Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
autofan 2007. 02. 05. 09:24
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#280
első sorba beáll 50 ezerrel nem viccel
Pénteken a CIB vett 200 ezret így
Lehet jó jel is
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 20:25
#279
A pénteki kereskedés -77 millió 64 Ft-on -bíztató az emelkedés folytatására
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 18:22
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#278
bocsi "leírta" és nem "elírta..."
a hivatkozásokban olvashatóóóóóóóóóóó
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 18:21
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#277
TP egyértelműen elirta h a racionalizálás költségeit a megítélt összegből tudta volna - könnyedén (saját vélemény) - megoldani.
Az export piacok nem olyan döglöttek, mint a hazai - habár lehet, hogy a supemarketek botrányai az önellátás és a termelésre épülő helyi kiskereskedelmre, feldolgozóiparra épülhetnek - ha van még valakinek esze itthon és nem a "szemétáru" lehetetlenül alacsony árait figyeli.
Egyébként>>>a baromfihús a Nagycsarnokban legalább 10%-ot emelkedett, flhehetően a sertés és marha is...
a far-hát (nydíjasok és kutyák részére) 64-99 Ft helyett 109-129 Ft/kg... ez akár 100%-os emelést is jelenthet és nem ÁLLATELEDELRŐL, nem romlott húsról van szó... az értékesebb részek 300-350 Ft helyett 450-650 Ft közés emelkedtek...
a Csarnok biztos tájékozódási pont, mert nem import-szemét ill. nem beszerzési ár alatti "AKCIÓS?" értékesítés......
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 14:52
#276
Azért ugye azt mindeki tudja, hogy még a per sem lefutott ügy:

A Phylaxia Pharma Nyrt. közleménye
A Phylaxia Pharma Nyrt. (1103 Budapest, Gergely u. 79.) tájékoztatja a tisztelt befektetket,
hogy a Ceva-Phylaxia Zrt. elleni perben a Fvárosi Ítéltábla 2007. január 19-i másodfokú
ítéletével az 1991. június 14-i részvénytársasági szerzdés 2.02.05. i) pontjának semmisségére
irányuló keresetet elutasította, egyebekben az elsfokú bíróság ítéletét hatályon kívül helyezte
és az elsfokú bíróságot a felperes további kereseti kérelmei és az alperesi viszontkereset
tekintetében a per újabb tárgyalására és újabb határozat meghozatalára utasította.
A Phylaxia Pharma Nyrt. a táblabírósági ítéletet több szempontból is jogszabálysértnek
tartja, azzal szemben a Legfelsbb Bíróság eltt felülvizsgálati eljárást kezdeményez.
Az alperes bizonyítását részben hamisított iratokra alapozta, melyre tekintettel a Phylaxia
Pharma Nyrt. büntet feljelentést tesz.
Törölt felhasználó 2007. 02. 04. 12:09
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#275
Most már itt is kezded? :)

Ne mocskolj már más topicot.

Éppen elég az econetesben amit csinálsz.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 22:25
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#274
Hat nem tudom, hogy mire kene ide toke emeles, es, hogy ki adna ebbe penzt?
Eloszor is, hogy mire kelhet penz. Az allattenyesztes akkor is hadi labon all, ha az ostermelo a nemzet buszkesegeve valik. es ahogy nyomjak belenk az E-180, meg az E-220akat, meg a tobbi rakot, egyre kevesbe eri meg allatokat tenyeszteni, mert the more you trade, you worse you get. A keleti terjeszkedes egyelore az is milyen. Peldaul romaniaban a terjeszkedes mar eddig is megvoltak , de az osi valchok -akik ugyebar nagy pasztor nep hireben allt mar kb ezer evvel ezelotti kronikakban is - leszarmazottai manapsag is buzgo allattenyeszto eletmodban tortet, de az europai globalizacio mar oket is kesziti ki rendesen. A lo allomanyt az olasz szalami gyaros uritette ki. A disznokat evek ota pestis jarvany kaszabolja es a tenyesztok is csak azert csinaljak mert mar ehhez szokott az eletuk.A haziszarnyas allomanyrol nem sokat tudok, csak azt hogy paraznak a madarinfluenzatol. Az egyetlen szegmens az a marha es birka, amiben van mozgolodas. Id epiloguskent annyit irnek; megertenek ha allattenyesztbe kene a toke emeles, hogy legyen mibe beadni a sok szert.

Masodszor nem tudom, hogy ki tenne bele penzt ? Speka nem lehet, mert az inkabb 65 forintos reszvenyt vesz a tozsden es legalabb egy 75-osre palyazik par honapon belul.Nagy speka, ugyancsak ezt teheti.Okos speka ezt tenne, es meg a tokeemelesben is reszt vesz doppingnak, hogy aztan a 70 alatt vasarolt reszvenyeit biztos nyerovel adja el. Befekteto aki nem tozsdei sikerektol varna a profitot, ilyenre en most keptelen vagyok fantazialni.

Szoval nekem fogalmam sincs, hogy ki? es miert? kiveve a nagy speka kategoriast.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 21:28
Előzmény: #272  Phylaxa
#273
figyejjé. jjjányok!!

a philaxia jó lesz :---)))
állatgyogyászati termékeket gyárt
a disznótartás j övő !!!
Phylaxa 2007. 02. 03. 21:04
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#272
Ja igen és a 70-es átlagú 1 millió darabot azt mennyiért adod majd?
Phylaxa 2007. 02. 03. 21:01
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#271
A 405 K-t te szívtad fel? És mennyin fogod adni?
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 19:03
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#270
Mit vártok a Phylaxiától?Apportal megemelik az alaptőkét ?és akkor mi van?Most mit tesznek bele névértken?Takarmánykeverőt,vagy az egri dohánygyár gépparkját?Nincs olyan ember aki kp-t merne beletenni.Beindult a pénzcsinálógép a vezérnek,mert biztos megtömték a zsebét a multkori apportos bulival.Itt is megy a mutyi mint az econetnél.Valóban 5ft-ra jó a részvény,aztán csá eldobni a nyereséggel együtt.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 19:03
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
Mit vártok a Phylaxiától?Apportal megemelik az alaptőkét ?és akkor mi van?Most mit tesznek bele névértken?Takarmánykeverőt,vagy az egri dohánygyár gépparkját?Nincs olyan ember aki kp-t merne beletenni.Beindult a pénzcsinálógép a vezérnek,mert biztos megtömték a zsebét a multkori apportos bulival.Itt is megy a mutyi mint az econetnél.Valóban 5ft-ra jó a részvény,aztán csá eldobni a nyereséggel együtt.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 17:35
#268
Erre a közgyűléses "dologra" valóban újra fel lehetne fűzni egy spekulatív emelkedést/ ha már az utóbbi időkben a perre nem vagy csak kínkeservvel lehetett; néhány forint.. lásd. az ítélet előtti napokban már inkább az eladói oldal volt erőssebb, a sok sok kudarc után... Persze ennek az emelkedésnek kerékkötője/v. motorja?/ lehet a gyorsjelentés. Tudja valaki, hogy mikor jelent a cég és mi várható a jelentésben? Ha jól emlékszem az első félév veszteséges volt. /Sejtelmes Tóth Péter kijelentése, miszerint aki többet szeretne megtudni a cégről és jövőbeni kilátásairól az olvassa el a gyorsjelentést és mennyen el a közgyűlésre..../
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 17:34
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#267
Semmi féle befektetői érdeklődés nincs. Már régebben írtam, hogy van egy jól felkészült speki aki sávos vétellel esésben megveszi a fordulót. Aztán 4 vagy 5 forintos korrekcióra rá adja a jó népre a pakkot. Egyszerű, de működik a pénznyerő gép...
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 17:04
#266
A cég azért érdekes mert már előző félévben is körvonalazódott a vmiféle jövőkép, sikerült nagymértékben csökkenteniük a költségeiket, és úgy néz ki hogy az új tulajdonosi gárda komolyan hozzákezdett a renberakáshoz. Ettől még speki a részvény erősen, de a jelenegi szinten szerintem nem túl nagy kockázat a vétel ( én is csak portfolio 10% át tettem bele). Ha vki tutira akar menni az persze megvárja a közgyülit, meg a jelntést, és ha azok felfelé mutatnak akkor sem lesz késő beszállni, max addigra hetvenegynéhány forint lesz.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 17:03
#265
Az talán menni fog nekik (mint talán bárki másnak is)...de a megvalósítás... igaz ez spekulatív/rövid táv/ szempontjából már másodlagos... Úgy hallottam, hogy tervekből "felvázolásokból" profik, de még semmi érdemlegeset nem tudtak realizálni.../Kazahsztán... közelkelet....stb./ A talpon maradás is csak úgy sikerült nekik eddig. hogy időnként tőkét emelnek...a befektetőknek meg időről időre megy a porhintés.. per..csodás találmányok...inzulintapasz....stb... De leginkább engem a cég teljes összezsugorudása, elfogyása zavar...
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 16:37
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#264
A cég valóban veszteséges évről-évre, nyilván ezért forog névérték alatt... Ami azonban érdekes lehet benne, és én csak ezért tartom hogy a jövőben a menedzsment képes lesz e egy programot felvázolni a hatékony kelet-európai terjeszkedésre, mert jelenleg, mivel a magyar mezőgazdaság tényleg elég szar helyzetben van, ez tűnik az egyetlen kíútnak....
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 16:11
#263
Engem úgy informáltak, hogy a cég az átkosban valóban értéket jelentett/ nagy üzemi telepek, ingatlanok, termékek, kb. ezer körüli alkalmazott/ amiből állítólag mára van kb. 50 fő beleértve a vezetést is, semmilyen salyát ingatlan /csak bérlemény; egy iroda és egy "termelési egység"/ rentgeteg adósság. Amilyük van az néhány salyát termék /melyek mára már amortizálódtak, v. pereskedni kell értük./ Arról nem beszélve, hogy evről évre milliárdos veszteségeket termelt, mely mára konszolidálódótt néhány tíz milliósra. Arról nem is beszélve hogy a magyar mezőgazdaság padlón van.Érdekelne, hogy jók e az infóim, mert ha igen v. akár csak részben is, akkór érthetetlen a jelenlegi ár is, és a befektetői érdeklődés is. Köszi a válszokat!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 12:45
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
Ez így van, valóban érdemes tartani a közgyűlésig, mert egyébként 60 Ft- nál egy erős bázis épült, valszínüleg ítt már sokaknak megér ennyit a papír... innen már nem esett tovább... az hogy valami készül az meg egyértelmű hiszen rendkívüli közgyűlés lesz tehát átszervezések, és egy új üzletág beíndítása is terítéken van...szóval aki 60 körül beszállt annak komolyabb baja nem lehet viszont sokat nyerhet adott esetben....
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 11:36
#261
Nézétek a kockázat/hozam arányt.
Én kiszálltam az itélet elött, akkor is irtam hogy ott már tul nagy a kockázat.
Most viszont érdemes ujra beszállni. Húzol 60 körül egy stoppot , felfelé viszont csak a speki is meghúzhtaja 75-ig, arról nem is beszélve ha tényleg komolyabb hír lesz belőle.

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek