Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 23. 10:54

Richter topik  

Egy kis reménysugár:-)



Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
neomodel 2007. 03. 31. 00:16
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
DLPH
Tapasztalom, hogy nem szereted a TA elemzést, de most mégis azt írod, hogy az alapján Ricsinek van bőven hová esnie. Van, egészen a nulláig, de miután a TA elemzés csak szerszám és nem megírt forgatókönyv (szerencsére) annak megfelelően nem is kell benne hinni. Kicsit olyan mint az asztrológia, meg a jóslás, olykor önmagát teljesíti be, néhány száz év "népi " megfigyeléseit sűritették össze az ezzel foglalkozók és nyomják az erre kitalált szakkifejezéseket amitől ájul el a kezdő meg a civilek. Kell valami kovász ami összetart. Én azt mondom a Ricsi mai záróárát egyszerűen és tudatosan lebunkózták, megsokkolták a kompániát, hogy hétfőn jó olcsón a pánikolós gárdától begyűjtsék amire szükség van. Egymilliárdot rádobott nota bene lehet, hogy nyereséget is realizált , és itt a szerintem egyszerű megoldás; ha ezt a pakkot el akarta volna adni, jelentősebb árfolyamcsökkenés nélkül, tehát ha a célja a minél magasabb áron való eladás, akkor egész nap folyamatosan öntögeti, esetleg nap végére lassan lecsorog az árfolyam, de normális kereskedésben elmegy a holmi. De nem, ő nem ezt teszi. Ő sokkolni akar, (engem sikerült, 16,35-kor amikor fölfutott a záróár azt hittem elromlott a program, vagy álmodom), használja a piszichológiát, a zsigerekben még a februári zuhanás, most meg majd -5% egy másodperc alatt. Nagyon várom a hétfői nyitást, én nem adom ennyiért, ezt üzenem "nemtudomkinek".
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 22:38
Előzmény: #98  ujonc
#99
Sziasztok. Elolvastam a tippeket, hozzátenném hogy mit gondolok , legyen az a haszna, hogy egy újabb vélemény, nem pedig a valóság.

Sok megállapítása szvsz vadembernek helytálló.
A véletlent kizárhatjátok nyugodtan. 1000 millió forinttal senki nem téved.

A kényszerlikvidálást szntén kizárnám, de ennek már adok némi (nagyon kevés) esélyt, ha ez igaz lenne, párját ritkítja az bizonyos.
És akkor mi van? Eddig emelkedett a papír? Mert ezután is az lesz vele, mint eddig.

Ha nem ez volt, az jót nem jelent.
Akkor nagy tulajok kezdenek kiszállni. És akkor szvsz baj van.

Ilyenkor egy számított értéken megy el a pakk, függően az eladó árfolyamától, és a benn álló vevők árfolyamától. Senki nem állt pont erre az árra ekkora tétellel venni. Ez 16:30 után nem így működik.

Csábító most, nyilván 1-2 %-ot visszamegy.

Ha már a TA elemzéseket hoztátok fel, nos szerintük ennek a papírnak még bőven van hová beesnie. TA szempontból az Egis sokkal túladottabb mint ez. Állítólag.

Csak oda akarok kilyukadni, hogy nem zárható ki, hogy egy folyamat kezdete ez.

Én bizonyosan nem veszek, ez most nagy rizikó. A fordulóra játszás egy masszívan csökkenő részvénynél egy illikvid piacon, ilyen beleadás után közvetlenül, szvsz nagyon kockázatos.

Ennyi.
ujonc 2007. 03. 30. 21:41
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
Az én sztorim ezzel kapcsolatban: Tegnap vagy tegnap elött beálltam vételre 35000-re a záró 35020 volt. Gondoltam, ha nem adtátok ennyiért beállok 34500-ra. Néztem a képernyőt és gondoltam ez a hajó elment. A megbízást bennhagytam. Most van 33500-ról Richterem. Ha a jövőben lejebb megy (jóval lejebb) ismét veszek. Tanulság hagyjátok benn az ajánlatotokat, esetleg csökkentsétek az ajánlati áratokat annyira amennyit biztos adnátok érte, hátha beköszönt a Jézuska. Sziasztok és kellemes hétvégét Mindenkinek.
Krumenaker 2007. 03. 30. 21:29
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Lau, te minden nap figyeled a zárókat, hogy lesz-e észnélküli öntés? :)

Becsülöm az olyen embereket, akik spekiként a tőzsdézésben is betartanak egy munkamorált.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 20:50
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
na jó 29857 volt az alsó limit :o)
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 20:46
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
Az ár és mennyiség felcseréléséről:
30.000 volt az eladási ár és 29.000 darab a mennyiség.
Ezt a lehetőséget kizárnám.
Egyrészről: Az alsó ajánlattételi limit ma 29.300 volt a Richterre, ez alá (azaz 29k-ra nem is nagyon rögzithettél volna ajánlatot ...)
másrészről pedig yardos ordereknél nem illik felcserélni az adatokat.
Más. Tekintsünk egy kissebb amcsi alapkezelőt, mondjuk 5Y USD vagyonnal. Ez kb. 1.000 Mrd HUF, ennek mondjuk 1 ezrelékkéért van RICHTER-re (tegyük fel). Vmi miatt úgy döntött kiszórja a papirt, adott egy alsó limitet, a bróker eladta. Az alapkezelő aznap elszámolta az általa kezelt vagyon húszezred részét veszteségként. Nem tudhatjuk, hogy mennyit nyert a tübbi papirján, illetve mennyin vette a Richterét.
Ez is lehet egy feltételezés, kreálhatunk még sokat, a papirt lecsapták, hétfőn szerintem magasabban látjuk, aki vett az kereshet vele reálisan és könnyen 2.000 pontot részvényenként.
Szerintem.
discovery ;o)
ingcapa 2007. 03. 30. 20:43
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Ez azért már durva egy kicsit. Lehet h a fotexet, ricsire vagy egisre kell cserélnem a jövő héten. Jó hogy 37000 körül nem vettem bele, de most már elgondolkodtató a papír.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:43
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#93
Nem 4%-ot esett, hanem kb. tíz perc alatt 5,6%-ot 35500-ról 33500-ra. Valami magyarázat mégiscsak kellene, mert ekkora esés ennyi idő alatt mégsem normális egy Richter esetében. Szerintem.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:43
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#92
szerintem nincs mit filózni többet.
vademberféle már tulajdonképpen válaszolt, hogy mi a helyzet.
már most nevetnek és az aszonnyal nagyobb zsebet varratnak színarany-kabátkájukra :o)))

kéne nekem egy ilyen bróker, egye-fene kap 15 %-ot, ha van esze még árversenyt is indíthat :o)))
suti 2007. 03. 30. 19:39
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
1x olvastam valahol, hogy a záró ár az lesz ahol a legtöbb megbízás teljesíthető ha jól emlékszem.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:36
Előzmény: #89  pami2
#90
zárószakaszban a teljesülési átlagosárakat vesznek és ugy zárnak.. tehát tök mindegy hogy 35K vennék vagy 33500, vagy 34000.
ahol megállapítják az árat ott zárnak
pami2 2007. 03. 30. 19:28
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#89
ezt a felcserélésverziot nem nagyon hiszem,mert ennyire pontosan nem vágna össsze mert rajtuk kivűl állnak még sokan a könyvbe
suti 2007. 03. 30. 19:27
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
Ekkora mennyiséget záróban nem tudott volna eladni 35300-on, aki belevett a záróban az látta mekkora csomagot adnak fel.
Hétfőn felfelé korrekciózik, dollár gyengűlt ugyan de ez most mellékes lesz, szerintem.
Aki vett lehet hogy jól tette hogy belenyúlt de a hétfő választ ad a kérdésre, 1 részére mindenképpen.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:27
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#87
4% változásra mi a francnak reagáljon egy cég? Akkor havonta jópárszor megtehetnék sokan.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:26
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
mivel még nem bírtam napirendre térni -nekem ez kicsit sokáig tart :o))) - a bc akkori esete kapcsán mintha egész véletlenül akkor is ugyanazon nickek vettek akkor is, mint most ricsit; milyen érdekes.
az a helyzet, hogy csak nagy pénz csinál nagy pénzt, és a benfi infó.
aki ezek nélkül jön rá pont hogy oda álljon és akkor, az az ördöggel cimborál :o))) és mint ilyen kiváló speki.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:23
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#85
Nem lehet, hogy a 35300-at és a 33500-at cserélte fel valaki? Különben szerintem a Richternek illene valami mondania ilyenkor a befektetők megnyugtatására. Ha pedig nem elütés, akkor az egész egy mocskos manipuláció, aminek persze nem lesz semmi következménye. Így szokott ez lenni.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:18
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#84
Szisztok.
Most néztem,és megállt a szivem.
Az a legérdekesebb,hogy vevő is volt rá?
Aki Ricsit akart venni ma,vagy bármikor mostanában,33500-ra áll be?
Broki speki,tuti.
Két Broki cég mutyizhatta el egymés között valamelyik ügyfele cuccát!
Nem?
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:15
#83
Na szóval senkit nem akarok untatni a történetemmel, és nem is túl tanulságos (a tanulság végülis az ,hogy ne legyünk kapzsik)
Pár napja bevásároltam Ricsivel , gondoltam keresek rajta kb. két százalékot, jó lesz az nekem.... hittem abban amit a broki mondott. Jó papír ez ,hiszen lassan már fordulnia kell (persze végül nem nála vettem hanem Petiben........mondtam neki még gondolkodok :))
Teltek a napok ricsi meg csak ujabb mínuszokban volt, egyszer lett volna 1% plussz , egy kétszemélyes vacsora ára:), de pillanatok alatt lehervadt.
Na ma 38 fokos lázzal beültem a gép ellé mondom 35555-ön nullás vagyok beraktam eladásra, jó késő délután látom elment... kicsit szomrú is voltam , itt van ni száguld a ricsi én meg kiszállok :)
Előbb láttam mi történt ...... kicsit se vagyok boldog mondhatom:)
Leszűrtem a tanulságot : most mázlim volt, legközelebb már lehet ,hogy nem lesz. Szartam a grafikonra , meg mindenre....

De nekem ez az óriás zakó gyanusnak tünik, mármint olyan előre kitaláltnak?
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:15
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
engem a 2 hónappal ezelőtti bchem esetre emlékeztet ( legalább is bízom benne : ))) ) . ha jól emlékszem akkor valamelyik indexből ( msci? ) került ki a papír és az alapkezelőnek el kellett adni mindent. ott is megtehette volna, hogy napok óta adogat, de az utolsó percre hagyta a zárást. aki megvette nem járt rosszúl
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 19:08
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81

szerintem valamelyik alapkezelő záróban nagyon félreütött valamit. vsz felcserélte az árat és a darabot.
mást nem tudok elképzelni

Topik gazda

kyra
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek