Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 10:56
Előzmény: #7239  pampa
#7240
Én az előző négy évet nem veszem figyelembe. Akkor Megyó elbarmolta, Fletó meg csak arra figyelt, hogy legyen még négy éve
pampa 2007. 11. 30. 10:54
Előzmény: #7238  Törölt felhasználó
#7239
Sajnos nem egy éve kormányoznak.
4 év+ 21 hónap....
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 10:52
Előzmény: #7237  pampa
#7238
1./ Mint látod, idéztem, nem példálóztam.
2./ Ígéretek teljesítését egy éven belül számon kérni szintén nem elegáns.
pampa 2007. 11. 30. 10:36
Előzmény: #7236  Törölt felhasználó
#7237
Conqui

Te is komolyan gondolod,hogy az ellenzék által folytatott kampány hazugság?

Te mint jog végzettz ember azt hogyan magyarázod,hogy megvádolnak valakit valamivel,majd nem hagyják neki hogy bizonyítsa igazát.
Hiszen nem az ellenzék kormányoz,így hogyan tudta volna bizonyítani hogy ő valósat igért?
Az ellenzék igéreteivel nem elegáns példálózni.
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 10:16
#7236
Részletek Dr. Daniel Thorniley. Az Economist Group első elnök-helyettese és az Economist Intelligence Unit (EIU), a világ legnagyobb nem befektetési banki hátterű elemző cége vezetőjével készített interjúból:

"Úgy látom, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az Egyesült Államokban ismert szabályokhoz hasonlóakat szeretne elfogadtatni Magyarországon, amik nem engedik az éppen hatalomra kerülő kormányokat a költségvetéssel játszadozni. Ez jó irány lehet Magyarországon is, mert a világon minden kormány megpróbálja "megvenni és megkenni" az embereket a választások előtt. És ezért a hatalmon lévő kormány a választások előtt lazít a költségvetési politikán, hogy továbbra is hatalmon maradjon.

Bár ez általános gyakorlat az egész közép-európai régióban, valószínűleg Magyarország a legrosszabb példa arra, hogy mekkora méreteket ölt ez a politikai-gazdasági "megvesztegetés". És ebben minden magyar politikai párt vétkes.

Gyurcsány igazat mondott, amikor a kiszivárgott balatonőszödi beszédében a folyamatos hazudozásról beszélt. Az ellenzéki pártok viszont álszentek, amikor azt állítják, hogy ők nem hazudtak. Minden magyar politikus rendkívül ügyesen hazudott.

Persze hozzá tartozik az igazsághoz, hogy valószínűleg a nemzetközi intézmények is tudták, hogy valótlanságokat közöl velük a magyar kormány, csak hagyták, hogy egy kis "levegőhöz jusson". Hogy az emberek tudták-e, hogy hazudnak nekik... vagy igen, vagy nem, de a választóknak akkor is rá kellett volna jönniük. "

...

"A kormány egy fájdalmas megszorító csomagot próbál keresztül vinni, de úgy, hogy ne játszák el politikai esélyüket a jövőre nézve. Ehhez azonban rendkívüli módon kell figyelni az időzítésre, hogy hogyan balanszírozzák a dolgokat - nem lesz egyszerű dolguk.

Látok arra esélyt, hogy a gazdasági fellendülés 2009-2010-es beindulásával bebizonyosodik, a választók milyen könnyen tudnak felejteni. És persze voltak már korábban is kiigazító programok, mint például a Bokros-csomag a kilencvenes években, szóval ezekhez már hozzászokhatott a magyar lakosság. Amint a kormány befejezi a kiigazítást, valószínűleg láthatóvá válnak annak politikai következményei. "

...

"Továbbra is valószínűnek tartom, hogy Gyurcsány rövid távon még hatalmon marad, és szerintem ez is lenne a jó megoldás. Legalább 50 százalék az esélye annak, hogy a választásokig a helyén marad, és ha sikerül meglovagolnia azt a gazdasági fellendülést, ami a reálbérek és a fogyasztás emelkedésével jár együtt 2009-2010-ben, akkor a kormánynak 50 százalék az esélye, hogy hatalmon marad. "
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 07:55
Előzmény: #7234  Törölt felhasználó
#7235
Helyünk a világban?

Navracsics Tibor | 2007. november 29. | Belpolitika
Eddig 30 hozzászólás
Charles Tilly nem Fidesz-aktivista. A Kolumbia Egyetem tanára, történészek és politológusok egyaránt jól ismerhetik a nemzetállamok kialakulásáról szóló műveit vagy az éppen most megjelent Demokrácia (Democracy; Cambridge University Press, 2007) című könyvét. A "The American Interest" című periodika nem Fidesz-közlöny. Szerkesztőbizottsága, szerkesztősége meglehetősen neves külpolitikai szakértőkből áll. Mégis, a "The American Interest" 2007. szeptember-októberi számának (Vol. III., No. 1.) 19. oldalán, a "Grudging Consent" című tanulmányában Tilly a következőt írja: "2006-tól a Freedom House jelentése szerint nemcsak Oroszországban érvényesülnek a politikai jogok és a polgári szabadságok tekintetében középtávon hanyatló tendenciák, hanem Argentína, Azerbajdzsán, Bahrain, Brazília, Burma, Egyiptom, Eritrea, Etiópia, Gambia, Magyarország, Irán, Kenya, Kirgizisztán, Malajzia, Fülöp-szigetek, Seychelles és Zimbabwe esetében is." ("As of 2006, Freedom House reported medium-term downward trends in political rights and civil liberties not only for Russia, but also for Argentina, Azerbaijan, Bahrain, Brazil, Burma, Egypt, Eritrea, Ethiopia, Gambia, Hungary, Iran, Kenya, Kyrgyzstan, Malaysia, the Philippines, Seychelles and Zimbabwe.").

Ha jól látom, nem szerepel rajtunk - és Oroszországon kívül - európai ország a felsorolásban. A nemzetközi politikatudomány szerint jelenleg ez lenne helyünk a világban. Ön szerint?
link
Törölt felhasználó 2007. 11. 30. 00:23
Előzmény: #7231  saru
#7234
Saru

A bevételből nem az államadosságot akarják finanszirozni , nyilatkozott Koka,ezt az öszzeget a MÁV-ra forditjuk !!!
kissherceg 2007. 11. 29. 23:38
Törölt hozzászólás
#7233
saru 2007. 11. 29. 16:36
Előzmény: #7231  saru
#7232
"Az európai bíróság miért nem vizsgálja afelelőtlen "kotya-vetyét", ami hátrányos az adott ország lakosságának számára?";

én javasolom a magyar állampolgároknak ezt megvizsgálni... !
saru 2007. 11. 29. 16:33
Előzmény: #7229  Törölt felhasználó
#7231
" A bevételből államadóságot finanszíroz a közpénzügyi kormányzat? ";

én borúlátó vagyok e tekintetben az eddigi tapasztalatok alapján... !
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 16:31
#7230
Az európai bíróság miért nem vizsgálja afelelőtlen "kotya-vetyét", ami hátrányos az adott ország lakosságának számára?
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 16:18
#7229
Már nem hív a vasút, nem vár a MÁV, Egyszer van "lex MOL", aztán nincs "Lex MÁV". A vasútat eladjuk, ami több ezerszer nagyobb hasznot hajtott az országnak mint a MOL. A MÁV stratégiailag, lakosság ellátása szempontjából elhanyagolható. A bevételből államadóságot finanszíroz a közpénzügyi kormányzat?
saru 2007. 11. 29. 16:11
Előzmény: #7227  saru
#7228
" Elvitték a vasutat ",

én majd elviszem a TGV-t és a DB-t, meg a Csalagutat is, bár nem hinném, hogy van még rajtunk kívül ilyen marha... !
saru 2007. 11. 29. 16:06
Előzmény: #7225  saru
#7227
ismeretes, hogy Bp közlekedésén az új nyomvonalon létesülő közlekedési műtárgyak segítenek,

ilyen pl. a felszín alatti Metro, vagy ilyen lenne

a Körvasútsori belső körút,

amely az Aquincumi- és a Galvani- úti hidakkal záródna be;

ha ui.-is e körút megépül, a régi, monarchia korabeli úthálózat kapacitása bővítve lenne, de csak ez esetben !;

csakhogy pár napja Demszky G. bejelentette, hogy az aquincumi hídból nem lesz semmi e ciklus alatt sem... !

nem akarásnak és hozzánemértésnak nyögés a vége, mondom erre én... !

Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 15:56
#7226
Elvitték a vasutat, elégedjenek meg vele, a mollykánkat akkor sem adjuk, ha a fene fenét eszik. Mit képzelnek ezek? Kisz védnökséggel épült az egész magyar csővezeték hálózat. Húzzon innen a "tetvesbe" a gussendorfer, vagy miafenének hívják ezt a senki házi anya szomórítót.
saru 2007. 11. 29. 15:52
Előzmény: #7224  saru
#7225
ha befektető lettem volna, ugrottam volna a MÁV Cargora... !
saru 2007. 11. 29. 12:06
Előzmény: #7223  Törölt felhasználó
#7224
Mindenesetre nagy üzlet ez a vasúti fuvarozás Mo. esetében, miért?:

1./ az országnak tranzit szerepe miatt,

új hír a záhonyi szárazföldi kikötő fejlesztése, kapcsolat kelet és India felé;

2./ az EU ezt preferálja a közúti üzemmel szemben: környetetvédelem, stb.;

3./ stratégiai, katonai szempontok;

4./ mit mondott Gorbacsov a minap Bp-n?, hogy Európa Vlagyivosztokig tart,

szvsz mennyire igaza van és e hosszútávú koncepcióba illik a vasút fejlesztése... !!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 11:19
Előzmény: #7209  Törölt felhasználó
#7223
Ez nem teljesen pontos, ugyanis a GYSEV részben magyar állami tulajdon!

Azaz egy magyar állami tulajdont adott el a magyar állam nevében eljárva a II. gyurcsány kormány, egy részben (többségi) magyar állami tulajdonban levő és egy osztrák állami tulajdonban levő társaságnak.
Törölt felhasználó 2007. 11. 29. 11:06
#7222
Azért kellett eladni mert, a "Lenin" fiúk már páncélozott Audin, Bmv-n járnak, Kádárt még külön szerelvény vitte Moszkvába, a mostaniaknak hamarosan már nem kell utazni sehová. Azért a 4-es metrót meg kellene építeni a rózsadombra Brüsszeli pénzből.
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 20:28
Előzmény: #7220  saru
#7221
saru

:-))))))

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek