Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 10:46
#1200
ugh: Július 1. után nem tud sem vételi, sem eladási megbízást bevinni, aki nem választott még díjcsomagot.

Assur-nasir-apli: Mivel a nyesz számla hordozható szolgáltatók között, semmi kikerülhetetlen erőszakot nem jelent a díjstruktúra átalakítása. Ezzel egyáltalán nem azt állítjuk, hogy nem érdekel minket, hogy elhagyja-e egy ügyfél a KBC Equitast, vagy sem. Itt kapcsolódik a dolog a másik kérdésedhez is: a szolgáltatásaink bővítésének az a célja, hogy a jövőben ne szimplán árral, hanem az értéknövelt szolgáltatásainkkal is meggyőzzük az ügyfeleinket, és ez ugyanúgy igaz a nyesz számlára is. Ahogy írtad, a nyesz rendkívül hosszú távra szóló megoldás, ezért bízunk benne, hogy az ügyfeleink rászánnak a 30-40 évből egy-két hónapot, hogy megtapasztalják a fejlesztéseink eredményét, hogy utána megalapozott döntést hozhassanak. Arra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a nyesz-re vonatkozó számlavezetési díjnál pontosítottuk a kondíciós listát, csak nyesz számla használatakor kizárólag az eredeti nyesz díj lesz érvényes.

sharks: A kondíciós lista finomhangolása nem az alapvető koncepció felülírását szolgálja, a változásokat nagyon sok szempontból átgondoltuk, megterveztük, és a fenti indokok miatt kitartunk mellettük. Készült egyébként egy díjcsomagválasztást segítő oldal is ( link ) A készletpárosítási módot mi szimplán technikai kérdésnek gondoljuk, hiszen az ügyfelek tranzakcióira, egyenlegére, eredményére, felhasználható tőkéjére, fizetett jutalékaira semmilyen hatása nincs. A WebBrokerben elérhető egyébként excel export lehetőség, ami nagymértékben megkönnyíti a saját kimutatások vezetését, ahol szabadon alakítható a készletpárosítás is, ha az adóbevallás szempontjából ez lényeges (amikor egy több lépcsőben kialakított pozíciót több lépcsőben építünk le, és a fordulónap épp közbeesik).

krox: Sajnos valóban volt a WebBrokerben fennakadás ma reggel, egy rutinszerű frissítést nem tudtak bizonyos böngészők feldolgozni (a PETI-t nem érintette a dolog). A probléma megoldódott, ha mégsem, kérlek jelezd. Az nyilván nem nyugtat meg, hogy nem általános hiba volt, csak néhány felhasználó találkozott vele, de elnézést kérünk a zavarért (és mindenkitől, aki tapasztalta).
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 10:31
Előzmény: #1195  Törölt felhasználó
#1199
egyébként segítek kicsit, bár szerintem nyilvánvaló, csak az nem látja, aki nem akarja, hogy mit kellett volna tenni:
az eddigi kondíciók mellé behozni a külföldi kereskedést ugyanilyen kondikkal. Esetleg nem kell rögtön 10 piacon csak, egyen-kettőn, máris kevesebb a költségetek. Másrészt ezek a horror minimum díjak a külföldi kötéseknél szintén nem kisbüfikre lettek méretezve. Kötök pl Prágában, adok is 3 misi ajánlatot, de csak a fele teljesül, akkor a minimum díj miatt máris dupla jutalékot fizetek a 1,5-es pakkra. Hát ez nagyon nem pálya.
Commodore64
Commodore64 2011. 06. 22. 10:27
Előzmény: #1197  Törölt felhasználó
#1198
Nem érnek rá válaszolni, mindenki a transzferekkel van elfoglalva :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 10:15
Előzmény: #1169  Törölt felhasználó
#1197
Evi 30e forintot kidobok az ablakon es még 0.45%!!!! ért köthetek külföldi piacot is! Hihetetlen! Vagy inkább szégyen, hogy ennyire hülyének nézitek a saját kenyéradóitokat!!
rigusz 2011. 06. 22. 10:03
Előzmény: #1195  Törölt felhasználó
#1196
Olvastam, hogy a randomnál hamarosan lesz négyféle készletlértékelési opció. Ez megadta az utolsó lökést. Az előregisztráció kész, este megyek a tescóba. Utána transzfer. Ha nem kezd el kavarni az Equitas, valszeg nem mozdultam volna tőlük. Így viszont elköszönünk egymástól. Gondolom, hogy nem az én néhány millámból éltek, de sok kicsi sokra megy. Talán tanulnak belőle, talán nem. Az ő bajuk...
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:55
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1195
elnézést, hogy ismétlem magam, de nem jött még válasz.

"A probléma a következő:
eddig a jutalék 0,1% volt napon belül és napon túlra is. A legjobb esetben is ez úgy változik, hogy 0,15% napon belül, és a duplája, ha napon túl, hacsak nem csinál jelentősebb forgalmat valaki (a mai BÉT forgalmát nézve TDT nélkül elég combos nyesz számlával kellene ez esetben rendelkezni).
Tehát napon túlra az emelés 3-szoros! 300%! Miért?

A NYESZ-számla nyitásakor Önök egészen más kondíciókat ajánlottak (hogy mást nem mondjak, konkrétan nulla százalék volt eredetileg, de elfogadható volt az emelés, amíg még így is a legkedvezőbb számla maradt). 30-40 évre előre tekintve ez egy lassú, hosszú távú felhalmozó számla, a brókercég a jövedelem termelő képességét nyilván nem építhette ezekre, tehát nem nagyon adódhat olyan kényszerű helyzet, ami miatt ennél a számla típusnál a kondíciókon rontani kellene. Sietek most, de kifejthetem majd bővebben is, ha gondolja.

Másrészt engem teljesen hidegen hagy, hogy kivel versenyképes egy felemelt ár, mert amikor a számlát nyitottam (ismétlem, rendkívül hosszú időre), akkor Önök nem ilyen kondíciókat kínáltak. Amennyiben a nyesz-számlát is ugyanúgy gond nélkül el lehet Önöktől vinni, mint a normált, akkor persze kisebb horderejű a kérdés, de ha nincs hasonló kondíciót kínáló cég (szerencsére van!) mint amit Önök eredetileg, akkor Önök beugrattak engem egy nagy adag lekötött pénzmennyiségbe, amihez majd csak x hosszú év múlva férek hozzá, forgatni azonban már nem tudom az eredeti feltételekkel, tehát ad abszurdum ez a pénzem 35 évig fog porosodni egy nyesz számlán.
Mindezt mindenféle indoklás nélkül, önkényesen, és Ön ezt korrektnek tartja?"

Válaszát előre is köszönöm
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:53
Előzmény: #1174  Törölt felhasználó
#1194
Nagyon sötét gondolkodásúnak kell lennie egy cégnek a mai világban, hogy a meglévő évek óta bennük bízó ügyfeleit ilyen baromság miatt: készletértékelési elvek megszüntetése - elveszítse.
Tovább nem érdemlik meg a bizalmat. :(:(:(
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:52
Előzmény: #1175  Törölt felhasználó
#1193
KBC_Equitastól kérném, hogy kérdezze már meg a főnökétől, hogy minek vesznek meg egy vezető online kisbüfi brókercéget, ha utána rossz üzletpolitikával pár év alatt el is veszítik az ügyfélállomány krémjét? Mert pl. a random díjcsökkentéseire már tavaly reagálni kellett volna, az idei reakció, az emelés, pedig valóban nem más, mint az egyenlítés helyett: öngól!

Havi átlag 800.000 Ft jutalékot vittem el tőletek, mert nem a helyes irányba léptetek, most el viszem az utolsó számlát is. Miért jó ez Nektek? Nem szeretitek a pénzt? :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:49
Előzmény: #1190  Törölt felhasználó
#1192
áj szí!
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:49
Előzmény: #1150  Knight Tyris
#1191
nem, nem is ismerek L betűvel kezdődő nickeket. Szerintem nem is léteznek ilyenek.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:48
Előzmény: #1189  Törölt felhasználó
#1190
..nem a peti-vel van a gond,hanem a webbrokerrel..
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:46
Előzmény: #1187  Törölt felhasználó
#1189
nem igazán értem a problémátokat, nálam 8:50 (amióta bekapcsoltam) hibátlanul megy (a PETI).
mondjuk én csak a real-t nézem náluk (is).
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:45
Előzmény: #1175  Törölt felhasználó
#1188
Kedves KBC_equitas!
Egy apro pontositast, segitseget szeretnek kerni:
"amíg nem választ díjcsomagot valaki, addig a "régi" kondíciókkal szembesüljön minden téren, nem csak a számlavezetésben (természetesen addig nem tud kereskedni, amíg számlacsomagot nem választ)"

Ezt hogy kell érteni?
Amit szeretnék: mar vasarolni semmit, csakis eladogatni a meglevo pakkjaimat (certiim par honap mulva futnak ki), s megszuntetni a szamlamat. Akkor most ne valasszak dijcsomagot? Ha nem valasztok, akkor nem tudok eladni sem? (utalni azert tudok? T+X-et mindenkepp meg kene varnom eladas utan, hogy a szamlan legyen a penz...) -> Mi a korrekt, legkevesbe fajos megoldas?
Koszonom!
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:35
Előzmény: #1184  kfredd
#1187
nyito,előző záró és napi max még mindig hiányzik..
..hogyan lehet felmondani a kbc.nel a szerződést?
kfredd 2011. 06. 22. 09:33
Előzmény: #1184  kfredd
#1186
Na megoldódott, köszi a segítséget!
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:32
Törölt hozzászólás
#1185
kfredd 2011. 06. 22. 09:31
Előzmény: #1181  kfredd
#1184
Hát ez marha jó! Kötéslista, grafikon továbbra sincs. Nem látom, csak a vételi oldalt, az eladási hiányzik. És fél órája nem sikerül megoldani!!!!
kfredd 2011. 06. 22. 09:31
Előzmény: #1181  kfredd
#1183
Hát ez marha jó! Kötéslista, grafikon továbbra sincs. Nem látom, csak a vételi oldalt, az eladási hiányzik. És fél órája nem sikerül megoldani!!!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:29
Előzmény: #1178  kfredd
#1182
SHIFT + reload megoldja a dolgot.
kfredd 2011. 06. 22. 09:27
Előzmény: #1180  Törölt felhasználó
#1181
Köszi, megjött.:)

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek