Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 09:54
Előzmény: #9759  Törölt felhasználó
#9760
DLPH ezt üzeni nektek: "Robokutty nem bírta az őszinteséget, kitiltatott. Jobb is így. Elég volt a fórumból. Az erő legyen veletek"
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 08:22
Előzmény: #9758  Törölt felhasználó
#9759
ja és még egy...
kb hétfőn kezdtem írni arról , hogy az embi+ spread gyorsan emelkedik, ..
azt írja a pf, hogy 2 éves mélyponton van az érték, na ez így eléggé pánikszerűen hangzik, de nem ártana megnézni hogyan is alakultak ezek az értékek az elmúlt 10 évben, 2002 év végén még 1000 pont körül járt, majd masszív csökkenésbe váltott, innen indult a nagy rally. Hát most egy kicsit óvatosabbak lesznek a befektetők, de legalábbis megkérik az árát...hát ennyi, ez még nem a világvége....
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 08:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#9758
a devizáékhoz annyit hozzátennék, hogy a cee régióban a usd/akármi alig mozdult az elmúlt 2 hétben, míg az usd /try közel 10%-ot emelkedett, vajon miért???
vegyes jelek vannak a piacon....
ugyanígy ázsiában is a krw és az aud bagyobb mozgást produkált az sgd, hkd viszont nem ....
már csak annál is inkább írtam le, mert mindenki lassan a taxis is az eur/usd árfolyamáról beszél... na és van még több keresztárfolyam is a világon...
másrészről fejtörést okoz továbbra is, az esés üteme, ez azt mondatja velem, hogy a 12500 akár elsőre is eleshet, ha előző nap oda leérkezik az érték, viszont éppen azért mert nincs akkora pánik mint amekkorának hiszik, ez csak kamu és onnan fel kell pattannia...
.. gyilkos egy szitu ez harcos társak....

kissherceg 2007. 11. 22. 01:07
Törölt hozzászólás
#9757
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 01:07
Előzmény: #9753  Törölt felhasználó
#9756
Továbbá

usd/jpy 101.xx ott erős fal van. És onnan meg fog pattanni felfelé. Talán épp ott lesz az usd fordulója is...de az már jelentős szakadás a részvénypiacokon, és 12500 rég elesett. HA pedig tényleg Japán kamatemelési ciklusba kezdene jövőre, akkor annyi. 83.xx-79.xx miért ne menne el? Nyitva az ólajtó.
108 hosszútávú támasszint. Következő 105.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 01:03
Előzmény: #9754  Törölt felhasználó
#9755
Ez valóban hülyére sikerült ...
Inkább mentem aludni ...
Mindenkinek jó éjszakát !
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 01:01
Előzmény: #9753  Törölt felhasználó
#9754
Éppen a távozás gondolatán fáradozom ...
:)
Napjában többször is ránézek de csak magamban szitkozódok .Sem shorttal sem tőke áttéttel nem foglalkoztam és nem is tervezem. Lehet, többet hozna olyannak, aki többet ért hozzá de van egy adott kockázatvállalási hajlamom ami (a szerény hozzáértésemet ugyan meghaladva de) nem enged meg többet.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 00:54
Előzmény: #9752  Törölt felhasználó
#9753
De ha ezek a szintek elesnek, onnan short, széklábat, szomszéd tehenét, mindent.És 3 hétig elkerülni a tőzsdét. Aztán ránézni mivé fajult.Levédeni a felét aztán újabb 3 hétre elmenni valahová. Minél messzebb a tőzsdéktől.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 00:51
Előzmény: #9750  Törölt felhasználó
#9752
Mondjuk a bét mostanában kis fáziskéséssel reagál, és növekszik a forgalom az esésben.
Így még nem az aljánál járunk, de abból amit most látok, 8K alatti otp-t nem bírok elképzelni. Az meg már nincs messze.
Lehet, tán pont holnaptól érdemes gyűjtögetni....de kockázatos, mert ha szakadnak ezek a szintek is (S&P 1370, eur/jpy 158.2x, satöbbi), akkor dobás hanyatt homlok mindent azonnal.

Usd/jpy tavaly májusban volt ennyi mint most .. nagyon vízválasztós környéken téblábol. A carrysek eldöntik mennyi levegő kerül a lufiba hamarosan.

Szerintem.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 00:50
Előzmény: #9750  Törölt felhasználó
#9751
Figyelek ...
:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 00:45
Előzmény: #9749  Törölt felhasználó
#9750
Neked is jó éjt.

Az a "baj", hogy ez még az augusztusi pánikszintet sem éri el, csak majdnem.
Viszont a régió valutái nem gyengülnek . 385 helyett pld 355 a font. Nem mindegy. Talán tényleg lesz év végi rally.Akkor viszont a jó papírt venni kell. Csak nem mindegy mikortól.
Amíg a forint nem kezd gyengülni....szerintem komolyabb ok nincs a sírásra.

Ennyiből azt mondom, nem lesz komolyabb további esés, HA dow 12500 alá nem megy, ÉS/VAGY a forint nem kezd látványosan gyenülni.

Csak mert Gábor megreklamálta a jóslásnélküli állapotokat.... :D
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 00:13
Előzmény: #9747  Törölt felhasználó
#9749
Az ember haláláig tanul, csak az a kérdés hogy mit, kitől és milyen módon.
A mostani helyzet talán kicsit hasonlít a július közepi és az aug közepi idöszakra. Ott volt 12500-tól egy emelkedési szakasz. Holnap talán okosabb(ak) leszek\leszünk.

Addig is jóéjt mindenkinek.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 00:08
Előzmény: #9729  Törölt felhasználó
#9748
Buna dimineata Pretorian !

Nem lattam. A fene egye meg, hogy ha azert nem tudom a valaszodat,mert nem lattam.
Mit kellett volna lassak? hat a fene meg nezi allandoan ezeket a huzavonakat.

Irod : "Dow 100 pontot lehetett tegnap nyerni a fals kiugrással."....na most akor szukitsuk a gondolati koreimet egy picit legalabb. Ezekkel a falcsokkal,Te ilyen napon beluli kis mozgasokra, elcsipesekre,ovva intesekre gondolsz, vagy , ezektol a falcsoktol valami nehay napnal tobbre, hosszabb tavu mozgasokat, ovva intest ertesz?

Hu de nehez Neked fogalmaznom :-)
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 23:52
Előzmény: #9746  Törölt felhasználó
#9747
Bocs. Pretorian ezeréves barátom és sokkal jobb tőzsdés, mint bárki akit ismerek Én egy lelkes amatőr vagyok hozzá képest.Azt hittem cinikus vagy. Félreértettem. Elnézést. Nem azért, szerintem egyikünket sem érdekel a dolog , csak az már nagyon felborult egy világ lenne, ahol nyulak viszik a puskát,ha már őt is tanítanátok. Ahogy engem már a stop lossra is korrepetáltak tegnap. A múltkor valamelyik szaki nem tudta a zárószakaszt, mint olyat....

Csak hűlök halok.
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 23:46
Előzmény: #9743  Törölt felhasználó
#9746
A vegyél visszást még mindig nem értem, de BÉKE mindenek felett.
Hidd el én sem örülök ennek két ok miatt.
1. én vártam (mint többször írtam) az okt vége utáni emelkedést, nem jött sőt. ez azért elég gáz.
2. most kezdek PBanking ként egy banknál.
(2 megyét kaptam- egyedül )
Szerinted, hogyan hozzak elfogadható kockázat mellett vmi hasznot ha ez így fog menni?
Nem lesz egyszerű.

Az meg hogy kik offolják a fórumot azt én ..... .
Van néhány ember akinek az írásait elolvasom sőt adok is rá. A többiekét kihagyom.

Üdv: JB
keljfeljani 2007. 11. 21. 23:43
Előzmény: #9744  Törölt felhasználó
#9745
Brumma, brumma!!
Még nem olvastam a NBM-tól pozitív hsz-t!!
Legalábbis ebben a nagy bukóban!!!!!!!!!!!!!
Majd meglátjuk! Bejön-e??????????????
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 23:37
Előzmény: #9743  Törölt felhasználó
#9744
Egyetértünk...
szia
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 23:28
Előzmény: #9741  Törölt felhasználó
#9743
Azt nem rád értettem. A legnagyobb jóindulattal sem lehet semmit sem csinálnom ezen a fórumon. Látod mi folyik itt nem? Nekem is kb ott vannak (voltak) a támaszaim, hogy könnyen átvitte őket, elég baj. Ha 12500 sem fogja meg, súlyos esések indulnak.A forint nem csatlakozott még be. Erős.Gyengült, de erős még.

Nem árt résen lenni, mert alapos felpattanás is simán benne van a piacokban.Szerintem.
Egyelőre nincs hulla. Nem temetnék semmit. De a short jó irány volt eddig.

12500. Ezt figyeld.

Szia.
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 23:26
Előzmény: #9741  Törölt felhasználó
#9742
A kiváráshoz kell a legnagyobb lelkierő
főleg annak aki rendszeresen trédel
Mert van aki nem tud, akar, mer, shortolni - pláne napon túlra
tdt fanoknak meg mindegy - swingek meg lesik az alkalmat, hosszabb játékosok meg adják a hifókat..
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 23:19
Előzmény: #9740  Törölt felhasználó
#9741
Na erre vártam. Most már értem. Köszönöm az előzőhöz a magyarázatot.

Szerintem a védekezés gyakran bölcs dolog. Minek vegyek egy papírt amíg az írány nem dől el?
Én nem kockáztatok többet mint kéne, ha kell várok.

A vinnyogást meg a többit viszont kikérem magamnak.

Ezzel együtt, is minden tiszteletem.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek