Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 05. 17. 11:06

EURO-Mikor érdemes váltani?  

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Augusztus végén megyek bnőimmel Olaszországba nyaralni. Tudom, hogy most viszonylag jó árban van az euro. Kb. 100e Ft értékben szeretnék euro-t vinni.

1. Most váltsak, vagy várjak még?

2. Vagy váltsak most 50-et mondjuk, a többit majd meglátom?

3. Vagy (mivel Raiffeisen-nél van 1 kártyához tartozó 2 szlám, FT, illetve euro-alapú) a kinntartózkodásom alatti időszakra aktiváltassam az euro alapú szlámat, amire átteszek a ft alapúról (bizonyos tranzakciós ktsgekkel) és így középárfolyamon vásárolhatok vele, illetve vehetek le pénzt (gyanítom azt megint tranzakciós ktsggel).



Mit tanácsoltok?

Estleg egy 4-ik verzió?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 21:39
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
köszönöm a válaszokat, a kártyás vásárlás télleg faja, mert középárfolyamon vásárolhatsz...

danikoka, lehet hogy télleg tulzás volt a kérdésem, de pl. tavaly nyáron ha jól emlékszem 280 fölött váltottam a nyaralásravalót (és bár szerintem sincs semmi alapja a nyáron-drága-az-euro dolognak de mégis ez van :))
szóval a 400 euros példánál 30 forint emelkedés már 12000 forint... az már jó néhány pizza, vagy vízipark belépő :)))
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 20:16
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
hát ha házat vennél kint, akkor azt mondom értem a problémát, de 400 eurónál 2 forintnyi különbség 800 HUF... hát az azért még beleférhet, ha a nyaralás belefér
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 18:00
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Jó nagy marhaság... :-)
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 16:34
Előzmény: #7  sly36
#8
sly 36,

ezt a komoly meglátást "nyáron mindig felfelé ível az árfolyam" honnan vetted? sok alapja nincs ugyanis
sly36
sly36 2007. 06. 10. 14:31
Előzmény: #6  jancsika
#7
Természetesen érdemes most Eurot venni, nyáron mindig fölfelé ível az árfolyam. De érdemes (ahol lehet) külföldön is bankkártyával vásárolni, mert deviza-közép árfolyamon kerül elszámolásra a forintszámlán, ami alacsonyabb, mint ha valutaeladási árfolyamon veszünk készpénzt.
Bár én egy Németországból euróban nyugdíjat kapó nénitől szoktam eurót venni, akinek még így is megéri 240-ért eladni az eurót, mintha forintban venné ki a számlájáról.
jancsika 2007. 06. 10. 10:25
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Szerintem ilyen tételeknél nem kell vacakolni, mert többe kerül a leves, mint a hús.

100.000 ft 250-nél 400 eur

Inkább a bankod kondicióit nézném meg. Sztem ott több ktg-et meg tudnál fogni.
Törölt felhasználó 2007. 06. 10. 09:25
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
na pár hét után ujra előhozom a topicot... hátha figyel valaki...

most érdemes vajon egy julius végi nyaraláshoz eurot váltani?

szerintem igen....
hét elején váltottam is 251-ért...
szerintem lejjebb nem, feljebb viszont könnyen mehet, főleg ha elindul a kamatcsökkentés...

véleményetek?
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:05
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Semmi nem ingatja meg a monetáris tanácsot: hetedik hónapja 8%-on a kamat!

2007.05.21 14:00

Ezúttal sem változtatott irányadó kamatát a monetáris tanács, pedig az utóbbi hónapokban most láttak rá a legnagyobb esélyt a szakértők. Igaz, az előrejelzések konszenzusa most is tartás volt, így a döntés nem tekinthető meglepetésnek.

nos... akkor még érdemes várni, lesz ez még tartósan 250 alatt vajon?
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 09:38
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Oksi Stoned!

Köszi a javaslatot!
Törölt felhasználó 2007. 05. 17. 11:25
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Szia !
Hát ha egy hete kérdezted volna, akkor azt mondtam volna, hogy váltsd át (akkor). Ma egy kicsit más a helyzet, ugyanis ha hétfőn nem lesz kamatcsökkentés akkor lesz ez még olcsóbb is, de ha lesz akkor nagy valószinűséggel tovább gyengül a forint.
Egy biztos: Kint kártyáról ne vegyél le pénzt, csak ha nagyon muszáj ugyanis ATM-nél nagyon drága mulatság(drága alapdíj + a pénznek egy x%-a ).
Ha vásárlásnál fizetsz vele akkor sokkal jobb a helyzet, akkor igen középárfolyamon számítják át és maga a vásárlás is díjmentes.
(Én a lóvé felét kp-ban vinném másik felét pedig kártyán )

Topik gazda

Andybaker
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek