Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
togyozo 2009. 12. 22. 23:01
Előzmény: #20835  jumbo2
#20840
Drop!

"Ki hiszi el, hogy ennek van értelme és nem önkielégítés?
Itt ülünk idegen devizában eladósodva, az államadósság 15%-kal nőtt egy év alatt, a GDP 7%-kal csökkent, senkinek sincsen fogalma arról, mi lesz a világgazdaság jövője és ilyen baromságokról írnak.
Normális dolog ez? "

Ha annyira okos vagy, mond már meg nekem, hogy egy devizaleértékelődés az növeli vagy csökkenti a GDP-t? Na pl az ilyen kérdések megválaszolásához kell az a sok képlet...
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 22:59
Előzmény: #20837  togyozo
#20839
"És attól mert te a KT felállítását nem nevezed előremutatónak, az a te gondod, lelked rajta. Csak akkor a mélyen tisztelt köztársasági úr sem tudott volna arról szajkózni, hogy törvénytelenségek vannak a költs. törv-ben. "

Ugyan már Togyozo....mi a jó fene köze van egy Költségvetési Tanács létének vagy nem létének ahhoz, hogy alkotmányellenesen lebegtet milliárdokat párnák közt egy költségvetés, és ezt a Köztársasági Elnök szóvá teszi?
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 22:54
Előzmény: #20835  jumbo2
#20838
feltételezések sora, egy tonna képlet a változók értelmezési tartománya is csupán feltételezés

Euler-egyenlet: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

",....Fenti egyenlet megmutatja, hogy az egyes fogyasztó, az egyes időszakok között, hogyan csoportosítsa át a jövedelmét. Amennyiben a következő időszakra vonatkozó kötvények után járó kamatláb mértéke emelkedik, akkor a racionális döntéshozatalból kiindulva a fogyasztói szektor arra lesz ösztönözve, hogy a jelen fogyasztás terhére több kötvényt halmozzon fel, ezáltal növelve majd a későbbi időszakok fogyasztását. "

Ez figyeld :

"A fogyasztó tehát azt mérlegeli, hogy egyik vagy másik időszakban mennyit fogyaszthat. Ez a folyamat addig tart, míg az egyes időszakok között elérhető fogyasztási hasznosságok differenciáljainak hányadosa nem lesz egynél különböző."

Aha. Tehát 1+1=2. És ehhez egy képlet is kellett...

Olvassátok el ezt a nyakatekert mondatot párszor, végül csak kiderül mit is akar modani...
togyozo 2009. 12. 22. 22:54
Előzmény: #20835  jumbo2
#20837
Drop!

1) "költségvetési tanács előremutató változás? Ez az év vicce. "

Én az előremutató változások alatt nem(csak) a KT-t értettem. De ezek szerint arra nem emlékszel, hogy történt adóátstruktúrálás, csökkentették egy csomó szociális kiadást, megváltoztaták a nyugdíjindexálást, szigorították a korkedvezményes nyugdíjazást stb.
És attól mert te a KT felállítását nem nevezed előremutatónak, az a te gondod, lelked rajta. Csak akkor a mélyen tisztelt köztársasági úr sem tudott volna arról szajkózni, hogy törvénytelenségek vannak a költs. törv-ben.

2) "Nem értettem a magyarázatodat, miért nem kell pl. egészségügyi tanács. Meg akarták reformálni az EÜ-t (ami aztán megbukott). Ahhoz nem járt volna tanács?"

Ha valóban ilyen dedós szinten akarsz beszélni, akkor visszakérdezek:
ha van MT, akkor miért ne lehetne KT is??
Vagy minek külön MNB, meg PSZÁF?

Egyébként meg amikor nekiálltak 2006-ban a "reformálásnak" alakult egy csomó kerekasztal, ahol szintén szakmai munka folyt (pl: nyugdíj, egészségügyi, oktatási) a minisztériumoktól függetlenül

3)

"A Költségvetési Tanács honlapjáról egy elemzés. Csak a képletekre vessetek egy pillantást: "

Drop én nem tudom mivel foglalkozol, de a beírásaid alapján valszeg nem kell semmiféle számszerű elemzést készítened.
Ugyanis a számszerű előrejelzéshez jól definiált összefüggések kellenek. A képletek csak ennek a matematika nyelvén való felírása.

Egyébként meg amit belinkeltél az nem elemzés, csupán az elemzéshez használt modell bemutatása.

4) csak megkérdezem, hogy melyik más állami szerv tesz közzé ilyen részletes elemzéseket a költségvetési folyamatokról? Ebből aztán mindent megtudhatsz az ÁHT-ról meg arról, hogy hol van benne feszkó stb.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 22:39
Előzmény: #20835  jumbo2
#20836
jesszusom....

mi ez a zöldség?
jumbo2 2009. 12. 22. 21:52
Előzmény: #20834  Törölt felhasználó
#20835
A Költségvetési Tanács honlapjáról egy elemzés. Csak a képletekre vessetek egy pillantást:

link

Ki hiszi el, hogy ennek van értelme és nem önkielégítés?
Itt ülünk idegen devizában eladósodva, az államadósság 15%-kal nőtt egy év alatt, a GDP 7%-kal csökkent, senkinek sincsen fogalma arról, mi lesz a világgazdaság jövője és ilyen baromságokról írnak.
Normális dolog ez?
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 21:46
Előzmény: #20829  jumbo2
#20834
"Hihetetlen szűklátókörűség vagy. Annyit látsz a világból, hogy az MNB fasza, ott ülnek a legnagyobb koponyák. "

És elvesznek a részletekben. A lényeg közben elhalálozik. Temetetlenül.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 21:45
Előzmény: #20829  jumbo2
#20833
Meg ez :

"A valóság azonban az, hogy önkielégítésre alkalmas képlethegyeket hoznak létre, amik semmire sem jók. A valós gazdaság modellezésére biztosan nem. "

Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 21:43
Előzmény: #20814  Törölt felhasználó
#20832
Ez a lényeg.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 21:37
Előzmény: #20690  jumbo2
#20831
ha hülyézed Gábort és Krisztinát
nem lessz több help desk:)
saru 2009. 12. 22. 21:20
Előzmény: #20826  saru
#20830
Magosz: 2009 fekete éve volt a magyar agráriumnak
2009. december 22. 12:50

A magyar mezőgazdaság teljesítménye az Európai Unió Statisztikai Hivatala (EUROSTAT) adatai szerint a globális recesszió miatt 35,6 százalékkal esett vissza az idén 2008-hoz képest - mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) elnöke a szervezet évzáró sajtótájékoztatóján. Hozzátette: mindez azt jelenti, hogy a globális gazdasági válság miatt az egy főre jutó agrártermelés értéke Magyarországon esett vissza leginkább a múlt évhez képest az Európai Unióban. Az EU-ban átlagosan 12,2 százalék visszaesést mértek. A Magosz elnöke szerint az idei év a magyar mezőgazdaság fekete esztendeje volt.

A magyar statisztikai adatok szerint gabonából mintegy 25 százalékkal termett kevesebb, mint tavaly, a sertésállomány 10 százalékkal kisebb, mint a múlt évben, a zöldség-, gyümölcstermelés átlagosan 3 százalékkal zsugorodott, míg a tejtermelés 10 százalékkal alacsonyabb a 2008-asnál.

A Magosz-vezető kiemelte, hogy a tejtermelők különösen nehéz helyzetbe kerültek a tejpiaci válság miatt, és a megsegítésükre tett kormányzati intézkedések hatása is csak 2010 utolsó negyedévében lesz ténylegesen érezhető.

Jakab István hangsúlyozta: a birtokpolitikát és a birtokszerkezetet át kell alakítani annak érdekében, hogy a 2011-ben lejáró, külföldiek számára földvásárlási tilalmat előíró moratóriumot meg lehessen hosszabbítani. Ezért a Magosz mindent meg fog tenni - közölte.

(MTI)
jumbo2 2009. 12. 22. 21:12
Előzmény: #20820  togyozo
#20829
togyozo, a költségvetési tanács előremutató változás? Ez az év vicce.
A Bajnai kormány kormány szakértő kormányként lett beharangozva. De ezek szerint mégsem jó szakértők gazdasági téren, mert felügyelni kell őket.
És ki felügyeli őket? Egy másik, szintén a jelenlegi MSZP/SZDSZ által választott testület.
Ez aztán felügyelet.
És mi a hatalmuk és szavaik következménye?
Semmi, jogkörük nincsen.

Nem értettem a magyarázatodat, miért nem kell pl. egészségügyi tanács. Meg akarták reformálni az EÜ-t (ami aztán megbukott). Ahhoz nem járt volna tanács?
Te a gazdaságban dolgozol, neked nyilván a gazdasági tanács a fontos. De nem gondolod, hogy egy orvosnak vagy betegnek más dolog a fontosabb? Pl. az EÜ intézmények? És beteg szinte mindenki lesz előbb-utóbb.

És energetikai tanács sem kell? Az egész világ az energiára épül és a jelenlegi politikusaink, minisztereink segg hülyék hozzá. Pedig nem kérdés, hogy egyre nagyobb problémává válik az energetika világszerte.
Ha valamihez kellene "tanács", akkor energetikában kellene.

Hihetetlen szűklátókörűség vagy. Annyit látsz a világból, hogy az MNB fasza, ott ülnek a legnagyobb koponyák.
A valóság azonban az, hogy önkielégítésre alkalmas képlethegyeket hoznak létre, amik semmire sem jók. A valós gazdaság modellezésére biztosan nem.

Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 20:58
Előzmény: #20826  saru
#20828
"...az agrárszektor idei teljesítménye: - 36,5 %, ez kiugróan rossz mutató a térségben, hozzá hasonlítható sincs, megdöbbentő és szinte hihetetlen ez a teljesítmény...!,

nem csináltak semmit, csak hazudtak, csaltak , loptak, reggel, délében este...!; ..."

Most a parasztokról, mint az agrárszektror résztvevőiről beszélsz? Ne ítéld el őket ennyire lécci. Sok minden hátráltatta őket a termelésben.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 20:42
Előzmény: #20826  saru
#20827
Közeledik Szilveszter napja. Ilyenkor nagy összefogások után énekelni szokott az ember. Én most kezdtem a nagy napra a felkészülést.

Aki tudja a folytatást és kedveli is, írja le a következő sort !

Tehát :
" Mikor még kis kölyök voltam ,"
saru 2009. 12. 22. 20:41
Előzmény: #20825  pampa
#20826
az agrárszektor idei teljesítménye: - 36,5 %, ez kiugróan rossz mutató a térségben, hozzá hasonlítható sincs, megdöbbentő és szinte hihetetlen ez a teljesítmény...!,

nem csináltak semmit, csak hazudtak, csaltak , loptak, reggel, délében este...!;

a méltó jutalomnak (büntetésnek) mem szabad elmaradnia...!
pampa 2009. 12. 22. 19:52
Előzmény: #20824  togyozo
#20825
Akkor még nem nagyon foglakoztam ezzel. Föleg a 2006-os választás óta "politizálok". Annak is megvan a speciális oka.
Szerintem te is tudod,és én is sejtem hogy mi a valódi oka ezeknek az intézkedéseknek amiket most rohamtempóban meghoznak. Minimális a szakmaisága ami azt indokolná,hogy csak most hozhatóak meg ezek a döntések..
Megléphették volna előbb is.

Megmagyarázásban nagyon jók,lásd gáz ár alakulását.
Amikor esett a világpiaci ára azért nem csökkentették mert 9 hónap az átfutási idő. Most pedig januártól azért emelik mert a gázár elindult fölfelé és a dollár alapú elszámolás is ezt indokolja.....
És nesze neked piaci viszonyok, a nagyfogyasztóknak alig a kisfogyasztóknak pedig 5,6% emelik.
Miért is?

Gondolom ezt is megmagyarázzák,mert szerintem már csa ebben jók.

De lassan a lakosság 2/3 már nem vevő erre.
togyozo 2009. 12. 22. 19:33
Előzmény: #20822  pampa
#20824
Még annyit:

akkor ugye a kiemelt köztisztviselői kar felállítását meg a jelentős közszféra béremeléseket 2001-ben is ugyanígy fogadtad?
Csak azok még ráadásul káros intézkedések is voltak.
togyozo 2009. 12. 22. 19:28
Előzmény: #20822  pampa
#20823
Pampa!

"Mert szakmai alapon a kormányzásuk elején kellene meglépni."

ennyi erővel a kormányoknak az utolsó évükben már semmit sem kellene csinálniuk? Vagy mégis mennyi az az idő, ami még nem a kormányzásuk végén van? 1év-2év?

"Természetesen előfordulhatna speciális eset ami indokoltá tehetné egy törvény módosítását"

A világgazdasági válság, meg az államcsőd közeli helyzet nem elég speciális?

Egyébként meg azt gondolom, hogy a politika nagyon sok más dolgohoz hasonlóan "error correction" elven működik:
egy ideig trükköznek, de amikor egyre-másra kiderülnek a dolgok kénytelenek megkötni a kezüket.
Persze lehetnének az emberek angyalok, akik sosem korruptak, de nem azok.

"Mert egyértelműen látszana,hogy csak azért hozzák meg a törvényeket,hogy a következő kormánynak szűkítsék a mozgásterét."

Veled ellentétben én azt gondolom, hogy ezek a törvények nem ezért születtek. Hanem a szükség miatt, ahogy fentebb is írtam.
pampa 2009. 12. 22. 19:20
Előzmény: #20820  togyozo
#20822
Veled ellentétben engem nagyon zavarna. Mert egyértelműen látszana,hogy csak azért hozzák meg a törvényeket,hogy a következő kormánynak szűkítsék a mozgásterét.
Mert szakmai alapon a kormányzásuk elején kellene meglépni.
Természetesen előfordulhatna speciális eset ami indokoltá tehetné egy törvény módosítását,de több egymástól független törvény egyidejű ciklus utolsó hónapjaiban történő módosítása.....

Valami hasonlót látok a jelenelgi "szakértő" kormánytól is.
Végkielégítés módosítása,
Költségvetési Tanács
Fizetések maximalizálása
Hiány nélküli költségvetés beadása
Jelenleg több nem jut az eszembe,mert ez mind jó dolog csak hát nem 7.év 9 hónapjában kellet volna meglépni.Tudom,jobb későn mint soha.
Esetleg elegánsabb lett volna ha felvetik ezeket és rábízzák a következő kormányra,hogy dolgozza ki és vezesse be.
pampa 2009. 12. 22. 19:06
Előzmény: #20819  togyozo
#20821
Amennyiben egy képviselő csoportnak más az elképzelése mint a mindenkori kormánynak akkor miért is kellene megszavazni egy kormány javaslatot?

Az MSZP is alkalmazta a kivonulásos tiltakozást,egyszer sem tiltakoztál ellene,gondolom ez is csak a Fidesz-nek tilos.

És már írtam egy törvényhez nyelvtani hiba miatt benyújtott Fidesz-es módosító indírványt még napirendre sem engedték venni.
Természetesen ez után legyenek kostruktívak.

És 98-02 időszakban kevesebb 2/3-os törvényt fogadtak el mint a 02-06 szakaszban.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók