Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cyb6
cyb6 2009. 06. 08. 11:43
Előzmény: #15758  Törölt felhasználó
#15760
"De ez nem jelenti az ideológiai azonosságot, és azt sem, hogy legközelebb rájuk szavazok."

ok, tiszta, így jött össze a majd' 15%
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:42
Előzmény: #15752  cyb6
#15759
...ha megnézel egy pár szociológiai kutatást, akkor látható, hogy az erőszakos viselkedés és minden velejárója elsősorban az alul iskolázottsággal párosul...tanultabb réteg ritkábban vetemedik tetlegességig...tehát az agresszió inkább az alsó rétegekre jellemző...egyébként lehet, hogy igazad van a középosztállyal, hiszen az elmúlt évek vagy talán évtized legnagyobb vesztesei a középosztály volt/van/lesz. (hiszen a felsők védik magukat lobbik, kapcsolatok révén, alsóktól meg nincs mit lenyúzni).

Annyira szelleminek nem tartom a Jobbikot, azért mert sok észre, iskolázottságra nem vall az a felfogás, hogy utáljuk, tűzzel vassal kergessük ki a külföldi befektetőket az orszából..ha valaki egy rövid időre is tanult külkereskedelmet, külpolitikát, akkor tudja, hogy még egyetlen egy nemzetnek sem sikerült zárt piacgazdasággal felépíteni magát a szarból. Ez olyan, mint amikor saját hajánál fogva akarná magát kihúzni az ember a gödörből.

A Jobbik pedig ezt célozza meg....hát drukkolok nekik.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:40
Előzmény: #15752  cyb6
#15758
Üdv cyb6!
Magamat az iskolázott alsó középosztályhoz sorolnám. Nem vagyok egyik párt felé sem elkötelezett, így már szavaztam az MDF-re, MSZP-re, Fideszre gondolván, hogy esélyt kell adni nekik a bizonyításra. Számomra- és még sokak számára-leszerepeltek. Sokmindenben nem osztom a Jobbik nézeteit, de most rájuk szavaztam. De ez nem jelenti az ideológiai azonosságot, és azt sem, hogy legközelebb rájuk szavazok. De ha rövidesen nem lesz marginális változás még ez is megesehet és viszek magammal még egy embert.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:39
Előzmény: #15756  Törölt felhasználó
#15757
a fidesz is hibas, igen!
nem hajlando az utcara vinni az embereket. ezt sokan negativan ertekelik.
de a legnagyobb szegyen!
hogy sokan nem mennek el szavazni es kozben mindenki haborog!
szegyen!

Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:34
Előzmény: #15754  Törölt felhasználó
#15756
bocs, az elso helyet nem szoktak megmagyarazni!
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:33
Előzmény: #15751  Törölt felhasználó
#15755
...igen, igazad van, erről beszélek én is...

valaki írta lentebb, hogy az MSZP "hozta létre" a Jobbikot...bizonyos értelemben véve igaza van, annyit még hozzátennék, hogy társszerzők voltak még a stáblistán az MDF, SZDSZ, FIDESZ.....hiszen ahhoz, hogy az ország lakossága ennyire elkeseredjen, ahhoz 20 év semmittevés kellett a törvényhozók részéről..amit ők igyekeztek is véghez vinni, ezért csak az orrukat, töküket turkálták mind a 365-en az 1990-es évek óta..senki nem hozott semmilyen gyökeres változtatást, mind csak a szimpátia elnyerésre koncentráltak, meg arra, hogy így vagy úgy baszogassák a másik pártot

..szóval közvetetten valóban mindnek köszönhető, hogy ma a Jobbik itt van..valamint él és virul..
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:31
Előzmény: #15753  Törölt felhasználó
#15754
kakás szocik!
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:30
Előzmény: #15748  Törölt felhasználó
#15753
a kakas szocik teremtettek a jobbikot!
ez igy van, mondtam neked csendes, hogy nem nagyon ertesz a politikahoz.
a balliberalis politikara a radikalizmus a valasz.
a zsido vallasu (masok szerint bankarol)es a nehez helyzetu roma kerdeseket (kenyszerlopasok) nem tudjak kezelni, mert nincs programjuk ami 1ft- nal tobbet erne!
cyb6
cyb6 2009. 06. 08. 11:28
Előzmény: #15748  Törölt felhasználó
#15752
korrekt, de azon érdemes elgondolkodni, hogy a Jobbik szavazótábora nem az átlag looser, ami a kommentedből következne, hanem az iskolázott középosztály. ez azért ijesztő, mert van szellemi bázis és van/lesz sok hüje aki kimegy velük majd az utcára.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:24
Előzmény: #15748  Törölt felhasználó
#15751
A baloldal szerint a jobboldal lop, csal, hazudik és alkalmatlan a kormányzásra. A jobboldal szerint a baloldal lop, csal ,hazudik és alkalmatlan a kormányzásra.
És mindkettőnek igaza van!
Phylaxa 2009. 06. 08. 11:24
Előzmény: #15749  Törölt felhasználó
#15750
Korrekt.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:21
Előzmény: #15747  Phylaxa
#15749
Az előrehozoott választással egyetértek, de úgy vélem ez is kevés. mélyrehatóbb változásoknak kell jönni, mert egyébként minden folytatódik, csak más köntösbe bújtatva, más retorikával, más bünbakkal.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:17
Előzmény: #15745  Törölt felhasználó
#15748
"nehezebb behatárolni"-ra ....nem szerintem most sem nehéz.. :DDDDDD
MSZP elvűek szerint a rohadt FIDESZ miatt
FIDESZ szerint a rohadt MSZP miatt
MDF szerint a rohadt MSZP és rohadt FIDESZ miatt és egy kicsit a rohadt SZDSZ miatt is
SZDSZ szerint a rohadt FIDESZ és rohadt MDF miatt és egy kicsit a rohadt MSZP miatt is

...természetesen önmagát egyik sem kérdőjelezi meg...

a viccet félre téve...
minél szegényebb és elkeseredettebb a nép annál fogékonyabb az egyre szélsőségesebb, agresszívabb nézetekre...nincs ez másként a magánemberek életében sem..minél nehezebben jösz ki anyagilag hónapról hónapra, annál feszültebb vagy...a feszültséget pedig le kell vezetni valahol...hát hol máshol, mint azon aki, ami a fekete bárány...feszülten, ingerülten az ember nem hoz átgondol, tudatos döntéseket..zsigerből, izomból gondolkodik...ez egyszerű pszichológia
...egyáltalán nem kell csodálkozni a hét vége fejleményein..ez egyszerűen kódolva van a génjeinkben...
Phylaxa 2009. 06. 08. 11:06
Előzmény: #15745  Törölt felhasználó
#15747
Ha így közelíted meg akkor az MSZP jobb volt a Fidesznél? Értelem kellene már oda fel. Eltékozoltak 20 évet. Budapest azzal szarakodik, hogy minél drágábban építsen bármit, közben vidéken az emberek egyre kilátástalanabbul élnek. A közbiztonságról ne is beszéljünk. A gyűlölet keltés pedig fenntről jön. Még ezeket a szerencsétlen embereket össze is akarják ugrasztani. Nem normális ami folyik. Az Mszp, ha még mindig tovább akarja ezt csinálni akkor már csak azt fogja hajtogatni, hogy az ország fasizálódik és féljen mindenki. Elmebetegség. Közben nyugaton már senki sem érti, hogyan lehet egy országnak ilyen elitje akiket semmi nem érdekel csak, hogy hatalmon maradjanak. Előrehozott válaszás kellene....minél később lesz annál tovább romlik a helyzet és még mielőtt valaki félreértené nem az államra gondolok, hanem a lakosságra. Ugyanis ők szívnak.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 11:05
Előzmény: #15745  Törölt felhasználó
#15746
lehet mert a jobbikban is ott vannak már a ...........
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 10:53
Előzmény: #15744  Törölt felhasználó
#15745
1848-ban volt egy külső ellenségkép, 1956-ban az ÁVO-sok és a kommunisták. Ma egy kissé nehezebb behatárolni a "minden baj "okozóját, mert mindenki másban látja. szvsz tudatos népbutítás folyik ideológiai alapon. "Szavazz rám és csudát teszek veled!" maszlagot sokan elhiszik. Nem lesz jobb a Fidesz sem az MSZP-nél, ha jövőre hatalomra jut a Jobbikkal vagy anélkül.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 10:41
Előzmény: #15743  Törölt felhasználó
#15744
Szia Halibuli!

Amiről te beszélsz, az az Alkotmány. Ezt már kitalálták, de szart se ér. Egyrészt mert csak nagy általánosságokat tud megfogalmazni dolgokat, de konkrét esetet nem, így viszont jobbra-balra lehet csűrni csavari az értelmezését. Másrészt a módosítása is a mindenkori hatalmat szolgálja. (Próbálj meg beadni Alkotmány módosítási indítványt, vagy népszavazási kérelmet....úgy pattansz le, mint a borsó a falról, mindenféle ürügyre hivatkozva...)

"nem az emberek a hibásak"-ra
Pártok sem állnak másból, mint emberek tömegéből, akik azonosan gondolkodnak...pártok elvei mögött emberi elvek csoportosulnak...

"ha az egyének szekere jól menne"-re
..nálunk fejlettebb országban pont, hogy jobban oda figyelnek az emberek és jobban eleget tesznek szerintem..itt nálunk azért lehet büntetlenül csődbe vinni egy országot mert az embereket nem érdekli, vagy nem hisznek abban az erejükben, hogy bármikor felakaszthatják az összes politikust, bármikor, amikor csak kedvük van...pedig a történelem már sok példát tud mutatni..
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 10:23
Előzmény: #15741  Törölt felhasználó
#15743
Nem az emberekben van a hiba szvsz. Pártállástól, felekzettől függetlenül meg kell állapodni olyan gazdasági, jogi, etikai, morális normákban, ami mindenki számára elfogadható és független a hatalmon lévőktől. Ha az ország és az egyének szekere jól menne, a kutyát nem érdekelné a pártok ideológiai maszlaga. akár meg is ölhetnék egymást. (Lehet, hogy mindenki ezzel járna legjobban)
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 10:16
Előzmény: #15731  watson
#15742
Sziasztok!

Osztom watson véleményét. Nem vagyok rasszista, sem szélsőséges, viszont magyarérzelműnek tartom magam, persze ez mindenkinél mást takar meg másképp magyarázható, hogy mit is jelent ez.
Amiről nem beszéltek a TV-k, legalábbis nem hallottam arról, hogy van egy népes tábor is akik nem igazán mennek el szavazni, de mi van ha belőlük jónéhányan most úgy gondolták, hogy a Jobbikra igenis érdemes szavazni, különböző okokból.
Aki meg tudja győzni azokat akik, eddig rendszeresen kihagyták a különböző szavazásokat, annak nyert ügye lehet.
A baloldal a kampányával megcsinálta a reklámot a radikális jobboldalnak és ezt szépen folytatja tovább.
Én pl. hallottam, olvastam a jobbik programját, igenis van benne a gazdasággal kapcsolatos pont.
Eddig én is sokszor találtam fontosabb elfoglaltságot a szavazásnál, de most elmentem. Mások is lehettek így ezzel.
Butaság félni a Jobbiktól, amennyi rosszat el lehet mondani róluk esetleg, annál többet a többi pártról úgyszintén.
De majd az idő eldönti, hogy ki tud érdemben változtatni az ország és az emberek helyzetén.
Törölt felhasználó 2009. 06. 08. 10:14
Előzmény: #15739  Törölt felhasználó
#15741
..ettől tartok én is, mármint, hogy soha nem jut az ország előbbre...

az a gondom ezzel az egész politizálásos baromsággal, hogy sajnos tényleg különböző zászlók alá való tömörülést jelent és a döntéseknek olyan színűnek kell lenni, ami illik a képbe...nem hozhat és soha nem is fog hozni egy párt olyan döntést, ami a zászlajának ellent mondana, pedig lehet, hogy abban az adott esetben a másik párt véleménye, ötlete lenne a jobb...szóval eleve szarul van kitalálva az egész rendszer

az élet sajnos tényleg úgy lett kitalálva, hogy az igazság soha sem csak 1db ember vagy nézet kezében van...senki nem birtokosa a szent grálnak...

Ez az egész politika egy bohózat.
Olyan a szitu, mint amikor pl. 4 lovat kötnek a szekér elé, de az egyik ló nagyon erős, a másik 3 meg vissza fogja a tempót...vagy...az egyik ló jobbra akar mindenáron kanyarodni, míg a mellette lévő csak azért is balra....na..hát ilyen felfogással soha semmilyen szekér nem fog előre haladni

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek