Topikgazda: matgab 2007. 04. 05. 08:49

Készül az oroszokra a Magyar Telekom  

Ugrás a cikkhez
A Magyar Telekom megkezdte a felkészülést arra, hogy ha mégis az oroszok kezébe kerülne a cég irányítása, akkor lehetőleg minél kevesebb nemzetbiztonságilag érzékeny területhez férjenek hozzá - írja a HVG tovább folytatva Sistema szálat.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=81468
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 02:30
Előzmény: #22  matgab
#24
matgab, ne idegeskedj, add el (ha van) a matávot, mi meg tartjuk helyetted is, vállalva a kockázatot, és ha kiderült az ég, majd odaadjuk neked a papírt felárral...

;-)))))))
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 19:44
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#23
JP,
te mi alapján várod lefelé ?
légyszi egy kis magyarázatot :o)))
és innen várod le ?
vagy feljebbről ? ;o)
matgab 2007. 04. 05. 19:33
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Euroset, te ezt így kijelentheted - mint afféle negatív stroke-ot - de le kell, hogy lombozzalak!

Attól még , hogy végre találtál valakit, akiről azt hiszed, hogy hülyébb nálad, még ha ez igaz is, te még csak így is csak kb a hatmilliárd százötvennégymillió kétszázhuszonötezer tizenkettedik legokosabb ember maradsz a földön!

De az a nagy szerencséd, hogy az élőlényeket az egysejtű baktériumokig nem sorolták be, mert akkor sajnos nem lenne elég a képernyő a helyezésed kiírására...

Kösz, hogy végigolvastad, gondoltom kimerültél, mire a végére értél...!
:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 19:24
Előzmény: #10  matgab
#21
matagab Én meg azt mondom hülye vagy. Ez olyan világos, hogy szóra sem érdemes . Naaa,,,,???
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 17:22
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#20
De pesszimista a kamatpálya várakozásod:o)
Inkább 2000:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 16:35
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Mar most is az oroszoke...mivel annyira, de annyira piros :o))
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 16:20
#18
Itt van a mai nap: a forgalom meghaladta a 3 milliós darabszámot!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 16:09
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Mekkora szopás annak, aki ma 933-ért odaadta, vagy a stop ütötte ki. Nem kell betojni. Ha a kamat környezet jobb lesz és jövőre mondjuk 80 Ft lenne az osztalék, az 1400 Ft részvényárat hozhat...
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 16:00
Előzmény: #14  banyaiz
#16
én itt dolgozom, de itt belül sem tudni semmit. mondjuk én örülnék neki, mert legalább tudnám használni az orosz tudásom :)
a hvg szerintem kelti a feszültséget, nincs szó egyelőre semmiféle eladásról. szerintem ha dT be akarná vásárolni magát az orosz piacra (ahonnan egyébként néhány éve szállt ki), akkor kp-ben is tudna fizetni, nem kellene ahhoz eladnia a mT-t, de ez csak az én eszmefuttatásom
banyaiz 2007. 04. 05. 15:58
#15
Bocs az előzőből lemaradt a lényeg.

Szóval jönnek a bizonytalanságot keltő hírek (oroszok térnyerése, Lehmann 910-es célára)
miközben közeledik az osztalékfizetés időpontja és az alapkezelők egyik kedvencévé lépett elő a papír, és az átlagos forgalma megduplázódott az elmúlt napokban.

Micsoda furcsa véletlenek :)))
banyaiz 2007. 04. 05. 15:54
#14
Egészen furcsa a számomra, hogy az elmúlt napokban egyre másra jelennek meg a bizonytalanságot keltő hírek.

Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:41
Előzmény: #12  tojci
#13
Itt napok óta, mindenki azt mondja, hogy emelkednie kell. A forgalom az szédületes, de az emelkedés csak nem akar elkezdődni, sőt inkább lefelé halad, de az is érdekes, hogy pár nap óta, még 1% emelkedést sem tud generálni.
tojci 2007. 04. 05. 15:09
#12
mindenesetre, ha pusztán a részvény árazása szempontjából nézzük az esetleges tulajdonosváltást, az pozitívan is elsülhet
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:00
#11
Lehet, hogy rosszul okoskodok, de végül is nem kizárt, hogy valami készül.A Mtelekom elmult 2 heti forgama szinte minden nap meghaladta a 2 mrd ft-ot,darabszámban pedig az átlagos kétszeresét.Az osztalékról döntő közgyűlés pedig még két hétre..
matgab 2007. 04. 05. 11:46
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
Pénznyelő:
Én csak azt mondtam, hogy egy felvásárlási pletykát cáfolnak először, aztán azt modják, hogy megkezdik a felkészülést az esetleges orosz hatalomátvételre.

Akkor miért cáfolnak ha nincs infojuk. Ha meg van infojuk és ezért készülnek, akkor miért cáfolnak.
Ha van infojuk, hogy nem lesz orosz irányítást, akkor meg minek dolgoznak azon,hogy mi lesz, ha mégis lesz...?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:44
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
LET,

1. a MT nem cáfolhat semmit, csak annyit mondanak, hogy nem tudnak róla - azért ez nem ugyanaz

2. ha esetleg létrejön egy ilyen ügylet, ki másnak kéne nyilatkoznia, mint a DT-nek? a DT egyébként most azért nem nyilatkozik, mert nincs miről
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:21
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Akkor meg miért cáfol (a MT vezérkar) olyat, amiről nem is tudhat???

És ha jól olvastam, nem a DT fog nyilatkozni a hír szerint, azaz senki sem utalt a DT-re!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:13
Előzmény: #2  matgab
#7
Matgab, az M-Telekom meghatározó tulaja a DT. Az oroszok addig semmit nem tudnak csinálni, amíg a DT el nem adja nekik. Tehát
ez nem a magyar vezérkaron múlik. Szóval ebbe komcsi vonalat beleszőni elég meredek dolog, hacsak nem komcsizod le a német üzleti szférát is vagy legalábbis a DT vezetését.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:03
#6
Kérdés, hogy mennyire érez erős késztetést a DT az orosz piacon való terjeszkedésre(pl.-mobiltelefon ágazat) és ezért miben hajlandó fizetni(készpénz vagy meglévő részesedés átadása)
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 10:11
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
sztem csak zsakolni akarnak azert jott ki a hír.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 09:57
Előzmény: #3  Monster
#4
hvg mit erőlködik ezen a témán???
semmi alapja nincs
többször el lett mondva, a DT vezetők nem kívánják értékesíteni a közép-európai leánycégeket
ettől függetlenül persze csinálhatnak segget a szájukból, de ez a németekre nem annyira jellemző, mint honfitársainkra...
Monster 2007. 04. 05. 09:49
Előzmény: #2  matgab
#3
Főleg, hogy tőlünk nyugatra és keletre is gengszterek vannak:))
matgab 2007. 04. 05. 09:44
Előzmény: #1  portfolio
#2
Tehát készülnek a cáfolt orosz hatalomátváltásra...
Tisztára olyan ez, mint a kommunizmus idején...
Az a legbiztosabb, ha cáfolnak valamit...
Igaz, mitől is változott volna a világ a gengszterváltás hatására...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek