Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 16:16
#22020
Szörny született: a Jobbik

"A fanatikus politikai szembenállásból egy szörny született, és most itt áll, az ajtónk előtt. Dörömböl, hogy eresszük be. Azt is mondja, hogy ránk töri az ajtót és szétveri a berendezést, és beveri a képünket, ha nem tetszik neki. Kijutott az Európai Parlamentbe és most be akar jutni ide, a magyar Parlamentbe"
jönnek
link
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 16:03
Előzmény: #22018  Törölt felhasználó
#22019
tehát bízzuk továbbra is az ország sorsát az 1919-ben előbújt csatorna "elitre", kiken hatásos lélek, szellem romboló munkája juttatta ide népünket
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 15:49
Előzmény: #22017  Törölt felhasználó
#22018
"A módszer a maga természetes egyszerűségével használja ki a kelet-európai társadalmak legeslegalapvetőbb jellemzőjét, amelyet számos szépirodalmi mű, szociológiai tanulmány és kabarétréfa ("Ha én egyszer kinyitom a számat!") elemzett, miszerint mindenkinek van egy kis vaj a fején. Egy-egy számlagyártól vett kamu marketintréning, elsumákolt vámtétel, simlisen visszaigényelt áfa, színlelt szerződés, kényszervállalkozóként foglalkoztatott rokon, illegális Windows, hamis Nike kosárcipő, fél gramm fű a fiókban. Valami mindig van. Akinél nincs semmi, az nem is tud életben maradni a Földnek ezen a vidékén."
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 15:46
#22017
Me, szoktam cikkeket másolgatni, de ez tetszett:

"Szabó János, a rendszer áldozata
UP
2010. február 23., kedd 06:52 | Frissítve: 8 órája

Szabó János rektor-tábornok lekommandózása [1] kétségtelenül a legszórakoztatóbb momentum a hetek óta tartó, igen lelkesítő, ám annál érthetetlenebb letartóztatássorozatban. Újságírók, politikusok (ellenzékiek és a kormánypártiak egyaránt, bár utóbbiak kétségtelenül intenzívebben és berezeltebben) találgatják, vajon mitől jött meg hirtelen a rendőrség kedve pártkörnyéki korrupciós ügyek után nyomozni, hiszen az elmúlt nyolc (inkább tizenhat) év szinte bármelyik pillanatában legalább ennyi ügyet és pártpénzzsonglőrt foghatott volna a BKV-nál, a Mávnál, mindenféle helyeken. Valakinek valahol eljárt a szája? Valaki fölrúgott valamilyen dealt? Valaki már helyezkedik, és túlteljesít? Valószínűleg mindez együtt, és elég valószínű, hogy a tutit nem fogjuk megtudni soha.
...
A korrupció legáltalánosabb melléktünete és alapfeltétele ez a képmutató viselkedés: mi nem korrumpálunk, amikor adunk egy kicsit a rendőrnek, orvosnak. Mi nem vagyunk korruptak, ha pénzt fogadunk el betegtől, gyorshajtótól, csomagküldőtől. Mi mindig szerencsétlen áldozatok vagyunk, a rendszer áldozatai. Mindig a másik a korrupt.

Nincs itt semmi rendkívüli tehát. Mindenki abból él, amiből bír. A gyári munkás meg a mérnök géemkázott, fusizott, hordta haza a melót, vagy éppen az otthonit be a gyárba, néha a gyárat haza – a közösségi termelőeszköz időleges magánhasználatba vétele a magyar modell alapja volt már a szocializmusban is, és maradt a mai napig.

Kisebb már az állami szektor, de a hagyomány az hagyomány. Ahogy a főorvos is átvedlik szigorú klinikai kegyúrból alázatos szolgáltatóvá a magánpraxisban, miközben klinikai hátterét – ott megszerzett tudását, kapcsolatait, de akár a labort, a műszereket, a helyiségeket – persze vastagon fölhasználja a maszek bizniszben (aztán nyakizmait megfeszítve tiltakozik az egészségügy privatizációja vagy bármilyen ellenőrzése ellen), épp úgy próbálja kiegészíteni szerény állami jövedelmét a rendőr, a titkosszolgálati tiszt, a katona. Ők ezt tudják haza hordani.
...
"
link
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 15:36
Előzmény: #22009  Törölt felhasználó
#22016
Ebben az országban nem nagyon büntették meg soha a népírtókat, pedig sokan megérdemelték volna a büntetést.

link

Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 14:32
Előzmény: #22011  Törölt felhasználó
#22015
ez a megjegyzés nem tetszett
"Látom itt nagyon sok a nagytudású ,túlképzett "magyar ember".
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 14:31
Előzmény: #22012  pampa
#22014
Pampa, nem tűnt fel, hogy én soha nem foglalkozom azzal, hogy egyik hülye politikus mit mond a másik hülye politikusról? Ilyen cikkeket nem is nagyon olvasok, és pláne nem kommentálok. Ezt meghagyom pl. neked.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 14:24
Előzmény: #22012  pampa
#22013
a cionista pártelit a 40-es évek végén betelepedett a zsidó nagy polgárság villáiba így került oda a 1919-ben felkapaszkodott elvtársak hada
pampa 2010. 02. 23. 14:19
Előzmény: #22009  Törölt felhasználó
#22012
Te is vicces vagy ma.
Amennyiben elolvastad azt a cikket akkor láthattad,hogy a Gyurcsány próbálja a Fideszt a szélsőjobbal összemosni azért mert tartózkodott az elfogadásnál. És ő utal arra,hogy annak idején az USA-ban nehezére esett egy beszédet elmondani ez ügyben...
Én erre reagáltam,ha annyira megviseli ez a történelmi tény akkor nem kellene olyan villában élnie ami kapcsolódik hozzá...

Így kapcsolódik a törvény a Gyurcsány villához.

És úgy rossz ahogyan van,remélem nem írja alá a Köztársasági Elnök.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 14:12
Előzmény: #22006  Törölt felhasználó
#22011
Értem, akkor egyetlen kérdés: "Jéééééé 1" nózis"". Ezt kinek írtad?
zotya32 2010. 02. 23. 14:10
Előzmény: #22007  Törölt felhasználó
#22010
nem a "most"-ról van szó; legalábbis én nem így értelmezem. Gyurcsánynak ezt már felvetni oktondiság. akkor 1950-es években, Apró-családnak kellett volna azt mondania, hogy drága Sebestyén bácsi, ez az Ön háza volt, a gaz nyilasoktól visszavettük, és visszaadjuk Önnek, hogy újra méltó körülmények közt éljen. (nem 60 évvel később kell holo-kárpótlást adni, akkor kellett volna. )
Gyurcsány max annyit tehet(ne), hogy ilyen témában visszafogottan nyilatkozik, netán rokonságát, felesége családjának ma élő tagjait ráveszi arra, hogy bocsánatot kérjenek azért, hogy elődeik nem szolgáltatták vissza a lopott vagyont. Ha mai fiataloknak is állandóan esedezniük kell a holocaust miatt, akkor ezt ők is megtehetnék, még ha nem felelnek elődeik bűneiért a komcsik, mert ez csak a nácik kiváltsága.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 14:07
Előzmény: #22004  pampa
#22009
Pampa, vicces fiú vagy te. Te sem a holokauszt törvényről mondtad el a véleményed, hanem bemásoltál egy cikket és a saját mondandód annyi volt, hogy "mondja ezt az, aki egy zsidó házában él". Én meg erre kérdeztem rá. Innentől értelmetlen, amit most írtál.

Egyébként, ha már szóba került, elmondom a véleményem a holokauszt törvényről is. Nem értek egyet vele.
1. Vagy úgy kellett volna ezt bevezetni, mint mondjuk a lengyeleknél vagy cseheknél (a Fidesz is ezt akarta), hogy a kommunista népírtások is legyenek bűntethetőek.
2. Vagy leginkább úgy, ahogy pl. Svájcban működik, hogy mindenfajta népírtásra vonatkozik, vagy hogy minden emberiség elleni bűncselekményre érvényes.
3. Vagy sehogy. Mert azt gondolom, hogy valaminek a létét tagadni, vitatni, miért ne lehetne. Nem a középkorban vagyunk, ahol bűn a vallás/Isten tagadása.

Én hozzám egyébként a 3. áll legközelebb, azaz egyáltalán nem kéne bűncselekménnyé tenni semmilyen történelmi esemény (ahogy más tudomány nézetének megkérdőjelezését, stb. De hajlandó vagyok elfogadni, hogy a jelen történelmi korban, ami még elég közel van a kérdéses eseményekhez, legyen szabályozás. De akkor az 1. vagy 2. pont szerinti megoldással értek egyet. Egyébként hozzáteszem, hogy a jelenlegi félmegoldás véleményem szerint nemhogy segít a társadalmi feszültségek oldásában, hanem éppen ellenkezőleg, alkalmas annak fokozására, a szélsőjobbot inkább csak erősíti ez, újabb táptalajt adva a gyűlöletnek.

Egyébként nem vagyunk egyedül a tegnap elfogadott - DE MÉG NEM ALÁÍRT - törvényünkkel. Az osztrákoknál és a németeknél is csak a holokausztra vonatkozik.

Hát ez a véleményem róla.
mondoka 2010. 02. 23. 14:05
Előzmény: #22004  pampa
#22008
Pamapa!

Mostantól a történészeknek sem lehet ilyen, vagy olyan álláspontja! És a történteket nem árnyalhatják újonnan felmerült , vagy hitelesebbnek látszó adatok források felhasználásával sem!
Kész vita és érvek lezárva!
Nem erről szól a törvény?
Tisztára mint az iszlám törvénykezés! Itt egy kötelező hitet, egy mindenkire kötelező szentséget hoztak létre.
A gondolkodást tiltották be elsősorban !!!
És az csak egy körülmény hogy ezt milyen témakör, történetesen a holokauszt mentén hozták létre.
Ez egy új szellemi-holokauszt! A szellem és a gondolkodás elpusztítása!

És szívből sajnálok minden ártatlan embert a történelemben aki erőszak áldozata lett! Akkoris ha zsidó volt!
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 13:57
Előzmény: #22003  zotya32
#22007
Figyu az én rokonaimat , a komcsik telepítették ki , úgy hogy elhiheted nem akarom őket védeni sőt. Mondjuk érdekesen nézne ki , ha vissza követelném az elvett földeket , amin most a repülőtér egy része van .
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 13:57
Előzmény: #22002  Törölt felhasználó
#22006
én nem szóltam hozzád-megint Te kötekszel velem
mondoka 2010. 02. 23. 13:56
Előzmény: #22003  zotya32
#22005
Na erre varrjunk gombot ! :))
pampa 2010. 02. 23. 13:55
Előzmény: #21998  Törölt felhasználó
#22004
Te most a klón vagy? penznyelonek nem voltak értelmezési gondjai. :)))

Válaszoltam.

Én nem hoznám fel nagy nyilvánosság előtt ezt a témát.

Beleakadni másokba az nagyon megy,de érdemben válaszolni egy kérdésre ....
Mert itt is az volt a lényeg,hogy a törvényalkotó kiemelt egy történelmi eseményt és azt bünteti akinek erről más a véleménye mint a történészek által kialakított álláspont.

Ezer meg ezer olyan eseményt lehetne felsorolni aminek a valóságtartalmát próbálják kisebbíteni,miért csak ezért az egyért járjon büntetés?

A palesztin népirtás tagadásáért miért nem lehet kiszabni 3 évet? Miért nem foglajuk azt is törvénybe?

Kérlek egyszer válaszolj konkrét kérdésre is.
zotya32 2010. 02. 23. 13:52
Előzmény: #21989  Törölt felhasználó
#22003
link

"Sebestyén Aladár 1952-től, a villából való kiköltöztetésétől egy Szent
István körúti lakásban élt.
Az általa korábban igazgatott Ferroglóbusnál osztályvezetőként dolgozhatott.
A nyolcvanas évek második felében hunyt el.
Ismereteink szerint egy fia volt."

Ha olyan nagyon zsidóbarát lett volna a korábbi rendszer, akkor bármikor megtalálhatták volna a gaz nyilasok által kilakoltatott tisztességes zsidó embert. De a kommunisták sem voltak különbek a náciknál.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 13:51
Előzmény: #21999  Törölt felhasználó
#22002
Azért az már elég durva, hogy így zsidózol a topikokban... Mindegy, téged minősít.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 13:50
Előzmény: #21997  exley
#22001
melyikre?-ez elég nagy idő

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek