Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 15:09
Előzmény: #19719  Törölt felhasználó
#19720
a "régiek" nem vállalták/biztos vesztés/tudja ezt most ferkó is .....ennek a "bájgúnárnak" meg tetszik a jelőlés
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 14:59
Előzmény: #19718  pampa
#19719
Ismeri az internacit?
(Legrosszabb esetben playback azért menni fog?)
pampa 2009. 11. 24. 14:52
Előzmény: #19717  pampa
#19718
Fel szállt a füst.Megvan a jelölt.

Mesterházyt jelölik Orbán ellen
Mesterházy Attilát ajánlja miniszterelnök-jelöltnek az MSZP országos elnöksége a választmánynak. A jelenlegi frakcióvezető fiatal, beszél nyelveket, kitüntetéssel végzett. Hátránya viszont, hogy neve felmerült a Zuschlag-ügyben is. FN-kisokos Mesterházyról.
pampa 2009. 11. 24. 14:31
Előzmény: #19716  Törölt felhasználó
#19717
Medgyessy Péter szerint Mesterházy Attila azért jó miniszterelnök-jelölt, mert az MSZP-nek nincs esélye megnyerni a választást. A volt kormányfő ezt egy budapesti kereskedelmi konferencia szünetében mondta az InfoRádiónak. Hozzátette: a Bajnai-kormány nem ígért mást, mint hogy stabilizálja a gazdaságot, és ezt szerinte teljesítette. Az átlátható gazdasági döntéseket hiányoló nagykövetek általánosító kritikáját azonban keményen vissza kellett volna utasítani - fűzött bírálatot az elismeréshez Medgyessy Péter.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 14:16
Előzmény: #19715  Törölt felhasználó
#19716
link itt a "tuti"
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 12:55
Előzmény: #19713  exley
#19715
Dehogynem eszi meg !
Itt egy példa arra, hogyan csinálnak éppen közellenséget egy iparágból légből kapott számokkal és megfelelően elferdített valós adatokkal:

link

Egy országgyűlési képviselő, aki a hasára üt és kimond egy számot amit valószínűleg megálmodott, ami alapján szerinte adóztatni kellene. Vaze ! Ha egy képviselő tényleg ennyire pancser amatőr, hogy még a legegyszerűbb összefüggések is láthatatlanok a számára, mi a frászt keres a Parlamentben ?
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 11:00
Előzmény: #19710  exley
#19714
profilból nem tetszenek-remélem ezt még szabad
exley 2009. 11. 24. 10:56
Előzmény: #19712  sanka
#19713
A bölcs nép mégegyszer nem eszi meg amit már egyszer megetettek vele.
sanka 2009. 11. 24. 10:54
Előzmény: #19710  exley
#19712
Á dehogy, most jön majd a legnagyobb hazudozó.
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 09:06
Előzmény: #19710  exley
#19711
Falusi Mariann, mint az ország első embere (nője/férfija). V. terry black (ő most nő v. férfi éppen?)
Érdekes...
exley 2009. 11. 24. 08:33
Előzmény: #19708  Törölt felhasználó
#19710
Az LMP a jövő pártja, én is rájuk szavaztam. Bárki legyen is a miniszterelnök a hazudozások kora lejárt.
zotya32 2009. 11. 24. 08:26
#19709
link

Egyre jobb ez az ügy; kíváncsi vagyok a végére, ki megy a börtönbe jövőre... :))
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 22:31
Előzmény: #19706  Törölt felhasználó
#19708
Szerintem konki most tévedsz. A bal oldalon akkora mélypont van, nagyobb mint ami a jobb oldalon volt '94-ben. Szerintem legalább 2 ciklus FIDESZ várható, különösen ha azt is végiggondoljuk, hogy a globál válság és környezet várhatóan hogyan alakul és az milyen hatással lesz kormánytól függetlenül a gazdaságra (és figyelembevéve az IMF kényszerében mozgó, a kellemetlen tűzoltó feladatokat valóban és kíméletlenül elvégző Bajnai-kormány tevékenységének a következő ciklus mozgásterét növelő hatását). De ez szerintem nem feltétlenül akkora baj. Én egyedül a Jobbik parlamentbe kerülését tartom ijesztőnek, a FIDESZ 2/3-a paradox módon szerintem egyáltalán nem gond (hacsak nem élnek vele durván vissza), sőt egy ilyen patthelyzetes, semmit nem merünk csinálni, semmilyen hosszú távú elképzelésünk nincs, csak ad hoc döntünk, túlélünk, tűzoltunk, nincsenek reformok, szóval ha a 2/3 érdemi változásokhoz vezet, akkor megérte. És a radikálisok megosztása és a hihetetlen és veszélyes mértékben megnőtt társadalmi feszültségek és indulatok ellen is azt gondolom, hogy mindenképpen jót tesz önmagában a jobboldali kormányzás.

Én bízom abban, hogy Orbán is politikus és hazudik:)

És az is biztos, hogy a '98 óta meglehetősen egyhangú, 2002 óta gyakorlatilag változatlan pártleosztás terén erős változások lesznek (illetve már vannak). Már 2006-ban baromi sokszor leírtam (még a választások előtt is), hogy kell egy új párt. És ezt a nyilvánvaló helyzetet tétlenül nézte minden parlamenti párt, a FIDESZ is, de az ő része még érthető, neki csak annyit elég volt mondania, hogy szar a kormány, semmi se jó, aztán várta az elkerülhetetlen szavazatnövekedést, ez pláne így van a válság óta. Tétlenül nézték a szocik, akik ahelyett, hogy egy belső megújulást produkáltak volna (lett volna idő), Lendvait tettek a párt élére és Kovácsot akarnak államfőnek. Döbbenet. Tétlenül nézte az SZDSZ, aki okos helyezkedés helyett álságos, ügyetlen és nyilvánvalóan hazug módon taktikázott a kormányban (ill. ki a kormányból), miközben a korrupciós ügyekben meg messze felülteljesítette a méretarányosan elvárhatót. És tétlenül nézte az MDF, akire a legdühösebb vagyok (mint rájuk szavazó) e tekintetben, mert se nem vezető ellenzéki párt, se nem kormánypárt volt, a legkényelmesebb helyzetben élthette meg Öszödöt, a 2006-os őszi eseményeket, a hazai problémákat, a válságot, mindent. Egy hiteles, centrumközeli, szakértői pártot kellett volna építsenek (már 2006-tól), amivel valószínűleg sose lennének 50%-os tömegpárt, de egy ilyen helyzetben már rég a Jobbik és szocik előtt lennének.

De még most se késő új erőket létrehozni, ezt mutatta meg az LMP sikere is. Szerintem egy pártpolitikailag igen képlékeny és gyorsan és nagymértékben változó időszak elé nézünk, de alapvetően kb. 2 ciklusos FIDESZ, vagy legalábbis jobboldali kormányzást képzelek el.
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 19:39
Előzmény: #19706  Törölt felhasználó
#19707
Pontosítva: a feltámadás ígérete nélkül.
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 19:38
Előzmény: #19703  Phylaxa
#19706
Phylaxa
Nem újdonság, már beszéltünk róla: a Fidesz, akár csak egy kisgömböc bekajálta a jobboldalinak tekinthető valamennyi pártot (KDNP fiókpárt lett, kisgazdákat bedarálták, választóikat lenyúlták, MDF-et leszalámizták), aztán amikor (2006-ban kiderült, hogy a győzelemhez ez is kevés, átmentek populista demagógba és elkezdték nyomni a kádárista dumákat, hogy a szoci szavazóbázist is megszerezzék. Ez ugyan mostanra sikerült, de egy ilyen heterogén tábort hosszútávon egyben tartani egyszerűen képtelenség.
A Fidesz illetve benne zorbánviki bizonyos szempontból machiavellista: mindig és kizárólag egy cél lebeg a szeme előtt, bekerülni a hatalomba és ehhez bármilyen elvi fordulatot hajlandó meglépni, akárcsak a XIX. sz.ban Tisza Kálmán (Szabadelvű Párt - már a neve is találó).
A Fidesz MPP (Magyar Populista Párt) azonban súlyos árat fog fizetni ezért a győzelemért. Az első adandó alkalommal, amikor a tömegek látják, hogy mégsem tud vízen járni, holott ezt ígérte és az egy db kenyérből és halból sem tud mindenkit jóllakatni, akkor Jézusként fogja végezni a politika keresztfáján, de a feltámadást mellőzve.
Phylaxa 2009. 11. 23. 18:57
Előzmény: #19704  Törölt felhasználó
#19705
Nincs más akire szavazzanak.Teljesen hazavágta mindenki más magát. Gyorsan még létrehoztak egy kis jobbikot is, hogy ijesztgethessék a lakosságot és így biztosan a Fideszhez terelődjön mindenki. Nagy a kaki....most kell a nagy támogatottság. Csak hangosan elmélkedtem.
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 18:49
Előzmény: #19703  Phylaxa
#19704
Én nem gondolok semmire, csak kérdeztem, mert olyan összeesküvés elméletesnek hatott, amit írtál.

Azért ebben a hozzászólásodban is van némi szándékos ködösítés: "te sem gondolod komolyan, hogy ekkora szavazóbázisa lenne a Fidesznek mint ami 2006 ősze óta összegyűlt. "

Ezt hogyan érted? Ha nincs a FIDESZ mögött szerinted ekkora szavazóbázis, akkor hogyan van ekkora támogatottságuk? Nem igazak a közvéleménykutatások? Nem igazak az időközi eredmények? Nem értelek, mit akarsz ezzel mondani.

Amit ezutűn írtál a hozzászólásodban, azzal persze teljesen egyetértek.
Phylaxa 2009. 11. 23. 18:43
Előzmény: #19700  Törölt felhasználó
#19703
Nem sugallok semmit. Egy ekkora váltásnál mindig van egy erő amely vállalja a főszerepet és miután elvégezte a munkát azután megszűnik. Azt, hogy te ezt komcsi hatalomátmentésnek hívod ez a te dolgod. Egy kicsit többről van ilyenkor szó. Az alkotmány, a köztulajdon és a struktúra átalakításáról. Valszeg a munka befejeződött és mehetnek a süllyesztőbe. Hogy miért a Fidesz marad? Mert valakinek maradnia kell. Valakire szavazni kell, az anarcia senkinek sem jó.Egyébként te sem gondolod komolyan, hogy ekkora szavazóbázisa lenne a Fidesznek mint ami 2006 ősze óta összegyűlt. Ha jól látom minden a terv szerint halad. Még mielőtt összeesküvéselméletnek gondolod, szerintem nem az. Teljesen logikus és nincs benne semmi különleges. Valószínűleg azért ekkora csak a különbség, mert egy új baloldalt akarnak csinálni. Amit meg is tudok érteni. Ne felejtsd: a hatalom a jobb oldal kezébe kerül hosszú időre. Mindenki nyugodt is. Nem látszik semmi izgalom. Vagy te érzel valami különlegeset?
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 18:20
Előzmény: #19691  Törölt felhasználó
#19702
ennyi és ez a lényeg, igen...
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 18:16
Előzmény: #19691  Törölt felhasználó
#19701
ennyi és ez a lényeg,igen....

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek