Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 14:33
Előzmény: #8559  Törölt felhasználó
#8560
Dondolom egy egészségügyis is máshogy látja az eü problémáit,hálapénzt.Én is a személyes érintettség miatt írtam,sajnálom ha valakinek nem tetszik a véleményem és nem fogadja el ,hogy a mezg.pillanatnyilag ezek a realitások.Azt hiszem a vita miatt van a fórum ,és felesleges elhagyni csak azért mert más véleménye nem egyezik meg a miénkkel.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 14:27
Előzmény: #8557  tomcat1
#8559
Az uniós támogatások igénybevételének feltételei is vannak azt hiszitek engem nem zavar amikor a közjegyző aki ugyanazt az egyetemet végezte mint én felolvassa 85ezerért az 1 oldalas támogatási szerződést..ügyvédjelöltként 2 hónap alatt keresnék annyit:)Vagy 2-3 szoros áron kell megvennünk mindenen szolgáltatást mert tudják hogy pályázati pénz és ugyis megvesszük.Megvesztegetni a hivatalokat az önkormányzatokat hogy végezzék el időben a feladatukat adják ki határidőn belül az engedélyeket.A mezőgazdaságnál sokkal nagyobb "feneketlen zsákok "vannak.
saru 2008. 01. 27. 14:24
Előzmény: #8557  tomcat1
#8558
na és a vidéki állampolgárokkal...?!
tomcat1 2008. 01. 27. 14:17
Előzmény: #8556  saru
#8557
ÉS akkor a kieső termőterülettel mi lenne? Vagy vennénk a "jóféle"usa búzát? :)
saru 2008. 01. 27. 14:14
Előzmény: #8553  Törölt felhasználó
#8556
T. Blair is kardott rántott már... !;

"Igazából az ország szempontjából még az is jobb lenne, ha beerdősítenénk a legtöbb földet és felzabálnánk a francia támogatásokat (ha már olyan hülyék, hogy hajlandók támogatni a mi zabálásunkat)

A föld megmaradna, a környezetvédelem javúlna, az adók csökkenhetnének. Mindenki jól járna.";

érdekes godolat... !
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 14:13
Előzmény: #8553  Törölt felhasználó
#8555
Hankookal én példálóztam ,kb 10 millió támogatás/munkahely.Nekem is vennem kell fel startkártyást vagy tartós munkanélkülit és csak plussz pontot kapok érte a pályázatoknál.A kertészeti kultúra és a gyümölcstermelés nagy része még mindig nem gépesíthető tehát hidd el nekem hogy sok embert tudok ezzel foglalkoztatni.Abban teljesen igazad van hogy egy nagyüzemi szántóföldi kultúra vagy állattartó telep nem teremt új munkahelyeket.
Ha nem vagy erdőmérnök akkor remélem nem gondolod komolyan az erdősítést:)Gondolom tisztában vagy a hatásaival ökológiai/gazdasági.Fizetsz az önkormányzatnak államnak is adót és hogyan bánnak veled a hivatalokban,ha el akarsz intézni valamit tartják a kezüket a baksisért.Ebben egyetértünk ugye?
tomcat1 2008. 01. 27. 14:10
Előzmény: #8542  Törölt felhasználó
#8554
"ne lógd el a mikroökonómia órákat"

sajnos nem lógtam el...
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 14:00
Előzmény: #8550  Törölt felhasználó
#8553
alekszandrosz!

Nem példáloztam Hankookkal, az orvosokat pedig szídni szoktam a hálapénzért.

Nem vagyok hajlandó fizetni mások balfékségéért. Nem igaz az mg munkahely teremtési potenciálja.

Igazából az ország szempontjából még az is jobb lenne, ha beerdősítenénk a legtöbb földet és felzabálnánk a francia támogatásokat (ha már olyan hülyék, hogy hajlandók támogatni a mi zabálásunkat)

A föld megmaradna, a környezetvédelem javúlna, az adók csökkenhetnének. Mindenki jól járna.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 13:53
Előzmény: #8548  saru
#8552
Saru!
Látok. A németek már rég nem akarják. Lassan a Franciáknál is anakronizmussá válik. (Mikor elkezdték alakosság 20-30%-a élt mg-ből, ma 5%)

Meg fogják szüntetni. Minél előbb, annál jobb Európának.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 13:51
Előzmény: #8547  Törölt felhasználó
#8551
fretek!

Mi ez a búcsú?
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 13:35
Előzmény: #8549  Törölt felhasználó
#8550
Alapvető gond az értelmes vita hiánya.
Nagyon könnyű a milliárdokkal dobálózni de azt hiszem a mezőgazdasági támogatások sokkal több munkalehetőséget,lehetőséget teremtettek mint a Hankook gumigyár.
Azt hiszem kanyisz írta hogy nem hajlandó fizetni mások rossz gazdálkodását és hogy éljenek munkából.Nagyon rossz ez a szembenállás.Akkor szídjuk az orvosokat akik a hálapénzt elteszik pedig ingyen ,az adófizetők pénzén tanultak vagy a mávot esetleg a postát.Azokat a területeket is csak annak van esélye átlátni aki benne dolgozik.szvsz
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 13:18
Előzmény: #8547  Törölt felhasználó
#8549
Bod Pétertől tanultam a közgázt, de leírom még egyszer hátha sikerül megérteni.
Mo kevesebb támogatást kap mint a régi országok=versenyhátrányban van.Ne gondold hogy egy olasz bor előállítása kevesebb pénzből lehetséges mint mo-n a borhamisítás.

Természetesen mindenkit zavar ha lényegesen drágábban veszi az élelmiszert mint 1 éve.
A támogatások alapvetően vidékfejlesztésre költendőek és a lakosság vidéken tartása a cél.

Ezek egyszerű tények.
saru 2008. 01. 27. 12:58
Előzmény: #8546  Törölt felhasználó
#8548
"A magyar gazdák még jól is járnának az EU támogatás általános megszüntetésével.";

ez elméletileg igaz lenne, ám látsz erre egy fikarcnyi esélyt is?, amikor maga az EU lényegében a német-francia paktumon nyugszik ?!, előbb hagyják Nagy-Mo. létrehozását, mint a támogatás nélküli agrárversenyt... !

Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 12:53
Előzmény: #8543  Törölt felhasználó
#8547
"A komporatív előnyöket ne emlegessük mert akkor a francia gazdák magyar bort innának a munkanélküli segélyükből.A támogatást úgy fogd fel ,mint a közösből adott juttatást arra ,hogy ne 3000 legyen 1 kg hús."

ugye nem értetted úgy az írásomat, hogy csak a magyarországi támogatásokat vonnám meg?

miért gondolod, hogy engem zavar, ha valaminek (így a mezőgazdasági terményeknek) meg kell fizetni a piaci árát?

végül: üdv mindenkinek, azt hiszem a lelkisegély nevű topichoz hasonlóan ettől a rovattól is érdemes elköszönni.

Mulassatok jól
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 12:19
Előzmény: #8543  Törölt felhasználó
#8546
Hát ez az.
A magyar gazdák még jól is járnának az EU támogatás általános megszüntetésével.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 12:15
Előzmény: #8532  Törölt felhasználó
#8545
"Menjenek tönkre a földtulajdonosok. Ugye?
Valakiknek a foga fáj az EU termőföldjeire."

A gyengék menjenek tönkre. Ne kelljen nekem megfizetnem sz@r gazdálkodásuk árát az árakban és az adókban.

Éljenek meg ugyanúgy, mint a többség. MUNKÁBÓL.

Valkinek fáj a foga a földekre.:o))))))))))))))))))

El vagy maradva 200 évvel. Értelmes embereknek nem fáj a foguk földre.
Arra fáj a foguk, hogy övéké legyen a legújabb generációs DVD formátum szabványa (Blue ray kontra HD DVD), arra fáj a foguk, hogy a legújabb technológiát Ők találják ki. Nagyon örülnek annak, hogy az EU belefullad a mezőgazdaságba. Addig sem zavarja köreiket.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 12:14
Előzmény: #8543  Törölt felhasználó
#8544
Remélem senki nem érti félre az előbb leírtakat,senkit nem célom ezzel támadni.Nem tudom kinek milyen benyomásai vannak a mezőgazdaságról és a támogatásokról ,de ezt csak az érti igazán aki évek óta benne él.Pl egyszerre támogatják a szőlőkivágást és telepítést +a régi ültetvények rekonstrukcióját stb..ez látszólag teljesen ellentmondásos, de az a logikája hogy ha más tagállamok kapnak akkor nekünk magyaroknak is adni kell valamennyit.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 12:05
Előzmény: #8542  Törölt felhasználó
#8543
Csak olvasni szoktam az itt megjelent írásokat..Ha semmilyen támogatás nem lenne az Unióban valószínűleg nekünk magyaroknak lenne a legjobb.Évtizedek óta a támogatások versenyeznek egymással,kb 15 éve annyi a hús ára mint most.1000 ft egy választási malac ára ,de nem kell mert nincs takarmány vagy nagyon drága,nem éri meg etetni az állatot.Miért olcsóbb mo-ra szállítva az olasz bor mint itt a felvásárolt szőlő ára?Hol volt akkora nyereség a növénytermesztésben.1994-ben 60-70 ft ért adtunk termelőként 1 kg minőségi almát 2004-ben 40 ft-ért nagy tételben..akkor pedig kicsit olcsóbb volt a gázolaj.A komporatív előnyöket ne emlegessük mert akkor a francia gazdák magyar bort innának a munkanélküli segélyükből.A támogatást úgy fogd fel ,mint a közösből adott juttatást arra ,hogy ne 3000 legyen 1 kg hús.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 11:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#8542
ne lógd el a mikroökonómia órákat.
Törölt felhasználó 2008. 01. 27. 11:16
Előzmény: #8537  tomcat1
#8541
ismerited azt a kifejezést, hogy komparatív előny. Neked van közöd a mezőgazdasághoz, nekem nincs. vélhetően jobban műveled a földet nálam, mert ugyebár értesz hozzá. Tehát nálad van jobb helyen a föld. Hogy mi dönti el? A termésátlag és vélhetően az a körülmény, hogy téged kevésbé kellene támogatni mint engem, mert te értesz hozzá. De lehet, hogy van olyan, akit nem kellene támogatni, mert nyereségesen tud gazdálkodni. Legjobb, ha nála van a föld.

Amúgy, aki egy kicsit is jártas a mezőgazdaságban, az tudja, hogy az előző 4-5 évben minden növénytermesztő iszonyatosan nyereséges volt. Csak nem hivatalosan.

A fenti gondolatmenet minden erőforrásra igaz.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek