Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 23:04

Melyik brókercéget ajánlod-vagy nem?  

Az érdekelne Ti melyik céget használjátok és miért jobb az 1ik másik?

Hol mit lehet és mit nem?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 19:11
#120
Jelzem, nekem a Peti korrektül müxik.
Nem drága, és könnyen áttekinthetõ is.
JD

Viszont ha valaki BPForexrõl tud infot, megköszönném ( deviza )

Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 19:10
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
0,8%-0,25% megállapodás kérdése
nekem 0,35% de már náluk vagyok 1 éve
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 18:55
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
Megnéztem a Quaestor-t. Hát, olcsó? 0,8% adás/vétel. Vagy ez jó?
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 18:33
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#117
PETI: rendszeres leállás, túlterheltség, bizonytalan működés.
ERSTE: kész röhej= átverés
BUDA-Cash: majmok gyülekezete, azt hiszik Ők találták ki a tőzsdét. Sose fognak konkrétumakat mondani, pedig tudnának, de ha kérdezel a válasz ez lesz: "bármi lehet, nem tudom, Én várnék még" (egyszer 3000 pont nyílegyenes emelkedést vártam végig a barmok miatt)
Quaestor: A rendszerük nagyon jó, most már üzembiztos is, nagyon ritkán van leállás vagy rendszerhiba, tudsz szembe nyitni pozikat, olcsó, nagyon pontos kimutatás és visszajelzés. Bár voltak vele kisebb problémák, de megoldátták és rögtön intézkedtek, ha valami hibát észre vettél. Nem túl nagy cég, de azért jelentős van tőke mögötte, nem fog tönkre menni. Nekik leginkább kisebb tőkéjű befektetőik vannak (azért nem az 1-2 milliósra gondolok). Ők azért közölnek infókat is (néha).
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 18:26
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#116
'Naaa... és az IEB? :)"
Naaa ezt kerülje mindenki, mert ezzel sokat lehet mérgelődni.
Röviden: Drága, lassu a rendszer és gyakran meghibásodik.
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 18:15
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
aattiillaa!

Az Erste-s az bizti, hogy egy trágya. Én olyan programot, akkor csinálok, ha nagyon csunyán ki akarok valakivel cseszni. Véleményem szerint, meg nem is véletlen, hogy olyan amilyen (átláthatatlan, nem követhető, összefüggéstelen). Azt hiszerm van is külön topic az Erste netbrokerére érdmes beleolvasni.
Még egy tanács, hogy kinek a véleményére adjunk vagy ne adjunk. Bal oldalon reggelente szoktak elemzők nyilatkozni különböző helyekrő, hogy mit várhatunk a piacról. Na erről vezess egy táblázatot cégenként, elemzőkként és figyeld a piacot, hogy mi jött be belőle és írd is be a táblázatba. 1-2-3 hónap múlva látni fogod, hogy ki segít és ki az aki csak riogat, mert venni vagy eladni akar. Mind két verzió nagyon hasznos infó, mert tudod, hogy mire lehet majd számítani.
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 18:07
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Köszi Misi!
Akkor te nem nagyon ajánlod a portfóliós rendszert? Vagy megeshet ez mindenhol csak figyelni kell?
Csak ezt a jóváírásos dolgot lehet nem tudtam volna hogy mit csináljak de beírtam volna ide a fórumba hátha tudja vlki :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 18:00
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#113
Szia Mindenkinek!

Elnézést, hogy kéretlenül beleszólok az itt folyó eszmecserébe, csak egy véleményt szeretnék leírni. Aztán valaki megfogadja vagy elfogadja vagy nem, az már az egyéneken múlik. Én végigjártam a buktatókat az elmult évek során és egy valamit tudok biztosan, hogy csak brókerre nem szabad halgatni. Lehet segíteni akar, lehet szeretne tanácsot adni, de úgyse fog tudni, ugyanis Ők teljesen másmilyen befektetési stratégiákkal dolgoznak, mint Mi magán befektetők. Ami nekik jó az nekünk épp rossz. Ha azt modja vegyél ezt meg azt, mert abban van fantázia az lehet, hogy úgy is van, csak nem mindegy, hogy mikor. Ez főleg a tőkeáttételnél különösen igaz, mert lehet, hogy 1 hét múlva már pluszban van a részvény, de elötte megelőzi egy kiszámíthatatlan korrekció és csak nézed, hogy viszi a pénzed meg szidod a brókert. Aztán meg a hírek, meg a piac meg a pánik hangulat és szépen ki is hajítod a papirokat vagy vársz, de akkor meg a tőkeáttéttel elviszi a vagyonod teljes egészében. Ezzel szemben a broki meg nyugodtan ül és ajánlja a papírt, ugyanis nem az Ő pénze fekszik benne és van mögötte még pár milliárd amiből akár hónapokig is tudja átlagolni. Szóval a bróker nem tud annyi részvényt venni, mint amennyi pénz a rendelkezésére áll.
A másik része, hogy bárhova is mentek csak olyan helyre, ami nem nagy cég. Pl. Erste. Ott téged 100misi alatt le se szarnak egy senki vagy és nekik tök mindegy, hogy nyersz vagy vesztesz vagy mész vagy maradsz. Nem belőlünk élnek. Nekik mondjuk meg még a Netbrokerük is rossz. Nekem egyszer jóvá írtak 600e minuszt a 300e plussz helyett. És még Ők voltak felháborodva, amikor jeleztem feléjük, hogy mit gondolok Én egy program nem téved (a program biztos nem, de a programozó az igen, Én programozó vagyok)
Aztán amikor írásban jeleztem a probémám és úgy mellékesen megjegyeztem, hogy kivizsgálást fogok kérni a PSZÁF-től, akkor rögtön tévedett program és meg lett a gond is és a pénz is jóvá is írták egy napon belül. Ha Te nem figyelsz Ők akkor sem fognak neked szólni, ha tudják, hogy gond van. Csak olyan netes rendszert szabad használni, ami külön-külön minden egyes tranzakcióról kimutatást ad, azonosítóval, dátummal, idővel, iránnyal és nem vonogatja össze nap végén a veszteséget meg a költésget mega nyereséget és kiböffent neked egy számot, hogy ennyi osszt jól van. A Brókerekhez vissza térve, semmivel sem tudnak többet és jobban mit Te a piacról, ha kellően figyeled a híreket és figyeled a piaci reakciókat és összefüggéseket. Mi, mint kis befektetők úgyse tudunk semmit sem csinálni a tőzsde nem nekünk lett kitalálva. Mi csak sodródunk az árral és nem is kell hozzá nagy művészet meg nagy tudás, nekünk csak egyet kell csinálni: Amikor a piacon adnak akkor adni, amikor meg vesznek akkor meg venni. Tudod, nagy számok tőrvénye meg úgyis arra megy a piac amerre a tömeg. A többit meg el kel felejteni (kivéve a stoppot). Sok sikert mindenkinek!!!!
Kezdőkén
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 17:41
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#112
Naaa... és az IEB? :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 17:27
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
Attila összejövetel :)
Akkor szerintem a portfóliós mellett döntök.
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 17:03
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
csatlakozom az Attila összejövetelhez

azért manapság már alap, hogy online magad bonyolítod a tranzakciókat. Bankba személyesen bejárni, drágán kötni már az őskor.

Válassz mindeképpen brókercéget, Equitas bőven megteszi bármelyik bankhoz képest.
Vagy pedig tényleg Portfólió (Erste). Más alternatíva nem nagyon marad, ha diszkont brókercéget keresel.
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 16:57
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
Az a sok hogy mondjuk 1 milliónál eladás/vételre most 14-et vesznek le, a portfólión meg 6-ot. Ez a sok. Nekem legalábbis ez pénz, illetve a számlavezetés is kevesebb mint a fele itt. Öszzejön ám és nekem mint tanulónak számít ez!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:29
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#108
végül is ez mindegy is,...az információ ér sokat !
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:29
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
végül is ez mindegy is,...az információ ér sokat !
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:26
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
mi az a rohadt sok ?
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:19
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
A mostani helyzetem az hogy bemegyek a bankba mindig eladáskor/vételkor és rohadt sokat levonnak mindkettőnél a portfólióshoz képest.

Ami az Erste honlapján van (Netbroker) az ugyanaz mint itt a portfólión?
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:10
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#104
Sok megbízható cég van a piacon, de magadnak kereskedni csak akkor jó ha mondjuk bróker voltál vagy van 4-5 év tapasztalatod.
Máshogy is meglehet oldani....
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:08
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
Plmre
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:08
Előzmény: #92  PImre
#102
Ha tényleg érdekelnek ezek az infók akkor dobj egy levelet a nasa11@freemail.hu

www.reszveny.blog.hu
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:20
#101
Hello!
Az equitas-t és az itteni portfóliósat ajánlotta vlki internetes tőzsdézéshez.
Az equitas-ról olvastam itt hogy nem működik néha meg ilyenek.

Nekem a portfóliós tetszik. Szerintetek mennyire jó? Vagy esetleg vannak még megbízható cégek?

Köszi!

Topik gazda

nagyonkezdo
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek