Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csibe74
csibe74 2007. 03. 17. 18:36
Előzmény: #1159  BuySell
#1160
OK. Köszi.
BuySell 2007. 03. 17. 18:35
Előzmény: #1158  BuySell
#1159
csibe nyugi máshol is van ilyen
BuySell 2007. 03. 17. 18:34
Előzmény: #1156  Törölt felhasználó
#1158
Úristen pénznyelő még csak a vid felénél tartok de már kész vagyok tőle :))) köszi a linket......
csibe74
csibe74 2007. 03. 17. 18:31
Előzmény: #1156  Törölt felhasználó
#1157
A video nem semmi.
Ilyen csak itt van vagy más országokban is.
Ugye nem csak itt ilyenek az emberek. Nyugtassatok meg.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 18:13
Előzmény: #1155  Törölt felhasználó
#1156
Egyetértek.
Ezzel meg különösen: "Ez semennyiben nem ad felmentést a kormánynak a saját hülyeségei alól."
Ezt keverik itt ezekben a topicokban is össze sokan. Attól, mert rettentő mód elítélem pl. az utcai őrjöngést, attól még nem leszek szoci fan, pláne nem komcsi.

Egyébként érdemes megnézni az indexes videokat. Különösen ezt:
link
Vajon milyen felnőttek lesznek azokból a gyerekekből akiket így nevelnek?
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 16:02
Előzmény: #1149  pampa
#1155
Azért még annyit pampának:

Ez semennyiben nem ad felmentést a kormánynak a saját hülyeségei alól.
A kormány hülyeségei meg nem adnak felmentést a nagyobbik ellenzéknek az alábbi hülyeségek alól.

Viszont a kormány konstruktív kritikája helyett erről beszélünk, ami a kormánynak persze nem rossz, de az ország talán jobban járna érdemi, szakmai vitákkal.
Az érdemi, szakmai vitától a Fidesz messze van, amivel csak a kormányoldalnak tesz szívességet.
De ezt persze már jó 6 éve nem látják be.
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 15:45
Előzmény: #1153  Törölt felhasználó
#1154
Igen, de hozzám a te véleményed közelebb áll.
:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 15:38
Előzmény: #1152  Törölt felhasználó
#1153
Ahogy nézem kb. 100%-ig egyezik a véleményünk, pedig össze se beszéltünk:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 15:22
Előzmény: #1149  pampa
#1152
Látom pénznyelő megelőzött, de azért elküldöm most már:
Nem tudom milyen a balról jövő válasz, (sokak szerint biztos az enyém az) de az enyém a következő:

1. Szerintem kb. Felháborodni (joggal), felvetni egy előrehozott választást, bizalmi szavazást kérni a kormány ellen a parlamentben, felszólítani a ME-t a lemondásra. Ez abszolút belefér a jogos és normális ellenzéki magatartásba.
Ha a parlament megerősíti a ME-t, akkor azt szvsz el kell fogadni (beletörődni), merthogy más alkotmányos lehetőség nincs az ellenzék előtt.

2. Ez a leglényegibb kritika szvsz: Ha nem tetszik a reform, ha nem akarsz kórházbezárást, nyújts be módosító javaslatot, alternatívát - hogyan másképp? Ha nem tetszik konvergenciaprogram, javasolj módosítást, alternatívát. Én a világon semmi érdemit nem hallottam ki az adócsökkentésen és azon kívül, hogy NEM.

3. A radikális vandálokat nem kell felmenteni, védeni, biztatni. Nem kell beszélni elkergetésről, kormánybuktató népszavazás alkotmányosságáról.

4. Legitim ME-k illegtiminek tekintése, és párbeszédből kizárása. Ez csak az országnak árt, a ME-nek nem.

5. Igen. De az soha nem kormánybuktató. (Csak ha az eredményét úgy ítéli meg a kormányzópárt, hogy jobban jár egy ME, vagy kormányátalakítással) - ami most nem reális.

6. Amit egy demokratikus, jobboldali, konzervatív párt - mint az MDF. Elfogadja, hogy van olyan helyzet amikor nem tudja elérni azt amit akar, és nem viselkedik úgy mint egy akaratos 4 éves. Igyekszik a kormány tevékenységét konstruktívan befolyásolni, az ország fejlődése érdekében.
Nem vállalja fel hallgatólagosan sem radikális szélsőségesek támogatását - keményen elhatárolódik tőlük. És készül a következő választásra.

U.i: Szerintem nagy meglepetés lesz a köv. választáson az MDF szereplése .

Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 15:02
Előzmény: #1149  pampa
#1151
"és azt nem hajtsa végre". Ez már fel se tűnt?

Én nem balról, de válaszolok.

1. Természetes, hogy meglovagolták. A hazudós Feri és stb. szövegekkel semmi gond. Ennél sokkal kisebb ügynél is természetes ha az ellenzék felkapja. Csak csinálja ügyesen, ne úgy hogy "én sose hazudtam".
2. Konstruktívan. Az, hogy be se megyek, vagy kivonulok, nagyon nem ez. Tegyenek le konkrét javaslatokat, ellenjavaslatokat. Nem tetszik a vizitdíj? Oké, mi legyen helyette. Hogyan tömjük be az eü hiányait? (az nem válasz, hogy nem kellett volna hazudni).
3. El kellett volna határolódnia a szélsőségesektől. Fel kellett volna szólítania az embereket tartalmilag így: "az indulatokat ugyan érthetőek, de nem az utcai zavargás a megoldás a helyzetre". És nem "aki magyar velünk tart" és kint vagyunk az utcán. Hanem "aki magyar velünk tart, ünnepeljük békésen az ünnepeinket".
4. Miért kéne akadályozni? (jellemző a megfogalmazásod a hozzáállásra, így nem csoda, ha nem érted az egészet). Nem akadályoznia kell, hanem megmutatni, hogyan lehet másképpen, jobban.
5. Van. Ez egy alkotmányos, törvényes eszköz. Támogatom. Már nem a kérdéseket, hanem mint eszközt.
6. Itt van megint a nagy tévedés. Attól mert valakinek jogilag, törvényesen, alkotmányosan, demokratikusan nem sikerül valamit elérnie, attól még nem lesz joga ököllel elérni ezt.
pampa 2007. 03. 17. 13:40
Előzmény: #1149  pampa
#1150
kritizálja :) eln.
pampa 2007. 03. 17. 13:30
Előzmény: #1148  pampa
#1149
És még egy amit nem értek.
Mindenki krititálja az ellenzéket a viselkedése miatt.
Valaki megtenné azt,hogy leírná hogyan kellene viselkednie a jelenlegi helyzetben?
Kezdjük az öszödi beszédtől.
1, Mit kellet volna reagálnia?
2,A Parlamentben miképpen kellene hozzáállnia a kormány munkájához?
3,Okt. 23.-a után mit kellett volna csinálnia?
4,Mi az amivel akadályozza a kormányzást?
5,Van e joga népszavazást kezdeményezni?
6,Ha érvényes és eredményes lesz a népszavazás és azt nem hajtsa végre a kormány akkor mit tehet?

Ha valaki balról válaszolna rá azt megköszönném,és kérem hogy ne a szokásos sablon válaszokat írja le.
pampa 2007. 03. 17. 13:05
Előzmény: #1147  Törölt felhasználó
#1148
Érdekesek a külföldön megjelenő elemzések. Pl. kiemelik az Árpád sávos zászlót a FIDESZ rendezvényen mint azon jelképet ami alatt 650000 embert deportáltak ,de nem írja,hogy a központi ünnepségen is látható volt.
A másik: Írják,hogy Orbán el akarja kergetni a demokratikus kormányt,csak azt nem írják hozzá hogy mikor és miért.
Én úgy értelmeztem,hogy amennyiben az ügydöntő népszavazás eredményét figyelmen kívül hagyja a kormány abban az esetben.
Ők is csúsztatnak.
link
Törölt felhasználó 2007. 03. 17. 11:22
Előzmény: #1146  Törölt felhasználó
#1147
bocs mindenkinek a Lánchíd Rádió ajánlásáért.
Ugyanolyan primitiv szar mint az összes többi magyar rádióadás .

A különbség mindenhol megvan

magyar foci - angol foci
magyar zene - angol zene
magyar média - angol média

Törölt felhasználó 2007. 03. 16. 17:01
Előzmény: #1145  Törölt felhasználó
#1146


link

illetve :

link
Törölt felhasználó 2007. 03. 16. 07:50
Előzmény: #1144  Törölt felhasználó
#1145
ja és ezt is nézétek meg,ne hogy igy járjatok!!!
link
Törölt felhasználó 2007. 03. 16. 07:48
Előzmény: #1143  Törölt felhasználó
#1144
na ha már igy összejötetek ,akkor
gyakoroljátok ezt a játékot!

link
Törölt felhasználó 2007. 03. 15. 22:55
Előzmény: #1141  saru
#1143
Gyorsan végetért az őrjöngés része a mai napnak. Talán egyre többen rájöttek, hogy szégyen ezekkel az emberekkel akár hallgatólagos közösséget is vállalni...
csuloktata 2007. 03. 15. 17:59
Előzmény: #1141  saru
#1142
Találkozunk Gvantanamon...
saru 2007. 03. 15. 11:13
Előzmény: #1140  saru
#1141
Éljen március 15. !

" A magyar név megint szép lesz,
méltó, régi nagy híréhez "

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek