------------------------------

És tegyük hozzá a Genesis topik az egyik legforgalmasabb itt a portfolio.hu-n már nagyon régóta, így a népes topikolók táborának nevében is köszönjük a mai objektív tájékoztatást. A színvonaltalan minősíthetetlen topikolók kitiltását nem különben.
Minket érdekel a Genesis, és komoly forgalmat generálunk, ezért azt gondolom elvárhatjuk a tájékoztatást, függetlenül attól, ki mit gondol a Genesisről.
Egyébként be lehet írni a Google keresőbe hogy a Genesissel kapcsolatbani rákeresések eredményeként mennyiszer kerül az élre a portfolio.hu Genesis topikja... elárulom, nagyon sokszor.
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 19:13
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#291
Mercurius:
"Ja értem, a tőzsdén nem az árfolyam és a forgalom számít! Mindig tanulok valami újat!

Köszi a szakértést! További kellemes kereskedést a Zwackkal, Linamarral, és TVK-val!"
Indulatos válaszodat nem értem. Neked, mint kisspekinek persze, hogy a fentiek a fontosak, sőt a forgalom sem az, csak az árfolyam számít, ill. a számlaegyenleged. De egy szaksajtónak a súlyához mérten illik foglalkozni a tőzsdei instrumentumokkal. Márpedig egy ígérethalmaz nem egészen ugyanolyan fajsúlyú, mint pl. egy nagymultú vegyipari cég. Még akkor sem, ha történetesen te pl. sokat kerestél az előbbivel. Ez nem a kisbüfik klubjának házi lapja, és nem is egy Speki Sanyi blogja.
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 17:22
#290
A kisebbek közül a nap nyertese a Genesis volt, melynek részvényei az elmúlt napok száguldását követően ma újabb 16.7%-kal értékelődtek fel magas, 219 milliós forgalommal.

link

Úgy tűnik ma már nem akarják óvni ettől a "lufitól" a kisbefektetőket!

Azért köszi! :-)
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 10:42
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
szia,

talalkoztam veled itt Kaposvaron.

ezt a telefon szamot hivtam: Portfolio Online Tőzsde Ügyfélszolgálata
Telefonszám: (06-1) 2357-561
Fax: (06-1) 2357-190
E-mail: portfolio@erstebroker.hu

felvilagositani NEM TUDTAK, ugyan is nem tudta az a ferfi kollega sem, hogy mi a helyzet.

Ezen felul hetfon hivtam azt a telefon szamot, amely kozvetlen a tied, egy kedves holgy vette fel es azt mondta hogy hazon kivul vagy.
Nekem egy kerdesem volt a worldspreads-el kapcsolatban.
A holgy igerte hogy visszahiv(sz)nak es megbeszeljuk.
Ma pentek van, es a mai napig nem kaptam visszahivast.

Persze lehet hogy elfelejtettetek, rossz tel. vagy barmi. Elnezem megeshet az emberrel.

Felhivtam itt Kaposvaron egy nagyon kedves brokert akit ismerek, o adott nekem tajekoztatast.
De pontos idopontot a reszveny bekerulesere nem.

Tudod azt az egyet sajnalom, hogy a kommunikacios reszetek az ugyfeleitekkel hat...hogy is mondjam.. lehetne meg mit javitani.

Minden esetre esloken is szeretnem megkoszonni, hogy valaszoltal. Ez mar egy lepes elobre, igaz okosabb sem lettem.
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 10:27
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
Tisztelt Brunholdi!

Bár fórum bejegyzéséből nem igazán derül ki, hogy kivel beszélt, de vélhetően Ön Portfolio Online Tőzsde ügyfél, így az Erste Értékpapír Rt.-vel beszélhetett, hiszen minden Online tőzsdés ügyfél lényegében az Erste ügyfele.
Ezen a telefonszámon kaphat felvilágosítást problémájával kapcsolatosan: 2357-561
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 09:56
Előzmény: #286  -bubu-
#287
tisztelt portfolio,

talan jo lenne akrmilyen formaban egy tajekoztatast kiadni, emailen elkuldeni mindazoknak akik az ONOK HIBAJABOL nem kaptak meg a Phyliaxia reszvenyeket a mai nyitasra.

TElefonos beszelgetesunk soran, az onok alkalmazottja azt a felvilagositast adta, hogy meg nem kaptak meg a Phylaxiatol a reszveny mennyiseg/kiosztast.
En szemely szerinte felhivtam a Phyaxia ceget es tajekoztatva lettem, hogy onoknek a tegnapi nappal mar megkuldtek, ugy ahogyan masoknak.
(igaz lehet, mert mas broker cegnel levo forumos tarsam valoban jelezte, hogy mar tegnap megkaptak)

Az ismetelt felkeresesemre az onok alkalmazottja mar nem tudott erdemben mit mondani, csak annyit, hogy folyamatban van es hogy intezik.

Szamomra ez nem elfogadhato magyarazat.
Kerem a mihamarabb tajekoztatast, emai, telefon vagy akar itt a forumon is.

elore is koszonom
-bubu-
-bubu- 2007. 11. 30. 08:29
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
Egyettértek , hogy tájékoztatni kell.

Ettől még oda tehetik a véleényüket ha nagyon akarják és ezzel küldetésük van a kisbefektetőket védeni, DE ez a portál nem arra van , hogy mérlegeljen ,-gondolom- hanem , hogy tájékoztason gyorsan pontosan. A befektető meg majd dönt az információk birtokában ugy , ahogy akar!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 08:19
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
aztán a másik dolog meg az hogy ha nincs gyár az árazás attol függetlenül ugyanugy folyik amit a portfolionak kutya kötelesége figyelemmel kisérnie!

mert mi van olyan részvények esetében ahol a termelés ugymond szellemi????
nincs kézzel fogható dolog az árfolyam mégis mozog,a piac áraza!
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 08:17
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#284
"Az az oka, hogy a portfolio.hu felelősséget érez a kisbefektetők iránt, és nem tartja említésre méltónak a minden gazdasági tevékenységet mellőző spekulatív papírok rémhírekkel mozgatott árfolyamát és forgalmát"

nem ök döntik el hogy mi spekulatív és mi nem az,hanem a paic!
ha semlegesen szeretnénk maradni akkor korekt tájékoztatást kell adni!
merciriusnak adok igazat!
elfogultságnak mégcsak halovány jelét se mutasa egy állitolag semleges gazdasági oldal!
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 08:10
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#283
Guriga!
Itt ezzel csak az a baj,h a napi összefoglaló nem funda alapon szokta megközelíteni a nyertesek v vesztesek listáját,hanem a napi eredményük/eredménytelenségük alapján!
De amúgy sem az a probléma,h melyik papírról van szó,hanem a kva. nagy hiteltelenség,ferdítés és hozzá nem értés(vagy inkább a nem érteni akarás...)amit ez az oldal művel!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 07:31
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#282
Mercurius

Elnézést ha megbántottalak. Csak arra szerettem volna utalni, hogy mindaddig, amíg egy cég mögött nem ál konkrét gazdasági tevékenység, addig a hittel vagy éppen hit nélkül mozgatott árfolyamoknak nincs valós tartalma. Én a Genesis részvényre gondoltam, hiszen arról tettél említést. Amíg a pénzed kell valakinek, illetve ő tartozik, addig természetesen ígérget mindent. De ha majd be kell váltani az ígéreteket, na akkor derül ki minden. Addig csak elképzelések maradnak. Még egyszer elnézést.
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 23:59
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#281
pénznyelő:

Ja értem, a tőzsdén nem az árfolyam és a forgalom számít! Mindig tanulok valami újat!

Köszi a szakértést! További kellemes kereskedést a Zwackkal, Linamarral, és TVK-val!

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek