Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2007. 04. 06. 10:35
Előzmény: #2139  Törölt felhasználó
#2140
"Menj el bizonyos politikai pártok, szervezetek rendezvényére sípolj, fütyülj, dobálj paradicsommal, tojással- de az is elég ha kérdezel:99%, hogy kilökdösnek, leköpnek, megvernek. Menj el eltérő nézeteket vallók rendezvényére-az se baj , ha az Nemzeti Ünnepünk- síp, dob, tojás, paradicsom , üvöltözés,esetleg lökdösődés.. Sajátos,nem? "

Ez az ő véleményük kifejtése.

Primitív szerintem is, de a liberalizmus az liberalizmus. A tojásdobálás, lökdösés, verés mondjuk már nem fér bele.
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 10:30
#2139
A szabad véleménnyilvánításról: A francia polgári felvilágosodás egy neves képviselője mondta politikai ellenfelével vitatkozva:-Nekem mélységesen ellenszenves az Ön politikai nézete, viszont az életemet is odaadnám azért, hogy azt szabadon, következmények nélkül kifejthesse. A mai Magyarországon mi a helyzet? Menj el bizonyos politikai pártok, szervezetek rendezvényére sípolj, fütyülj, dobálj paradicsommal, tojással- de az is elég ha kérdezel:99%, hogy kilökdösnek, leköpnek, megvernek. Menj el eltérő nézeteket vallók rendezvényére-az se baj , ha az Nemzeti Ünnepünk- síp, dob, tojás, paradicsom , üvöltözés,esetleg lökdösődés.. Sajátos,nem?
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 09:31
Előzmény: #2137  zepi
#2138
Aki tud segítsen! Az iwiwen szeretném megtalálni egy ismerősömet, még nincs meghívóm, nincs jelszavam. Sebi@send.hu az e-mailem.
zepi
zepi 2007. 04. 06. 09:28
Előzmény: #2132  Törölt felhasználó
#2137
Nem, conquistator én az a régi f@szkalap vagyok, aki sokadmagával ,régóta tűri a demokrácia jelmezébe bújtatott szabadrablást
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 08:46
#2136
csuloktata 2007. 04. 06. 08:24
Előzmény: #2134  matgab
#2135
A tojást is be kell tiltani!

Meg a paradicsomot is!
matgab 2007. 04. 06. 08:09
Előzmény: #2133  Törölt felhasználó
#2134
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 08:01
Előzmény: #2132  Törölt felhasználó
#2133
locsolovers :
persze tudjuk ,hogy kinek!

kossuth téren jÁrtam, nagy tömeget láttam, Nem akart oszolni, szabad-e locsolni
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 22:58
Előzmény: #2131  zepi
#2132
Te valaki új f@szkalap vagy, esetleg valamelyik régi, de új nicknéven?
zepi
zepi 2007. 04. 05. 21:45
Előzmény: #2121  Törölt felhasználó
#2131
Javaslom, induljunk el a kályhától.

Amit a Böszme nevével fémjelzett kormány művel , abból néhány cél tulajdonképpen helyénvaló:
-több (jóval több) adót beszedni azoktól, akik eddig jövedelmük többszörösét eltitkolták
-több (lehetőleg minden) állampolgárt bevonni az egészségbiztosítási járulékfizetői rendszerbe
-megállítani ,sőt visszafordítani a rokkantosítás további burjánzását

ami viszont normális gondolkodással inkább elítélendő:
-az öszödi ingatlanszerzés, és visszabéreltetés az állam, vagyis minden magyar ember kárára
-ugyanennek megjátszása a képviselői klubbal
-az ötvenmillió román és kötél lászló
-apró piroska sokoldalúságának maximális kihasználása
-a december 5 -i országmegosztás
-a tokaji borház az állam és leisztinger tamás üzletének orbánra hárítása

de nem folytatom mert nincs és soha nem lesz vége a bűnlajstromnak, a hazugságáradatnak, félrevezetésnek, a cselédsajtó segítségével folyó országrablásnak, a baloldali jelmezt öltött
szabadrablásnak

tovább is van
mondjam még?

:--(((

Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 21:27
Előzmény: #2129  Törölt felhasználó
#2130
"valósítasz" helyett "akadályozol", tehát helyesen:
...büncselekménnyel akadályozol meg büncselekményt...
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 21:25
Előzmény: #2125  pampa
#2129
Nem olvastam vissza a topic utóbbi pár oldalát, de ez tetszett:
"Ha büncselekményt akadályozok meg büncselekmény elkövetésével,mentesülök-e a felelősségre vonás alól?"

Jó kérdés. Néhány sör mellett el lehet ilyenekről dumálgatni, mégha sok értelme nincs is. Mindjárt bontok is egyet:)
Szerintem egyrészt attól függ, a két büncselekmény súlya szempontjából (társadalmi veszélyesség) milyen viszonyban áll egymással. Másrészt a farkába harapó kígyó esete áll fenn, mert az ilyen különleges eseteket (ilyen az önvédelem is, sőt amerikában a tulajdonvédelem is) törvény szabályozza. És így máris feloldódott a paradoxon, mert nem büncselekménnyel valósítasz meg büncselekményt, hanem törvényesen...:) És így a kérdés is értelmetlenné válik (vagy inkább egyszerűen megválaszolhatóvá)
csuloktata 2007. 04. 05. 21:19
Előzmény: #2126  Törölt felhasználó
#2128
Akinek nincs lekiismerete, attól miért várjátok ennek megértését.
Aktuális izmus hodolója, számára tök mindegy melyik, csak meg tudja váltani ezt a szerencsétlen világot, ha beldöklenek is!
Ja, azért Rózsadombon egy villa az jár. Mert megérdemli, mert hűséges.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 21:18
Előzmény: #2126  Törölt felhasználó
#2127
fretek,

az bűncselekmény ezt eltaláltad.

tehát, ha bemész a kocsmába, megnézed, hogy ki ittas, majd elmész a házához és ellopod a kocsiját
az tutkóra
de ha nem iszik akkor is
még rengeteg eset van

Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 21:09
Előzmény: #2125  pampa
#2126

pl. ellopod egy erősen ittas ember autóját?
pampa 2007. 04. 05. 20:48
Előzmény: #2124  Törölt felhasználó
#2125
Ebben is tévedsz. Nem meddő a vita,és megértem.
Még egy kérdés:
Ha büncselekményt akadályozok meg büncselekmény elkövetésével,mentesülök-e a felelősségre vonás alól?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 20:41
Előzmény: #2123  pampa
#2124
Elfáradtam. Meddő a vita. Aki nem akarja, az nem is fogja a lényeget megérteni.
Találkozzunk 2010-ben.
pampa 2007. 04. 05. 20:35
Előzmény: #2122  Törölt felhasználó
#2123
1, Tévedsz ebben.
Nyakó,Lendvai minden rendelkezésükre álló módon mondják mi nyertünk és az van amit mi akarunk,ha önök nyertek volna az lenne amit maguk akarnának.
Mi kaptuk a több szavazatot.
2,Rájuk,és már leírtam a pártelnöki vitán győzött meg.
Hittem neki,becsapott. (Nem csak a vizit díjjal)
3, Valami hasonlót mondott:
" Az elmult 1,5 évet hogy túléljük apró trükkök és a valuta alap pénzbősége tette lehetővé"
Én ebben nem találom a Magyar népért érzett aggodalmat.
Én ebben csak azt látom hogy mindenáron nyerni kellett 2006-ban és a többi nem számít. Mármint a hogyan.
Megcsinálta,mára már tudjuk mi lett az ára.
4, Igen is csaltak.
És tudod miért? Azért mert amikor igért már akkor tudta hogy nem tartja be.
És ez csaláas,és neked jogot végzett embernek ezt tudni kell.
5,Szerinted a 4 kórház bezárása megoldja az EÜ problémáját?
Mert számomra a reform csak pénzelvonásban jön át.
Hiába az ágyszám csökkentés ha maga az intézmény megmarad és krónikus ággyal üzemel tovább.
És ennek az átszervezésnek a betegek viselik a többletköltségeit.Pl. több utazás.
+1, Igazad van 4 évre szól a felhatalmazás.
Akkor számoltassuk el az előző 4 év kormányzati igéreteit.
Én kezdeném a 4-es Metróval
-6 Duna híd
-Ingyen utazás a suliba
-Ingyen jogsi
-650 km autó pálya, soroljam még?
mert ez még csak a Medgyessyé volt ám Gyurcsánynak is.De arra csak 2010-ben térjünk vissza,akkor lesz aktuális.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 20:05
Előzmény: #2121  Törölt felhasználó
#2122
Ez sokáig tartott, látom, közben írtál. Most már mindegy. Emiledre nem küldöm el.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 20:03
Előzmény: #2119  pampa
#2121
pampa
1./
"És most nap mint nap arra hivatkozik hogy őt a választók hatalmazták fel arra amit csinál. "
Szerintem nem szokott ilyenre hivatkozni. Arra szokott hivatkozni, hogy ez az ország érdeke. Ez pedig igaz.
A választók arra hatalmazták fel, hogy olyan politikát folytasson, ami jó az országnak, a nemzetnek. Ki dönti el, hogy mi a jó? Az ellenzék? Ugye ezt te sem hiszed. Mert még ha az ellenzék elfogadná is bármely intézkedést, a kommunikációjában akkor is annak ellenkezőjét hajtaná ergo hazudna. Meggyőződésem egyébként, hogy az ellenzék most is folyamatosan hazudik, de hát ebben biztos nem értünk egyet.
Visszatérve: amikor egy adott országban bevezetnek egy adófajtát, szerinted az az emberek többségének egyetértésével találkozik? Hát azt kétlem. Lehet persze, hogy a megelőző választási kampányban azt mondta a hatalomra törő párt, hogy nem lesz adó, a közjó érdekében, az álamszervezet működése érdekében, az ország múködése érdekében azonban szükséges.
De ki választana meg olyan pártot a hatalomba, amelyik azzal kampányol, hogy pénzt fog kivenni az emberek zsebéből? Ilyen alapon viszont nem lehetne soha sehol adót bevezetni, mert nem lenne olyan párt, amelyik ezzel kampányolna. Ezzel szemben viszont, ha az adót mégis bevezetné, akkor hazug csaló stb. lenne. Úgyhogy ez az egész hazudósdi részben unalmas, részben a valódi helyzetet nem fedi le, azt inkább sarkítja.

2./
"Én nem erre a programra szavaztam,és annak tükrében még érdekesebb hogy napvilágra került az öszödi beszéd. "

Ne haragudj, de nem hiszem,hogy te a szocikra szavaztál. Miért tetted volna? Mert azt ígérték, hogy nem lesz vizitdíj, ugye?:))
Mostani kommunikációdban éppen ezzel ellentétes attitűdöket fedezek fel veled kapcsolatban. Szerintem nem te vagy az a mesebeli megtévesztett választó. Te pontosan ismerted a helyzetet, ismerted az európai bizottság Magyarországgal, a magyar áht hiány csökkentésével kapcsolatos elvárásait. Úgyhogy engem ne etes itt azzal, hogy a dübörög a gazdaság szlogen neked azt jelentette amit. Amit azoknak, akik azt sem tudják, hogy az áht-t eszik-e vagy isszák és mitől lesz nekik jó, ha az kevesebb vagy több.
3./
"A tömegek számára a média eltorzította a lényeget de aki vette a fáradságot és végighallgatta annak egyértelmű. "
Igen, pontosan. Számomra, aki végigolvasta és nem Szíjjártó sajtónyilatkozataiból értesült a "lényegről" valóban egyértelmű. Egyértelmű, hogy a beszéd lényege a szakítás a múlttal. Azzal a múlttal, amely minden párt hozzáállását jellemezte. Erre nemvesztegetek több szót, mert úgyis tudom, hogy más az álláspontod.
4./
"Előre megfontoltan csaltak,és az volt az indok,hogy Orbán visszakerülése a hatalomba nagyobb kárt okozna az országnak mint egy kis kegyes csalás okozta sokk."
Hát ugye, mint mondtam, nem volt csalás, csupán a kampánykommunikáció nem a várható nehézségek ismertetésére irányult. (Lásd 1. pont)
Ami pedig Orbánt illeti, tökéletesen igaz, hogy a hatalomba visszakerülése túl nagy ár lett volna.
Ha annak idején a németek idejében felismerik Hitlerben a "Fűhrert", ma talán más történelmet tanulhatnánk.
5./
"Csak én továbbnézek és látom hogy ez mekkora csapás a társadalom alsó rétegére,és ők nem tudják elmondani a véleményüket itt a fórumon mert sem internet sem számítógép!"
Nos, nem tudom, hogy a társadalom alsó rétegére, akikért itt sokan nagyon sok könnyet hullattok, mekkora csapás ez. Melyik része csapás?
A 4%-os plusz, adó, amelyet csak bizonyos jövedelemhatáron felül kell megfizetni?
A 300 Ft-os vizitdíj? Vagy a dobozdíj egyes gyógyszerekre?
Vagy egyes kórházak megszüntetése, amelyek egyébként is kihasználatlanul és nem kellő hatékonysággal működtek.
Vagy a gáz támogatási struktúrájának átalakítása? Amelynek révén éppen e legszegényebb rétegek kevesebb gázdíjat fizetnek?
Vagy mire gondolsz egész pontosan, mert nem is jut igazán eszembe, hogy melyik intézkedés az az óriási csapás, amely nyomorba dönti az országot és főként az e fórumok látogatóit.

Végül, de nem utolsósorban:
Egyszer, kétszer, háromszor, százszor elmondtam már, ideje lenne felfogni; egy párt választási és a kormány programja négy évre szól. Nem azt ígérik, hogy holnaptól kolbászból lesz a kerítés. Azt ígérik, hogy törekedni fognak arra, hogy a ciklusuk lejártakor a társadalom többségénél kolbászból legyen a kerítés. Ahhoz, hogy ezt a kolbászt le lehessen gyártani, valószínűsíthetően olyan disznóknak is meg kell dögleni, amelyek valakinek vagy valakiknek a szívéhez nőttek. Azt semmiképpen nem lehet megcsinálni, hogy kolbászt is együnk és a disznó is életben maradjon. Ha valaki mégis ismeri ennek a módját, az most szóljon vagy hallgasson mindörökké.:))

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek