Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pioca
pioca 2011. 06. 22. 12:33
Előzmény: #1217  Törölt felhasználó
#1220
Tegnap már a randomos számlámon voltak a papírok.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 12:32
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1219
PR gépezet dolgozik a kommunikációban. Őszinte reakciót nem sikerült összehozni egyik válaszban sem.
Anno, mikor a K&H megvette az ABN Amro-t ugyanez ment. Hirtelen számlavezetési díj, készpénzfelvételi díj. Tényleg semmi más ez, mint áremelés, a többi maszlag.
Random-nál előregisztráció megvan, este megyek Tescoba. Equitast a K&H-s kötődésem miatt választottam, pedig Randomról is tudtam. Hát most lehet, hogy a bankot is otthagyom, egyre drágább minden, a kamat egyre kisebb a betéteken.

A focisták úgyis mondják, hogy menni kell a Zunikreditbeeeee! :D
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 12:32
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1218
PR gépezet dolgozik a kommunikációban. Őszinte reakciót nem sikerült összehozni egyik válaszban sem.
Anno, mikor a K&H megvette az ABN Amro-t ugyanez ment. Hirtelen számlavezetési díj, készpénzfelvételi díj. Tényleg semmi más ez, mint áremelés, a többi maszlag.
Random-nál előregisztráció megvan, este megyek Tescoba. Equitast a K&H-s kötődésem miatt választottam, pedig Randomról is tudtam. Hát most lehet, hogy a bankot is otthagyom, egyre drágább minden, a kamat egyre kisebb a betéteken.

A focisták úgyis mondják, hogy menni kell a Zunikreditbeeeee! :D
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 12:28
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1217
randomnál most is elérhetőek ingyenes "profi" elemzések
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 12:24
Előzmény: #1214  Törölt felhasználó
#1216
Sőt, inkább még az 5. készletértékelési elvet is be kellene tenni: ez lenne az átlagár készletértékelési elv.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 12:23
Előzmény: #1212  Sigorszky
#1215
Nem ismerem,ezért valaki le tudná-e írni milyen előnyei hátrányai vannak mondjuk a plus500-nak a randomhoz képest.Költségek,egyebek terén.Van e TBSZ?
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 12:20
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1214
Tisztelt KBC!
Nem értem, miért nem lehet négyféle készletértékelés ezután is?
A fő probléma az, hogy nem azt a rvpakkot adjuk el, amit akarunk, hanem a legrégebben vettet. Így azonnal egy nagy bukót realizál nekem. És kifizetteti a brókerdíjat rá azonnal.
És akkor beírja a rendszer, hogy a mostani áron, amin eladtam, van a legrégebben vett csomagom.
Négy baj is van:
1. Nem akarom a brókerdíjat azonnal kifizetni a FIFO miatt!
2. Nem tudom, hogy milyen áron van most milyen rvcsomagom is, mit adhatok el nyerőben.
3. Teljes káosz keletkezik emiatt, nem tudom, ténylegesen mennyiért vannak a csomagjaim!
4. Miért nem csak az év végi záráskor zárják FIFO szerint a számlákat? Miért olyan fontos megszüntetni a négy készletértékelési elvet, ha az ügyfelek azt kérik?

Próbálják ki a kereskedést élesben, megértik azonnal.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 12:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#1213


Csakhogy teljes legyen a kép a jutalékokkal kapcsolatban:

QUAESTOR 190HUF/kontraktus

BudaCash: 200HUF/kontraktus

Erste: 200HUF/kontraktus

KBC: 250HUF/kontraktus

RANDOIM: 50Ft/kontraktus

Sigorszky 2011. 06. 22. 12:00
Előzmény: #1211  Sigorszky
#1212
Amennyiben a költségeik megnövekedésére hivatkoztak volna, és mondjuk csak a tranzakciós díjakat emelnék 0 számlavezetési díj mellett (mert a biztonság ennyit megér), nem is szólnék egy szüt sem
Sigorszky 2011. 06. 22. 11:56
Előzmény: #1210  Törölt felhasználó
#1211
Igaz, hogy nem kell 500Ft/hó számlavezetési díjat kipengetni, csak százat, de a kötési díj meg 33%-kal drágább, mint a profinál. Aki sokat kötött, mint pl én is, az mostantól üljön a fenekén? Akkor már akár ne is tőzsdézzen. Ezért írtam nekik, hogy ez amit csinálnak, közönséges rablás.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:39
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1210
"az Equitas Start csomagot ajánljuk, ami kifejezetten ezekre az igényekre van szabva."

Amit tulajdonképpen felemeltünk x%-al a korábbi kondíciókhoz képest, gyakorlatilag 0 többletszolgáltatást nyújtva ezen körnek. Jól fogalmaztam?
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:37
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1209
Szia!
Arról volt szó, hogy a Bolero lesz bevezetve! Ami most van (eddig) az nemigazán versenyképes az itthonról is elérhető szolgáltatásokhoz képest. Se forex, se index, se nyersanyag.

Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:30
Előzmény: #1201  Törölt felhasználó
#1208
Mindenkitől elnézést kérünk, a fórummotor ismét játszik a nicknevekkel (feltehetően nyitva volt egy másik ablak vagy és/vagy a cache tréfált meg, ki tudja). A lényeg persze nem változik.

A KBC Equitas új elemzéseit nem Babics Egon készíti majd, ő egyébként sem a KBC Equitas elemzője, hanem független (a munkái elérhetők lesznek természetesen, mert sokan figyelik az elemzéseit). Az elemzési termékeket a KBC Equitas saját elemzői készítik, támaszkodva a KBC Securities mögött álló nemzetközi intézményi elemzési háttérre is. Sok ügyfelünk találkozhatott egyébként már velünk a különféle előadások, oktatások során az elmúlt hónapokban, és még több ilyet tervezünk a jövőben.

Az nem mellébeszélés, hanem alapvető etikai kérdés, hogy nem nyilatkozunk a versenytársainkról semmilyen név alatt, az összehasonlítást meghagyjuk az ügyfeleknek. Eddig is volt nálunk ilyen vagy olyan díjtételben olcsóbb ajánlat a piacon, de önmagában az árat nem tartjuk megfelelő mércének egy online brókeri szolgáltatás értékeléséhez. A "kisbefektető számára, akinek csak néhány millió tőkéje van erre a célra és esze ágában sincs a külföldi piacokon kereskedni" az Equitas Start csomagot ajánljuk, ami kifejezetten ezekre az igényekre van szabva.
wyl 2011. 06. 22. 11:29
Előzmény: #1206  SBob
#1207
Ezzel talán csak azt akarják sugallni a mai megbillent, instabillá vált jogrendszerünkben, hogy örülj neki, hogy nem visszamenőleg alkalmazzuk az áremelést :-)))
SBob 2011. 06. 22. 11:18
Előzmény: #1175  Törölt felhasználó
#1206
KBC: "Másodsorban a kevés változás minden esetben az ügyfelek számára kedvező irányba történt, így például lehetővé tettük, hogy amíg nem választ díjcsomagot valaki, addig a "régi" kondíciókkal szembesüljön minden téren, nem csak a számlavezetésben (természetesen addig nem tud kereskedni, amíg számlacsomagot nem választ). "
Ez a cinizmus csúcsa.
Én momentán nem azért bíztam a pénzemet a KBC-re, hogy ne tudjak azzal kereskedni.
A magam részéről még a héten számlát nyitok a Randomnál. Egy hónapot még adok a KBC-nek, hogy lássam a változás valóban csak a díjemelésre irányul, vagy tényleg van értelme, de nagy valószínűséggel én távozom.
wyl 2011. 06. 22. 11:16
#1205
Egy klasszikus mondás tőzsdei nyelvre lefordítva A kapzsiság öl, visszafejleszt és nyomorba dönt.:)
Induljunk ki a két cég platformjából. Szerintem egy hajszállal jobb a Randi (pl. villámkötés és pár plusz többletfunkció révén.) megítélése nálam. Pár apróbb előny minkét platformnál előfordul a másikkal szemben, de platform terén kimondható, hogy a két cég műszaki tartama közel azonos. (a fejlesztői azonosak!!!)
Az RC üzletpolitikája rugamasabbanak, tehát ügyfélbarátíbbnak tűnik a igények hangsúlyozom az igények terén (lásd mnyp, készletértékesítés, stb)
Alábbi részen összehasonlítva a szolgáltatási költségeket. Hozzáteszem , hogy nem az RC az olcsó (mivel nemzetközi összehasonlításban más a helyzet), de mindenesetre a legügyfélbarátibbak az árai hazai vonatkozásban a BÉT kereskedésre.
R_Cap. DT: 0,10% Swing: 0,20% Bux: 50/ktr
Equitas:DT: 0,15% + 50% Swing: 0,25% + 25% Bux: 290/ktr
KBC: DT: 0,20% +100% Swing: 0,30% + 50% Bux: 290/ktr + havi költ. 0,01%
Meg lehet még említeni a 500%-os transzfer költégeket és a 100%-al emelt átutalási költségeket is.
Többletszolgáltatás.?
Elemzés: Mindkét cég készít elemzéseket. A profikat nem érdekli, a kezdőket félrevezetheti.
Tanfolyam: Erről az a véleményem, hogy ezt nem lehet kötelező, tehát mindenki által fizetett szolgáltatásaként kezelni. Nem tűnik demokratikusnak ez a fajta kapcsolt szolgáltatás.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:13
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1204
ugh: Bocs, csak egy fél válasz sikeredett az előbb. Kicsit bővebben: ha a certiket megtartod a kifutásig, akkor nem kell eladási megbízást adni rájuk, pénzügyi elszámolás történik akkor is, ha nem választasz díjcsomagot. Az addig hátralévő időben persze bármikor választhatsz számlacsomagot(és később változtathatsz rajta), hogy tudjál kereskedni is. Természetesen azt szeretnénk, ha július 1. után már nem akarnád megszüntetni a számládat látva az újdonságokat. Hogy melyik csomagot lehet érdemes kiválasztanod, arról ezen a kis tájékoztató oldalon olvashatsz többet: link Reméljük, ezzel segítettünk.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:08
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1203
"Mivel a nyesz számla hordozható szolgáltatók között, semmi kikerülhetetlen erőszakot nem jelent a díjstruktúra átalakítása."

Nem érted a problémát, vagy nem akarod érteni. Én nem kértelek Benneteket semmilyen újításra, az eredeti, nyesz szerződés megkötésekor érvényes kondíciókkal szeretnék tovább kereskedni, mert a nyesz-t csak adófizetés és visszatérítés (+büntetőkamat) mellett mondhatom fel. Amikor a nyeszt kötöttem, nem külföldi piacon akartam kétszer 0,25-ért vagy 0,45-ért kereskedni, hanem ezen a kis nyuszifarknyi béten. Én nem kértem tőletek semmilyen változtatást, Ti egyoldalúan módosítottak az én megkérdezésem nélkül egy hosszú távú konstrukción.

"Ezzel egyáltalán nem azt állítjuk, hogy nem érdekel minket, hogy elhagyja-e egy ügyfél a KBC Equitast, vagy sem."

De igen, különben tennétek ellene valamit.

"Itt kapcsolódik a dolog a másik kérdésedhez is: a szolgáltatásaink bővítésének az a célja, hogy a jövőben ne szimplán árral, hanem az értéknövelt szolgáltatásainkkal is meggyőzzük az ügyfeleinket, és ez ugyanúgy igaz a nyesz számlára is. Ahogy írtad, a nyesz rendkívül hosszú távra szóló megoldás, ezért bízunk benne, hogy az ügyfeleink rászánnak a 30-40 évből egy-két hónapot, hogy megtapasztalják a fejlesztéseink eredményét, hogy utána megalapozott döntést hozhassanak."

Nézd, ehhez nekem 5 perc sem kellett, hogy átlássam, hogy az új szolgáltatásaitok nem érik meg az árukat. Másrészt ha azért vettétek meg a 10-20ezres ügyfélállományt, hogy kísérletezgessetek velük értéknövelt drágább szolgáltatásokkal, akkor nem jó céget vetettek, mert a többi drágább cégnél tényleg lehet egy sereg ilyen pancser ügyfél, de az equitashoz éppen az ára miatt jöttek már kezdetektől az ügyfelek, én is hoztam pár tucatot, tudom miért jöttek.
Ráadásul ráerőltetni a választást az ügyfelekre, hogy a béten vagy külföldön akarnak-e kereskedni, szintén több mint szerencsétlen dolog: butaság. Tegyük fel, hogy én csinálok 500 misi forgalmat a béten, ebből simán megélek, Ti is jól jártok (tatok). Kockáztatni fogok egyhavi bevételkiesést, hogy kinézzek külföldre a magyarnál is és a konkurenciátok külföldi árainál is jóval drágábban kínált áraitokon?

"Arra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a nyesz-re vonatkozó számlavezetési díjnál pontosítottuk a kondíciós listát, csak nyesz számla használatakor kizárólag az eredeti nyesz díj lesz érvényes."

Konkrétan magasról nem érdekel az 500 vagy 2500 Ft-os havi díjatok, mert jutalékban veszítek legalább 300.000-et, ha nálatok maradok.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:05
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1202
Vagy mondjuk, h sorry a magam fajtáknak nem jó alternatíva a KBC Equitas.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:04
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1201
Tisztelt KBC!

Igazán látványos, ahogy a lényeget megkerülve mindig kitérő választ adnak.

Akkor feltenném közkívánatra: egy kisbefektető számára, akinek csak néhány millió tőkéje van erre a célra és esze ágában sincs a külföldi piacokon kereskedni, mivel képtelen azokat a többlet információkat beszerezni amikkel racionális döntést hozhatna, azok számára mitől lett ez jobb? A lebegtetett plusz elemzésektől, amikről még semmit nem tudunk? Azt is Babics Egon csinálja majd? Ő egy érdekes figura amúgy, a BÉT-es elemzéseivel 50% felett mellé tud lőni, jobban járna, ha egy pénzérmét dobálna fel.
Szóval megmondhatnák, hogy pl ugyan miért ne menjen át az épeszű ember a Random Capital-hoz? Az eddigi érvelés amint látják nagyon karcsú volt, a távozók nagy számát tekintve.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek