Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 09:44
#1280
ma az apehnél kezdtem, a lényeg amit akarok mondani az az hogy eléjüktettem a KBC által küldött éves adóelszámolást és majdnem elküldtek a sunyiba.

HOGY LEHET ILYEN HASZNÁLHATATLAN SEMMITMONDÓ REGÉNYT KÜLDENI???
a Cib (meg mint az ügyintéző mondta a többi bank is) egy normális egylapos adókimutatást küld...
a KBC miért nem tud ilyet?

már eddig is untam az excelezést, de most már tényleg jó lenne egy pénzintézethez méltó dokumentumot küldeni.

a nő majdnem kiakadt amikor elmondtam neki hogy megy az adóelszámolás a KBC rendszerében (mivel józsibácsi bt-jében így okés, de egy pénzintézetnél???)...aztán csak megvető mosollyal elhitte nekem...nem csoda, szerintem inkább leszúrta volna magát ha ebből a teleregényből kellett volna ellenőriznie:-)

naszóval , legyen szíves a KBC normális egylapos elszámolást küldeni!

Bár asszem ha bemegyek úgyis kérek egy végelszámolót, a random meg remélem normálisat küld majd...

üdv
Cyberslider
Cyberslider 2011. 06. 23. 08:57
Előzmény: #1277  Cyberslider
#1279
ja bocsánat ez nem transzfer hanem pénz. Sorry, reggel van :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 08:56
Előzmény: #1265  watson
#1278
Watson, érdekelne, hogy milyen jogszabály alapján gondolod ezt! Szerintem csak a vezető tisztségviselőkre, FB-re vannak ilyen kötelmek, mezei tulajdonosra nem. A NYESZ-ben simán lehet, hogy tévedek, mert a kezdetektől fogva nagy ívben kerülök minden nem kötelező konstrukciót, ami nyugdíj, és EÜ cimkét kap, mivel túl nagy a kockázat, hogy az államnak megtetszik és gyárt valami ideológiát a lenyúlására.
De a TBSZ-et elég sokáig nézegettem, míg eljutottam arra a döntésre, hogy az ilyen mértékű indokolatlan röghöz kötés túl nagy ár az adómentességért. A KBC most ezt is beigazolta. :(
(Fideszes önálló képviselő indítványra javaslat: engedni kellene a különböző cégnél ugyanazon évben nyitott TBSZ-ek közötti transzfert, mivel a szolgáltatókat csak ez kényszerítheti önmérsékletre.)
Cyberslider
Cyberslider 2011. 06. 23. 08:41
Előzmény: #1276  Cyberslider
#1277
Átutalás ügyfélszámla terhére másik brókercégnél vezetett számlára: Ingyenes

Amennyiben a fogadó számlát is a Keler Zrt. vezeti
Cyberslider
Cyberslider 2011. 06. 23. 08:39
Előzmény: #1275  CMOTDilbert
#1276
1 kérdés: a keler zrt-n belül nem ingyenes a transzfer?? Én úgy tudtam, mégis levontak 1000 Ft/pakk-ot.
CMOTDilbert 2011. 06. 22. 23:18
Előzmény: #1265  watson
#1275
Sajnos a TBSZ nem hordozható, nincs is rá külön törvény, mint a NYESZ-re, csak belenyomták a Szja. tv.-be. Annyira fura szerzet, hogy biztos vagyok benne, hogy csak NYESZ-ek kimentésére találták ki. ;)
dramart 2011. 06. 22. 23:14
Előzmény: #1273  CMOTDilbert
#1274
Háromszorosára, 200%-kal...?
CMOTDilbert 2011. 06. 22. 23:12
Előzmény: #1269  dramart
#1273
Ne reménykedj: csak a számlavezetési díj marad (évi 2000 HUF), a megbízási díjak emelkednek.
dramart 2011. 06. 22. 23:09
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1272
Kedves Mindenki!

Az alábbi mondatot keresem a KBCEquitas honlapján, de nem találom. Igaz ez a hír?
"Arra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a nyesz-re vonatkozó számlavezetési díjnál pontosítottuk a kondíciós listát, csak nyesz számla használatakor kizárólag az eredeti nyesz díj lesz érvényes."

Nekem van "síma", TBSZ és NYESZ számlám is, de csak a NYESZ-en kereskedem. Ha az eddigi kereskedési díjak maradnak a NYESZ számlámra vonatkozóan, akkor maradok a KBC-nél.
Üdvözlettel:
Dramart
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 23:09
Előzmény: #1255  pioca
#1271
Ma du. regisztráltam RC-nél, 38xx számot kaptam. Azóta Tescoban is jártam, 10 perc alatt megvoltak a papírok. Ügyintézőt kérdeztem, hogy voltak-e többen is esetleg, "nem" volt a válasza. Pécsről van szó. Emlékszem, hogy mikor K&H-ba mentem az Equitas-os számlát megnyitni, több, mint egy órát voltam ott.

Szóval egyelőre nem látszik az a nagy roham. Remélem nem döntöttem rosszul, igaz, már januárban is nézegettem őket, de akkor az ingyenes kötési akció nagyon jó volt a KBC Equ-nál. ;)
dramart 2011. 06. 22. 23:07
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1270
Kedves Mindenki!

Az alábbi mondatot keresem a KBCEquitas honlapján, de nem találom. Igaz ez a hír?
"Arra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a nyesz-re vonatkozó számlavezetési díjnál pontosítottuk a kondíciós listát, csak nyesz számla használatakor kizárólag az eredeti nyesz díj lesz érvényes."

Nekem van "síma", TBSZ és NYESZ számlám is, de csak a NYESZ-en kereskedem. Ha az eddigi kereskedési díjak maradnak a NYESZ számlámra vonatkozóan, akkor maradok a KBC-nél.
Üdvözlettel:
Dramart
dramart 2011. 06. 22. 23:07
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1269
Kedves Mindenki!

Az alábbi mondatot keresem a KBCEquitas honlapján, de nem találom. Igaz ez a hír?
"Arra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a nyesz-re vonatkozó számlavezetési díjnál pontosítottuk a kondíciós listát, csak nyesz számla használatakor kizárólag az eredeti nyesz díj lesz érvényes."

Nekem van "síma", TBSZ és NYESZ számlám is, de csak a NYESZ-en kereskedem. Ha az eddigi kereskedési díjak maradnak a NYESZ számlámra vonatkozóan, akkor maradok a KBC-nél.
Üdvözlettel:
Dramart
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 23:00
Előzmény: #1267  pioca
#1268
csak egy hír:

Partra szállt az európai rettegés Amerikában
2011. június 22., szerda 9:45 (NAPI)

Az amerikai döntéshozókat egyre jobban aggasztja az ország kötvényalapjainak kezében lévő európai banki papírok esetleges leértékelődése, ami kormoly veszteségeket okozhat a tengerentúlon is.

napi.hu
pioca
pioca 2011. 06. 22. 22:55
Előzmény: #1266  Sumerolog
#1267
Kenjék a hajukra!!!
Sumerolog 2011. 06. 22. 22:49
Előzmény: #1259  Törölt felhasználó
#1266
Persze van nyeresége is a KBC-nek az átköltözéseken...
Az eddigi 200 űgyfél átlag 4 féle instrumentumát tekintve 800 000 Ft jött be nekik a transzferálásokból...;)
watson
watson 2011. 06. 22. 22:47
Előzmény: #1263  Törölt felhasználó
#1265
Én sem hittem volna hogy fogalma sincs a KBC-nek hogy mit vett...

Az viszont nem kérdés hogy a tulajnak helyt kell állni BEVA felett is. irányítást gyakorló többségi tulajdonosnak még egy Kft-ben is teljes vagyonával kell felelnie a bűncselekménnyel okozott károkért. Ügyfélvagyonhoz csak bűncselekménnyel lehet hozzányúlni.
Olyan tulajdonosnak akinek a nevét viseli egy társaság megintcsak teljes helytállást kell gyakorolni a a társaság kötelezettségeiért.

NYESZ-re semmilyen kötöttség nincs, oda viszed ahova csak akarod egy sima értékpapír transzfer és egy átutalás az egész, na meg egy új szolgáltatónál egy szerződés aláírása. Gondolom a TBSZ sem lehet ettől különböző.
pioca
pioca 2011. 06. 22. 22:39
Előzmény: #1263  Törölt felhasználó
#1264
amit lehet át kell menteni. A beragadt számlákat meg fokozatosan amikor már lehet (figyelembe véve a gazdaságosságot) kell költöztetni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 22:34
Előzmény: #1261  pioca
#1263
Ezen nincs mit gondolkodni. A banki háttér egy marketingmaszlag. Nem gondolhatja senki komolyan, hogy ha az eq bedől,akkor az anyabank bármit is hozzátesz a BEVA-hoz. Az csak egy tulajdonos, aki kiveszi a nyerőt a cégből.
Itt csak a NYESZ-es, TBSZ-es beragadások a kellemetlen döntések, de reméljük valaki a pszáfnak, és a versenyhivatalnak is ír egy szívhezszólót a témában.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 22:25
Előzmény: #1260  tokos.
#1262
:)) Én is így jártam. Naponta kapok n darab marketingbullshitet, és marhára nem érek rá mindet végigolvasni. Az benne a felháborító, hogy pont erre alapozták az egész húzást.
pioca
pioca 2011. 06. 22. 22:20
Előzmény: #1259  Törölt felhasználó
#1261
Sokan gondolkodnak még, de amikor a kisebb forgalmú ügyfelek rájönnek, hogy a randomosokkal szemben versenyhátrányba kerültek majd meggyorsul a folyamat.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek