Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 02. 16. 11:37
Előzmény: #4239  pampa
#4240
cetas

Lehet, hogy én színvonaltalan vagyok, a véleményem akkor sem változik: a Morvai - ahogy azt korábban is megírtam - a szélsőjobb politikai prostija (ez még a legenyhébb kifejezés) nem pedig a magyarok védőszentje.

Csak mellesleg: Horváth Ágival kapcsolatban ennél nagyságrendekkel sértőbb kifejezéseket szoktál alkalmazni. Úgyhogy ne vedd szívedre.
És megkérlek, ne propagáld Morvai megszólalásait. Senkit sem érdekel.
pampa 2008. 02. 16. 11:13
Előzmény: #4238  Törölt felhasználó
#4239
kanyisz

"Ezek reformok, qrva jó irányba vezető reformok. Fejleszteni kell őket, féloldalasak és nem elégségesek, de reformok. "

A fejlesztéshez,van egy tippem:
Legyen kötelező tandíj az általános iskolában 12000 Ft/év és a részvétel ne legyen kötelező.
Tudod mennyit meglehetne így spórolni?
És az adóból le lehessen írni a td. összegét.

És természetesen az állam nem adhat mentességet senkinek sem.
Ez reform lenne.
Törölt felhasználó 2008. 02. 16. 10:52
Előzmény: #4237  Törölt felhasználó
#4238
Egy általam nem ismert fidesz emberke a sajtótájékoztatón annyit tudott mondani:
az egészségügyi reform annyira szégyenteljes, mint ez az egységcsomag

remélem túl sokat nem kell a sajtótájékoztatóit hallgatnom...
Törölt felhasználó 2008. 02. 16. 10:23
Előzmény: #4218  Törölt felhasználó
#4237
kedves mokuka!

Azért arról ne feledkezz meg, hogy ahhoz a sötétséghez amit itt előadtok értelmes embernek előbb-utóbb nem lesz kedve hozzászólni.
Törölt felhasználó 2008. 02. 16. 10:14
Előzmény: #4227  Törölt felhasználó
#4236
Akira!

Miért is értesz egyet?

Marhaságokat írt le LET!

Vannak kifejezetten sikeres részeredmények.
Én ilyennek tartom a gyógyszerfronton végrehajtott intézkedéseket és a korházi napidíj/vizitdíj ügyet.

Most hallottam 180 000 Ft/fő a háziorvosoknál a vizitdíj átlag. Ebből valószínűsíthető, hogy van akinél 3-400 000, van akinél csak 50-100 000, attól függően mennyien járnak hozzá. Megjelent egy valós trljrsítményelv. Persze torz, javítani kllene rajta, de megjelent.
A korházi napidíjról meg most nyilatkozott a Bajcsy korház igazgatója, hogy a napidíjat arra használják, hogy minden beteg kap egy egységcsomagot WC papírral, szalvétával, műanyag pohárral, késsel, villávál,stb. + vettek ebből a szabad keretből új modern ágyakat a 30 éves régiek helyére. Ráadásul idéntől ezt 30%-ban kötelező lesz bérezésre fordítani, tehát itt is végre köze lesz a béreknek a teljesítményhez.

Ezek reformok, qrva jó irányba vezető reformok. Fejleszteni kell őket, féloldalasak és nem elégségesek, de reformok.

És reformnak tartom az egészség pénztár/ak átalakítását is, bár módjával nem értek egyet.
Viszont egyáltalán nem biztos, hogy nekünk, azoknak akik nem értenek egyet a móddal, igazunk van.
Törölt felhasználó 2008. 02. 16. 09:53
Előzmény: #4234  Törölt felhasználó
#4235
Te és a Magyarság?
Morvai és a Magyarság?

Ugyan már, a magyarok ennél sokkal értelmesebbek.:)
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 23:16
Előzmény: #4233  Törölt felhasználó
#4234
"Ki a francot érdekel az a hülye tyúk.
Már rég diliházban lenne a helye. Conqui"

Conqui! Színvonaltalan vagy. Így nem veszik be a magyarok magyarellenes a propagandát. :)))
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 23:03
Előzmény: #4232  Törölt felhasználó
#4233
én veled vagyok így
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 22:55
Előzmény: #4231  Törölt felhasználó
#4232
Ki a francot érdekel az a hülye tyúk.
Már rég diliházban lenne a helye.
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 22:06
Előzmény: #4230  Törölt felhasználó
#4231
2008. február 14-én, a HírTV Rájátszás című műsorában Morvai Krisztina jogász, az ELTE docense beszélgetett Erdős Miklóssal hazánk helyzetéről.

Ez a nő a magyarrok "védőszentje"... :)

Nézzétek meg itt:
link
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 15:20
Előzmény: #4227  Törölt felhasználó
#4230
Leginkább azonnal, de jó, ha a népszavazás után, arra hivatkozva az egészségügy rendszerének átfogó tisztába tételére lenn szükség.
Indulva a bevételi oldalról ("kisebb" adóreform), elérve a szolgáltatókig (volumenkorlát miatt üres műtők helyett egészégtúrizmus...), és közben persze a rendszert magát is, elképzelésem szerint egy állami bizosító és néhány országos kiegészítő biztosítóval...

De mindez nem ennek a fórumnak a témája, már...
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 14:37
Előzmény: #4228  Törölt felhasználó
#4229
nyuszi,

bocs, a személyeskedés első sorban nem neked szólt, csak a többi. :) (neked csupán annyiban, hogy mindjárt azt feltételezted, hogy önös anyagi érdekek vezérelnek akkor amikor kialakítom az álláspontomat...)

Egyébként a biztosítási szakmában dolgozom, de nem vagyok ügynök. Nem képviselem egyik biztosító érdekeit sem - ti. az ügynököknek ez a feladatuk. Sokkal inkább a biztosítottak érdekeit képviselem a biztosítókkal szemben, és ez óriási különbség.

Később kíváncsi lennék, hogy miként képzelnéd el a TB megerítősítését anélkül, hogy több pénzt tennél bele.

Jó hétvégét Neked is!
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 14:26
Előzmény: #4224  Törölt felhasználó
#4228
már bocs akira, de azért mert rákérdezek, hogy nem-e a biztosítási szakmában dolgozol, Te azt személyeskedésnek veszed?
(korábban mintha utaltál volna ilyesmire)

ha a lentebbi hsz-edre leírnám, hogy sztem ez-meg az nem jó, akkor meg azzal jönnél, hogy csak bírálni tudok, meg hogy azt akarom, hogy minden maradjon így, ahogy most van.

nehéz olyan saját véleményt írni, amibe más ne kötne bele.
a jelenlegi helyzet sem jó, a jelenleg elfogadott tv sem jobbítja meg. mikor megkérdezték Ágicától, hogy mitől lesz jobb az új tv által, mindig úgy kezdte a válaszát hogy: hisszük hogy ...
(elég érdekes, no komment)
a fidesz által hangoztatott dologgal -hogy csak több pénzt kell beletenni és jobb lesz - sem értek egyet.
mindenképpen meg kell erősíteni a tb és az eü rsz felügyeletét. lenne még más véleményem is, de most azt idő hiányában nme tudom leírni, mert már indulnék kis családommal vidékre!

Jó hétvégét mindenkinek!
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 14:16
Előzmény: #4225  Törölt felhasználó
#4227
LET,

"- Magyarországon nincs egészségügyi reform.

- Az egészségügy átalakítása diktatórikus eszközökkel (gyakorlatilag) megtörtént (és nem azért mert jó lett, hanem azért, mert elfogyott a kormányzati tudás, akarat és képesség).

- Az új egészségügyi modell nem lett jobb, csak másként rossz, mint a korábbi.

- Az új kormánynak sürgősen el kell majd indítania egy egészségügyi reformot..."

Ezekkel nagyjából egyet is értek...

És szerinted milyen tartalmú reformot kellene elindítani, és mikor?
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 14:14
Előzmény: #4225  Törölt felhasználó
#4226
LET,

"Mindezek miatt, ez a topik okafogyottá vált, néhány évig... ;) "

Na, ezt meg ugyan mire alapozod? Tényleg érdekelne...
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 14:04
Előzmény: #4224  Törölt felhasználó
#4225
Szerintem az már tiszta, hogy

- Magyarországon nincs egészségügyi reform.

- Az egészségügy átalakítása diktatórikus eszközökkel (gyakorlatilag) megtörtént (és nem azért mert jó lett, hanem azért, mert elfogyott a kormányzati tudás, akarat és képesség).

- Az új egészségügyi modell nem lett jobb, csak másként rossz, mint a korábbi.

- Az új kormánynak sürgősen el kell majd indítania egy egészségügyi reformot...

Mindezek miatt, ez a topik okafogyottá vált, néhány évig... ;)

Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 13:48
Előzmény: #4223  Törölt felhasználó
#4224
Ja, és nem térhetnénk vissza a tárgyhoz?

nyuszi, és mokuka!

Kíváncsi lennék a véleményetekre a néhány hsz-el ezelőtti bejegyzésemről.

Remélem nem csak személyeskedni jöttetek ide, és van a topic címével kapcsolatosan is saját véleményetek...
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 13:46
Előzmény: #4218  Törölt felhasználó
#4223
mokuka,

Te miből gondolod, hogy a liberális szemléletű emberek zsidók, buzibarátok, pedofiltámogatók és drogosok?

Szerinted nincs olyan konzervatív ember aki egyúttal zsidó, buzi, pedofil vagy drogos?

Mi köze van ezeknek egyáltalán egymáshoz?
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 13:34
Előzmény: #4218  Törölt felhasználó
#4222
mokuka

Sajnállak. Őszintén.
Nehéz gyerekkorod lehetett...
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 13:31
Előzmény: #4220  Törölt felhasználó
#4221
nem

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek