Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 11:22

: Olajtársaságok a FÖLD megmentéséért  

Mit gondoltok, ha az olajtársaságok dollármilliárdokat költenének a Föld

megmentésére esne az olajtársaságok részvényei?



Vagy nem?



Az olajtársaságoknak annyi bevétele volt az utóbbi években,hogy az okozott nekik problémát, hová fektessék a pénzüket.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 13:00
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Szó sincs összekapásról! (mármint nem áll szándékomban, ha úgy tűnt, akkor bocs) Viszont egyetértek. Azzal a kiegészítéssel, hogy elvben ez nem baj, a gyakorlati megvalósulás hibái pedig nem (kizárólag) a vállalatok "lelkén" száradnak.
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 12:52
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Nehogy má összekapjatok itt ketten!!:-))))

B@sznak az olajcégek a környezeti hatásokra!!
A részvényeseket a profit érdekli és semmi más!!!
A tőbbi a zöldekre tartozik!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 12:49
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
"A nagy cégek társadalmi szerepvállalása csak smafu" Mit jelent szerinted a vállalatok társadalmi szerepvállalása? Mi a társadalmi szerepük?

Én sem feltétel nélküli elfogadást mondtam egyébként, csak problémafelvetést. Nem ugyanaz.
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 12:06
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Természetesen néha olvasok könyveket, de feltétel nélkül nem fogadom el mások
gondolatmenetét bármilyen média közölje is azt.
Én a tapasztalt józan parasztészt részesítem előnyben.

A nagy cégek társadalmi szerepvállalása csak smafu.

80%-ban tönkre tesznek valamit 0. 000000000000001%-ban próbálják csak korrigálni!
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 11:50
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Ha jelentősen többet költenének, mint most, szerintem esne az árfolyamuk (most is költenek ilyesmire). A vállalatok optimális mértékben szánnak forrásokat a CSR témákra, vagy legalábbis próbálnak pontosan annyit költeni, hogy a rövidtávú profitkiesést ellensúlyozza a hírnevük megóvásának hosszabb távon érvényesülő hatása.

Olvassd el Joel Bakan The Corporation című könyvét , kicsit hatásvadász, de jól összefoglalja a vállalatok társadalmi felelősségével kapcsolatos problémákat. Érdekes.

Topik gazda

kale
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek