Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 14:53
Előzmény: #7339  Törölt felhasználó
#7340
Nekem írtad, LET, én tudom. De az, hogy a bíróság azt állította, hogy OV egy politikai műsorban mondhat ilyen politikai véleményt és azzal nem sértette meg az IRM meg a rendőrség jóhírnevét messze messze nem egyenlő azzal, hogy okt. 23-án a rendőrség jogszerűtlenül járt volna el. Vadlaci pedig ezt állította. És ez brutális csúsztatás, vagy másképpen megfoglmazva hazugság.
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 14:29
Előzmény: #7338  Törölt felhasználó
#7339
A Fidesz elnökét azért perelte be az IRM, mert azt nyilatkozta, hogy a rendőrség a kormány politikai biztatására verte szét brutálisan 2006. október 23-án, az előre bejelentett demonstráció résztvevőit.
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 14:22
Előzmény: #7337  Törölt felhasználó
#7338
Vadlaci, ennyire ne csúsztass már. (vagy mondjam azt, hogy ne hazudj?:))

"A Fővárosi Bíróság elsőfokú ítéletével elutasította az IRM keresetét és az ítélet indoklásában hangoztatta, nincs demokratikus társadalom a véleménynyilvánítás szabadsága nélkül, márpedig Orbán Viktor egyértelműen politika véleményt formált egy politikai műsorban. Az ítélet ellen a minisztérium fellebbezett."
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 13:52
Előzmény: #7336  Törölt felhasználó
#7337
Hivatalosan is jogellenes volt az okt.23.-i rendőri brutalitás!
link
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 12:57
Előzmény: #7334  Törölt felhasználó
#7336
ekkora baromsagot is regen olvastam mar.

Egy ilyen bebeszelest valoban csak a magyarok hisznek el. szanalmas
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 12:56
Előzmény: #7329  Törölt felhasználó
#7335
Én meg már többször igazoltam, hogy a "Bokros-csomag" megszorítása annyit sem ért volna, mint a Fidesz féle gazadságélénkítés és csendes kiigazítás, ha nem privatizálnak olyan jelentős értékben.

A 2006-os áron nézve közel 3000 milliárdos privatizációs bevétel nélkül (folyó áron 1100 milliárd Ft) a Bokoros csomag képe sem lenne olyan kedvező, mint ahogyan a II. MSZP-SZDSZ kormányciklus (valós!)képe még rosszabbul nézne ki, ha azt is korrigálnánk a folyó áron nézett 1000 milliárddal.

Tegyük hozzá, hogy a Fidesz is privatizált, folyó áron 350 milliárd alatt.

Az igaz, hogy a Fidesz is bőkezübb lett 2001-ben, de még ezzel együtt is csökkent a GDP arányos államadósság.
A 2002-es év meg már pótkölségvetést is igényelt a medgyessy-féle pénzszórás miatt.
(Az biztos, hogy 2002 akkor sem lett volna fényes, ha nincs korményváltás és osztozkodás, de a "Medgyessy-csomag" és kezeletlen áthúzódó hatása kizárólag az MSZP-SZDSZ kormánynak "köszönhető".)

Egyébként ha 2002-ben olyan rosszul álltunk volna, akkor megszorítással folytatja az új kormány és nem osztozkodással!

És ha már a mutatók, akkor at is láthatod, hogy Medgyessy már visszakozott 2004-ben, ezért is csökkent a népszerűségük és ezért is jöhetett gyurcsány, aki folytatta a pénzszórást, ami (még szerinte is!) választási győzelmet hozott, és persze ÁHT túlköltekezést...
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 12:51
Előzmény: #7333  Törölt felhasználó
#7334
"Bizony mondom, hogy győz most a magyar,
Habár ég s föld ellenkezőt akar!
Azért nem győzött eddig is e hon,
Mert sohasem volt egy akaraton;
Most egy a lélek, egy a szív, a kar...
Mikor győznél, ha most sem, oh magyar?
Egy ember a haza, s ez halni kész,
S ezért, oh népem, ép ezért megélsz,
S dicső lesz élted, boldog és szabad,
Amilyen senkié a nap alatt!"
(Petőfi Sándor)

"Fiatal oroszlán, tiszteletreméltó, bátran élteti a régi forradalmat,

De az öreg oroszláné lesz a végszó, ifjúra vének ritkán szavaznak.

Sok kacskaringós utat mér be, míg Istentől rászabott útját bejárja

De eljut a legnagyobb tisztességre, és sokáig néki nem lesz párja."
(Nostredamus) Fordítás ismeretlen, 2002-es cikk,

"Jön majd egy ember, a második millennium után,

ki felette áll minden torzsalkodásnak:

Ő lesz az itt, ki Pannonföldről Istenhez kiált,

És Isten meghallgatja imádságait.

Ő lészen az, kinek uralkodása folytán

Pannónia ismét erős és gazdag,

Nagyobb lesz, mint akármely szultán,

az ő szavára minden országban adnak,

S önként kezére bíznak minden hatalmat." (u.a)

bővebben itt....link

Saját véleményem szerint, legyen bármi is, egy biztos Nostredamus a második évezred után említést tesz pannóniáról... ugyh bármi is lesz mi részesei leszünk!

Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 12:37
#7333
link

OFF
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 12:34
#7332
Nem kell semmit , tenni, bele kell törödni mindenbe.
tomcat1 2007. 12. 05. 12:31
Előzmény: #7328  Törölt felhasználó
#7331
Látom nem vagy informált ezen a téren. Ha kíváncsi vagy részletekre, akkor kutakodj. Hasznodra válhat!
tomcat1 2007. 12. 05. 12:29
Előzmény: #7326  watson
#7330
"cetas, sokban igazad van, de ezen nem változtat se sztrájk, se kormányváltás."

Ez ám a hozzáállás! Íg aztán tényleg nem változik semmi. Pedig kéne.
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 12:10
Előzmény: #7318  Törölt felhasználó
#7329
"Az a legnagyobb baj, hogy pont gyurcsány előző kormányzása az, ami miatt ma neki megszorítania kell. "

Nem igaz. A Bokros távozása utáni összes kormány miatt kerültünk ide.
Majd ha lesz időm ismét leírom azt amit itt valamelyik topikban már leírtam. Adatokkal bizonyítható, hogy 98 és 2002 között a kormányzás fiskális szempontból tök ugyanolyan volt, mint 2002 és 2006 között.

Az egyetlen különbség, hogy az elsődleges egyenleg 96-ban pozitívból indult és utána trendszerűen felfalták azt (méghozzás tök egyformán), csak közben 2001 tájékán elfogyott az elsődleges egyenleg.
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 12:05
Előzmény: #7314  Törölt felhasználó
#7328
cetas!

Eszem ágában sincs az egész írásodat végigolvasni, de a vége megragadta a tekintetem.

"19. Magyarország nemzeti honvédsége megszűnt, ezzel - alkotmányellenes módon - hadászatilag kiszolgáltatottakká váltunk. "

Melyik évszázadban is szünt meg a nemzeti honvédség? Nem emlékszem, 16 század? Vagy 1849?
saru 2007. 12. 05. 11:44
Előzmény: #7326  watson
#7327
" a vazallus elit" sajnos pártfüggetlen." ,

ki vitatja ezt?, nézheted a kérdést jobbról, balról, középről... ! ,

"Egyébként a 0%-os KDNP parlamenti pártként történő megjelenése is számalmas ";

ha visszaolvastál volna, én az SZDSZ-re gondoltam... !
watson
watson 2007. 12. 05. 11:30
Előzmény: #7323  saru
#7326
atya Isten miket írtok...
kanyisz, az kő kemény demagógia amit írsz. Az árakat nem fentről határozzák meg, sőt a külföldi áruk (pl. gáz) árára elég kevés ráhatásunk van.

A sztrájkról meg az a véleményem hogy a MÁV-on élősködő Gaskó elmehet az anyjába és teljesen hiteltelen azok sztrájkja akik a MÁV-nál, BKV-nál, meg az egészségügyben kitöltő fölös létszámként az állásukat féltik.
CSak a BKV nál 4000 adminisztrátor van akiket majd mind ki kéne csapni a fenébe. a MÁV-ról nem is beszélve... Gaskó pont a szart akarná konzerválni.

Conqi talán inkább 1000 éve ... :))

saru, remélem nem vakít el a gyűlölet, és látod azt hogy a "vazallus elit" sajnos pártfüggetlen.
Amúgy Demján mögött Peter Munk meg a többi az nem külföldi??? vagy már vannak olyanok is mögötte akik elget loptak itthon is, mint az erdélyi Pláza beruházás kapcsán Kulcsár és Britton??? "70-30" by Dávid Ibolya :))
Egyébként a 0%-os KDNP parlamenti pártként történő megjelenése is számalmas. Semjén meg egy szót sem érdemel...

cetas, sokban igazad van, de ezen nem változtat se sztrájk, se kormányváltás.
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 11:04
Előzmény: #7324  saru
#7325
Minden szarrá válik, amihez a koalíció hozzányúl.
Még a kormányzati negyedükre sem sikerült egy megvalósítható tervet összehozni. Kb. olyan lett, mintha én terveztetném meg a saját házamat, de a ház félig a szomszéd telkére épülne, út nem vezetne hozzá és a szomszédban üzemelő kórházat le kellene bontani hozzá, hogy ne zavarjon a súlyos betegek nyögése.
Ezekre rábízni egy ország irányítását nem normális dolog.
saru 2007. 12. 05. 10:44
Előzmény: #7323  saru
#7324
Demján Sándor szerint a magyar gazdaság válsága a "politikai elit bűne",
ezt hangzott el 2006.12. 08-án, gondolom nem árt megismételni !

saru 2007. 12. 05. 10:07
Előzmény: #7314  Törölt felhasználó
#7323
amit Cetas leírt, abban az a szomorú, hogy minden betűje igaz.... !;

tehát ellopott rendszerváltás történt, az országot egy hűbéres, vazallus elit irányítja... !
pampa 2007. 12. 05. 08:48
Előzmény: #7321  Törölt felhasználó
#7322
Conqui

És ezt igérte a kampányba?
Vagy azt felejtsük el,annak már nincs jelentősége.Az csak arra szolgált,hogy nyerjenek.
Ez a demokrácia?

Mit mondott az öszödi beszédbe? Nem azt hogy Orbán,vagy Medgyesy elk...ta,hanem,hogy "az elmult 1,5 évben nem csinálzunk semmit csak azzal foglalkoztunk hoy nyerjünk"

Mi ez ha nem csalás,ha nem a választók félrevezetése?
És ezekután arra hivatkozni,hogy Orbánék elszúrták azért nagy a baj.... Több mint gusztustalan.
Talán,ha nem szivárog ki az a bizonyos beszéd,talán akkor jobban kommunikálható lett volna a jelenlegi helyzet,de így?
És a végén:

Az SZDSZ meg akarja szüntetni a vidéki szárnyvonalakat,mert csak állami támogatással működtethető.
Nem látom a programjukban A BP-i tömegközlekedésnek az árait piaci szinte hozni részt.
Vagy Pesten jogos állami támogatással utazni?
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 08:34
Előzmény: #7317  pampa
#7321
Akkor először pampának

1. Bocs, de én semmit nem forgattam ki. Azt írtad, hogy Gyurcsány elképzeléseit nem támogatja az ország. Én pedig azt írtam, hogy így van. Ez kiforgatás?
2.Jólétet ígért? Nem hiszem. Lgfeljebb sokan ezt szerették volna hallani. Új Magyarországot ígért, modernizálást ígért. Igen. Ennek keretében valóban tulajdonátcsoportosítás is folyik. Ezt hívják privatizációnak. Többnyire azért, hogy a régi megkövesedett állami struktúrák működtetését hatékonyabbá tegye. Meg persze részben azért is, mert a stabilizációs programhoz zseton is kell. Ez is igaz. De hogy az egész privatizációt az ország kiárusításának tekinted, tekintitek, az egyszerűen baromság.
3. Az elmúlt 18 hónapban nem lett jobb az emberek élete. De 2002 és 2006 között jobb lett. Most meg egy kicsit rosszabb. A kettő átlagát tekintve nem oyan szar a helyzet. Azok számára igen, akik sem akkor sem azóta nem tudták nem létező tudásukat értékesíteni a piacon. Na de könyörgöm, ne mindent az állambácsitól várjunk.
4. Ami most folyik az egyensúly teremtés és reform. A kettőt ne keverjük és ne mossuk egybe. A jelenlegi kurzus számára éppen az okozza a legnagyobb problémát, hogy a kettőt párhuzamosan kell csinálni.
Elszállt a kiadási oldal? Igen.
Vissza kell állítani? Igen.
Van más módszer? Szerintem nem. Fidesz szerint igen: csökkentsük a bevételeket (adó, járulék) és növeljük a kiadásokat (szociálpolitika). Na ja.
5. Eu-s pénzek elköltése. Az költ, aki éppen hatalmon van. Mire? Amit a költségvetésben megszavaz a parlament. Hogyan? Lehet ellenőrizni. Meg persze ennek kapcsán megalapozatlanul tolvajozni. Mert bizonyíték az nincs. De kiabálni jólesik.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek