Topiknyitó: PImre 2007. 02. 02. 11:48

Árfolyamnyereségadó kiszámítása  

Most számoltam ki az adóbevalláshoz szükséges adataimat. Mit mondjak, az Equitas nem könnyítette meg a helyzetemet. Igaz, hogy a törvény is valami olyasmit ír elõ, hogy nekik csak a vételeket és az eladásokat kell igazolniuk (ezt elküldték), a számolás az én dolgom.



Ennek ellenére segített a PETI Webbroker rendszere, ugyanis a Nyereség/Veszteség gomb alatt kezdõ idõpontnak 2006. szeptember 1-ét, befejezõnek pedig 2006. december 31-ét választva szépen sorolja és összegzi a nyereséges ügyleteket és azok jutalékát, illetve a veszteséges ügyleteket és azok jutalékát.



Ez aztán kimásolható Excel táblázatba, ha az ember meg akarja õrizni. Számolgatni nem könnyû vele, mert a számformátummal adódnak kisebb gondok, de ez is megoldható.



Ami még lényeges, és helytelenítem, hogy nem hívta fel rá a figyelmemet a cég az igazolásnál, hogy az adóbevallás 0653-04 számú lapján a 151. sorba kell írni a nettó nyereséget, és annak a 20%-a az adó. És ezzel a számmal kell megemelni a 0653-B lapnak a 30. sorát. Aki letöltött programmal csinálja, annak ez utóbbi automatikus.



Azért írom le, mert magam sem könnyen találtam meg, hátha segít ez nektek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 18:30
Előzmény: #218  BuySell
#220
Jó kérdés buysell, :DD

Ezt a topicot végigolvasva, azt hiszem arra lehet következetetni ,hogy nem, de egy hivatalos állásfoglalás jól jönne.

Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 18:29
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#219
hiányosat írtma, temtészetesen a jutalékkal is csökkenhető, és emlékeim szeirnt a zsámlavezetési díjjal, de mássla nem.
BuySell 2007. 02. 18. 18:28
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
most akkr lehet vagy nem ? :)))

tulajdonképpen ha online kereskedek és vettem hozzá egy laptopot az is költségnek számíthatna.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 18:18
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#217
Itt a fórumon idáig az a nézet uralkodott ,hogy

- Az adóalap csak az aug 31 utáni ügyletek veszteségével csökkenthető

real time adatszolgáltatással, benzinszámlával amellyel a brókercéghez ment valaki, internetszámlával stb. NEM

ELszámolni könynen el lehet, de aztán az esetleges reviziónál, meg sokat szívhat vele az ember.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 18:14
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#216
köszi, én is igy gondoltam. De ha én mást (kevesebbet) fizetek be mint amit az IEB elküld az APEHnek, akkor nem szállnak rám hogy hol a pénz? Persze lehet hogy megértenék és igazat adnának nekem 10 perc alatt, de akkoör se kéne a hercehurca.

Amúgy rendesen szept-dec-ről küldték, s nincs is semmi baj vele, pl. az adóalap tisztán az árfolyamnyereségek alapján annyi nekik is mint nekem, csak a költségeknél amiket le lehet irni van elétérés, én pl. sokkal többet leirtam/leirnék.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 18:01
Előzmény: #214  BuySell
#215
Költség,nem?
BuySell 2007. 02. 18. 17:54
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#214
Józsi tényleg csökkenthető az adóalap a realtime és szla. vezetési díjjal?

án úgy tudtam csak a vételi - eladási jutalékkal de lehet hogy rosszul tudom????
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 17:48
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#213
ohmygod.
Ugyan úgy müködik,mintha vállalkozó volnál.Minden költség leirható az adó alapjából.
Számla vezetési dij,real time,broki dij,stb.
A tdt költség is költség,és ez is elszámolható szerintem.
Abuda cesh nekem pl.éves elszámolást küldött ki,nem a szept-dec-ig.
Lehet,hogy atiéd is ilyen.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 17:36
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#212
bocs, a számladij persze tudom mi, az a kérdés stornó.
2x900=1800 duh..
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 17:35
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#211
Péntektől elérhető az új összesítő.....
mit mondjak, ez sem tökéletes....
gondolom még fejlődik a "cég"....
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 17:34
#210
Nekem is lenne kérdésem, úgy látom ez még nem volt.
eBrokeres vagyok, magánbef csomaggal, s megjött a banktól a tételes kimutatás, de nem igazán vagyok kibékülve vele.

- Szoktam napon túli tökiáttetellel kereskedni, sokszor 2-3 hét után adom csak ezeket el, s emiatt ketyeg rajtuk a kamat. Az adoot periódusban pl. 130e Ft -ot fizettem "késedelmi kamat" cimen, de ez sehol nincs a kimutatásban. Ezt nem lehet leirni, s ha nem akkor már mért nem?? Igy lehet hogy papiron nyereségem lenne, adót kéne fizetnem, de közbe a költség miatt kevesebb a pénz a számlámon.

- a megizások visszavonásának, módositásának diját nem lehet leirni?

- a 4 hónap alatt fizettem 4x1500 dijat a csomagért (2500-1000 letőzsdézhető), plusz van két 900 Ft-os "számladij," de a kimutatáson csak annyi van hogy 1800 Ft szémlazárlati dij ami nem tudom mi. A letétidij az OK.

- a TDT-s trade-eknél a beker/kiker dijnál eleve a 0,2%-al számoltak, akkor a végén mért van olyan, hogy "napon belüli ügyletek költség visszatéritése", ami az adóalapot növeli??

Ennyi a lényeg, érdekelnének a vélemények, de persze az a késedelmi kamat dolog a legfontosabb, az a legnagyobb tétel.

Amúgy kérdéseimmel kihez lehetne fordulni? Az IEB akárkije elmagyázza nekem hogy mit miért nem lehet levonni szerintük? Vagy a saját adótanácsadóm tanácsát (nincs ilyen még) kövessem?
Ha szerintem és az adótanácsadó szerint is leirható és nekünk van igazunk, de az IEB az emlitett kimutatást küldi az APEHnek, akkor az engem fog zaklatni hogy miért fizettem kevesebbet, s végig kell majd menni velük mindenen újból?

Előre is kösz a segitseget, tanácsokat.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 14:10
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#209
Köszi szépen Utazo1!
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 14:08
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#208
Petborg,

1. Természetesen be kell vallanod az árfolyamnyereséget. Tehát emiatt kell csinálnod adóbevallást, akkor is, ha egyébként nem kellett volna.
2. Csak a 2006. aug. 31 után eladott rv-ek után kell adóznod. Részletekhez olvass vissza.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 14:04
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#207
Olyan kérdésem lenni, ha tanuló vagyok és nincs jövedelmem, tehát nem készítek adóbevallást, akkor be kell vallanom a tőzsdei árfolyamnyereséget? Csak az elmúlt évben eladott részvények utána kellene adóznom? Segítsetek!! Előre is köszi!
Törölt felhasználó 2007. 02. 09. 14:46
Előzmény: #205  balta
#206
Köszi Balta, most már világos minden! Legalábbis ez a része.

Üdv:
balta
balta 2007. 02. 09. 13:27
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205
Je@n: Az egyértelműen a kedvezményesebb "Tőzsdei ügyletből származó jövedelem" kategória, az annalk megfelelő rovatban kell csak számot adnod róla. De ha pl. lenne Graphid vagy IEB-d, és felajánlanád a Nemetscheknek vagy az intesának a részvényeidet, az abból származó jövedelmed már sima árfolyemnyereségnek minősülne, mert az az adásvétel nem a BÉT-en torténne.
Törölt felhasználó 2007. 02. 09. 12:30
Előzmény: #203  balta
#204
Balta, koszi a valaszt.
Akkor ha en magyar tozsden, az EQ-n keresztul kereskedek, melyiket kell bevallanom?
balta
balta 2007. 02. 09. 12:28
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#203
Je@n: A törvényalkotó kicsit preferálni akarta a magyar, az EU-s és az OECD-s tőzsdéken kötött ügyleteket, ezért nem sorolta egy kategóriába az összes többi árfolyamnyereséggel. A bevallás szempontjából nem mindegy, hiszen az ilyen tőzsdei ügylet után kevesbb az adó, és egyelőre EHO-t sem kell fizetned utána.
Törölt felhasználó 2007. 02. 09. 12:06
#202
Sziasztok!

Amator kerdes:
mi a kulonbseg a tozsdei ugyletbol szarmazo jovedelem es az arfolyamnyereseg kozott?
Nem mindegy a bevallas szempontjabol?

Koszi,
Törölt felhasználó 2007. 02. 09. 11:32
#201
Én úgy tudom EKHO-t csak az EU-n és az OECD-n kívüli részvények után kell fizetni. 14%-ot. De ez talán kikerülhetõ ha pl a frankfurti tõzsdén veszel mondjuk kínai papírt...én elszúrtam

Topik gazda

PImre
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek