Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 14:46
Előzmény: #16099  Törölt felhasználó
#16100
ezeket győzködheted nem fogják megérteni, mert nem is akarják
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 14:42
Előzmény: #16096  Törölt felhasználó
#16099
Az Áfa igazságos is lehetne, ha 3-4 kulcsot használnának. Itt nem erről van szó. Népszerűség növelés miatt lecsökkentették a liberális elvtársak 20%-ra, + egy kulcsra. A gazdasági helyzet persze nem indokolta akkor, de mégis megtették. Igaz az árak nem is minden területen csökkentek , a kereskedők elvtelensége végett. Most emelés lesz a javából. És maradnak a végkielégítések, a 3-4 helyről felvett jövedelmek egyeseknek. Mig mások munka után könyörögnek.
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 14:41
Előzmény: #16095  Törölt felhasználó
#16098
Már vártam... :DD "Pénznyelő majd meg mondja mindenkinek a tutit!" c. kiselőadás következik. Elgondolkodtató ember vagy te, Pénznyelő. Hogy mi történhetett veled, amitől ilyen morális/erkölcsi mélységekbe buktál le és élsz, azt el sem tudom/akarom képzelni. Hogy mi juttathat embert oda, amitől így kicsavarodjon az értékrendje arra inkább nem is vagyok kíváncsi. De mindenesetre bíztató, hogy kezdesz egyedül maradni, és napról-napra szűkül kicsiny szivárványos-liberális-toleráns világod... Amúgy Kovács Pistit hová tettétek?? :DDD
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 14:37
Előzmény: #16094  Törölt felhasználó
#16097
honnan veszed, hogy nem tőzsdézek?
fórum itt csak egy van topic magyarul téma meg változó
topic helyett téma
chart helyett grafikon
ha kérhetem beszéljünk magyarul egy magyar fórumban
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 14:30
Előzmény: #16089  Törölt felhasználó
#16096
Enigma:
"...áfát emelnek..."
Nagy hőbörgésed közepette azt végig sem gondolod, hogy az ÁFA a legigazságosabb adó. Itt nincs eltitkolt, elcsalt jövedelem, off-shore cég, semmi, itt fizet, aki fogyaszt. Akkor miért baj, ha éppen ezt emelték?
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 14:28
Előzmény: #16088  Törölt felhasználó
#16095
Kedves Csabesz, sérelmezed, hogy nem látja a tőbbség azt, amit te látsz. Sérelmezés helyett inkább elgondolkodnék ezen. Tudod, mindig furcsa, amikor sokan jönnek szembe veled egy úton:) És megpróbálnék kicsit kritikusabb lenni saját bazi nagy lózung véleményemmel szemben.

"Egy Nemzetet az önbecsülése, a tartása tehet naggyá, nem a világot elöntő fedezetlen bankók/bankok"
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 14:24
Előzmény: #16087  Törölt felhasználó
#16094
Értem, Zoli, te nem tőzsdézel, akkor miért vagy ezen a fórumon?
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 14:09
Előzmény: #16091  Törölt felhasználó
#16093
Hogy az ország azt kapja, amit érdemel... Meg, hogy erre vagyunk kárhoztatva... Bízom benne, hogy az ország azon részének fog igazán fájni (nem kicsit, nagyon), aki tudatlanságból/ostobaságból, de ide juttatta. Valóban büntet bennünket a sors, hiszen minden nemzet csak annyi szabadságot érdelmel, amennyit hajlandó tenni érte. És mi közel sem tettünk/teszünk eleget érte. De az, hogy ma itt tartunk, az elmúlt 65 esztendő hozadéka, minden egyes azóta regnált hazaáruló kormánnyal egyetemben!
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 14:04
Előzmény: #16091  Törölt felhasználó
#16092
Látszik fiatal vagy és igazából a politika sem érdekel, ill nem vagy tájékozott benne." Mdf-re nyomtál" Ne haragudj de ezzel a tájékozatlansággal az Mszp-re is x-l volna. Mi ragadott meg ennyire Ibolykáékkal??Jővőre már nem is Mdf lesz a nevük hanem "Dávid" párt. Addigra már csak 3 tagja lesz Dávid,- Herényi-Bokros
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 13:52
Előzmény: #16089  Törölt felhasználó
#16091
az ország azt kapja amit megérdemel... erre vagyunk kráhoztatva... mi választottuk... lehet hogy nem te , meg én, hanem a többség... (én mdfre nyomtam az X-et ) ami már megrötént, azon hiába siránkozunk... mostjön az ,hogy minden jövőben szarkupacot még rá lehet kenni fletóra, bajnaira... mer ugye, ha nem indul virágzásnakaz ország a kövi négy évben, az ennek a hozadéka...
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 13:46
Előzmény: #16087  Törölt felhasználó
#16090
jó tudom, hgoy kevesebben élnek létminimum szintjén, egy kicsit lesarkítottam... de attól még tény, hogy azok szídják a rendszert a legjobban, akiknek igazából pont hogy nem lenne rá oka... bár meghiszem hogy szar érzés,hogy 10000 helyett csak 8000 otit tudunk vásárolni...
én attól függetlenül, hogy nincsenek vagyonjaim még jól tudom érezni magam, sőt az én ismerőseim meg mind ilyenek. marah boldog emberek és egyik se él nagy lábon....
tudod, van az a mondás, hogy a pénz nem boldogít....
amúgy meg bárki előtt fennáll a lehetőség , hogy változtasson az életén ha elégedetlen.. keressen másik állást, költözzön át másik városba, akármi.. a legszegényebb homeless is fel tudna emelkedni ha AKARNA... de a legtöbb siránkozó lényegében nem is akar változtatni, csak a felelősségét ruházza át másokra...
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 13:45
Előzmény: #16088  Törölt felhasználó
#16089
A pénz lett az úr! Liberális elvtársak riogatnak bennünket a Jobbik-al, mert félnek az elszámoltatástól. Az ügyesebbje már rég kimentette a vagyona nagy részét Svájcba, Offshore szigetre. Simor újabb botránya sem rengeti meg a magyar felsővezetést. Nyugdíjakat csökkentenek , áfát emelnek , hogy ilyen simor félék 2-3 helyről is milliós havi fizetéseket tudjanak felvenni, majd külföldre menekíteni. Mig a lakosság nagy része éhezik, nem tudják a fűtést sem kifizetni, munkájuk sincs, addig egyesek milliós végkielégítéseket és fizetéseket visznek haza több helyről is. Mszp igazság ez kérem, Mit akarnak itt új arcokkal, meg Jobbik kártya kijátszásával ( nem vagyok jobbikos) mig ezek az ordító hibák megvannak. A jobbikot ezzel az igazságtalan, elvtelen viselkedéssel az Mszp-Szdsz-Mdf hozta létre.
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 13:25
Előzmény: #16086  Törölt felhasználó
#16088
Kár, hogy szinte mindenki csak a haszon, a pénz és a materiális javak mentén tud gondolkodni. Egy Nemzetet az önbecsülése, a tartása tehet naggyá, nem a világot elöntő fedezetlen bankók/bankok. Ebben a "demokráciának" csúfolt demokratúrában a szabad akarat puszta illúzió, és roppant sajnálatos, hogy ezt még nem látja legalább a többség. Ha nem is mindenki. (A komcsi diktatúra legalább nem játszotta el, hogy ő demokrata, de mai politikai "elit" ezt teszi.)
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 13:19
Előzmény: #16086  Törölt felhasználó
#16087
helyes érezd jól magad, ettől függetlenül nagyon sokan nem érzik jól magukat, napi megélhetési gondokkal 9,5 milliónál kevesebben küszködnek, tőzsdézni meg csak a vakmerőek mernek:)
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 13:13
Előzmény: #16076  Törölt felhasználó
#16086
én pl marhára jól érzem magam... és a nevemmel ellentétben nem vet fel a pénz, sőt :P

de: fiatal vagyok, egészséges vagyok, szabad akarattal rendelkezem, napközben dolgozom, este barátokkal, vagy barátnőmmel vagyok önfeledten szórakozunk. hétvégén meg minden más, ami kimaradt...

keveset keresek (remélem hogy nem lesz ám mindíg így ), de ugye azt tudjuk, hogy a pénz nem boldogít...

cska azt nem értem, hogy egy tőzsdei fórumon miért vannak olyan sokan, akik szerint eygenesen borzalmas a magyar helyzet... barátaim, amíg van pénzetek tőzsdére, egy szavatok ne legyen! 9.500.000 másik honfitársatok meg napi megélhetési gondokkal küszködik....

na még mindíg annyira sz@r neked??????
kiegyezo 2009. 06. 23. 12:47
Előzmény: #16065  Törölt felhasználó
#16085
Nincs itt ellentmondás! Mindkettőtöknek igaza van :-)

Phylaxa azt írta, hogy ilyenek kellenek. (Szerintem is )

Te azt írod, hogy a cégeknek ez nem szándéka (eleve, merthogy eleve a haszonszerzés a céljuk). Ezzel is egyet értek.

De ettől még elvárhatjuk tőlük. És ha már támogatni akarunk valakit, akkor támogassuk azt, aki eleget tesz ennek (és itt már mindegy is, hogy multi vagy sem). Úgy értem, ez egy szempont és lényegesen fontosabb (az országnak, vagy nekem), mint az, hogy mi csorog (ömlik?) vissza egy pártkasszába vagy egy magánzsebbe.

Üdv: kiegyezes.hu
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 12:40
#16084
Bogár László blogja
link
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 12:27
Előzmény: #16079  Törölt felhasználó
#16083
"egy gazdasági szaklap fórumain." fórum csak egy van itt, témáiban pontosabban, mert fő a pontosság
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 12:25
Előzmény: #16080  Törölt felhasználó
#16082
hát a dél amerikaiakhoz, afrikaiakhoz és ázsiaiakhoz képest igen
Törölt felhasználó 2009. 06. 23. 12:21
Előzmény: #16079  Törölt felhasználó
#16081
rendben

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek