Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 17:27
Előzmény: #6059  Törölt felhasználó
#6060
"mindenki okosabb, mint az átlag. mindenki. "

ha a számtanban honos átlagról beszélsz, akkor ez sajnos lehetetlen
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 17:25
Előzmény: #6058  Törölt felhasználó
#6059
igen? vállalom ezt a veszélyt
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 16:52
Előzmény: #6054  Törölt felhasználó
#6058
a birkázással magad vonod a párhuzamot, nem én. megismétlem: mindenki okosabb, mint az átlag. mindenki. így pedig veszélyes birkázni. veszélyes, mert nevetségessé lehet könnyen válni.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 16:36
Előzmény: #6056  Törölt felhasználó
#6057
Ezt jól megaszontad. Érdemben.
Nem semmi mellébeszélő vagy te hallod.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 16:33
Előzmény: #6047  Törölt felhasználó
#6056
DLPH, hozzászólásod egészére amúgy nincs mit reagálnom, mert láthatóan neked nem sikerült az enyémre. A vége azért tetszett, kár, hogy tőlem nyúltad:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 16:31
Előzmény: #6054  Törölt felhasználó
#6055
Te csak a benne lévő embereket birkázod és hülyézed le állandóan. Tényleg más...
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 12:03
Előzmény: #6053  Törölt felhasználó
#6054
Fretek. ne állíts be semmilyen sugallmazással egy olyan emberrel párhuzamba, aki lekurvázza a (mondanám, hogy hazáját, de nem ....).pontosan szólva azt az országot, ahol épp él.
Köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 11:49
Előzmény: #6052  Törölt felhasználó
#6053
sem kurvázni, sem birkázni nem helyes az országot. tudjátok, a közvélemény kutatások szerint mindenki okosabb, mint az átlag. Ti is.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 11:43
Előzmény: #6051  Törölt felhasználó
#6052
Igazad van, birka is, de egyben ostoba is, mert nem veszi észre, hogy úton-útfélen manipulálják. Ehhez képest a birka egy rendkívül intelligens, okos, tanulékony jószág, amelyik ráadásul jóindulatú is.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 11:37
Előzmény: #6050  Törölt felhasználó
#6051
"de talán azon nem kellene felháborodni, hogy egy kormány a nép boldogulásának előmozdítása érdekében igyekszik tenni valamit, s nem pedig a nagytőke kiszolgálója. Legalábbis egy tisztességes, normális országban, ahol nem a hozzád hasonló agitproposok igyekeznek elhitetni az emberekkel a fehérről azt, hogy fekete - mert erre láthatóan rengeteg pénz jut. "

Birkaország örömmel bégetve fizet azért, hogy még birkább lehessen.

Katasztrófa.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 11:18
Előzmény: #6049  Törölt felhasználó
#6050
mármint megszüntették :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 11:12
Előzmény: #6048  Törölt felhasználó
#6049
Csak a tényszerűség kedvéért: hogy is hívták azt a miniszterelnököt, kinek kormányzása első évében bevezették a tőzsdei árfolyamnyereség-adót? Medgyesy Péter (alias D-209) volt az illető. S csodálkoztok, hogy utána meglódult a tőzsde? Gondolom persze a nagyobb szociális igazságosság nevében történt ez a jogszabály-módosítás.

Bankárkormánynak pedig azért nevezték, mert egy volt bankelnök állt a kormány élén.

Kuki, jót nevettem, mikor ezt olvastam tőled: "Amikor a 2006-os választások előtt az Index egy belső közvéleménykutatást végzett" - különösen, hogy épp pár napja végzett az Index egy másik közvélemény-kutatást a népszavazásra bocsátandó kérdésekről, melynek az lett az eredménye, hogy az emeberek szeretnék, ha a vizitdíj maradna. "próbanépszavazáson - sokféleképp magyarázható módon - az ellenzéki párt három fő kérdéséből kettő elbukott: a vizitdíjellenes indítvány 43,44 százalékkal az összes kérdés közül a legkisebb támogatást kapta, de és nem sokkal szerepelt jobban a tandíj eltörlését indítványozó javaslat sem, 44,66 százalék mondott rá igent. Gyengén kezdett, de végül 51,18 százalékkal átment a kórházi napidíj eltörlésére vonatkozó kérdés." (link Ennyit az Index objektivitásáról, iletve az ilyen jellegű közvélemény-kutatásokról. Mikor hallottam ezt az eredményt, rögtön eszembe jutottál, elképzeltelek, ahogy mekaptad az utasítást, s ültél a gép előtt s nyomogattad a gombot. Ebből is látszik, hogy végtelen pénz ál rendelkezésére a kormánynak kommunikációs (manipultatív) célokra.

"Lásd a MOL mélyrepülését a gázárak befagyasztása miatt 2000 környékén." - Csak épp elfelejted hozzátenni, hogy az Orbán-kormány felajánlotta, hogy korrekt piaci áron átveszi a MOL-tól a gáz-üzletágat, miután folyton panaszkodtak a veszteségeikről, de ennek ellenére valahogy a MOL mégsem akart ettől a brutálisan veszteséges üzletágtól megszabadulni.

"figyelembe véve ... a jelen kormány eltökéltségét az ÁHT csökkentésére" - Miután sikerült fizetésképtelenség közeli állapotba kormányozniuk az országot, nem tekinthető dicséretnek az, hogy külső és belső nyomásra végül is kénytelenek valamit tenni. Más kérdés persze, hogy a hiány csökkentésére irányuló intézkedések éppoly szakszerűtlenek, mint amelyek azt előidézték. Érdemes még hozzátenni, hogy a 2002-től kormányzó jelenlegi hatalom rendkívül kedvező világgazdasági környezetben vitte csődközeli állapotba az országot. Még belegondolni is rossz, mi lett volna, ha épp egy világgazdasági dekonjunktúra (esetleg krach) közepette kellett volna kormányozniuk.

"a Fideszt a nagytőke populista pártnak tekinti, amely mindig hajlandó a nép érdekeire hivatkozva piacellenes lépéseket tenni." - Nem tudom, hogy a "nagytőke" minek tekinti a Fideszt, bár néhány nagyon gazdag embert ismerek, még nem jött szembe velem az utcán a "nagytőke", hogy megkérdezhessem, de talán azon nem kellene felháborodni, hogy egy kormány a nép boldogulásának előmozdítása érdekében igyekszik tenni valamit, s nem pedig a nagytőke kiszolgálója. Legalábbis egy tisztességes, normális országban, ahol nem a hozzád hasonló agitproposok igyekeznek elhitetni az emberekkel a fehérről azt, hogy fekete - mert erre láthatóan rengeteg pénz jut.

Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 11:11
Előzmény: #6047  Törölt felhasználó
#6048
Jól írod, DLPH, ez pénznyelő módszere, ezért aztán teljesen felesleges akár csak egy bitet is rá pazarolni.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 11:06
Előzmény: #6046  Törölt felhasználó
#6047
"Én elmondom, hogy mit gondol a nagytőke: idén 30K volt a BUX csúcsa nyáron, a választásokkor 25K. 2002-ben meg 9K. Ez persze csúsztatás. Szándékosan. De ez a nagytőke véleménye számokban."

Pénznyelő jó a módszered. ÉN MAGYARÁZZAM EL NEKED?

Jó vicc. Mire mondtad ezt? Mi volt a téma?
Miről ment a vita konki böffenete kapcsán?

És még én magyarázzam el. Ne beszéltess engem ... :DDD

NEKED lenne mit elmagyarázni. NE játszd az ártatlant.

Mi a gond? Én meg megmutattam mit gondol a nagytőke. Úgy objektíven. Csúsztatásoktól, sugallmazásoktól mentesen, csak a tények.

KÖZE NINCS semmilyen választáshoz annak, ami 1998-2002 között vagy UTÁNA történt a tőzsdén. Ami hatása van az nagyon indirekt, és elhanyagolható.

NE beszéltess, hogy aztán a témától eltérve találhass valami MÁST, amibe beleköthetsz, így terelve szépen a témát abba az irányba, ahová te szeretnéd.

Ne irányíts.Meg se próbáld. Vagy arra reagálj, amiről szó van, vagy nincs miről beszélni.

Bocsánatot nem kell kérned....
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 10:53
Előzmény: #6044  Törölt felhasználó
#6046
DLPH, ezt idézted tőlem:
"2. Egyébként is, milyen alapon állítasz te bármit is a nagytőke nevében, honnan tudod, hogy mit gondolnak? Én elmondom, hogy mit gondol a nagytőke: idén 30K volt a BUX csúcsa nyáron, a választásokkor 25K. 2002-ben meg 9K. Ez persze csúsztatás. Szándékosan. De ez a nagytőke véleménye számokban."
Írd le, hogy ebben a szövegben mi az, ami nem igaz. Írd le, KONKRÉTAN.
A számok igazak? Igen. Az, hogy a nagytőke mozgatja a BUX-ot igaz? Igen. Akkor?
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 10:52
Előzmény: #6044  Törölt felhasználó
#6045
Tudom, mit írtam, kétszer idéztem is már. Akkor ezek szerint azzal nem vagy tisztában, te mit írtál. Vagy a kettő viszonyát nem érted.

Te ugyanis erre ezt írtad:
1. "Beadjátok az országnak, hogy amit műveltek, arról OV tehet. Tiszta Orwell. Ki az az eszement barom, aki ezt megeszi? Az már nagyon hülye szegény..." - az egész hsz-t nem akartam visszaidézni.
2. "Pénznyelőtől különösen nem vártam ilyen orbitális ökörséget a tőzsdével kapcsolatban."
3. "Csak azzal, ha szeretett kormányod uralkodik, akkor jó nekünk itt a tőzsdén.

1998-2002. Nézd már meg. Nem magyarázom a nyilvánvalót. Én is így vagyok ezzel. Sem időm, sem kedvem ezekkel az ultrabal mítoszokkal foglalkozni.
Jaj nektek, ha a "jobboldal" győz, veszíteni fogtok, minden beszakad. Mit kábítjátok itt a jónépet?"

Hol írtam én azt, hogy mi miatt esett/emelkedett a tőzsde bármikor? Egy szóval sem. Még csak nem is céloztam rá. Sőt leírtam, hogy együtt mozog a régió.
Hol írtam én bármi olyat, amit te állítasz? Sehol. És mégegyszer, még azt is leírtam, hogy szándékos csúsztatás amit írok (mert leginkább nem kormányfüggő a tőzsde - ezt most írom, a múltkor csak sejtetni akartam). Hogy te a tényekre ideges lettél, az nem az én bajom kedves DLPH.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 10:37
Előzmény: #6043  Törölt felhasználó
#6044
Konki az ostobaságok élharcosa,
de kedves Pénznyelő, ezt te írtad.

"2. Egyébként is, milyen alapon állítasz te bármit is a nagytőke nevében, honnan tudod, hogy mit gondolnak? Én elmondom, hogy mit gondol a nagytőke: idén 30K volt a BUX csúcsa nyáron, a választásokkor 25K. 2002-ben meg 9K. Ez persze csúsztatás. Szándékosan. De ez a nagytőke véleménye számokban."

Most gondolom elmagyarázod, hogy mi van....
aztán kérjek elnézést.....ez szokott lenni :D
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 10:11
Előzmény: #6040  Törölt felhasználó
#6043
"Pénznyelő.Az az ökörség, hogy a világgazdaság mindenkori helyzetével nem függ össze a magyar tőzsde alakulása.
Szerinted. Csak azzal, ha szeretett kormányod uralkodik, akkor jó nekünk itt a tőzsdén."

DLPH, leírod, hogy a lent többször idézett szövegemben hol írok olyat, amit te fent állítasz? Tedd meg, idézd be ezt a részt. Pontosan és konkrétan. Utána beszélünk, addig nem, mert nincs miről.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 00:32
Előzmény: #6041  Törölt felhasználó
#6042
Dollár, talán jobban látszódik
link

Napnál világosabb. De hát....akkor még ti a tőzsdéről nem is hallottatok.
El ne magyarázzátok, hogy ennek is Orbán Viktor volt az oka !

Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 00:24
Előzmény: #6040  Törölt felhasználó
#6041
Ám legyen

DJIA 1998-2002
link

Bux 1998-2002
link

Dollár relatív 1998-2002
link

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek