Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 13:43

Lakáshitel  

Ezzel a topikkal azoknak szeretnék segítséget nyújtani, akik lakáshitelt szeretnének felvenni, de kérdéseik vannak. Hol? Milyet? hitelképes vagyok-e? és ezekhez hasonló kérdéseket várok. Illetve ha van konkrét kérdés, akkor szívesen kiszámolok konkrét ajánlatot is hozzá. Jelenleg az OTP és az Erste termékeivel tudok segíteni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2007. 01. 19. 10:24
Előzmény: #20  watson
#23
"Ha eladom akkor is csak formailag a hugomnak amiért természetesen engem terhel a kőcség a gyakorlatban."

Ezt én is így gondoltam, ezért írtam, hogy nem biztos, hogy túl nagy lesz a költség, ha az új lakás illetékét csökkentheted ennek az illetékével. Ennek azért utána kellene nézni. De ha nem akarod eladni, akkor mindegy amúgy is.

Mondjuk gyanús volt egy dolog, de bejött:

link

Ha amúgy is akarsz helyette valamit, kérhetsz rá bontási engedélyt, mondjuk tudni kéne, hogy ez mennyi haladékot ad, emlékeim szerint 6 évet, de ez változhatott.

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 09:38
Előzmény: #21  watson
#22
Nincs valakinek egy jó linkje hogy hol lehet összeszedve látni a szocpol feltételeket és kondíciókat?
watson
watson 2007. 01. 19. 09:01
Előzmény: #20  watson
#21
Gondoltam cégbe apportálásra is, de állítólag az is kizáró feltétel. De hogy honnan veszik észre azt nemtom.
watson
watson 2007. 01. 19. 08:50
Előzmény: #19  tokos.
#20
ikerház fele, ráadásul vásárolt és nem szeretnék megválni tőle, mert jó helyen van. Egyszer építenék helyette valamit.
Ha eladom akkor is csak formailag a hugomnak amiért természetesen engem terhel a kőcség a gyakorlatban.

A kérdés hogy a vagyontalan asszony milyen formában juthat hozzá a szocpolhoz. Mennyire kell letagadjon engem? :-)

Azért röhej, hogy éveket kotortam a szoba konyhára és nem kapjuk meg a szocpolt hogy gyerekvállaláshoz gyerekszobát hozzunk össze, míg a feketemunkás roma gyerek, aki életében adót nem fizetett szó nélkül megkapja, és onthatja a tudatlan csemeték hadát...
tokos. 2007. 01. 19. 08:08
Előzmény: #3  watson
#19
Két kérdés:

Az egyik, az ikerház egy egész ikerház, vagy egy ikerház fele, és ha az egy ikerház fele, akkor kérdés, hogy telekkönyvileg hány helyen van. Csak azért, mert egy fél lakóingatlan lehet az ember nevén (bár azt hiszem, örökség útján kellett szerezni).

Második, ami az illetéket illeti, nem biztos, hogy sokat buksz, mert ha eladod (a húgodnak), és egy éven belül veszel, akkor az illetéket a különbözet után kell fizetni. Ha jól emlékszem. Itt kérdés, hogy ha új lakást vesztek, kell-e egyáltalán fizetni, előfordul, hogy a vétel illetékmentes, bár a feltételeket nem tudom már.
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 20:51
#18
Itt most hiteleket fogtok reklámozni???

Van egy tuti tippem: Vegyünk fel sok misit uzsorástól 25%-ra, forgassuk meg a tőzsdén lehetőleg -50%-os bukóba. A többit piáljuk + ku.vázzuk el. Egy ilyen tuti hitel után megoldódik minden gondunk!
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 20:31
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
nem túlságosan szeretem az ilyen reklámszlogenek puffogtatását, mert ebből származnak a csalódott ügyfelek.
Inkább a részletes mindenre kiterjedő tájékoztatás híve vagyok.
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 20:25
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Amennyiben a mostanában terjedő gyorshitelről van szó, akkor lehet. Annak tényleg magasabb a díja, de akkor nem értem mi tart 5 napig. :-) Az OTP-nél ezt 3 nap alatt el tudom intézni.
A gyorshitel másik hátránya, hogy max. 3milla vehető fel.
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 20:15
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#15
5 nap alatt tudok lakáshitelt, igaz a sürgős hitelnek megvan a költsége, de van lakáshitel 5 nap alatt is!
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 20:03
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#14
Hmmm...

Gyanús vagy Te nekem, Mary_M, ez amolyan brokernetes portfolionak tűnik....
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 19:56
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#13

MARY_M
Ezzel kapcsokatban szeretnélek kérdezni privátban, küldesz egy mailt nekem h meg legyen a cimed?

gyzs'kukkkkac'index'pont'hu
watson
watson 2007. 01. 18. 18:30
Előzmény: #10  watson
#12
Hallottam olyat is, hogy házasok igazolhatják (nyilatkozzák) hogy nincs vagyonközösség és ezáltal pl. az anya megkapja a hitelt, szocpolt...

Hiányolom a bankoktól, hogy nem tudnak rendes hitel ajánlatot tenni, amihez tartják is magukat, azaz leírják ajánlatként.
Kértem már ilyet egyszer az ERSTE-től, hogy vizsgáljon meg egy ingatlant (amit meg akartam venni kb 30 tulajdonostól), és adjon visszavonhatatlan ajánlatot hogyha X napon belül tulajdonlappal igazolom egy ingatlan 1/2-ed részéről a tulajdonjogomat, és teljesítem az általuk felsorolt feltételeket akkor Y összegű megadott kondíciójú hitelt nyujtanak.

És... semmilyen hitelre nem akartak visszavonhatatlan ajánlatot nyújtani.
Ahhoz nem adtak kölcsönt hogy 30 embertől vásároljam meg a fél ingatlant, mert a másik fele szintén 30 emberé volt. ha meg magánkölcsönt vettem volna fel akkor meg simán szarba hagyhattak volna kényükre kedvükre. A lényeg, hgy akkor az nem jött össze.
ingcapa 2007. 01. 18. 18:28
Előzmény: #10  watson
#11
lakástémához kapcsolódhat:
éjfélre ide ér a vihar.
lakásuk miatt aggódóknak, ajánlott oldal:
viharvadasz.hu!!!
watson
watson 2007. 01. 18. 18:14
Előzmény: #9  watson
#10
Megfordult a fejemben, hogy átiratom a házat a hugomra, de az illeték meg az ügyvéd elviszi a szocpol nagy részét és az eredményként kialakuló tulajdonviszony sem kielégítő.

Hiába ha igénybe tudunk venni valamit, akkor azt valszeg csak az asszony csupasz seggére vehetjük fel és nem az enyémre...
watson
watson 2007. 01. 18. 18:09
Előzmény: #7  ingcapa
#9
Sok oka van de a lényeg, hogy nem akarom eladni a mostanit,
hanem egy teljesen újat szeretnék venni vagy építeni.

A házasság kb nyárra várható, a két gyerek meg utána, de 8 éven belül :-)
na jó egy év múlva meglehet az első :-)

Tippem volt, hogy előbb gyerek, egfyedülálló anya felvesz szocpolt... aztán házasság...
Nade most ettől függjön az esküvő???

Nincs valami más megoldás?
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 18:05
Előzmény: #7  ingcapa
#8
Ezzel nagy vonalakban egyetértünk.
Én is 2-3 hónapot szoktam javasolni az adásvételibe, de ennek ellenére a jó kapcsolatoknak köszönhetően van olyan, hogy összejön 3 hét alatt.
Az "azonnal" meghatározását egyébként az első hozzászólónak címeztem.
ingcapa 2007. 01. 18. 17:52
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
az "azonnal", reálisan számítva kb. 2 hónap.
adásvételibe se azt írják h 2-3 hét.
ugy kell kalkulálni, hogy a folyósításig el fog telni 50-60 nap, de ha gázos akkor több is lehet.
ha minden simán megy, esetleg 30 nap.
de ez elég ritka.
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 17:46
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
Az azonnal talán nem a legmegfelelőbb időhatározó a lakáshitelekre, tekintve, hogy legalább 2-3 hét az ügyintézés, ha jók a kapcsolataid.
Eztleszámítva örömmel vesszük a segítségedet, hátha lesz olyan kérdés amire nem tudok válaszolni.
Az én álláspontom az, hogy ez a két bank minden olyan termékkel rendelkezik, amivel érdemes foglalkozni.
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 17:39
Előzmény: #3  watson
#5
Az előttem szólóhoz hozzátenném, hogy
1. az eladott lakás árát be kell forgatni az új lakás vásárlásába teljesen ahhoz, hogy megkapjátok a szocpolt.
2. megelőlegező hitelt csak házasoknak adnak. Ha nem hozzátok össze a gyerekeket (két gyerek esetén 8 év alatt), akkor is csak annyi történik, hogy onnantól kezdve hitelként kezelik azt az összeget is. A 8 év alatt ugyanis a kamatokat az állam fizeti, mindaddig míg nem születnek meg a gyerekek vagy le nem telik a határidő.
3. használt lakásra nincs megelőlegező hitel
ingcapa 2007. 01. 18. 17:26
Előzmény: #3  watson
#4
javaslat:
1. add el a lakást.
2. ekkor jár a szocpol+ a félszocpol attól függően h uj v. használt lakást veszel.
3. megelőlegező hitel is szóba jöhet. (ez az amikor előre bevállalsz gyereket,ezzel az a baj hogy muszáj legyártani ha törik ha szakad, mert ha nem akkor jön a szankció)
4. házasulni nem kell, csak a korhatárnak megfelelni!
5. te vagy az adós, szived egyetlen királynője pedig az adóstárs.
Ilyen egyszerű!!!
watson
watson 2007. 01. 18. 17:06
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
király.... :-) sorry & királykisasszon :-)))

Szóval a kedvesemmel össze szeretnénk házasodni és gyereket vállalni...
Nekem van egy ikerházam, de kicsi (szoba konyha) (meg egy vagon rábám :-))) és igénybevennénk a szocpolt ha lehet egy új lakás vásárlásához. Vagy egy régi megvételéhez és felújításához.

Gonosz módon jól vagyunk itt ahol vagyunk, és jelenleg éppen tudnánk venni egy nagyobbat, de ha lehet akkor nem hagynánk ki 2 gyerek után 2,4 gömböt ha jól tudom.

Tudnátok-e javasolni valamit?
Tudomásom szerint:
1. problem ha összeházasodunk, akkor a házam miatt bukjuk a szocpolt,
2. problem ha bevállalunk 2 gyereket akkor kell hozzá apa is, akkor miattam megint bukjuk a szocpolt,
3. problem használt cuccra csak a fele jár ha egyáltalán jár miattam :-(
4. mire összejön 2 gyerkőc addigra (előtte) már jó lenne valami rendes kecót összehozni....

Nos, okostojások, mit tennétek a helyemben?
Törölt felhasználó 2007. 01. 18. 13:50
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
én lakáshitelben a CIB, Cit, Erste, Ella, FHB, HVB, Raiffesien, OTP, Budapest Bank hitelintézetekben tudok segítséget nyújtani, akár azonnal.

Topik gazda

hitel
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek