Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 10:16
Előzmény: #10819  Törölt felhasználó
#10820
Buktam? Se írni se olvasni nem tudsz ezek szerint. Koi fejezd be az általánost. De gyorsan. Mással most nem törődj.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 10:12
Előzmény: #10818  Törölt felhasználó
#10819
amugy is ez nem lóverseny hogy ki találja el a befútó lóvat. :)

én értem hogy miért vagy kiakadva ,buktál ezzen a fránya ausztrál tözsdén.(blog)

de attol még nem kell itt nekiállni a lelkisegély topikban észt osztani,föleg ha nehezedre esik.

megoldjuk ezt a problémát ha neked most nincs is ehez türelmed. :)))

Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 10:05
Előzmény: #10816  Törölt felhasználó
#10818
Hagyj koi. Tönkreteszel mindennemű érdemi kommunikációt ezen a fórumon.Siralmas.
És van képed.... egyetelen árva kérdést intéznek hozzám, már itt vagy offolni. Ki kérdezett édes egy öcsém? Senki. De ne zavarjon. Leléptem.Te meg legközelebb ne beszélj hülyeségeket. Inkább pszichiátert keress magadnak.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 10:02
Előzmény: #10814  Törölt felhasználó
#10817
"Galambom a tőkém 30%-a kerestem 3 nap alatt 6 % -ot. Kevés? Nekem elég kicsi koi."

hogy bogaram??

támaszon belevettél és kikisérted stoppal??

mert ez az otp olyan mint a hullámvasút.

de ha gondolod belemehetünk abba hogy a blogon feltüntetett poziciok (amit már régota nem frissitettél)mennyire jók e?
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 09:59
Előzmény: #10814  Törölt felhasználó
#10816
"Egy ember, akiről semmit nem tudni, nem tudni mit csinál a tőzsdén, mikor, megint itt játssza az agyát"

akkor lefordítom te játszod itt az agyadat?
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 09:58
Előzmény: #10811  Törölt felhasználó
#10815
"Kevés vagy édes öcsém, nem kicsit. Nagyon"
"Ne törd a buksid. Úgy tőzsdézel te hogy a szekrényajtóm.Sehogy. "

"Tégy be még egy linket, ne hagyd magad. "

:)))

mintha rinyát hallanám! :DDD

Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 09:57
Előzmény: #10812  Törölt felhasználó
#10814
Egy ember, akiről semmit nem tudni, nem tudni mit csinál a tőzsdén, mikor, megint itt játssza az agyát. Nem kereskedik, nem tud helyesírni, és velem kötözködik. Ez a nulla.
Galambom a tőkém 30%-a kerestem 3 nap alatt 6 % -ot. Kevés? Nekem elég kicsi koi.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 09:52
Előzmény: #10811  Törölt felhasználó
#10813
amit beidéztem ,az ugyanaz amiröl beszéltem.

akkro te miröl beszéltél?? :)))

Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 09:49
Előzmény: #10810  Törölt felhasználó
#10812
ma például tanúi lehetünk a te szük stopos elvednek ahogy az otp ben kiverték az összes stopot csakhogy összegyüjtsék a sok részvényt! :DD

ezt ugy hívják lementek a stopért.

nem lehet mindent a szük stoppal kikisérem oszt jo napot elvedet alkalmazni és hátradőlve kereskedni.

tapasztalatlanságra vall. :))

Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 09:49
Előzmény: #10810  Törölt felhasználó
#10811
Kevés vagy édes öcsém, nem kicsit. Nagyon.
Sajnálom, de nem csaplak be. Szimplán logikalag első ránézésre amit ideidéztél, ugyanaz ami én mondtam. Első állításod viszont ettől eltérő volt. Erre válaszoltam.
Ne törd a buksid. Úgy tőzsdézel te hogy a szekrényajtóm.Sehogy. Szervusz kedves Koi. Tégy be még egy linket, ne hagyd magad.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 09:45
Előzmény: #10809  Törölt felhasználó
#10810
koi nem mondott rosszat csak te pengeted itt a gitárodat még!:DDD

"Stop Loss megbízás



Aki manapság megtakarított pénzét (amit nem sajnál, ha odavész) a tőzsdén akarja kamatoztatni/fialtatni, sokkal nagyobb veszélynek teszi ki magát, mint korábban. Az árfolyamok sokszor ide-oda csapód(hat)nak, idegesek lesznek a befektetők.

Ez az érzelmek által vezérelt és sokszor hibás kerekedés sajnos nem csak ránk magyarokra igaz, de mi mintha sokkal idegesebben reagálnánk a hírekre. Legyen az akár pozitív hír (amikor mindenki Venni akar), vagy akár negatív hír, amikor is az Eladók tömege jelenik meg azonnal, mélybe repítve ezáltal az árfolyamokat. Ilyenkor sokan nagy veszteségekkel adják el részvényeiket, generálva ezzel az esés folytatódását.

Ezt hivatott kivédeni a Stop Loss megbízás. Megadása után váratlan és kedvezőtlen árfolyamelmozdulás esetén a korábban beadott megbízásunk (a befektető által elviselhető veszteségküszöbre betett árfolyamon) automatikusan aktiválódik, és élő megbízásként bekerül a tőzsdei kereskedésbe. Nem kell kapkodni, a számítógép automatikusan eladja, pontosabban beteszi a megbízást.

Azonban ez sem jelent 100 százalékos védelmet, hiszen ha például egyik nap a részvények záró árfolyama 100 Ft volt, másnapra valami negatív hír lát napvilágot, hiába van az Eladási STOP LOSS megbízásunk 90 Ft-ra betéve, ha a részvény nyitó ára 90 Ft alatt lesz. Az árfolyam átugrotta a megbízásunkat, és ott állunk az eladói oldalon, miközben az árfolyam zuhan(hat) tovább.

Használatát kiemelten javasoljuk"
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 09:39
Előzmény: #10808  Törölt felhasználó
#10809
Sziasztok. Az eredeti kérdésre Szentecsaba perfekt választ adott, köszönöm én is. Így van, ahogy írta.Sajnos Koi megint rosszat mondott. Emiatt gondoltam tollat ragadni. Megértem őt, nem tőzsdézik, csak beszélgetni jár ide. Semmi baj. De megragadom az alkalmat, és a valóságot is leírom.

Nem, nem ugranak át. Ezt a célt is szolgálja az a virtuális 6000 forintos eladási ár.

Az akltiválási ár ALATT akárhány forinttal AZONNAL eladó a tétel, 6000 forintért. Akkkor és ott. A legjobb vevők pedig sorban 6000 ft-ig bezárólag megkapják. Mindenki annyiért, amennyin épp áll vevőként. Ha ott akkor 7500-on is áll vevő, akkor ő is kap. Míg a pakkom el nem fogy.

Át így akkor ugorhatnának, ha a nyitó 6000 alatt lenne, ha nem lenne még 6000 sem vevő. Akkor tényleg át vagyok ugorva. És gáz van. Igaz akkor sincs túl jó kedve az embernek, ha olyan gup down-al indít a történet, ahol a vevők nagyon alacsony értéken állnak, és pld csak 7000-ért tudtam volna eladni. De át akkor sem ugorják a stopot.

Egyébként ez nem egy "eredeti " tartalmas kontra Koi részéről. Mindannyian tudjuk, hogy nagyon kevés non-stop trédelhető instrumentum van, és még így is van hétvége. Vagyis a gup-ok szerepe felértékelődne, ha nem lehetne a stoppokat (rossz áron is akár), de garantáltan aktiválni.

Bizonyos platformokon felárért, még a stop mellé a garantált jelzőt is megadhatjuk. De ne menjünk ebbe bele, mert Koi zavarba jönne és elveszítené a fonalat, ha még fogja kezecskéjébe egyáltalán.Köszönettel, hogy helyesbíthettem. Szép napot mindenkinek.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 08:59
Előzmény: #10807  Törölt felhasználó
#10808
Ez így van, de akkor is megszívhatod, ha ugyan a STOP aktiválódott, csak éppen az eladási ár nem elég alacsony. Ez a 6000-es ár pont ezt hivatott kivédeni.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 08:49
Előzmény: #10805  Törölt felhasználó
#10807
a stopok csak napon belül hoznak 100% os biztonságot.
aztán a következő napra való várakozás már csak szerencse kérdése.
mert hiába kereskedik TA alapján és belő egy támaszt magának ,aztán meglongolja onnan hogyha aznap nem adja el ,és usa mégis magábazuhan akkor másnap ,egy beragadással ébredsz ,mert a stopod nem tudot aktiválodni. :))
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 08:46
Előzmény: #10805  Törölt felhasználó
#10806
a stoppot ha nem napi játszik akkro könyen átugorhatja egy réssel valo nyitáskor.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 08:45
Előzmény: #10804  Törölt felhasználó
#10805
Én ugyan nem DLPH vagyok (és a tőzsdéhez sem értek :) ), de szerintem nem írta el.
Nyilván nem 6000-en fogja eladni az OTP-t, hanem "ráosztja" az aktuális legjobb vevőkre.
Az ilyen alacsony eladási árnak az az értelme, hogy egy esetleges nagyon gyors esés sem fogja átugrani a STOP-ját, hanem az összeset el fogja tudni adni az épp aktuális vevőknek.
Törölt felhasználó 2008. 01. 28. 12:41
Előzmény: #10803  Törölt felhasználó
#10804
Kedves DLPH! Tudom, hogy itt nem válaszolsz, írtam a kérdésekhez is, de most csak egy gyors kérdés, és ide nem is szükséges válaszolnod: A blogodban a 6000-es OTP eladás véletlenül nem 7600-akar lenni?
köszönöm
Törölt felhasználó 2008. 01. 28. 11:56
#10803
Kedves DLPH!

E-mail ment!

Köszi
Törölt felhasználó 2008. 01. 28. 08:04
Előzmény: #10799  Törölt felhasználó
#10802
Ez nekem se akart sehogy se beleilleni a képbe
Törölt felhasználó 2008. 01. 28. 07:16
Előzmény: #10800  Törölt felhasználó
#10801
az :)

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek