Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 15. 15:41
Előzmény: #1456  Sony123
#1460
Szia!
Én hiába írtam ezt meg a kbc-nek, azt válaszolták, hogy az apeh miatt úgyis kell vezetnem saját magamnak a kimutatásomat, hogy mit adtam és vettem és mikor, úgyhogy ŐK ÚGY DÖNTÖTTEK, hogy mármost ŐK NEM VEZETIK normálisan tovább a négyféle készletértékelési elv szerint a trade-eket, vezessem csak én egyedül.
Aztán ha bukó nekem, akkor bukó. Őket ez nem érdekli.
Ilyen egy bunkó, hülye vezetőkkel és alkalmazottakkal kitömött cég....
pioca
pioca 2011. 08. 15. 15:30
Előzmény: #1458  Yager01
#1459
Szia!
Én nemrég váltottam KBC-ről Randomra. Gondolom sok más volt kbc ügyféllel egyetemben.
Én azért választottam anno a kbc-t mert kishal vagyok, és sokat számított, hogy nem volt számlavezetési díj, és a random megjelenéséig itt volt a legolcsóbb a kereskedés.
Mikor megjelent a random a placcon nem mentem át hozzájuk csak azért mert kisebbek voltak a jutalékok. A biztosítékot az verte ki amikor a kbc bevezette a számlavezetési díjjat, és bizonyos esetekben mint amilyen csomagot én is választottam volna megemelte a jutalékot.
Ezért átigazoltam a randomhoz.
Nem kell félni a randomtól, jó kis cég. A kereskedési platformja volt szokatlan a peti után, de már csak a randit nézem.
Az hogy hol van értékpapír számlád szerintem nem számít, az más tészta.
Yager01 2011. 08. 12. 18:11
#1458
Érdekelne, hogy van e tapasztalatotok a KBC-n kívül más online kereskedelmi platformokkal kapcsolatban? A KBC oldalára keveredtem el először és nagyon tetszik! Jól átlátható részletes. Viszont bele futottam most a RANDOM-ba ami így első látásra olcsóbbnak tűnik!

Van köztetek olyan aki egyikről átváltott a másikra, ha igen akkor miért? Tudtok ajánlani valamit, hogy merre érdemes nézelődni?

Befolyásoló tényező lehet az, hogy a K&H-nál van értékpapír számlám..?

Előre is köszönöm a válaszokat!
-bubu-
-bubu- 2011. 08. 11. 12:53
Előzmény: #1455  Johnny178
#1457
írd már meg mi lett az utalási story vége ha lesz időd .......

köszi
Sony123 2011. 08. 11. 08:19
#1456
Csak írok hátha valaki reagál rá!

Történet igen egyszerű!

Vettem korábban OTP, amiben mínuszban ülök persze bukóban. Tegnap vettem napira és ott is buktam, de TDT-re, míg a korábbi vétel normál vétel volt! Mikor nézem az egyenlegem jó nagy bukót realizáltak, mondván, hogy először a korábbi vételt adták el!

Gond itt csak ott van, hogy két különböző menüpont volt, de egyszerűen összemosták! Nézem elszámolásomat azok a pontok, amelyek korábban jól működtek mindegyik mást mutat. Van erre négy menü is, korábban mindegyik ugyanazt mutatta, de most mindegyik mást! A végösszeg egy ötödikből kihámozható, ami talán jó, de egy dolgot nem értek, hogy ezt a kbc hogy gondolja! Felemelik a díjat elb@..k a felületet és teljesen követhetetlenné teszik az egészet.

Elszoktam már az excel táblától, de remélem nem azt kívánják tőlem itt XXI. században, hogy még külön vezessem, hogy egyáltalán tudjam, hogy mit könyveltek el!

Részemről a lehető legrövidebb időn belül megszabadulok tőlük, tehát ha valaki tud ajánlani egy normális brokit, akkor ne kíméljen!

További szép napot mindenkinek!
Johnny178 2011. 08. 09. 10:30
Előzmény: #1454  -bubu-
#1455
Semmi baj teljesen megértem Őket, maximum rájuk borítom az asztalt :DD
Nálam az lenne a logikus, ha nem talál célszámlaszámot az utalás, a bank érvényteleníti azt. Vagy ha mégis megtalálja, akkor az felismeri az ügyfél régi számlájáról az újat és továbbítja oda(azért ez lehet hogy megtörtént ez csak holnap reggel derülne ki)Bár lehet ez túl nagy elvárás a 21. században :-) kiváncsi vagyok a válaszra.
-bubu-
-bubu- 2011. 08. 09. 10:21
Előzmény: #1453  Johnny178
#1454
fel is hívhattak volna hiszen meg van adva a mobil szám is sokaknak....

vagy csak akkor van pénzük telefonálgatni a bankoknak mikor a hiteltörlesztés miatt kell hivogassák az ügyfeleiket?

de, hogy egy email-t se küldtek, elmennek a picsába tényleg
Johnny178 2011. 08. 09. 10:19
Előzmény: #1452  -bubu-
#1453
Hát ja és a Gyíkba tették bele, azért kiemelten figyelmeztethettek volna erre az "apró" dologra egy külön mailbe, épp most írok nekik, remélem automatic átkerül az új számlára, ha nem válaszolnak be kell menjek. Ez van :(
-bubu-
-bubu- 2011. 08. 09. 10:10
Előzmény: #1451  Johnny178
#1452
erről írhattak volna egy emailt is , nem ??
kurva annyukat tényleg

ilyen is csak itt a balkánon fordul elő, hogy átírják a számlaszámot ügyfélszámot és nem értesítenek, vicc
Johnny178 2011. 08. 09. 09:57
Előzmény: #1449  hdl11
#1451
Gondolom akkor a régi sz.szám érvényét veszti, de ha érvénytelen akkor miért teljesül az utalás..sosem fogom megérteni a bankokat.
Johnny178 2011. 08. 09. 09:54
Előzmény: #1449  hdl11
#1450
Köszi, a választ. Na hogy cse..ék meg most mehet be intézkedni :(
hdl11
hdl11 2011. 08. 09. 09:50
Előzmény: #1448  Johnny178
#1449
Szia !

Igen változnak / változtak a számlaszámok a KBC-nél, ahogy az ezen a weboldalon olvasható:

link

"e) Számlaszámok: Az összeolvadás következtében a KBC Equitas Zrt-től a KBC Securities Magyarországi Fióktelepéhez kerülő ügyfelek számlaszámai a tranzakció után megváltoznak. Amint az új számlaszámok kiosztásra kerülnek, az ügyfelek számára elérhetőek lesznek a WebBroker kereskedési rendszer Beállítások/Ügyféladatok almenüjében."

Nem tudom mi történik akkor ha még a régire utaltál. Szerintem kérdezz rájuk.
Johnny178 2011. 08. 09. 09:35
#1448
Sziasztok!

Tegnap utaltam egy összeget a számlámra a jól megszokott módon, az ügyfélszerződésen szerelpő számlaszámra. Az utalás teljesült is, de ma reggel láttam meg hogy a Webbroker--) Ügyféladatok menüben más számlaszám szerepel, a középső 8 karakter eltér.
Megváltozott volna a számlaszámom vagy mi a ..?
Valaki Equitasos tud nekem segíteni?
Most akkor rossz helyre ment az összeg?
Láma
Láma 2011. 08. 06. 23:22
Előzmény: #1446  Johnny178
#1447
Köszi
Johnny178 2011. 08. 06. 19:25
Előzmény: #1444  Láma
#1446
Törölt felhasználó 2011. 08. 06. 19:12
#1445
Nézegettem az equitas -nál a nagy újdonságot: a külföldi kereskedést. Ezzel kapcsolatban felmerült egy kérdés bennem. Ha olyan USA részvényt vásárolok, ami osztalékot is fizet, akkor feltételezem az osztalék összege a devizaszámlámra kerül, mégpedig dollárban. Ez eddig logikusnak tűnik, bár nincs sehol leírva. Viszont mi a helyzet az osztalék adózásával? Automatikusan levonják az USA-ban éppen aktuális (~20%) osztalék adót? Vagy semmit nem vonnak le, és nekem kell majd bevallani és befizetni az APEH felé a magyar 16%-osat? A 14%-os egészségügyi hozzájárulás is kérdéses. Mert ha jól értelmezem az APEH oldalán leírtakat, akkor csak az EU-s tőzsdékre bevezetett részvények osztaléka után nem kell megfizetni ezt a sarcot. Szóval ha valaki járatos ebben a témában, akkor mondhatna pár szót erről.
Láma
Láma 2011. 08. 06. 12:58
#1444
SEgítsen valaki.
Mennyi most a jutalék az Equitasnal?
Törölt felhasználó 2011. 08. 05. 16:43
#1443
Problémák vannak a reálárfolyamokkal. Figyeljetek oda az időpontra, mert nekem volt, hogy 8 perccel ezelőtti volt a "reál". (EBDAXTS16-nál, de lehet, hogy máshol is előfordul.) Ebrókeresek is panaszkodtak a topicjukban, valószínűleg nem Equitas-specifikus a jelenség.
mclaren 2011. 07. 22. 11:16
Előzmény: #1439  cyb6
#1442
például én pont ezen fantasztikus ujdonságuk miatt szüntettem meg a számlámat náluk. Próbálkozz a Randomnál, náluk van.
cyb6
cyb6 2011. 07. 22. 10:24
Előzmény: #1440  jvgb
#1441
oh fakk, köszi!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek