Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2009. 04. 07. 07:46
Előzmény: #14959  TrendMan
#14960
Nem ígért konzultációt

"Bajnai Gordon tapasztalt vállalatvezető és most már jelentős államigazgatási gyakorlata is van, nyilvánvalóan tudja mérlegelni a lehetőségeit" - mondta lapunknak egy kormányközeli forrás.

Sajnos ezt a gyakorlatot már bizonyította....
A libához nrm ért az ő maga mondta....
Az EMBEREKHEZ ?
TrendMan 2009. 04. 07. 00:14
Előzmény: #14958  Törölt felhasználó
#14959
Amire előző hozzászólásomban próbáltam utalni, éppen az, hogy nem szükséges feltétlenül összeesküvés elméleteket gyártani ahhoz, hogy meglehessen magyarázni a sok-sok negatív folyamatot, ami történik.

Amikor a piacgazdaságot 'eladták' nekünk, azt mondták, hogy csak jó lehet, mert az önérdek majd jól elszabályozgatja a folyamatokat mindíg megteremtve a legjobb és leghatékonyabb megoldást.

De aki tud a sorok között olvasni az rájöhet, hogy jelen körülmények között az önérdek társadalmi csoportokat állít szembe és a globalizált világ automatizmusai szétszedik a gyenge társadalmakat.

Azt a fát, amelynek nincsenek mély gyökerei az első vihar eltörli a föld színéről.
Épp ezért (lennének) fontosak az ilyen mozgalmak, mint amelyek mellett Hankiss prof. szónokol.
Elengedhetetlen irányt és jövőképet találni az egész társadalomnak.

Mert a globalizált világ a saját önérdekét követi, ennek nyomán pedig mindent kiszipolyoz az országból, majd eldobja azt, mint egy multinacionális nagyvállalat a megfáradt munkaerőt.

A megoldás azonban nem a szembenállás, hanem saját értékeink kihangsúlyozása, a lobbizás egész Magyarországért !!!
Az egész globalizációval nem tudunk szembe menni, de megpróbálhatjuk befogni a szélt a vitorlánkban, hogy arra menjen a hajó, amerre mi szeretnénk!
Törölt felhasználó 2009. 04. 06. 23:53
#14958
Kinek, kiknek áll, állhat érdekében egy ország tönkretétele?
Akár eltüntetése a térképről?
Törölt felhasználó 2009. 04. 06. 23:51
Előzmény: #14956  Törölt felhasználó
#14957
"Amely a döntéseinek halogatásával inkább a pénzügyi összeomlás felé hajózza az országot, csak hogy még néhány hónapig hatalomban maradhasson."

És ami szomorú, nem elsősorban a saját érdekei miatt!!!
A néhány hónap azért kell, hogy a rájuk osztott feladat elvégezzék. A többségnek - 5, 6, 10 milliónak - pedig fájjon!

Azért örülhetünk, mert 200.000-nek nem fog fájni.
Azt az 1-et még keresik. Nagy plakátokon...
Törölt felhasználó 2009. 04. 06. 23:33
#14956
TrendMan 2009. 04. 06. 23:16
Előzmény: #14952  kiegyezo
#14955
Saját bevallása szerint azért akadt el anno a 'Találjuk ki Magyarországot' mozgalom, mert ő elfogadott egy jól fizető külföldi egyetemi felkérést.

Ebből az a tanúlság, hogy akarva-akaratlanul a piacgazdaság kikezdi a gyenge társadalmak koherenciáját.

Épp ezért kellene különös hangsúlyt fektetni közös értékeinkre (amíg még találunk ilyeneket) és épp ezért lenne szükség erős államra, amely felvállalja és menedzseli ezt az értékteremtő és megőrző szerepet.
A versenyközpontú/vállalkozó állam - amelynek szerepe kimerül a pénzek elvonásában - ebben a helyzetben pusztító hatású.

xxx

Érdekes tapasztalatom, hogy azoknak a közszereplőknek a gondolatai, akik nem beszélnek szépen, sokkal lényeglátóbbak.
Ellenben a magabiztos, megnyerő fellépésű és beszédű közszereplők gondolatai felszinesek és sekélyesek.

Ez önmagában is aggasztó jelenség.
exley 2009. 04. 06. 14:43
Előzmény: #14953  matgab
#14954
oké, Fletó lemondott a minisztereivel államtitkáraival egyetemben. Dukál a végkielégítés, jönnek az új versenyzők, egy év múlva azok is odébb állnak, mindez cca: 5 milliárdért. Mondja valaki, hogy nem jó üzlet.
matgab 2009. 04. 06. 14:40
Előzmény: #14910  Törölt felhasználó
#14953
jézusom Mozes,
Remélem a sorodban te énekelted leghangosabban a "Fel Fel ti rabjai a földnek"-et!
kiegyezo 2009. 04. 06. 14:00
Előzmény: #14951  saru
#14952
Valóban, nagy kár, hogy csak mellékvágányokon megy.
saru 2009. 04. 06. 13:45
Előzmény: #14950  TrendMan
#14951
én mindig nagyon figyelek Hankiss E. gondolataira, alig akad hozzá hasonló autonóm értelmiségi, nemhiába tartunk itt...!
TrendMan 2009. 04. 06. 12:57
#14950
---> link

Sajnos csak egyet tudok érteni ezekkel a gondolatokkal.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 22:27
Előzmény: #14947  Törölt felhasználó
#14949
sőt ez nem is magyar találmány, hanem más - sokkal öregebb - demokráciákban is van ilyen.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 22:24
Előzmény: #14945  Törölt felhasználó
#14948
pénznyelő,
nem vitázni akarok veled, de ugye tudod, hogy a mi hatályos alkotmányunkat annak idején ideiglenesnek tervezték, és azért betonozták be anno ennyire a kormányt hogy nehogy visszetérhessen a régi rendszer Antallék alatt.
ma hallottam, hogy Tölgyesi /az egyik megalkotója/ anno azt nyilatkozta róla, hogy ideiglenesnek készítették, de fél hogy még 20 év múlva is ez lesz a hatályos.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 22:19
Előzmény: #14946  Törölt felhasználó
#14947
"felelőtlen választási igéretek, minden oldalon elhangzottak már. ezen nme kéne annyit rágódnatok, nem ér meg annyit."
Abszolút egyetértek. Én pont ezt mondtam. Ne engem győz meg, hanem azokat a szemellenzősöket, akik szerint csak az egyik oldal tett ilyet.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 22:17
Előzmény: #14942  Törölt felhasználó
#14946
felelőtlen választási igéretek, minden oldalon elhangzottak már. ezen nme kéne annyit rágódnatok, nem ér meg annyit.
az már sokkal nagyobb baj, ha valaki azok megvalósításával kezdi kormányzását. /ugye tudod kire gondolok/

a választások tisztaságára nem ezek a felelőtlen ígéretek jelentették az igazi veszélyt, hanem egyrészt az előtte meghozott TÖRVÉNY az öt éves adócsökkentési programról, amelyet azután a meghozók vissza is vontak, magyarul félrevezették a választókat!
valamint közvetlenül a választások előtt elhallgatott adatok az ország gazdasági állapotáról.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 21:58
Előzmény: #14936  Törölt felhasználó
#14945
Konkrétan meg:

1. ""Ugye tudod, hogy a jelenlegi képviselőket a nép választotta 2006-ban 4 évre."
nem.
nem volt ilyen írva a szavazólapra,
ott OGY-választás volt és kész.
semmi "4 év" nem volt odaírva"

Ez nem a szavazólapon, hanem a hatályos ALKOTMÁNYBAN ill. további alsóbbrendű jogszabályban (pl. választási tv.) van benne (amit nagyonmagyarként ismerned kellene):

"20. § (1) Az országgyűlési képviselők általános választását - az Országgyűlés feloszlása vagy feloszlatása miatti választás kivételével - az előző Országgyűlés megválasztását követő negyedik év április vagy május hónapjában kell megtartani."

2. "nyugodtan lehetett volna már tavaly előrehozottat tartani"

Persze, lehetett volna. Csakhogy a parlament nem döntött így. Márpedig ez a parlament döntése lehet. Ahogy ezt már pampának is írtam, a min. elnököt az országgyűlés választja és a kormányprogramról is az OGY dönt:

Az alkotmány 19§ (3) pontja szerint az országgyűlés:
"e) dönt a Kormány programjáról;
...
k) megválasztja a Köztársaság elnökét, a miniszterelnököt, az Alkotmánybíróság tagjait, az országgyűlési biztosokat, az Állami Számvevőszék elnökét és alelnökeit, a Legfelsőbb Bíróság elnökét és a legfőbb ügyészt;"

Egyébként szintén az alkotmány mondja ki, hogy népszavazni nem lehet pl. a kormányprogramról és a parlament feloszlatásáról sem.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 21:46
Előzmény: #14936  Törölt felhasználó
#14944
nagyalfold, nagypalz, nagyproli, ti egy ember vagytok.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 21:45
Előzmény: #14935  tokos.
#14943
Látom az ultrakomcsi nyugdíj elképzelés nem csak nálam verte ki a bisztosítékot:)

"Télleg érdekes, hogy magukat jobboldalinak gondoló emberkék ilyen kő bolsevik ideológiákkal jönnek."

Tokos, maximálisan egyetértek.
Ezzel is:
"Ez marhaság Pampa, felejtsd el, azért tartunk itt, mert eddig is ez volt. Aki ki akart bújni a fizetés alól, az kibújt de amikor a markát kell tartani, akkor meg nagy a pofája, és rinyál, és rinyál."

Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 21:42
Előzmény: #14933  pampa
#14942
"Az igéretet csak a győztesen kérheted számon"
"És az hogy Orbán mit tett volna....annak semmi értelme."
Csúsztatás ez a dumád. Ugyanis lent nem arról írtam, hogy mit tett volna, ha..., hanem felelőtlen választási igéretek témakörről beszéltünk. A 14. havi nyugdíjról pedig kijelenthető, hogy felelőtlen választási igéret volt. Az, hogy igéretként minek minősítem független attól, hogy megvalósult, vagy sem. Mint igéret, felelőtlen igéret volt, mert nem volt rá fedezet, ennyi.

Ha én azt mondom neked, hogy ha adsz nekem 20 milliót holnap, akkor egy hónap múlva visszafizetek neked 50-et, ez akkor is felelőtlen igéret a részemről, ha te nemet mondasz az ajánlatra... Érted?

"Minden nyugdíjasnak viszonylag egységes a megélhetési költsége. Aki 70000 ft kap és lakik egy tömbben egyedül,vagy a szomszédja aki 220000 ft-ból gazdálkodik nem egyenlő eséllyel élik meg a mindennapjaikat."
Úristem. Mi ez az ultrakommunista nézet? Pont ugyanilyen igazságtartalommal azt is kijelentheted, hogy minden embernek "viszonylag egységes a megélhetési költsége". Jó nagy hülyeséget írtál. A nyugdíjasok előtte különböző bérszinttel rendelkeztek, emiatt különböző életszínvonalon éltek. Teljesen jogos az ő részükről, hogy erről nem kívánnak lemondani. Tehát öregkorukra is meg kell, hogy maradjon ez a különbözőség. (ami nyilván más fogyasztási szerkezetet jelent, ráadásul az alap költségszintjük sem azonos, mert nem ugyanannyi a rezsije pl. egy 30nm-es garzonnak, mint egy 150nm-es háznak).
Phylaxa 2009. 04. 05. 21:07
Előzmény: #14940  Törölt felhasználó
#14941
Ha jól tudom Öszöd óta ez megy és egyre egyértelműbben....a tények beszélnek. Jön az EP...ott nem egy teremben kell szeánszozni és nosztalgiázni. Kemény lesz. Szerintem megdöbbennek. Nem láttam még ilyet, hogy ennyire ne legyen képe egy vezetésnek a lakosságról. Hihetetlen. Tényleg nem tudom felfogni.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek