Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 18:00
Előzmény: #1376  rigusz
#1380
Ez már jobban hangzik!
Én is kérek ilyet.
Jó ötlet!
Köszi!
Sajna nem vagyok ügyvéd, de azért ez legalább mégis valami.
salander 2011. 06. 28. 17:03
Előzmény: #1373  parkinson
#1379
Kiutalni a cuccokat meg megszüntetni a számlát durván 3 perc volt az Ügyfélszolgálati Irodában.
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 16:28
Előzmény: #1374  wyl
#1378
wyl, kösz, ezen már túl vagyok. A szerződést a kezemből hiányolom. A számla már aznap este élt.
rigusz, azért az már valami. próbálok én is kérni, hacsak nem jött meg közben a szerződés. bár ez csak egy vágy. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 15:54
Előzmény: #1376  rigusz
#1377
Ez most komoly PETI ben, hogy a külföldi piacok 15 peccel késleltetve láthatók, kötéslista nincs és csak a könyv első sora látható?
rigusz 2011. 06. 28. 15:43
Előzmény: #1375  Törölt felhasználó
#1376
Nekem aláírta tanúként. Felhívtam a Randomot, nekem is heteket mondtak. Ugyanakkor az ÁSZF-ben vállaltak azonnal élnek, így az ott vállaltakat kötelesek betartani, amint aktív a számlád. Azért beígérte, hogy kinyomtatja, aláírja, lepecsételi, beszkenneli és elküldi nekem a szerződés előlapját. Így vajon előrébb vagyunk?
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 15:30
Előzmény: #1372  Törölt felhasználó
#1375
Én múlt hét kedden kötöttem szerződést a RC-vel a Tescoban. Ott azt mondta az ügyintéző lány, hogy jövő hét hétfőn (tegnap), de legkésőbb kedden (ma) megjön postán a szerződés. Ez eddig nem érkezett meg, így fölhívtam Őket. Azt mondta a srác, hogy 3-4 hét, míg kiküldik, és nem tudja a Tescos lány honnét vette, hogy a hét elején meglesz. Azt is mondta, hogy a számla él, és nyugodtan utalhatok.
Az mondjuk aggasztó, hogy a szerződéskötéskor sem akart adni az ügyintéző, semmilyen aláírt dokumentumot, hogy átvette az irataim másolatát. Én kértem a lánytól, hogy valahova írja már oda a nevét, és írja má’ alá. Bár, valószínűleg ezzel sem mennék semmire sem a bíróságon.
wyl 2011. 06. 28. 15:22
Előzmény: #1369  Törölt felhasználó
#1374
1.Online regisztráció az RC honlapján(atatközlés)
2.Tesco link
adategyeztetés (szem.ih/jogsi/útlev + lakcímkari+ adószám kell) kb 10-15 perc és kinyomtatásra kerül a szerződés, aláírás.
3.Telefon az EQ-hoz, ahol megadod a transzferhoz RC-s Keler számot + a 4 jegyű ügyfélszámod és hogy milyen papírokat akarsz transzferáli. Pénz utaláshoz megadod a szerződésedben szereplő RC-s számlaszámod és azt, h mennyi pénzt akarsz átküldeni. Rövid időn belűl visszahívnak egyeztetni a kérelmedet.
4.Láss csodát másnap már tudsz is kereskedni az RC-nél.

Ez jó esetben 2 napot vesz igénybe :)
parkinson 2011. 06. 28. 15:15
Előzmény: #1368  Törölt felhasználó
#1373
Hogyan tudom megszüntetni a (KBC)számlámat?
Ha a WebBroker rendszer Beállítások/Real Time Beállítás menüpontjánál kikapcsolja saját magának a valós idejű tőzsdei adatszolgáltatást, és a postai úton küldött számlaértesítőt (amennyiben ezek be voltak kapcsolva), úgy a számla teljesen ingyenes. Így nem kell mindenképpen megszüntetnie a számláját, és ha későbbiekben mégis tovább szeretne kereskedni, akkor nem kell ismét számlát nyitnia.
Amennyiben ennek ellenére mégis a számla megszüntetése mellett dönt, úgy először nullázza le számlája egyenlegét (ne legyen rajta sem pénz, sem értékpapír), majd a következő két mód közül válassza az egyiket.
1. Fáradjon be személyesen a KBC EQUITAS Zrt. ügyfélszolgálatára, és itt megszüntetheti a számláját. Ezt csak a Társaság Ügyfélszolgálatán teheti meg, a szerződött K&H fiókokban nem.
2. Postai úton juttassa el Társaságunk Ügyfélszolgálatára számlamegszüntetési kérelmét. Erre formanyomtatvány nincsen, elegendő egy Ön által megfogalmazott levél, amelyben szerepel a neve, megjelöli az ügyfélszámát, kéri a számla megszüntetését, és a végén ellátja a saját aláírásával, és két tanú is aláírja.
Számlazáráskor - ammenyiben rendelkezik vele - a Digipass készülék visszaszolgáltatása is szükséges.
link
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 14:52
Előzmény: #1370  pioca
#1372
Hát az elég erős lenne, hogy bármiféle szerződés nélkül kéne pénzt, értékpapírt odaadni nekik...

KBC-től nagy paksamétát kaptam, igaz K&H Bankban intéztem a kötést.
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 14:50
Előzmény: #1369  Törölt felhasználó
#1371
ez jó kérdés.. de az irodában nagyon gyorsan elintéztem mindent, 10 perc ha volt. Ma már utaltam pénzt.. Még nem próbáltam de a Randi nagyon tetszik, remélem működéssel sem lesz probléma..
pioca
pioca 2011. 06. 28. 14:49
Előzmény: #1369  Törölt felhasználó
#1370
Akkor arra várhatsz!
Több mint egy hete szerződtem de még nem jött semmi, de azt hiszem nem is fog.
A kbc-nél sem küldtek semmilyen szerződést.
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 14:43
#1369
Sziasztok. Múlt szerdán regisztráltam és azonosítottam magam, most a szerződést várom. Amíg nem kapom kézhez, nem szívesen utalok oda pénzt, transzferálok részvényt.

Azoktól kérdezem, akik már megkapták az aláírt szerződést, hány nap múlva jött meg?
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 13:31
Előzmény: #1366  Törölt felhasználó
#1368
"Az ügyintéző csak nevetett... (lehet h már tudta ? .-))"

Ezt majdnem biztosra veheted. Azért lobbizták ki a röghöz kötést, hogy legyen módjuk megsarcolni az ügyfeleket. Technikailag, és a TBSZ célját tekintve semmilyen éppeszű indoka nincs annak, hogy miért nem lehet az azonos évben nyitott TBSZ számlák között transzferálni. Csak egy oka lehet: a kiszolgáltatottság megteremtése. A futamidő végén már remélhetőleg lesz a többségnél valamilyen nyereség, amiből kicsit könnyebben lenyelik majd a rablást. És addig is újabb TBSZ-ek születnek a következő 2-3 évben, így összességében az ügyes cégek 7-8 évre is megbéklyózhatják és vámolhatják az ügyfeleket. Remek konstrukció. :(
CMOTDilbert 2011. 06. 28. 13:12
Előzmény: #1365  Törölt felhasználó
#1367
Csak a veszteséggel vigyázni kell, hogy a "megszakítás" után keletkezzen, tehát pl. előbb transzfer, utána eladás.

Szja. tv. 67/B.§ (9) b) adókiegyenlítés ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó veszteség esetén akkor érvényesíthető, ha az a megszűnés, a megszakítás napját követően kötött ügyletekből keletkezett.
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 12:49
Előzmény: #1364  Törölt felhasználó
#1366
Hmmm engem is megkerestek (mégis csak sok az a 20...) Silver csomag 0 vezetési díjjal forgalmi korlátozás nélkül...
Félig meggyőztek. Nem szedem szét a TBSZ-em de a bizalom oda, uh az aktív kereskedésre irány a RANDI :-)
Mellesleg ezek után egyáltalán nem vagyok benne biztos, h fél év után nem emelnek e mégis, annak tudatában, h a transzferálási díj már 5 000 Ft / részvényfajta... de ennyit bevállaltam, kell majd pár év amíg ismét lesz bizalom.
Mellesleg tavaly amikor a TBSZ-t nyitottam pontosan ezt kérdeztem: "ugye nem lesz a 4. évben hirtelen havi 10 000 Ft-os számlavezetési díj és 10 000 Ft-os transzferálási díj? Az ügyintéző csak nevetett... (lehet h már tudta ? .-))
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 12:42
Előzmény: #1363  Törölt felhasználó
#1365
TBSZ-ről és TBSZ-re nem lehet részvényt transzferálni. A TBSZ-re és TBSZ-ről csak cash :-(
Mellesleg ha most bukóban vagy a részvényekkel lehet nem is olyan nagy baj: eladod, és kiveszed a TBSZ-ről a pénzt, most nem adózol mert bukóban vagy, (a veszteséget leírod a remélhetőleg az év hátralévő periódusában teljesített éves részvénykereskedelmi nyereségedből :-)), befizeted az új TBSZ-re megveszed ugyanazt a részvényt a korábbinál alacsonyabb bekerülésen, és 5 év múlva ha lesz még világgazdaság és bármi akkor több adót spóroltál :-) (Persze ez csak akkor igaz ha bukóban vagy, egyébként elég gáz is lehet...
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 19:18
Előzmény: #1362  Törölt felhasználó
#1364
Inkább megmaradtak a telefonnál mert itt nagyon mellé futottak. A nagyobb forgalmú ügyfeleket, ill azok az X millió fölötti ügyfeleket hívják, akik transzferálást kezdeményeznének.
Megpróbálják meggyőzni őket, csak kb olyanok mint a citibank privát bankárai!
Tok mindegy, hogy mit veszel rajtuk keresztul az tuti, hogy ha mashol venned eves szinten tobb szazalekot sporolnal!! Persze nagyon jo a szoveguk es tokre meggyozoek tudnak lenni.
Most a nagyobbaknak szinte semmi sem változik és ezenfelül csak szélesedik a szolgáltatásuk, és minőségben is javulnak. DE a külföldi piacot még ők is rohadt drágán kereskedhetik, és minőségben annyit nem javulnak, hogy erre annyira buszkek lehessenek (Egon mellett, most jönnek a saját signalok)! De ez kb 2008ban volt jo, az árak meg ugye 2005ben!!

Aki teheti bátran nézzen körül, mert mind hazai mind külföldi viszonylatban, nem csak árban, hanem minőségben is sokkal, de sokkal jobbat lehet találni!
AZAZ ne döljetek be azoknak a signáloknak/ajánlásoknak/elemzéseknek, meg a "listaár" felére levitt személyes jutalékoknak, mert azoknak nagyon megvan az ára, és azokat mindig az ügyfelekkel fizettetik meg!
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 18:20
#1363
Sziasztok !

lenne pár kérdésem : TBSZ-en lévő papírokat nem lehet transzferálni ? Csak eladni és a pénzt utalni ?

Köszi
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 15:40
Előzmény: #1348  Törölt felhasználó
#1362
úgy látom, a kollégát leállították a válaszolgatásról, feltehetően csak olaj volt a tűzre, megoldást adni meg úgysem állt módjában.

mivel a nyeszen se lesz kondi változatlanul hagyás, úgyh. akkor én is végleg leléptem tőlük, már csak 1 nap a t+3.
jvgb
jvgb 2011. 06. 27. 14:48
Előzmény: #1352  csirkecomb
#1361
Ha megtartják a NYESZ-es kondíciójukat, sokan maradtak volna!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek