Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:22
Előzmény: #46358  Törölt felhasználó
#46360
Tudod...
Ti mondjátok, hogy Ő is...
Akkor???
:-)
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:19
Előzmény: #46348  Törölt felhasználó
#46359
Tanár Úr!

A nyugdíjhelyzet még csak most kezd el átfordulni...pár év múlva fog a megoldhatatlan problémák közé sorolódni...
Ha a fityesz bevezetné a "skandi" modellt, az kap, aki befizetett...
Akkor mi lenne a cigány barátaitokkal?
Ők nem fizetnek, csak igénybevesznek.
Vagy segélyfelvétel után kapnának nyugdíjat?
Most is fizeti az áramfelhasználásukat, az ételüket, az italukat, a gyerekeik támogatását a társadalom egésze!
Csak van egy bűvös szám...
Amin túl csak az IMF segílyéből lehet finanszírozni...
De visszafizetni csak az ország földjével lehet, mert nem lesz aki fizesse a törlesztést...
A játék úgyis erre megy...
Aztán valóban megvalósul a valódi REND!
Rabszolgák lesznek a gyerekeink a saját hazájukban...
A patkányok meg mehetnek tovább...(érts ahogy akarod)...
Sajnos még európa többi része sem tudja, hogy hogyan oldja meg ezt a problémát...
Tudod a mondást - a melyik ujjamat harapósat...
Ha itt betömök egy lyukat, akkor ott lesz egy másik...
De persze lehet a Vikiéket elszámoltatni(akiknek én a seggében vagyok...meg birkamenet...meg stb...tudom a modern cimkéket...)....
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:14
Előzmény: #46356  Törölt felhasználó
#46358
"Az ő erkölcsi határaik között el lehet venni, ami a másé..."

Megint mintha Orbánékról írnál...
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:11
Előzmény: #46355  Törölt felhasználó
#46357
"Gyuri bácsi ösztöndíjjal?"

Nem, nem vagyok Orbán Viktor.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:07
Előzmény: #46332  Törölt felhasználó
#46356
Tanár Úr!

Az a baj, hogy sajnos olyan szemmel próbálod "megoldani" az egyenletet, ami a lényegi összefüggést rossz irányból látja!
Sajnos nem úgy működnek, ahogy gondolod...
Max 5-10 % működik úgy...
Generációkon keresztül mentek rossz irányba, és nem igazán működnek úgy, ahogy a fehér ember gondolkodik...
Nem rossz emberek, csak másképp reagálnak ugyanarra a történésre...
Addig nem fog változni semmi, amíg ezt azok nem értik meg, akik a változást ki akarják erőszakolni...
A másik oldalon pedig nem kezdenek el integrálódni abba a társadalomba, ahol élnek...nem teszik magukévá azokat a normákat, amit az őket körülvevők alapként kezelnek...
A kínaiak nem azért köpködnek, mert bosszantani akarják a többi embert, hanem mert náluk ez egy szokás...
A cigányok sem azért dobják el a szemetet, mert mozgássérültek, és nem tudnak elmenni egy kukáig, hanem mert alacsonyabb az igényszintjük, és nem zavarja őket a szemét látványa...
Az ő erkölcsi határaik között el lehet venni, ami a másé...sőt talán még dicsőség is...
A fehér 88 éves mamikát hullára lehet verni, majd csak megmondja hol a lóvé, nem gáz...
Ha ezeket másképp látnák akkor megkezdődhetne a beilleszkedés...
Emiatt kellene az iskola, a munkahely, a valós felzárkóztató programok...
Ahol nem csak a jogaikat tanulnák meg, hanem a kötelezettséget is...
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:52
Előzmény: #46337  Törölt felhasználó
#46355
Tanár Úr!

Ezt a kommunikációs szakon sajátítottad el "érvelés" címszó alatt?
Gyuri bácsi ösztöndíjjal?
Vagy esetleg a "hogyan lehet valakit nevetség tárgyává maszkírozni" című próbálkozás - tanulmány 3. oldalon a 2. bekezdés a "ti bibliátokból"?

Én tudom a választ!

A fogyatékosoknak meg mindegy...
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:47
Előzmény: #46353  Sigorszky
#46354
Nem tudom mit csodálkozol?
Ez a korlátlan lehetőségek országa!
Értelmi fogyatékosból is lehet miniszterelnök, csalóból ország sportolója... :-)
Sigorszky 2014. 11. 22. 18:51
#46353
Nem tudtam megállni, hogy ne írjak és idézzek a témában!
Van itt még mit elosztani az arra érdemes tetvek számára. Le lehet nyúlni a nyugdíjpénzeket, el lehet törölni a rászorulók minden segélyét, csak a schlepp kapja meg, ami neki aztán jár. Szerintem legfeljebb a szája járhatna neki, valamelyik félreeső, zártkörű klubban, mondjuk Vácon, vagy Szegeden... (de a gazdival együtt!)

Alábbiakkal mélységesen egyetértek, mint általában a szerző írásaival. Met ezeket szendamondja:

""Amikor Gyurcsány még csak sportminiszter volt, a “Nemzet Színészei” mintájára létre hozta a “Nemzet Sportolói” elitklubját. Hasonlatosan az előbbihez, ennek is csak tucatnyian lehettek a tagjai, ugyancsak “kihalás” útján lehet oda bekerülni, amelyről a még élő tagok döntenek (“autonóman”). A klubtagsághoz életfogytiglan jár egy bizonyos tiszteletdíj, mely ma havonta félmillió forint.

Miután Grosics Gyula, az Előző Rendszer Által Elnyomott “Fekete Párduc” átköltözött a Túlvilágra, a felszabadult hely betöltéséről a még élőknek köllött dönteniük. Jelöltek voltak is ám rakásra (lásd itt!). Érdemesebbnél érdemesebb emberek, meg egy nagyrakásnyi, messziről bűzlő, többszörösen is megbukott Erkölcsi Hulla.

Nem vagyok rajongója az ökölvívásnak, de ismerve Gedó György teljesítményét és “életkörülményeit”, szívem szerint neki szántam volna a “megüresedett helyet”. Neki tényleg szüksége lett volna az öreg napjait bebiztosító, havi bruttó félmillióra, ráadásul erkölcsileg is lényegében feddhetetlen. Szerintem ezen utóbbi is nagyon fontos alapja lehetne (lehetett volna) a szelekciónak.

Ehhöz képest A Még Élő Tizenegy úgy döntött, hogy a Halott helyett egy Hullát választ be maga közé. Nevezetesen Schmitt Pált, aki nem csak arról volt híres, hogy aktív élete során az ÖSSZES RENDSZERT kiszolgálta (a maga javára), de amikor vállalni köllött vóna a Felelősséget (a görög olimpián megbukott magyar “kokszolók”), mint a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, inkább elment egy hajón rendezett fogadásra (kaja-pia ingyé’), a balhét pedig az akkori sportminiszterre (Gyurcsány, Ahibás!) hárította mondván: a miniszter kötelessége lett vóna megakadályozni a “kokszolást”, no meg kiállni a megbukott sportolók mellett.

Én nem akarom bántani (nem a fenéket!) a Maradék Tizeneggyet (névsorukat lásd itt!), de az már mégis elképesztő, hogy a cím- és rangkórságába belebolondult, túlságosan magasra emelkedett … hááát … khm … Alakot, ezt az nemdoktor morális niemandot maguk közé választották. Csakis azért, mert egy hozzájuk képest (sportolóként! … is?) Senkinek ez a bukott és lemondásra kényszerített köztársasági elnök, aki élethosszig tartó állami luxusellátást kap (TŐLÜNK!) a méltatlanul betöltött és nevetségbe fulladt funkciója (meg az Eltartója által meghozatott Törvény) okán, aki még helyesen írni sem képes, a “spanja”. … Az csak az egyik dolog, hogy ez a Tizenegy képes volt kinyalni egy megyei harmadosztályú focista seggét és a Halott helyett Hullát választani. No de az, hogy ez a Niemand még ezt el is fogadta, sőt, erkölcsi (mihihi?!) rehabilitációnak tekint, hát az már túl megy minden határon!""
gyula1971
gyula1971 2014. 11. 22. 16:56
Előzmény: #46323  Törölt felhasználó
#46352
omaha 2014. 11. 22. 16:53
Előzmény: #46323  Törölt felhasználó
#46351
Ez is zöld !
omaha 2014. 11. 22. 16:50
Előzmény: #46344  pampa
#46350
Akik nem bírják abból lesz a következő generációs kiszolgáltatott szakmunkás! Ha még ott sem bírja akkor szociális munkás lesz, persze ha akar! Ha nem akkor hajléktalan lesz, és piál, vagy kábítózik, míg fel nem dobja a talpát !
omaha 2014. 11. 22. 16:38
Előzmény: #46336  Csakisazigazat
#46349
Zöld!
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 14:24
#46348
2010:

"Megerősítette: aki visszalép az állami rendszerbe, annak továbbra is lesz egyéni számlája. Arra hívta fel ugyanakkor a figyelmet, hogy az egyéni számlavezetés csak a nyugdíjrendszerben jelent garanciát, a magánnyugdíjrendszerben nem. Az állami nyugdíjrendszerben az egyéni számlavezetés biztonságot, garanciát jelent, és nyomon követhetőek a befizetések - fogalmazott a Orbán Viktor."

2014:

"Nincs napirenden a nyugdíjrendszer átalakítása, így az egyéni nyugdíjszámla bevezetése sem - jelezte az InfoRádió Aréna című műsorában Orbán Gábor adó- és pénzügyekért felelős államtitkár."
Oszo 2014. 11. 22. 13:52
Előzmény: #46346  _pampa
#46347
Mondom én hogy nem...
_pampa 2014. 11. 22. 10:12
Előzmény: #46345  Oszo
#46346
Ez nem igaz.

Amiről te írsz az a rendszer működik 45-től.
Kiderült,hogy rosszul.
Ezen akarnak változtatni.
Ellenben már sokan bírálják,hogy ez nem jó megoldás.

Vita,vita,vita....és minden marad a régiben.
Oszo 2014. 11. 22. 09:41
Előzmény: #46342  pampa
#46345
Ebből a bejegyzésemből sem értettél meg egy árva szót sem.
pampa 2014. 11. 22. 09:22
Előzmény: #46343  pampa
#46344
"A korábbi nyilatkozatok alapján Szüdi János oktatáskutató, a Pedagógusok Szakszervezetének tanácsadója azt is elképzelhetőnek tartotta, hogy bizonyos tanulmányi átlag felett vehetnének csak fel diákokat a gimnáziumok. Szerinte ez több problémát is okozhat: egyrészt vannak erősebb és gyengébb iskolák (egy jó iskolában többet ér a hármas, mint a gyengében a négyes), csupán az értékelés nem ad pontos képet senkiről. Másrészt a fiúk később érnek, így a túlnyomó többségük nem jutna be a gimnáziumba.
„Nem a belépésnél kell szelektálni. Nyitott iskola kell: be kell engedni mindenkit, aki nem bírja, nem bírja. Ugyanez igaz a felsőoktatásra is: a bejutáshoz kell megadni mindenkinek a lehetőséget, nem az elvégzéséhez.” Szakképzést érettségi után is lehet tanulni, tette hozzá."

"be kell engedni mindenkit, aki nem bírja, nem bírja."

Ez az ami a jelenlegi formánál nem igaz. Aki bekerül egy középiskolába az 18 éves koráig tanuló lesz.
Ezt a határt veszik le 16 évre.
Az iskolának csak a korhatár elérése után lesz lehetősége azon tanulók eltávolítására akik nem "bírják a tempót".

A másik pedig miért kellene valakit gimibe íratni akinek az átlaga 3-as alatt van?

Ezért lényeges egy követelmény szint megállapítása mert ösztönzi az általánosba járókat a tanulásra.

szvsz

pampa 2014. 11. 22. 09:07
Előzmény: #46342  pampa
#46343
Ez egy jó cikk a témáról.
Mind két oldal véleménye olvasható. link
pampa 2014. 11. 22. 08:55
Előzmény: #46338  Oszo
#46342
Én vagyok a vitaképtelen?
Próbálok beszélgetést kezdeni ezen a területen abban a reményben, hogy talán felszínre kerül olyan ötlet ami segítheti a probléma megnyugtató rendezését.

Részedről a hozzászólás:

"A büdös kis cigók úgy születnek, hogy nem akarnak tanulni, a szép okosz szittya Pampa ivadékok meg úgy születnek, hogy nagyon akarnak."

"Van itt szín is meg vonal is".....
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 08:54
Előzmény: #46340  pampa
#46341
mindig személyeskedik, olyan mint a bekre pali....,de ezt nem is értem, hogy jön ehhez...itt csak beszélgetünk vannak vélemények, aztán ennyi

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek